Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
155 postów 3447 komentarzy

BÓG HONOR OJCZYZNA Zjednoczenie Środowisk Patriotycznych

space - Pragnę Zjednoczenia wszystkich Polaków miłujących Boga i Matkę Ojczyznę dla jej ratowania przed śmiertelnym wrogiem. Oddajmy się ufnie Jego opiece i prowadzeniu, wypełniając Jego wolę, a wspaniałe zwycięstwo będzie zapewnione.

MÓDLMY SIĘ ZA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Akt zawierzenia PiS i innych ugrupowań patriotycznych Matce Bożej Królowej Polski 15 sierpnia 2013

Kochani Katolicy, proszę Was, aby każdy z Was każdego dnia westchnął co najmmniej raz dziennie do Boga, aby Akt Zawierzenia Matce Bożej, o którym mowa na pierwszej stronie Legionu św. Ekspedyta (//www.ekspedyt.org/redakcja/2013/07/17/16526_list-otwarty-do-prezesa-prawa-i-sprawiedliwosci.html), doszedł do skutku. Pożądane jest, aby przeznaczyć na tę intencję więcej mocy i czasu. Rozumiemy przecież, jak to ważne, żeby pan Jarosław Kaczyński skłonił swe serce i podjął natychmiastowe działania w tym kierunku. Byłoby pięknie, gdyby 15 sierpnia na Jasnej Górze mogło odbyć się takie ofiarowanie PiSu i innych formacji patriotycznych Niepokalanej. Wymagałoby to jednak pełnej mobilizacji. a najpierw zdecydowania prezesa PiSu. Jeśli nie usłyszymy w szybkim czasie takiej jednoznacznej deklaracji, będziemy prosili o taki Akt Zawierzenia inne ugrupowania polityczne, zaczynając - być może - od Ruchu Narodowego, choć to nie jest pewne. Teraz jednak mamy nadzieję, że pozytywna reakcja prezesa PiSu nie była słomianym zapałem. Jarosław Kaczyński, według relacji zaufanej osoby się rozpromienił, powiedział, że już sam o tym myślał, że cieszy się, że są ludzie którzy go chcą w tym wspierać i że planuje rozmawiać o ewentualnej uroczystości w czasie swojego pobytu na Jasnej Górze w  niedzielę 16 czerwca! Minął miesiąc i oficjalnie nadal nic nie wiadomo. Przyszedł więc czas na opublikowanie listu i wzmożone działania modlitewne, o które właśnie proszę.

Pamiętajmy, że uroczyste ofiarowanie PiSu i innych formacji patriotycznych Matce Bożej Królowej Polski jest praktycznie GWARANCJĄ RATUNKU POLSKI! Jest także probierzem intencji całej sceny politycznej. Nie oczekujmy przychylnego przyjęcia z "lewej" strony, ale mamy prawo oczekiwać wielkiego zaangażowania tzw. "prawicy".

Szczęść Wam Boże i Bóg zapłać za Wasze modlitwy!

KOMENTARZE

 • PS. Pisałem też o tym tu
  http://space.nowyekran.net/post/95759,list-otwarty-przekazany-do-rak-prezesa-prawa-i-sprawiedliwosci
 • Redakcję proszę o rozpropagowanie akcji umieszczając notkę o Zawierzeniu w widocznym miejscu!
  Do ofiarowania się Matce Bożej zapraszamy przecież WSZYSTKICH patriotów!

  Wszystkich katolików prosimy też o linkowanie tej akcji i powielanie Listu Otwartego. Niech pan Kaczyński poczuje gorący oddech katolickiego Ludu oczekującego na taki uroczysty akt! :)
 • Och naiwni, naiwni, naiwni.
  Następne cztery lata pójdą w diabły
 • Większych głupot nie czytałem
  ...modlić się za partię polityczną ? Już kiedyś się modlono za NSDAP.
  A co Kaczyński ma wspólnego z patriotami?
 • @Czartoryski 08:21:21
  To wszystko nie jest oczywiste i można to różnie interpretować. Nie czas na takie dyskusje.

  Moje oceny też staną się radykalne, jeśli prezes Kaczyński zlekceważy szansę zawierzenia prawej strony sceny politycznej Bogu Jedynemu przez Maryję. To jest probierz jego intencji, bo kto jest w sposób oczywisty z Bogiem, nie może być przeciwko nam. Proste, prawda?
 • @Talbot 08:16:35
  //Większych głupot nie czytałem//

  Mija się Pan z prawdą :) To objaw zaślepienia. Trzeba uważać na każde wypowiadane słowo! Nikt własną mocą nie ujarzmi własnego języka.

  //Jeśli kto nie grzeszy mową, jest mężem doskonałym, zdolnym utrzymać w ryzach także całe ciało. 3 Jeżeli przeto zakładamy koniom wędzidła do pysków, by nam były posłuszne, to kierujemy całym ich ciałem. 4 Oto nawet okrętom, choć tak są potężne i tak silnymi wichrami miotane, niepozorny ster nadaje taki kierunek, jak odpowiada woli sternika. 5 Tak samo język, mimo że jest małym członkiem, ma powód do wielkich przechwałek. Oto mały ogień, a jak wielki las podpala. 6 Tak i język jest ogniem, sferą nieprawości. Język jest wśród wszystkich naszych członków tym, co bezcześci całe ciało i sam trawiony ogniem piekielnym rozpala krąg życia. 7 Wszystkie bowiem gatunki zwierząt i ptaków, gadów i stworzeń morskich można ujarzmić i rzeczywiście ujarzmiła je natura ludzka. 8 Języka natomiast nikt z ludzi nie potrafi okiełznać, to zło niestateczne, pełne zabójczego jadu. 9 Przy jego pomocy wielbimy Boga i Ojca i nim przeklinamy ludzi, stworzonych na podobieństwo Boże. 10 Z tych samych ust wychodzi błogosławieństwo i przekleństwo. Tak być nie może, bracia moi! 11 Czyż z tej samej szczeliny źródła wytryska woda słodka i gorzka? 12 Czy może, bracia moi, drzewo figowe rodzić oliwki albo winna latorośl figi? Także słone źródło nie może wydać słodkiej wody. //
  List św. Jakuba 3, 3-12
 • @Talbot 08:16:35
  Pański komentarz nie dotyczył tematu, usunąłem. Proszę o dyscyplinę pod tym względem, bo nie ma czasu na bezsensowne pogaduszki.
 • @Czartoryski 08:21:21
  Łżesz jak bura suka.
  "Sejm przyjął uchwałę upamiętniającą ofiary zbrodni wołyńskiej. Głosowało w sumie 442 posłów. Za było 263 posłów, przeciw - 33, wstrzymało się - 146. W uchwale znalazło się sformułowanie "czystka etniczna o znamionach ludobójstwa". Wcześniej posłowie odrzucili poprawkę, w której zbrodnia została określona mianem ludobójstwa, a także poprawkę przewidującą ustanowienie Dnia Pamięci i Męczeństwa Kresowian."

  PiS wstrzymało się od głosu, ale wcześniej głosami PO i RP odrzucono poprawkę SP o uznaniu zbrodni wołyńskiej za ludobójstwo.
  Nie kłam, kochanie. Niszczysz w ten sposób swoją wiarygodność, a co za tym idzie - własną reputację. Ja rozumiem, że zawiłości sejmowych głosowań mogą zaburzyć percepcję, ale bez przesady. Wystarczy kilka kliknięć w googlach.
 • @Talbot 08:16:35
  Zanim zadasz takie pytanie, to przeczytaj w Wikipedii, co to jest patriotyzm!!! Jak widać, uruchomiono ludzi, ktorzy mają mącić i robić wodę w mózgu tym ,którzy nie mają wiedzy, co się naprawdę w Polsce dzieje!!!
  Poczytaj o tym, co rząd J. Kaczyńskiego zrobił przez 14-cie miesięcy swoich rządów! Dla ciebie prawdziwym patriotą jest Ryzy Matoł, zdrajca i nieudacznik, który zapisze się w historii Polski, jako NAJGORSZY "PREMIER"!
 • Będę się modlić za to i poinformuję kogo tylko się da.
  Do wielu z nas nie dociera jeszcze fakt. że Polska jest przedmiotem ogromnej nienawiści, własnie ze względu na swoją katolickość i kult Matki Jezusa.
  Jest niszczona bezwzględnie i systematycznie.
  Sami nie damy rady przeciwstawic się ogromnej sile wyznawców, chcących zapanować nad światem. NWO, Bilderberg - to nie są bajki.
  Ciemna, potworna strona zła, istnieje, ma się doskonale i szydzi, kiedy bywa demaskowana. Kilkuset zbrodniarzy zbiera się i decyduje o życiu całych narodów, ustala liczbe istnień ludzkich, które mają prawo do życia....
  Właściciele ogromnych imperiów finansowych, odprawiają rytuały od których oglądania niedobrze sie robi. Te materiały są dostępne w internecie.
  Kto nie wierzy, niech przynajmniej zamilknie - jestem przekonana, że tylko Chrystus i jego Matka mogą pomóc w walce ze złem, które nie pochodzi od człowieka.
  Powierzam przyszłośc swoją i Polski Matce Boskiej i jej Synowi.
  Viva Chrystus Rey.
 • @Talbot 08:16:35
  > Większych głupot nie czytałem ...modlić się za partię polityczną ?

  Dla Talbota wszystko jest subiektywną iluzją, więc i ta głupota, którą zarzuca, też jest iluzją. W notce nie widzę prośby o modlitwę za partię polityczną, ale prośbę o modlitwę za jednego człowieka. Jest też mowa o tym, aby to PIS i inne patriotyczne ugrupowania poprosiły o pomoc Matkę Bożą i zawierzyły Jej naszą przyszłość. O modlitwie za jedną partię polityczną nie ma ani słowa, więc to też iluzja Talbota.
 • @Astra 10:18:40
  > Bilderberg - to nie są bajki

  To, że się spotykają to nie bajki, ale radzę nie wierzyć w bajkę, że rządy nad światem są sprawowane w formie spotkań organizowanych raz w roku.
 • @Astra 10:18:40
  Prawda proszę Panią. Widzę, że ma Pani świadomość stanu rzeczy. Bardzo proszę o modlitwę w tej intencji i aktywne promowanie tej inicjatywy. Niech pan Kaczyński dostrzeże, że Polacy, katolicy, tego właśnie oczekują. Zdecydowanej i nieugiętej walki przeciw Szatanowi. Już powinien widzieć, że "przyjaciele" go wykorzystali i zamordowali mu rodzinę, albo przynajmniej pozwolili na to.

  Damy radę z pomocą Boga i Jego Świętych, z Maryją na czele!

  Proszę działać, niech Bóg Pani błogosławi przez Maryję!
 • @Skanderbeg 10:29:31
  > PiS już udowodnił, że nie jest katolicki

  Prawie wszystko się zgadza. Kaczyński nie ma ducha katolickiego, ale dużo gorsi pod tym względem (Szaweł) dokonywali wielkich dzieł, gdy uwierzyli. PiS nie jest stricte katolicki, ale skupia w swoich szeregach i sympatykach najwięcej katolików i patriotów.

  > uwalając konserwatywnego biskupa Wielgusa

  Za błędy trzeba odpokutować.

  > Poza tym, modlenie się za partię to sekciarstwo.

  W notce nie ma nic o modleniu się za partię. To PIS i inne ugrupowania deklarujące patriotyzm mają się modlić i zawierzyć Matce Bożej. Gdyby nawet była mowa o modleniu się za daną partię, nie jest to sekciarstwo. Można modlić się za każdą wspólnotę.

  > PiS poparł TL, czyli patriotyczni to oni nie są.

  Tak, zgadza się. Naważyli piwa, więc powinni je wypić. Rozlali mleko to powinni posprzątać.

  > Nie ma liczących się sił patriotycznych w Polsce. Są tylko przebierańcy.

  Upatruję w tym nieco nadziei, że są siły patriotyczne choć nie liczące się i wiemy, że są przebierańcy. Siły patriotyczne trzeba wspierać, a przebierańców obnażać.
 • @
  Z tego co wiem, Matce Boskiej jest już zawierzona Polska. Skoro to "gwarancja ratunku Polski", to "lepiej" już jest i nie ma co bić pianę.
  ... po zawierzeniu Prezes chodziłyby z Matką Boską w klapie marynarki?
 • @Poruszyciel 11:29:35
  Nic takiego nie napisałam.
  Hej, nieładnie pisać nieprawdę.
  Rządy nad światem są sprawowane przez tych samych ludzi, którzy tam sie spotykają. O tym napisałam, a to jest różnica. Proszę czytać ze zrozumieniem....
 • @seedam 12:46:56
  Polska jest zawierzona ale PiS nie, co widać wyraźnie w działaniach. Bo nie widać zdecydowanego katolickiego działania PiS.

  Teraz chodzi m.in. o to, by Kaczyński wraz z całym PiSem jednoznacznie się określił - albo wóz albo przewóz. 90% kraju to katolicy, 40% chodzi w niedzielę do Kościoła. Jeśli PiS chce naszego poparcia w następnych wyborach, musi odciąć się od masonerii, do czego przyczynkiem jest właśnie Akt Zawierzenia. Jeśli tego, nie zrobi, nie będzie można dalej ufać tej formacji, która określa się mianem prawicowej. Jestem pewien, że Ruch Narodowy dużo chętniej przyjąłby takie działanie, ale uznaliśmy, że należy dać panu Jarosławowi Kaczyńskiemu szansę. Z mojej strony - ostatnią.

  Prezes musi stać się prawdziwym mężczyzną i podjąć decyzję wbrew kretom w jego partii. W ten sposób wypłyną na wierzch złe i dobre zamiary. A z Maryją zwyciężymy - Alleluja i do przodu! :)
 • @Astra 13:27:16
  Poruszyciel też nie napisał nieprawdy, tylko ostrzegał ;) Nie zaczynajcie waśni, jesteście po tej samej stronie!
 • @space 13:33:28
  Ależ oni są gotowi zrobić wszystko co podniesie im słupki sondażu.
  Mogę pomodlić się za PIS, podobnie jak modliłbym się za duszę zdrajcy wiszącego na latarni w Warszawie, lub nieszczęśnika w przeciwnym okopie, którego trafiła kula z mej broni.
  "Po owocach je poznacie..."
 • @space 13:34:19
  Modlitwa nikomu nie zaszkodzi, ale lepiej modlić się za Ruch Narodowy ( z wielu powodów o których już się mówiło)
  Błędy PISu są nieusuwalne, wyrastają z ich umysłów.
  Kaczyński chętnie złoży wszelkie śluby, a potem będzie robił po marksistowsku. Przecież już Lech składał powtórzenie Ślubów w lwowskiej archikatedrze, co mu nie przeszkadzało utrwalać tu socjalizmu.

  Z Frondy artykuł w temacie, szczególnie ten fragment, -ostatnie zdanie;

  Między oboma papieżami zachodziła znaczna różnica osobistych wrażliwości – bł. Jan Paweł II nie miał bowiem żadnych złudzeń co do natury marksizmu i komunizmu oraz do stosunku rewolucyjnych ideologii do Kościoła. Mniej też zapewne zwracał uwagę na subtelności zmiennych koniunktur politycznych. Upamiętnienie zbrodni rewolucyjnej lewicy nie pasowało także do dominującej w w wielu katolickich środowiskach w latach 1960-tych atmosfery intelektualnej. Atmosfery sprzyjającej przede wszystkim poszukiwaniu pól współpracy między katolikami i komunistami, przy jednoczesnym zapominaniu o komunistycznych zbrodniach. Ta atmosfera – wbrew częstym deklaracjom samych zainteresowanych - opierała się na prymacie u duchownych i świeckich pro-lewicowej wrażliwości politycznej, nad względami czysto religijnymi, co utrudniało przypominanie o losie męczenników Hiszpanii republikańskiej. ''

  http://www.fronda.pl/a/najbardziej-diaboliczne-przesladowania-xx-wieku,29542.html

  Kaczyński nie rozumie, że trzeba zmienić ustrój, nie tylko system władzy.

  Nasza wspólna znajoma, która uporczywie lansuje Kaczyńskiego na Legionie też nie rozumie czym różni się ustój od systemu. Wpierw jest ustrój, a z niego dopiero system.
 • @circonstance 14:00:35
  Wczoraj w RM słuchałam w Rozmowach posła PISu, jak zwykle skupiał się na nieważnych szczegółach nie tykając sedna, bo oni po prostu go nie widzą, nie rozumieją, obracają się w zamkniętym kręgu ideologii, nie umieją wyjść poza nią.
 • @circonstance 14:03:09
  To pewnie stąd ta legionowa inicjatywa przecież.
  Modlitwy, cierpliwości, nadziei i - przede wszystkim - trochę więcej wiary.

  Podrawiam
 • @seedam 13:55:29
  >Mogę pomodlić się za PIS, podobnie jak modliłbym się za duszę zdrajcy

  Wchodzę. O 15.00 jest koronka - jesteś w tej intencji? Kto jeszcze jest?
 • @DelfInn 14:42:42
  jestem...
 • @seedam 15:08:43
  thx. fajno. już po. to czekamy...:))) BTW, jutro też jest dzień, którego, miejmy nadzieję dożyjemy i tej godziny modlitwy w tej intencji :)
 • @circonstance 14:00:35
  Ma Pani trochę racji, ale nie ma innej drogi ratunku, jak bardziej przylgnąć do Kościoła, bardziej przylgnąć do Świętej Wiary Ojców. Świadomość ma tę właściwość, że wykluczające się systemy nie mogą w niej funkcjonować. Taki Akt Zawierzenia Maryji miałby więc charakter oczyszczenia.

  Poza tym proszę nie zapominać, że to nie jest tylko kwestia wiary. Matka Boża realnie działa i realnie pomaga. A oceniać to, czy ktoś coś robi tylko dla celów politycznych, czy może jest w tym szczera intencja? To już nie do pani należy ale do Prawdziwej Pani naszej i Boga samego, który Jej nasze serca ukazuje takimi, jakie są.

  PiS ma szansę jako pierwszy, bo ma realną siłę polityczną. Jeśli Kaczyński zawiedzie, będziemy wytrwale apelować do lepszych.
 • @circonstance 14:03:09
  Poseł PiSu to poseł PiSu. Tam jest miernot 90% albo i więcej. Bo 10-ciu sprawiedliwych zdziałałoby cuda!

  Myśmy pisali do głównego wodza, który powinien mieć z uwagi na wiek i doświadczenie najbardziej poukładane w głowie. Niech działa jak mąż stanu, choćby od teraz, albo niech znika ze sceny politycznej. Bóg poniża pysznych i ujawnia zamiary ich serc.

  Jarosław Kaczyński dostał od losu ciężką nauczkę, po której nie miał szansy w pełni okazać, czy wyciągnął właściwe wnioski. Może przeżył Katharsis, choć ostatnie słowa na Jasnej Górze poddają to pod wielką wątpliwość.

  Teraz jest egzamin główny. Ostatnia szansa starego i słabego człowieka. Jeśli Maryja nie doda mu sił, a musiałby na to zasłużyć, to nie ma szans, żeby coś dobrego jeszcze zdziałać, wrogowie go zjedzą.
 • @DelfInn 14:39:49
  //To pewnie stąd ta legionowa inicjatywa przecież.
  Modlitwy, cierpliwości, nadziei i - przede wszystkim - trochę więcej wiary.//

  Raczej więcej realizmu. Prof. Guz mówi, że ludziom skażonym pychą ideologii nie wystarczy zwykła modlitwa, potrzebna jest modlitwa Kościoła ( o uzdrowienie, lub egzorcyzm) o ile oni świadomie wyrażą na to zgodę.

  Ja też nie widzę, dlaczego mielibyśmy tyle nadziei wiązać ze popsutym intelektualnie Kaczyńskim, zamiast budować na zdrowej naturze młodych przy wsparciu i pomocy naukowej Kościoła, nie socjologów. Łaska buduje na naturze.

  Uparte lansowanie Kaczyńskiego to jakaś diabelska utopia oparta na mrzonkach, własnych przywiązaniach i ograniczeniach, nie realnych faktach i mądrości płynącej z wiedzy teologicznej.
 • @space 16:25:59
  //Poza tym proszę nie zapominać, że to nie jest tylko kwestia wiary. Matka Boża realnie działa i realnie pomaga.//

  To może dajmy Matce Boskiej działać, zamiast mówić jej co my sobie życzymy szczegółowo.

  //A oceniać to, czy ktoś coś robi tylko dla celów politycznych, czy może jest w tym szczera intencja? //

  Mówię o faktach-słyszę co mówi Kaczyński i jakim językiem. Kaczyński nie ma nawet względu na prawo naturalne, nie mówiąc o Ewangelii, wszystkim chce zarządzać, np. dzietnością. On myśli o człowieku inżynierią społeczną, uważa, że Dekalog to istota religii. On już nic nie pojmie.

  //Jeśli Kaczyński zawiedzie, będziemy wytrwale apelować do lepszych.//

  Już raz rządził. Nic się odtąd nie zmienił. Polacy to nie króliki doświadczalne, nie mamy czasu, ani zycia na metodę prób i błędów. Konamy.

  Zwalanie wszystkiego na Matkę Boską, tym bardziej kiedy mamy takich ludzi jak prof. Guz, jest nieodpowiedzialne.
  Kaczyński nie słuchał Guza, bo słucha socjologów i siebie. Nawet jak jakimś cudem posłucha, to nie zrozumie.

  Takie są fakty i wnioski.
 • @space 16:33:21
  //Myśmy pisali do głównego wodza, który powinien mieć z uwagi na wiek i doświadczenie najbardziej poukładane w głowie.//

  Kaczyński buduje partię wodzowską, co jest błędem i szkodnictwem.
  Jak go ustrzelą, z dnia na dzień PIS się rozleci, bo tuż za Kaczyńskim jest jakiś Lipiński aparatczyk. Kogo wartościowego ma przy sobie Kaczyński? NIKOGO.

  Inaczej robi Winnicki, buduje ruch liderów. Jak wyeliminują Winnickiego, będzie Bosak, Zawisza, Holoher- jest wielu.
 • @Poruszyciel 11:44:18
  //Prawie wszystko się zgadza. Kaczyński nie ma ducha katolickiego, ale dużo gorsi pod tym względem (Szaweł) dokonywali wielkich dzieł, gdy uwierzyli.//


  Szawła Bóg wybrał i nie zrobił tego na chybił trafił, wziął pod uwagę talenty które sam mu dał i jego żarliwą miłość do Boga. Wtedy sam dał mu właściwą wiarę. Wybrał i dał.
 • @space 13:33:28
  //Polska jest zawierzona ale PiS nie, co widać wyraźnie w działaniach. //

  To może od razu módlcie się za szatana.

  Czy wy z Terenią et consortes nie jesteście czasem pyszałkami odgrywającymi religijny teatr?
 • @circonstance
  //ludziom skażonym pychą ideologii nie wystarczy zwykła modlitwa, potrzebna jest modlitwa Kościoła ( o uzdrowienie, lub egzorcyzm) o ile oni świadomie wyrażą na to zgodę.//

  Całkiem możliwe, dlatego należy prosić Boga, aby nakłonił serce Kaczyńskiego, odmienił je, albo, jeśli to nie możliwe niech się jego wodzowanie zakończy jak najszybciej. Żeby on wyraził zgodę na taką modlitwę, potrzebna jest interwencja Boża! Bo musi dostrzec swój błąd. Jeśli zawierzy się z PiSem Matce Bożej Królowej Polski, będziemy mieli znak, wskazujący na prawdopodobieństwo wystąpienia pokory.

  //Ja też nie widzę, dlaczego mielibyśmy tyle nadziei wiązać ze popsutym intelektualnie Kaczyńskim, zamiast budować na zdrowej naturze młodych przy wsparciu i pomocy naukowej Kościoła//

  Jedno i drugie się nie wyklucza, lecz uzupełnia.

  //Uparte lansowanie Kaczyńskiego to jakaś diabelska utopia oparta na mrzonkach, własnych przywiązaniach i ograniczeniach, nie realnych faktach i mądrości płynącej z wiedzy teologicznej.//

  Nikt go tu uparcie nie lansuje, wskazujemy delikatnie, że nie jest dla nas w pełni wiarygodny, lecz dajemy mu ostatnią szansę. Co to są "realne fakty"? Fakty są takie, że Kaczyński jest przywódcą największej partii opozycyjnej i ma znaczną część polskiego elektoratu. Raczej nie dostrzeganie tego, że przewodzi liczącej się sile i że może być pomocnym sojusznikiem jest mrzonką. Żyjemy w realnym świecie, gdzie należy rozumowo szacować czynniki polityczne. Bierzemy to pod uwagę i staramy się, by Kaczyński w pełni się nawrócił. Niech Pani jeszcze weźmie pod uwagę, że Radio Maryja faworyzuje PiS, co mnie się wydaje niezrozumiałe. Może o. Rydzyk widzi tak jak my a inaczej niż Pani. A przecież o. Rydzyk to mądry człowiek. Czy nie?

  //To może dajmy Matce Boskiej działać, zamiast mówić jej co my sobie życzymy szczegółowo.// To jest chyba w sprzeczności z innym Pani twierdzeniem: //Zwalanie wszystkiego na Matkę Boską (...) nieodpowiedzialne.//

  Mamy właśnie rozumy i jako Legion uznaliśmy, analizując sytuację, że nasze działanie jest zgodne z Jej wolą. Jeśli się pomyliliśmy, albo Kaczyński się nie nadaje, to sprawa się rozpadnie. Pani nie może tego wiedzieć, bo nie jest Bogiem. Myślimy, jednak, że nasza argumentacja jest silniejsza.

  //On myśli o człowieku inżynierią społeczną, uważa, że Dekalog to istota religii. On już nic nie pojmie.//

  Znów stawia się Pani w miejscu Boga, stwierdzając autorytatywnie coś, czego nie może wiedzieć na pewno. To jest kłamstwo, czyli pycha. W myśleniu Kaczyńskiego można dostrzegać duże błędy, ale jest w nim też coś dobrego. Matka Boża, jeśli taka jest Jej wola, wydobędzie to, co dobre i wykorzysta na chwałę Bożą.

  //Już raz rządził. Nic się odtąd nie zmienił. Polacy to nie króliki doświadczalne, nie mamy czasu, ani zycia na metodę prób i błędów. Konamy.//

  Nie konamy, proszę Pani. Nie siać tu beznadziei. Po cichu wzrastamy i umacniamy się. Znów nieprawda: "nic się nie zmienił". Trzeba być precyzyjnym. Może zmienił się za mało, ale na pewno się zmienił. Raczej nie zmienił się fundamentalnie, jak tego wymaga sytuacja, ale tego nawet na pewno nie możemy wiedzieć, choć wszystko na to wskazuje. My po prosu chcemy mu dać ostatnią szansę. Nasza inicjatywa to nie jest "metoda prób i błędów" tylko pokorne wezwanie do Matki Bożej, żeby sprawie ratunku Polski pomogła, jako Jej Hetmanka. Modlimy się o to. A jak to nie zadziała, to Matka złoży zasługi tych modlitw w innej intencji. Nic w ten sposób nie stracimy, bo robimy to dla Niej.

  //Kaczyński nie słuchał Guza, bo słucha socjologów i siebie. Nawet jak jakimś cudem posłucha, to nie zrozumie.//

  Skąd Pani wie, że nie słuchał Guza? Skąd Pani wie, że nie zrozumie? Nie może Pani tego wiedzieć na pewno. (A dlaczego akurat ks. prof. Guz na pierwszym miejscu? Są też inni, też bardzo dobrzy.)

  //Szawła Bóg wybrał i nie zrobił tego na chybił trafił, wziął pod uwagę talenty które sam mu dał i jego żarliwą miłość do Boga. Wtedy sam dał mu właściwą wiarę. Wybrał i dał.//

  Talentem Kaczyńskiego jest jego władza i zdolność do wodzowania. Bóg mu to dał. Nie można też wykluczyć miłości do Polski, a skoro tak, to dajemy mu szansę, żeby to wykazał. Matka Boża gwarantuje, że plan się powiedzie, a jak to nie po Jej woli, to sprawa się rozleci.

  //Czy wy (...) nie jesteście czasem pyszałkami odgrywającymi religijny teatr?//

  Zapewniam Panią, że Legion św. Ekspedyta sprawę traktuje bardzo poważnie. Nie możemy mieć pewności, że działamy bardzo mądrze, zgodnie z wolą Bożą, ale takie mamy rozumy i staramy się z nich korzystać. Wspólnymi siłami ustaliliśmy, że inicjatywa jest słuszna.
 • @space 06:51:23
  //Jedno i drugie się nie wyklucza, lecz uzupełnia.//

  Powiedział, że z ideą narodową nie chce mieć nic do czynienia. To Piłsudczyk, jak Lipski.

  //A przecież o. Rydzyk to mądry człowiek. Czy nie?//

  Chce dobrze, ale -ile razy się mylił? AWS, Giertych, Marcinkiewicz ze Schnepfem, itd.

  //Znów stawia się Pani w miejscu Boga, stwierdzając autorytatywnie coś, czego nie może wiedzieć na pewno.//

  Mówię co widzę i słyszę i wyciągam wnioski. Człowiek ma po to rozum, by go używał. To proponuje prof. Guz. Jesli ktoś rozumie Guza, umie odróżnić ideologię od prawdy.
  Kaczyński myśli ideologią - jak ktoś tego nie widzi, to tu rozmowa się kończy.

  //Skąd Pani wie, że nie słuchał Guza? Skąd Pani wie, że nie zrozumie?//

  A skąd wy wiecie, że wasze intencje nie zostaną wykorzystane politycznie dla sprawy, która jest już przegrana, bo chce budować tu socjalizm?
  Przypominam Lech Kaczyński złożył we Lwowie uroczyste śluby ( poproszony przez księży) a potem PIS głosował za aborcją. Umiecie uczyć się na błędach, czy jesteście betonowi?

  //Matka Boża gwarantuje, że plan się powiedzie, a jak to nie po Jej woli, to sprawa się rozleci.//

  Aha. A skąd będziemy wiedzieć na kogo głosować by wygrał? Matka Boża nam powie po nazwisku?
  Bóg wspiera rozumnych, głupców nie wysłuchuje- tyle można powiedzieć o tej inicjatywie.
 • Widziałam, że Tereska skrzywi Legion w stronę PISu,
  przecież ze wszystkim tak robi. PIS to jej religia i zawód.
 • @circonstance 08:32:20
  //to jej religia i zawód.//

  Ciężkie oskarżenie. Czym poparte?

  Pani od zarania dziejów też jest - wręcz programowo - antypisowska. Nawet przed ostatnimi wyborami, kiedy można było podejrzewać, że Kaczyński zmieni kurs po tym, jak go zdradzono. Zbieram spostrzeżenia i łączę fakty i bardzo mnie to zastanawia. Nikomu nie można ufać, tylko Bogu. Ech...

  //Tereska skrzywi Legion w stronę PISu//

  Tereska nie miała z tą inicjatywą nic wspólnego, o ile mi wiadomo. W ogóle chyba dawno nie było jej na Legionie.

  Nie mam teraz czasu na dyskusje. Skomentuję Pani wypowiedzi za kilka godzin.
 • @circonstance 05:28:52
  >Raczej więcej realizmu. Prof. Guz mówi, że ludziom skażonym pychą ideologii nie wystarczy zwykła modlitwa, potrzebna jest modlitwa Kościoła ( o uzdrowienie, lub egzorcyzm) o ile oni świadomie wyrażą na to zgodę.

  1) Kościół to my, więc jeśli jest wola modlitwy o uzdrowienie, módlmy się - tak rozumiem intencję tego listu, wezwania, prośby. Prośby także do nas poprzez formę listu otwartego,

  2) AFAIK JK ucieszył się na tę inicjatywę i wyraził wolę wypełnienia przesłania tam zawartego,

  3) Bóg, o ile znam PŚ, historię i naukę Kościoła, potrafi się posługiwać narzędziami niedoskonałymi :); co nie zwalania nikogo z wierzących od dążenia do Jego doskonałości, czyli wprost - do bycia czujnym i gotowym na słuchanie Jego Woli, na Jego natchnienia, od codziennego kierowania działań ku chwale Jego Majestatu przez kontemplację/rozeznanie/ Tej Woli we własnym życiu. Reszta to dodatki.

  Pozdrawiam
 • @circonstance 05:42:37
  >Kogo wartościowego ma przy sobie Kaczyński? NIKOGO.

  Więc właściwie nie ma wyjścia, prawda? ;-)
 • @circonstance 05:52:06
  (1) A Szaweł nadal pałał nienawiścią i chęcią mordowania uczniów Pana. Udał się do arcykapłana (2) i poprosił go o listy do synagog w Damaszku, aby mógł uwięzić i przyprowadzić do Jerozolimy wyznawców Jezusa, mężczyzn i kobiety, gdyby ich znalazł.
  [...]
  (13) "Panie - odpowiedział Ananiasz - słyszałem od wielu, ile zła ten człowiek wyrządził świętym Twoim w Jerozolimie, (14) ma nawet polecenie od arcykapłanów, by więzić wszystkich Twoich wyznawców". (15) Pan mu odpowiedział: "Idź, bo on jest narzędziem przeze Mnie wybranym, on zaniesie imię moje narodom, królom i synom Izraela. (16) Ja mu ukażę, co będzie musiał wycierpieć dla imienia mego". (17) Wtedy Ananiasz poszedł, udał się do owego domu, położył na nim ręce i powiedział: "Szawle, bracie, Pan Jezus, Ten, co ukazał ci się w drodze, którą szedłeś, przysłał mnie, abyś odzyskał wzrok i napełnił cię Duch Święty" (Dz 9)


  > Szawła Bóg wybrał i nie zrobił tego na chybił trafił, wziął pod uwagę
  > talenty które sam mu dał i jego żarliwą miłość do Boga.
  > Wtedy sam dał mu właściwą wiarę. Wybrał i dał.

  Tak, zgadzam się. Jednak zanim Bóg go wybrał, nikt w Szawle nie widział wielkiego apostoła. Ty i ja widzimy dużo złych decyzji obu Kaczyńskich, marksistowskie projektowanie narodu i żydowskie myślenie prawem, przez dyscyplinę partyjną złe głosowania całego PISu, kolaborację ze światową finansjerą, otaczanie się kontrowersyjnymi ludźmi, można by długo wymieniać. Jednak Ty i ja (pewnie jeszcze ktoś) nie widzimy, których ludzi Bóg wybierze na swoje narzędzie w przyszłości.
 • @circonstance 08:32:20
  > Widziałam, że Tereska skrzywi Legion w stronę PISu,
  > przecież ze wszystkim tak robi. PIS to jej religia i zawód.

  To mi wygląda na jakieś babskie porachunki. Gdy na Legionie jeszcze w czasie Kongresu Ruchu Narodowego (gdy inne portale jeszce milczały) pojawiały się notki na ten temat, a nawet komentarze pisane w czasie relacji na żywo, albo pisane przez Tabę jeszcze z autobusu, nie zauważyłaś chyba, że "karolek" z Tabą skrzywili Legion w stronę Ruchu Narodowego.
 • @DelfInn 10:48:42
  > Więc właściwie nie ma wyjścia, prawda? ;-)

  No właśnie ;-) Przy sobie nikogo, a ponad nim taki Ktoś, tylko poprosić...
 • @Poruszyciel 11:18:03
  Potrzebna modlitwa.

  Sursum corda!
 • @Poruszyciel 10:58:22
  //Jednak Ty i ja (pewnie jeszcze ktoś) nie widzimy, których ludzi Bóg wybierze na swoje narzędzie w przyszłości.//

  Bóg może wszystko, ale w Jego działaniach widoczna jest pewna logika, wybiera duchowo najzdrowszych- innych daje najwyżej do pomocy.

  Mnie razi po prostu zewnętrzna religijność polityków, którzy chętnie ślubują, ale nic z tego nie wynika, bo nie może. Tusk też wziął ślub przed wyborami, dla głosów katolików.
  Rażą mnie też ''pomysły'' elektoratu politycznego względem Boga, zamiast wsłuchiwanie się w Niego i obserwowanie znaków i uważne przyglądanie się ludziom. To jest ludzki aktywizm zamiast wiary i sensownego działania. Przed aktywizmem przestrzega papież.
  Aktywizm to marksizm.

  Jest tu taka Julita Suszcz, która pisze chwalby Putinowi i Rosji- ogłosiła apel by pomagać prawosławnej parafii i już Legion poleciał na gwizdek, jak w przypadku Prażynki. Bo nie ma w tym dociekliwości i zastanowienia, wszystko na hura. To mnoży chaos..

  Działajmy dla własnych katolickich parafii, zamiast uwiarygadniać antypolskie agentki. Prawosławiu niech da Putin.

  Wspierajmy dobre, nie cokolwiek i jakkolwiek.
 • @Poruszyciel 11:08:43
  //To mi wygląda na jakieś babskie porachunki.//

  To co Tobie wygląda, przeważnie takie nie jest.
  Mowa jest o Kaczyńskim. Faktem jest, że ten człowiek nie liczy się w polityce z rozumem katolickim, otacza się socjologami i teraz rai nam socjologów do władzy i ateistów, starych dziadów uczonych na marksistowskich uczelniach, prących do władzy, miernych, ale wiernych.
  Do tego stopnia nie wie co to Kościół, że ośmielił się naciskać na papieża ws. wyboru arcybiskupa i kompromitować go na ingresie. Co to dla niego Ingres? Coś jak wybory partyjne.

  Macie wy oczy?
 • Natomiast Pawłowicz to klasa
  http://www.pch24.pl/obled--pierwsze-czytanie,16454,i.html

  Umysł i język tej kobiety jest niezideologizowany, a argumentacja przejrzysta, bo odwołująca się do zasad i pytania 'dla-czego'.
 • @circonstance
  //IDEA ODDANIA SIĘ MARYI W MACIERZYŃSKĄ NIEWOLĘ MIŁOŚCI jest prosta.

  Każdy, kto się Jej zawierza, zostaje wzięty pod opiekę. Nie trzeba specjalnych fanfar, toastów, strojów, zewnętrzności. Nie musimy pytać, czy Ty mnie Maryjo chcesz takiego paskudnego? Nie. Ofiaruj się takim, jakim jesteś, paskudny, by Ona Cię przemieniła. Po to się oddajesz i to, co jest drogie twemu sercu, by Ona to wzięła, przemieniła i zaniosła na srebrnej tacy swemu Synowi, a On – Bogu Ojcu. Tylko przez Maryję nasz dar może być przyjęty przez Ojca. Tak my ofiarujemy naszą Ojczyznę przez ręce Maryi, by Ona oczyściła ten dar. Każdy nasz ludzki dar – pisał Grignion de Montfort – jest jak zgniłe jabłko – daleko mu do doskonałości. Ale Maryja nasza Mama, kładzie Go na srebrnej tacy swych zasług i niesie przed Oblicze Pana Jezusa. Tak trzeba rozumieć i ideę wstawiennictwa, i ideę zawierzenia. Innej drogi nie ma.//
 • @circonstance 17:15:49
  > PIS to jej religia i zawód
  > [...] Mowa jest o Kaczyńskim

  Raczej o Kaczyńskiej ;-)

  > Macie wy oczy?

  My mamy jedno. Ty masz drugie. Gdy patrzą na siebie robi się straszny zez, ale gdy patrzą w tę samą stronę, widać sporo i to w 3D ;-)
 • @Poruszyciel 23:33:31
  Ja już się napatrzyłam na Kaczyńskiego wcześniej niż wy i wyrobiłam sobie zdanie-wiele razy o tym pisałam.
  M. in tu, w lutym 2011;
  http://circ.nowyekran.net/post/3377,nie-zgadzam-sie-z-jaroslawem-kaczynskim
 • @space 20:04:26
  Każdy kto się zawierza, jest zawierzony, fakt. Naród też się zawierza- co, jeśli Kaczyński chce dać co innego narodowi niż mu się nalezy , bo Bóg mu to dał, a Kaczyński to narodowi odbiera?
  Czy zawierzenie oznacza, że Maryja za tego kogoś przestanie grzeszyć?
  A co, jeśli po zawierzeniu Maryja zrobi wszystko, by Kaczyński nie dostał władzy, a my odwrotnie?
 • @circonstance 06:45:09
  Maryja nie pozwoli nam trwać w błędzie. Ufam Jej i Bogu, że wskaże nam odpowiednią drogę. Ona czasem do tego wykorzysta innych ludzi, którzy nam na coś zwrócą uwagę. "Badajcie wszystko, a szlachetne zachowujcie." Wie Pani koleżanka, co to znaczy "szlachetne"?
 • @circonstance 17:10:24
  Nie Legion poleciał, tylko ja poleciałem. Różnica jest zasadnicza.
  mci
 • @DelfInn 11:19:40
  Bardzo bardzo mi przykro, bardzo chciałbym, żebyś wrócił :( Mimo, iż nigdy Cię nie widziałem na oczy... przez te 2 lata stałeś się częścią świadomości każdego z nas. Wciąż mam nadzieję, że machniesz ręką na sprawy bolesne a nie aż tak bardzo istotne, dogadasz się z kim trzeba - najlepiej telefonicznie - i wrócimy do współdziałania...
 • @space 13:58:05
  Ależ ja się na nikogo nie obraziłem, ani też nikt mnie nie obraził. Nie mam w zwyczaju tak patrzeć. Zaś zauważyłem, że wiele osób, nie tylko tu czy tam, ale po prostu - współcześnie, pewne decyzje tak właśnie interpretuje. I zazwyczaj wyłącznie tak... Zresztą... A mniejsza z tym, znów bym się rozgadał... Na własny użytek tłumaczę to sobie jako niedojrzałość - tak to ujmę. Tem bardziej potrzebna jest zatem ta intencja w modlitwie (o dojrzałość, roztropność (nie mylić z cwaniactwem, hehe)). Bez modlitwy nigdy nic się udaje. A jeśli się udaje, nie ma żadnej gwarancji, że jest właśnie tym, o co panu Bogu chodziło. No, owszem. Modlitwa może być zła i może dobra, to inna sprawa. Ale to już gdzieś tam jest opisane - dla chcącego nic trudnego. O ile chce...
  mci
 • Za Jarosława z wdzięcznosci dla Lecha modla sie noiwohebrajczycy z wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem
  i przywrócenie obywatelstwa palestyńskim dezerterom Andersa a cala platforma pobermanowsko pofolksdojczowska mimo zazdrosci lizbońskiego współojcostwa i warszawskiej nie a nawet ratyfikacji traktatu UE modli się z wedzięczności za oddan ie wladzy przez front jedności narodowej we wsparciu naszości wojny z Irakiem popisowo gebelsowskimi kregami podejrzeń i gruntowym na koalicjantow hakiem Modla się takze pobanderowcy za Ukraine i Szewartnadze za Gruzje chociaż bez Abchazji.
  Jaroslaw jak Piłsudski woli korzystać z cudow Matkik Boskiej i gdy będzie trzebaz to wepnie ją sobie w klapę jak Walęsa.
  Jego bliźniak znalazl się na Wawelurazem z damą dla gejów ikopulacji in vitro laskawa mimo braku zawierzenia Matce Boskiej
 • @telewidzacy 00:36:11
  Jeśli w wypowiedzi brak jest stosowania reguł gramatyki, to cała logika stoi pod znakiem zapytania. Proszę pisać starannie i poprawnie, bo wywalę.
 • Będę się modlił za politycznych bandytów zarówno z PO jak i PIS.
  Może się w końcu nawrócą, bo to byłoby lepsze niż wzajemne powybijanie się, z włączeniem to społeczeństwa.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej