Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
155 postów 3447 komentarzy

BÓG HONOR OJCZYZNA Zjednoczenie Środowisk Patriotycznych

space - Pragnę Zjednoczenia wszystkich Polaków miłujących Boga i Matkę Ojczyznę dla jej ratowania przed śmiertelnym wrogiem. Oddajmy się ufnie Jego opiece i prowadzeniu, wypełniając Jego wolę, a wspaniałe zwycięstwo będzie zapewnione.

IZRAEL kocha IRAN kocha IZRAEL!!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Miłość pokoju i bliźniego, troska o świat i nasze dzieci, to one mają szansę uratować nas od wielkiej wojny. Pomóżmy, niech każdy zrobi, co może.

Na Facebook'u wielka akcja

Israel-Loves-Iran <-----link

 

którą w tej chwili "LUBI" 21.781 osób, akcja rozpoczęła się 3 dni temu, ale z tego, co widzę 5 tysięcy osób "polubiło ją" w ciągu ostatnich kilku godzin. Niech to będzie eksplozja miłości! Linkować, podsyłać!

O co chodzi? Zaraz przetłumaczę i dopiszę, co mi się wydaje ważne, ale już daję linka do filmu:

TŁUMACZENIE:

Cześć! Jestem Ronny, mam 41 lat, jestem ojcem, grafikiem, nauczycielem, jestem obywatelem Izraela. I potrzebuję Twojej pomocy.

Ostatnio w wiadomościach, słyszymy wieści o nadchodzącej wojnie, o dużej wojnie. Rząd mówi o destrukcji, o samoobronie, jakby w tej wojnie nie chodziło o nas. 3 dni temu umieściłem na Facebooku plakat. Wiadomość była prosta - "Irańczycy, nigdy nie zbombardujemy waszego kraju, kochamy Was".

Do plakatu załączyłem kilka słów:

Do Narodu Irańskiego, do wszystkich ojców, matek, dzieci, braci i sióstr. Aby między nami nastała wojna, najpierw musimy się siebie bać, musimy nienawidzić. Ja się was nie boję, nie nienawidzę was. Nawet was nie znam. Żaden Irańczyk nigdy nie zrobił mi nic złego. Nigdy nawet żadnego nie spotkałem. Jednego - w Paryżu, w muzeum - fajny gość :) Widzę czasem kogoś w TV z Iranu, kto mówi o wojnie. Jestem pewien, że nie reprezentuje wszystkich ludzi z Iranu. Jeśli widzicie kogoś w TV, mówiacego o zbombardowaniu was, bądźcie pewni, że nie reprezentuje on wszystkich ludzi w Izraelu.

A więc - w ciągu 24 godzin, ludzie zaczęli dzielić się plakatami na Facebook'u. W ciągu 48 godzin Irańczycy zaczęli odpowiadać na plakaty i oddawać swoją miłość nam! Setki wiadomości z Iranu, mówiących ludziom z Izraela - "my też was kochamy". Dzień później byliśmy w TV, w gazetach, dowodząc, że wiadomość się rozprzestrzenia, rozprzestrzenia się szybko.OK! - Teraz chcemy wiedzieć, że wiadomość dotrze do wszystkich, nie tylko do społeczności Facebook'a, ale WSZĘDZIE! Jest to wiadomość OD LUDZI DLA LUDZI. Więc prosimy o wsparcie finansowe, pomóżcie nam tę rozsiewać tę wiadomośc. Thank You.

KONIEC TŁUMACZENIA.

ODPOWIEDŹ IRANKI (może być elementem propagandy Złego z uwagi na wzmiankę o religii):

"Witaj Pushpin, jestem panią z Iranu. Właśnie zobaczyłam twoją ciepłą i piękną wiadomość do moich współobywateli. Czytając twoją wiadomość, łzy napłynęły mi do oczu i ciepło do serca. Chciałam cię upewnić, że wszyscy Irańczycy czują podobnie.

Chcemy tylko pokoju i piękna na ziemi, nienawidzimy wojny i rzezi. Wszyscy jesteśmy członkami tego samego organizmu i boli nas, kiedy widzi się ludzkie cierpienie, osoby, która jest częścią twojej duszy. Zawsze byłam ciekawa czy nas nienawidzicie, gdyż zawsze byłam przekonana, że nie została wam przedstawiona prawdziwa twarz Irańczyków.. W sumie, chciałam podziękować za twoją piękną wiadomość i powiedzieć, że wszyscy was kochamy, bo jesteście naszymi braćmi i siostrami. Jedyne co się liczy, to wasze piękne serce, nie kultura, język, kolor skóry, religia czy kraj pochodzenia."

 

ZATRZYMAJMY TEN LICZNIKI WIELKIM OGNIEM MIŁOŚCI !!!!

 

"izraelskie koty KOCHAMY WAS koty perskie przeciw wojnie"

KOMENTARZE

 • Super
  ..AK
 • Pojawili się też prześmiewcy... ;)
  http://mondoweiss.net/images/2012/03/img-4.jpg

  https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/485796_10150580172911901_189615266900_9279331_1154469973_n.jpg
 • Super :-)
  na kopach w górę...
 • @Asadow 22:27:10
  No na to liczę :) Pisałem do Pluszaka w sprawie, ale nie wiem, czy jeszcze jest w zasięgu przestrzeni meilowej.
 • @Space
  Brawo, Space!
 • @space 22:22:56
  wymuszony śmiech, kompromituje tych clownów...
 • @Poruszyciel 22:43:54
  Zamiast mi tu brawo bić, atakujcie lepiej Redakcję, żeby zauważyła, jak ważna jest to akcja i dała gdzieś na widok na Główną. Na innych portalach mało tego.

  Albo zróbcie też swoje wersje, jeśli macie czas, bo to nasz "Apel o pokój" się nie umywa do tego :)

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------
  Panie Boże! Niech ta akcja poruszy serce każdego, do kogo trafi, każdego, kto miłuje pokój. Niech Twój Duch popchnie jak najwięcej ludzi do działania, które tak niewiele kosztuje - linkowanie, klikanie, tworzenie własnych plakatów i promowanie bezwarunkowej miłości! Niech te drobne gesty milionów ludzi zebrane razem i troska o pokój... niech obudzą Prawdziwe Człowieczeństwo, do jakiego jesteśmy przeznaczeni. Niech Ludzkość, przebudzona do miłości stawi czoła podstępnym działaniom Szatana i jego sług! Proszę Cię Panie z całego serca! Amen.
 • @Poruszyciel 22:43:54
  Oczywiście... dziękuję za brawa ...:) Natrafiłem na to "przypadkiem" - dzięki Bogu!
 • @Asadow 22:45:07
  Przyznam, że sam się uśmiechnąłem jak to znalazłem... :/ Tak nas nauczyli - wytresowali - dystansować się od pozytywnych uczuć poprzez drwinę. Może usunąć?
 • @space 22:50:59
  Amen,

  a po wtóre - administracjo NE, czy można prosić... ?
 • @space 23:12:39
  nie przejmuj się. Są to są.
  Gorsi są Ci, którzy to wszystko mają gdzieś. Wystarczy ich garstka po każdej stronie...
  Gdybyś tych mógł usunąć ;-) to bym przyklasnął. Oczywiście usunąć - w sensie odsunąć od władzy ;-)
 • @Asadow 23:25:29
  Posłuchali :) Może im zaproponować inne zdjęcie na główną? Hmmm może takie będzie dobre :)
 • Administracjo,
  dziękujemy :-)
 • @space 23:39:20
  Fajne.
  Istna koto-mania :)))))
  Same kotowate na NE. Ale to nie zaściankowość. Mieścimy się w trendzie światowym!
 • space
  Tej "miłości" doświadczamy od lat z widomym skutkiem. Proszę sobie przeczytać cytaty z wypowiedzi prominentnych przedstawicieli "narodu wybranego" na stronie stop syjonizmowi, albo na YT zobaczyć jaka miłością darzą Palestyńczyków. Oni wcale nie chcą pokoju. Jest to tylko propaganda na użytek naiwnych.

  pozdrawiam
 • @
  //Jedyne co się liczy, to wasze piękne serce, nie kultura, język, kolor skóry, religia czy kraj pochodzenia."//

  Szczególnie religia się nie liczy, bo liczy się ''serce''. Na jak długo?

  ''Szatan chce usunąć obecnego umiłowanego Wikariusza Mojego Boskiego Syna, aby wypełnić swój plan zniszczenia Kościoła. Już teraz udało się wrogowi całej ludzkości doprowadzić do tego, by całe chrześcijaństwo sprowadzić do moralności, do tolerancji, która wyklucza wszelkie [rozróżnienia i] podziały. A przecież, Moje kochane dzieci, dobrze wiecie, że sprawiedliwość Boża polega na widzialnym oddzieleniu dobra od zła. Rozumienie „tolerancji”, głoszonej przez wrogów Kościoła i budowniczych „nowego świata”, polega na sprowadzeniu wiary do prywatności i fałszywie rozumianej miłości. Przez tak pojmowaną „tolerancję” szatan przedostał się do wielu umysłów. Antychrysta poznacie po tym, że – właśnie w imię tej fałszywej tolerancji – będzie czcił człowieka zamiast Boga, chociaż wiele będzie o Nim mówił.''

  Kochamy więc, bo Jezus objawił nam czym jest miłość, nie dlatego, że religia jest nieważna i rodzi podziały.
  Nie podpiszę się pod tym, choć pragnę by te narody się kochały.
  Nie wyrzeknę się Chrystusa. To Chrystus nakazał nam miłość, nie nasze ''serce''.
 • @Akwedukt 22:09:13
  Tak to jest wspaniale dla naiwnych. Dlaczego nie potepiaja zbrodni na Palestynczykach? Z ostatnich wiadomosci wynika ze im rura mieknie, bo zdaja sobie sprawe jakie moga byc konsekwencje ataku na Iran.
 • @w.red 01:40:41 - DAJCIE SPOKÓJ!
  Apel wystosował zwykły człowiek, odpowiadają mu zwykli ludzie.

  //12 Bo ci, którzy bez Prawa zgrzeszyli, bez Prawa też poginą, a ci, co w Prawie zgrzeszyli, przez Prawo będą sądzeni. 13 Nie ci bowiem, którzy przysłuchują się czytaniu Prawa, są sprawiedliwi wobec Boga, ale ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni. 14 Bo gdy poganie, którzy Prawa nie mają, idąc za naturą, czynią to, co Prawo nakazuje, chociaż Prawa nie mają, sami dla siebie są Prawem. 15 Wykazują oni, że treść Prawa wypisana jest w ich sercach, gdy jednocześnie ich sumienie staje jako świadek, a mianowicie ich myśli na przemian ich oskarżające lub uniewinniające. 16 [Okaże się to] w dniu, w którym Bóg sądzić będzie przez Jezusa Chrystusa ukryte czyny ludzkie według mojej Ewangelii.//

  (Do Rzymian 2,12-16)
 • @circ 04:49:01
  Ty przewrotna kobieto. Chrystusa wyrzekamy się nie tylko słowem, ale i działaniem a także zaniechaniem. Czy możesz występować w Imieniu Boga, skoro jawnie pozostajesz w grzechu?

  Najpierw przeproś Prażynkę za fałszywe świadectwo, bez tego nie ma mowy, żeby było roztropnością wierzyć, że Duch Święty pomaga Ci mądrze rozsądzać.

  //14 Bo gdy poganie, którzy Prawa nie mają, idąc za naturą, czynią to, co Prawo nakazuje, chociaż Prawa nie mają, sami dla siebie są Prawem. 15 Wykazują oni, że treść Prawa wypisana jest w ich sercach//

  Jeśli więc muzułmanie, poganie i żydzi realizują Prawo Miłości wypisane w ich sercach, nawołując do bezwarunkowej miłości i pokoju w imię tej miłości, to czy potępienie tego nie jest zaprzeczeniem słowom Jezusa?

  Ja wiem, że On "przyszedł przynieść miecz" a nie pokój. Iranka, która odpowiedziała, może być elementem lucyferycznej propagandy - zauważyłem to sam i świadomie dałem ten fragment. Ale nie wiemy tego. Mamy być ostrożni. Miecz Chrystusa oddzieli prawych od nieprawych, miłujących od niemiłujących. A nie katolików od reszty. Bo katolik z nazwy nie oznacza miłującego w swym sercu. A miłość prawdziwa wymaga nie tylko słów i deklaracji, ale przede wszystkim czynów i postawy, która jawi się jako czysta.

  // idąc za naturą, CZYNIĄ to, co Prawo nakazuje//

  Więc zanim ktoś rzuci się z oskarżeniami na kolejną akcję, niech się zastanowi, czy jego serce jest czyste, aby rozsądzać mądrze. Niech słowa mądrości, roztropności idą za czynami prawymi. A nie obok czynów nieprawych w diabelnym rozdwojeniu i kłamstwie.
 • @space 07:08:56
  tego mi było trzeba... dzięki za ten fragment.

  Niewiem jak to się stało, że nie miałem go zindeksowanego...

  Na prawdę, stokrotne dzięki.
 • @circ 04:49:01
  > Szczególnie religia się nie liczy, bo liczy się ''serce''. Na jak długo?
  > "Szatan chce usunąć obecnego umiłowanego Wikariusza Mojego
  > Boskiego Syna, aby wypełnić swój plan zniszczenia Kościoła. ...

  Ten cytat uważam za nietrafiony, bo ci ludzie nie należą do Kościoła. Jeśli odnajdują w sercu miłość, która pozwala im się przebić przez szerzoną w Izraelu propagandę nienawiści to w ten sposób otwierają drzwi, które oddzielają ich od Chrystusa. Plan niszczenia Kościoła dotyczy m.in. Polski, a nie miejsc, gdzie go praktycznie nie ma.

  > Nie podpiszę się pod tym, choć pragnę by te narody się kochały.

  To nie my mamy się pod tym podpisywać. To ludzie z tamtych narodów w ten sposób wyrażają brak nienawiści i miłość. Ty znasz źródło tej miłości, a oni jeszcze nie. To nie powinien być powód do kontestowania tego co robią.
 • SPACE,
  Chyba jakiś anioł cię zahaczył w przelocie.

  LUDZIE, WKLEJAĆ TO WSZĘDZIE !
 • @Donpedro 04:50:20
  nie potępiają
  bo na tym polega miłość przez M

  poza tym, jak już uda Ci sie dostać w obszar faszystowskiego państwa izrael i poznać wielu ludzi zapewne zorientujesz się że sporo z nich ma dość konfliktów z Arabami, a z Palestyńczykami w szczególności

  zresztą podobnie w Iranie - mają dość (W WIĘKSZOŚCI!) ajatollachów których sensem istnienia jest .... izrael bo mają kim straszyć
 • @space 07:30:58
  //Ty przewrotna kobieto.//


  kard. Giacomo Biffi, który (..) głosił rekolekcje wielkopostne w Watykanie, nawiązał - na marginesie nauk - do zastanawiającego proroctwa Włodzimierza Sołowiowa, rosyjskiego pisarza zmarłego w 1900 roku.

  Kardynał przytoczył zdanie Sołowiowa, który powiedział: "Przyjdą dni, w których chrześcijanie będą kuszeni, aby przełożyć wydarzenie zbawcze na czystą serię wartości". W opisie Sołowiowa małe grupki chrześcijan, odrzucające tego rodzaju pokusę, odpowiedzą szatanowi: "Ty nam oferujesz wszystko, z wyjątkiem tego, co nas interesuje: Jezusa Chrystusa". Kardynał podkreślił, że nauka Sołowiowa jest upomnieniem dla ludzi naszej epoki, w której "obserwuje się ryzyko chrześcijaństwa biorącego w nawias Chrystusa z Jego Krzyżem i Zmartwychwstaniem".
  Jest to niebezpieczeństwo zagrażające chrześcijanom, "ponieważ Syna Bożego nie można przełożyć na serię dobrych pomysłów odpowiadających panującej mentalności tego świata". Chrześcijanie, którzy pójdą za tą pokusą, będą z zachwytem przyjmowani w transmisjach telewizyjnych i na salonach. Ale to wiąże się z wyrzeczeniem się Chrystusa. Kardynał nie omieszkał wyjaśnić, że to, co powiedział, nie oznacza potępienia "wartości" jako takich; są - twierdził - "wartości absolutne, takie jak dobro, prawda i piękno. Kto je przyjmuje i kocha, ten kocha także Chrystusa, nawet jeśli o tym nie wie, ponieważ to On jest Prawdą, Dobrem i Pięknem". Istnieje jednak świat wartości względnych, których nie wolno absolutyzować, ponieważ to prowadzi do bałwochwalstwa i otwiera drogę do odrzucenia zbawienia. Kardynał ostrzegł, że jeżeli ktoś żyje duchem świata (na przykład dialog ze wszystkimi za wszelką cenę) może oderwać się od Chrystusa i znaleźć się "w stronnictwie antychrysta".

  Więcej tu;
  http://sanctus.pl/index.php?grupa=66&podgrupa=234&doc=170

  Tu z proroctwa Adama-Człowieka;

  ''Pozdrawiam was, Moje kochane ziemskie dzieci! Dzisiaj pragnę, abyście rozważyli, w jak trudnym położeniu znalazła się cała ludzkość, która poprzez odrzucenie Bożych Praw utorowała drogę dla pojawienia się syna zatracenia, który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem. Duch antychrysta już od dawna przebywa w świecie, lecz teraz nadchodzi czas jego przyjścia w ludzkiej postaci jako zwodziciela. Musicie być bardzo czujni, aby i on was nie zwiódł swoją przebiegłością i inteligencją. On jest sługą bestii, która otrzymała władzę od szatana – smoka; jest uosobieniem największego buntu przeciwko Bogu Najwyższemu. Ma w sobie coś z łagodności baranka, lecz mówi jak smok. ''

  http://circ.nowyekran.pl/post/43561,ostatnie-oredzie-o-nadejsciu-antychrysta
 • Kochamy, bo tego nauczył nas Jezus Chrystus i to nikomu nie powinno przeszkadzać.
  Wynosimy miłość ponad podziały dzięki religii, nie z pominięciem Jej.
  W innych religiach szanujemy to co dobre i piękne, Boże.
  Nie łączymy się więc z innymi w poszanowaniu wartości bez Boga. Nie odrzucamy też kultury i różnic kulturowych, wręcz przeciwnie, szanujemy odrebności, podziwiamy je, dzielimy się dobrym, odrzucamy zło.

  Ponadto w necie jest wiele ciekawych inicjatyw, które jakoś zdychają.
  Zastanawia jak to się dzieje, że tylko niektóre z nich są natychmiast nagłaśniane przez media, które jak wiemy wszystkie są w rękach globalistów, że mysz się nie prześlizgnie.
 • @circ 17:17:35
  Nikt nie mówi, że należy utracić czujność. Ale nie można zakładać na starcie, że inicjatywa jest zła, tylko dlatego, że nie odwołuje się do Chrystusa.
 • ''Ma w sobie coś z łagodności baranka, lecz mówi jak smok. ''
  Smok, wąż ma rozdwojony język. Mówi więc o miłości, równocześnie odrzucając Boga, który jest żródłem miłości.
 • @space 17:28:22
  Antychryst chce sprowadzić chrześcijaństwo do wartości;- miłości rozumianej jako dobroczynność, tolerancji itp. Ciało postawić nad duchem.
  To jest jasne jak słońce, a Bóg trąbi o tym w proroctwach i Biblii od początku.
  Trzeba być bardzo doświadczonym chrześcijaninem, by to rozpoznać, nie jednorocznym, jak Ty i Asadow.
  To bardzo przewrotne kuszenie, bo sumienie przyjmuje je gładko.
  Szatan zarzuca na wędkę świętość. Chce łowić ludzi jak Chrystus, odcinając ich od Niego.
  Czujność właśnie na tym polega. Ty nie możesz być czujny, bo za mało wiesz i rozumiesz, twoje sumienie jest na razie całkiem błędne. Mówiłam ci, odrzuć Mangę bo to trucizna.
 • @space 17:28:22
  Jeszcze zobaczysz, że Biffi , Sołowiow, papieże mieli rację.
 • @space 17:28:22
  //Ale nie można zakładać na starcie, że inicjatywa jest zła, tylko dlatego, że nie odwołuje się do Chrystusa.//

  ''Nadto - według Sołowiowa - antychryst wsławił się jako znakomity egzegeta. Obszerne dzieło z zakresu krytyki biblijnej zdobyło mu tytuł doktora honoris causa na uniwersytecie w Tubingen. Interesujące, że to dzieło biblijne miało nosić tytuł: "Otwarta droga do powszechnego pokoju i dobrobytu". Miała się w nim znajdować szeroka i głęboka synteza wszystkich nauk i metod - od empirii do mistyki i synteza wszelkich ideałów humanistycznych. Budziło pewien niepokój to, że w całym obszernym dziele biblijnym (!) ani razu nie pojawiło się imię Chrystusa. Obrońcy mówili: "przecież całe dzieło jest tak głęboko przeniknięte duchem chrześcijańskim, że niczego więcej nie trzeba. Przecież autor nie ujawnia wobec Chrystusa jakiejś wrogości z zasady".
 • Miłość, sentymentalny humanizm
  Filozofia (teologia?) antychrysta prowadzi w pewien sposób do stworzenia czegoś w rodzaju "nowego chrześcijaństwa", zaprojektowanego między innymi przez Lwa Tołstoja. Jest to chrześcijaństwo zredukowane do ascetyzmu i sentymentalnego humanizmu, niezawierające - żywotnego przecież - odniesienia do osoby Chrystusa. Przykazania, do których Tołstoj sprowadza Kazanie na Górze, "pochodzą oczywiście od Chrystusa, ale dla ich ważności nie jest konieczne aktualne istnienie żyjącego Syna Bożego". Jest to - według Sołowiowa - przykład przetłumaczenia Ewangelii na "system wartości"....
  W obu pracach Romano Amerio odnosi się krytycznie do takich zjawisk, jak przeakcentowanie "miłości" ze szkodą dla Prawdy.''

  Mówiłam po tysiąckroć, że bez Prawdy nie ma miłości- do tego potrzebne jest pogłębianie rozumienia czym jest Prawda w Biblii.

  Sentymentalny humanizm prowadzi właśnie do tak kolosalnych błędów jak sprowadzenie chrześcijańskiej miłości do ślepego charytatywizmu.
  Nie da się pomóc wszystkim, mało tego- należy uczyć ludzi szacunku dla własnego krzyża, który człowiek po coś dostał, by go niósł- nigdy nie dostajemy cięższego krzyża niż potrafimy unieść. Człowiek, który chce go przerzucić na innych, oszukuje sam siebie, bo cierpienie jest po to, by nas czegoś nauczyło. Każdy dostaje krzyż. Ty na pewno też. I nikt go nie zwala na innych, chyba, że mu się dom spalił i dzieci nie mają dachu ni chleba, ale i taki człowiek nie woła, sąsiedzi sami wiedzą, że należy mu pomóc. Wszyscy Polacy dostali dziś krzyż, by wrócili do Boga. To mówią orędzia, których chyba nie czytasz.
  Mówiłam Prażynce na samym początku, by wróciła do Boga, to usunęła moje posty.
 • @all
  warto kliknąć 'like' na FaceBook


  http://www.facebook.com/#!/pages/Iran-Loves-Israel/326301454094205
  http://www.facebook.com/pages/Iran-Loves-Israel/#!/israellovesiran
 • O błędach sumienia
  «Sumienie, jako osąd czynu, nie jest wolne od niebezpieczeństwa błędu. "Często (...) zdarza się - pisze Sobór - że sumienie błądzi na skutek niepokonalnej niewiedzy, ale nie traci przez to swojej godności. Nie można jednak tego powiedzieć w przypadku, gdy człowiek niewiele dba o poszukiwanie prawdy i dobra, a sumienie z nawyku do grzechu powoli ulega niemal zaślepieniu". W tych zwięzłych słowach Sobór zawarł syntezę doktryny o błędnym sumieniu, wypracowanej przez Kościół w ciągu wieków.
  Nie ulega wątpliwości, że aby mieć "dobre sumienie" (1 Tm 1,5), człowiek musi szukać prawdy i według niej sądzić. Jak powiada apostoł Paweł, sumienie powinno być oświecone przez Ducha Świętego (por. Rz 9,1) i "czyste" (por. 2 Tm 1,3), nie powinno podstępnie fałszować słowa Bożego, lecz ukazywać prawdę (por. 2 Kor 4,2). Z drugiej strony tenże Apostoł upomina chrześcijan słowami: "Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe" (Rz 12,2).


  «Jednakże źródłem godności sumienia jest zawsze prawda: w przypadku sumienia prawego mamy do czynienia z przyjętą przez człowieka prawdą obiektywną, natomiast w przypadku sumienia błędnego - z tym, co człowiek subiektywnie uważa mylnie za prawdę. Nie wolno jednak nigdy mylić błędnego "subiektywnego" mniemania o dobru moralnym z prawdą "obiektywną", ukazaną rozumowi człowieka jako droga do jego celu, ani też twierdzić, że czyn dokonany pod wpływem prawego sumienia ma taką samą wartość jak czyn, który człowiek popełnia, idąc za osądem sumienia błędnego. Zło dokonane z powodu niepokonalnej niewiedzy lub niezawinionego błędu sumienia może nie obciążać człowieka, który się go dopuścił, ale także w tym przypadku nie przestaje być złem, nieporządkiem w stosunku do prawdy o dobru. Co więcej, dobro nie rozpoznane nie przyczynia się do wzrostu moralnego osoby, która je czyni, gdyż jej nie doskonali i nie pomaga jej zwrócić się ku najwyższemu dobru. Tak więc, zanim znajdziemy łatwe usprawiedliwienie, zasłaniając się własnym sumieniem, powinniśmy rozważyć słowa Psalmu: "kto jednak dostrzega swoje błędy? Oczyść mnie od tych, które są skryte przede mną" (Ps 19[18],13). Istnieją winy, których nie dostrzegamy, ale które mimo to nie przestają nimi być, ponieważ to my nie chcieliśmy dotrzeć do światła (por. J 9,39-41).
  Sumienie jako ostateczna instancja osądzająca konkretny czyn sprzeniewierza się swojej godności, gdy jest błędne z winy człowieka, to znaczy "gdy człowiek niewiele dba o poszukiwanie prawdy i dobra, a sumienie z nawyku do grzechu powoli ulega niemal zaślepieniu". Na to właśnie niebezpieczeństwo zniekształceń sumienia, zwraca uwagę Jezus, gdy napomina: "Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie w świetle. Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność!" (Mt 6,22-23).»
  (VS 63)

  «W przytoczonych wyżej słowach Jezusa znajdujemy także wezwanie do formacji sumienia, tak by stało się ono przedmiotem nieustannego nawracania ku prawdzie i dobru.
 • @circ
  Na pewno jest sporo racji w tym, co tu wkleiłaś, ale niekoniecznie w tym kontekście. Jest to coś, co warto przemyśleć, jeśli ktoś wcześniej nie zdawał sobie z tego sprawy. W ostateczności będzie wybór Chrystus wraz z całym cierpieniem kontra dobrobyt ale bez Chrystusa. I tu się sprawdza wytrwałość wiernych.

  Anime ostatni raz oglądałem jakiś rok temu :)
 • @space 20:23:31
  //Jest to coś, co warto przemyśleć,//

  Właśnie. Przemyśl głęboko, poszukaj w googlach, przeczytaj całe artykuły słowo po słowie, bo masz masę do odrobienia, a sumienie do naprostowania.
  Animki ci to zrobiły. Łatwo się nie wywiniesz temu błędnemu duchowi. Może to zabrać całe lata, a możesz dostać Łaskę natychmiast.
  Pomodlę się o to.
 • @circ 20:54:37
  Aha... To dziękuję :)

  Tak - animki generalnie wykrzywiają psychikę dzieciaków. A wszystko to się zaczęło od tego odcinka z Kaczorem Donaldem:

  http://www.youtube.com/watch?v=zlWF-uC8kB8

  Później już było z górki ;)
 • @space 20:23:31
  //Anime ostatni raz oglądałem jakiś rok temu :)//

  Kaaaammmmee hammmeeeee HAAAA!

  ;-)
 • @Asadow 21:28:59
  Wpisałem w google "kame hame ha" i już wiem, że nie mam się czego wstydzić z moimi tytułami ;p
 • Asadow też.
  I wszystko jasne.
 • @circ 23:16:32
  Tych 50-ciu, co zbanowałaś, też na pewno oglądało japońskie kreskówki.

  A i Łazarz z Carcajou z Oparą po pracy wracają z wypiekami na twarzy do starych dobrych czasów...

  http://www.youtube.com/watch?v=h5d48iIcmc4
 • @space 23:43:19
  Tak cię właśnie widzę od początku. Smarkacz erotoman zanurzony po szyję w kreskówkowej utopii.
 • Ten człowiek od apelu ma wilka z wilczymi kłami na podkoszulku.
  hym, przypadek?
  I spójrz na jego źrenice. Dziwne.
 • @circ 01:01:52
  Reptilian?
 • @konserwa70 15:22:00
  Sprawiasz wrazenie Erotomana.Izrael ma 10 Przykazan,a jedno anich to NIE ZABIJAJ.
 • @circ 01:01:52
  "Błogosławieni wprowadzający pokój albowiem do nich należy królestwo niebieskie"

  Facet od apelu ma wilczka na koszulce (i parę choinek) bo jest to koszulka jakichś "oszołomów ekologicznych".
  Facet ma dziwne oczy bo to Żyd a sama pisałaś że Żydzi mają coś "dziwnego" w oczach.

  W tym apelu o pokój Irańczycy i Izraelczycy nie odwołują się do Chrystusa no bo przecież nie są (jeszcze) chrześcijanami. Co w tym dziwnego ?

  Czy z tego powodu że nie wyznają Chrystusa, mają się nawzajem wymordować i przy okazji podpalić świat ?

  Ta akcja jest warta poparcia.
 • Gdybym był grafikiem komputerowym
  to wrzuciłbym filmik na Youtube, na którym Netanjahu i Ahmadinedżad walczą ze sobą na pięści na ringu a publika złożona z Żydów i Irańczyków dopinguje ich popijając pop corn coca colą.
 • @Ptasznik z Trotylu 08:03:43
  A czy mógłbyś zaproponować bardziej złożony scenariusz? Dialogi? Bo obrazek satyryczny mógłby zrobić Koolart.
 • @circ 00:36:09
  Ty chyba wszystkich widzisz przez pryzmat swoich własnych wad, czemu dajesz wyraz w co 3-cim komentarzu. Kogoś Ty tu jeszcze nie "wyceniła" wszem i wobec? Samemu oczywiście święta. Świat w tej optyce musi być przerażający, więc się nie dziwię, że stale marudzisz.
 • @space 09:07:27
  Tytuł powinien być : WOJNA - wielkimi literami na tle flag obu krajów i z jakimś mocnym efektem dźwiękowym (to przyciągnie uwagę).

  Pierwsza scena: komentator w studio telewizyjnym informuje o wybuchu wojny między Iranem a Irakiem - toczą się ciężkie walki i jak na razie żadna ze stron nie uzyskała przewagi.
  Szczegóły przekaże Państwu nasz korespondent wojenny.

  Druga scena: ring na którym okładają się pięściami i wyzwiskami Netanjahu z Ahmadinedżadem. Publika świetnie się bawi.
  Publiczność - głównie młodzi ludzie - przemieszana, Irańczycy razem z Żydami.

  Na koniec jakaś fajna żydowsko irańska para mogłaby rzucić tekst w rodzaju : wojna to ich biznes, nie nasz.
 • @Ptasznik z Trotylu 11:22:13
  Aha... :)
 • @Ptasznik z Trotylu 08:00:29
  Przeczytaj moją notkę o Damaszku.
  Tam masz akcję Matki Boskiej w łaczeniu religii. To się nazywa skuteczność, nie jakieś apele lewaków, wspomagane reżimowymi mediami.
  Jak się media za coś biorą, ja w to nie wchodzę z zasady, bo wiem czym to pachnie, albo badają nastroje, czy ewentualnie uda im się wojna, czy ludzie nie wejdą w to i psy na nich powieszą, albo akcję zmontowała Rosja. Facet misie nie widzi i cała oprawa.
  Taka miłość ponad różnicami, pachnie mi lewakami z daleka.
  Miłość szanuje różnice i podkreśla to. Miłość to poznawanie różnic, nie powierzchowne deklaracje.
 • @space 09:12:50
  Mam doświadczenie.
 • @Ptasznik z Trotylu 11:22:13
  Z ciebie to taki pół katolik, pół lewak. Na zamówienie.
 • @Ptasznik z Trotylu 11:22:13
  ''Jest to wiadomość OD LUDZI DLA LUDZI. Więc prosimy o wsparcie finansowe, ''

  hehe

  internet to w ogóle fajne miejsce do robienia kasy na naiwnych.
 • @circ 14:35:59
  Masz rację że takie akcje trącą lewactwem.
  Jednak zagrożenie wojną jest na tyle prawdopodobne, że nawet jedno ziarenko piasku wrzucone w tryby tej machiny może pomóc powstrzymać wojnę (obok modlitw, demonstracj i innych środków).

  Jeśli dzięki mojemu zaangażowaniu w to "lewactwo" uda się odwrócić śmierć
  od chociażby jednego człowieka, to możesz mnie nazwać nawet nazistą, ludożercą, czy satanistą albo możesz mi napluć w twarz
  Jakoś z tym będę musiał żyć.
  A tekst o Damaszku czytałem. Bardzo dobre.
 • @circ 14:42:29
  http://boi.nowyekran.pl/post/56493,odzyskujemy-wartosc-slow-nr-1-elita#comment_417894
  i jak siem czujesz "cyrk" ?
  ------------------------------------------------
  nadal pytania do ciem czekaja u Asadowa (odpowiesz?)
 • @Ptasznik z Trotylu 15:31:10
  //Jeśli dzięki mojemu zaangażowaniu w to "lewactwo" uda się odwrócić śmierć
  od chociażby jednego człowieka//

  Dobrze wiesz, że lewactwo niesie śmierć milionom. Twój rachunek się nie opłaca.
  Nie zmarnuję na takie akcje ani minuty, jak i na ''prażynki'', i tak tu już zabawiłam tłumaczeniem kawanaławizmu.
  Nie po to tu jesteśmy, by robić bezproduktywną pianę i siać niepoważny chaos.
  Jak jesteśmy katolikami, działajmy jak katolicy, albo w ogóle.
  To co robi space z Asadowem, a ty się dołaczasz, to sabotaż.
 • @Ptasznik z Trotylu 15:31:10
  Myślałam, że jakiś mężczyzna będzie nam tu roztropnie szefował, a tu gówno, ja muszę Was dyscyplinować, i bardzo tego nie lubię.
  Boli mnie wasza głupota i mój zmarnowany czas.

  Nie ma tu partnerów do poważnego działania, niestety.
 • @circ 17:01:42
  // .... to sabotaż// No, ale czego sabotaż? Boga, WIARY, WZAJEMNEJ POMOCY w DOBRYM ? cZY sabotaż dla (ciemnej strony) Circ ?
  Odpowiedz C-urna?
 • @circ
  Abstrahując od części Twych wypowiedzi, przyznam, że zaniepokoiło mnie słówko "DONATE", na końcu przekazu. Nie mogłem go zrozumieć, jak to tłumaczyłem. Nie chciałem tego usłyszeć, albo po prostu gość mówi to tak niewyraźnie, bo mu samemu głupio, że to mówi.

  Tuż po fakcie (przed Tobą) zauważyłem też "bluzeczkę" i sprawdziłem. Zespół koszykówki "Wilki z Minnesoty". Warto by sprawdzić, czy faktycznie interesuje się koszykówką, czy mu "Adidas" zapłacił, a wówczas wiadomo, czym to śmierdzi. Właściwie to jest duże prawdopodobieństwo, że "lewak" (no bo każdy "miłujący" niechrześcijanin uzyska takie miano) wziął kasę za założenie tej bluzki. Ale to tak całkowicie go nie potępia, ot - skorzystał. Natomiast firma, podesłana z gniazda żmij, dała swój przekaz - siejąc wątpliwości. Takie tam "teorie spiskowe". Tylko ja gdybam i mówię, że warto sprawdzić, a nie - stwierdzam, że na pewno. (W każdym razie w ostatniej wypowiedzi zachęca do obejrzenia meczu "Pistonsów z Detroit", więc jest mało prawdopodobne, żeby był nieszczery, bo ktoś z jego znajomych by się zorientował, że nie jest fanem "TimberWolves":
  //tonight is shabbat. we are having shnitzel and rice,
  2moro: day off (heat@pistons, don t miss the game) //)

  Najbardziej niepokojący jest udział mediów. Nie chodzi o Facebooka, jak sugerujesz. Facebook jest w łapach systemu, ale to nie system określa, jaka akcja się w nim rozprzestrzenia, tylko zainteresowanie ludzi. System może tylko delikatnie "moderować" poprzez swoich agentów i ich wypowiedzi, ale ilu musiałoby ich być, żeby ta moderacja miała jakąś moc?

  Niepokojący jest udział mediów głównego nurtu, o którym on też mówi:
  //and we got so far. basicly this week we just went from one poster to every major media.// Są dwie możliwości: albo relacjonują, bo nie mają za bardzo wyjścia - zbyt głośna akcja i teraz spróbują się podczepić, albo od początku do końca wszystko było ukartowane. "Idealnie" byłoby - na przykład - gdyby teraz Izrael złagodził swoje stanowisko medialnie, a następnie dokonanoby prowokacji (np. na igrzyskach), o którą oskarżonoby Iran. Wówczas "miłość" zamieniłaby się natychmiast w "ząb za ząb" i odwet byłby pożądany tym silniej, im bardziej się wszyscy nawzajem w internecie "pokochali".

  Tak, czy inaczej, zgodnie z tym co podpowiada "zdrowy rozsądek", każda akcja, która z inicjatywy zwykłych ludzi ma zapobiec wojnie jest godna uwagi i poparcia, jeśli jawnie nie łamie jakichś innych ważnych zasad, a nic takiego w tym wypadku nie ma miejsca. Zacytuję Ronniego:

  //we have said: we ,as people from israel and we ,as people ...from iran, are friends. as people we are alike. we don t want a war.
  now we must make the message loud, so loud that we prevent the war....//

  Chodzi tylko o to, by spróbować zapobiec wojnie, której nikt normalny nie chce. Bóg też nie chce tej wojny. Żeby zapobiec tej wojnie potrzebna jest wielka akcja, w którą włączy się wielu ludzi na świecie i solidarnie powie NIE. Dopóki oficjalnie nie mówi się, że "nie chcemy Chrystusa", nie ma powodu, by akcji nie wspierać.

  Na koniec powiem Ci, że Twoje "doświadczenie" znów Cię zmyliło. Nie jestem erotumanem, tak jak nie jestem narcyzem, ani melancholikiem. 3 próby się nie powiodły, więc radzę - już nie próbuj mnie "diagnozować", bo bardziej jesteś w tym artystką niż psychologiem. Ponadto po raz kolejny odwołujesz się do argumentu wiekowego, nazywając mnie "smarkaczem", ale za Twoimi słowami nie stoi przykład, jaki powinna dać swym zachowaniem dojrzała, mądra i dobra kobieta, ani inne argumenty. Gdybyś powiedziała: "młody niedoświadczony człowiek" i podała konkretne uzasadnienie dla "niedoświadczony" (nie byłoby to trudne), to zabrzmiałoby to zupełnie inaczej. A tak po raz kolejny wydajesz o sobie samej świadectwo. Zapewniam, że gdybyś szanowała innych, w tym mnie, obdarzyłbym Cię szacunkiem, jaki należy się kobiecie i osobie starszej. Właściwie to swoim zachowaniem prowokujesz mnie do grzechu, bo lubię się odgryzać, zwłaszcza kiedy mam rację, a chyba powinienem na Szanowną Panią machnąć po prostu ręką i ignorować.
 • @space 18:16:47
  Powiedziałam, zanim się decyduję na wciąganie ludzi w cokolwiek, wcześniej sprawdzam to bardzo dokładnie. Wybieram cel, który służy Polsce i trafia w sedno, ma dobrane metody i nie wmieszały się w to wrogie siły, by skanalizować akcję. Nie popieram też żadnych lewackich akcji, bo może się okazać, że gostek zdobywa zaufanie społeczne, by zaraz reklamować jakąś lewacką partię, bo lewak i ateista nie robią niczego tak sobie, tym bardziej, że człowiek pisze o pieniądzach i wspierają go reżimowe media. Z diabłem nie wchodzi się z żadne układy i cel nie uświęca środków.
  Taka postawa wynika z doświadczenia i znajomości tego w co wierzę, w przeciwieństwoe do umysłowej wiecznej młodości ( nie o wieku mówiłam, on mnie nie interesuje) i niedojrzałości emocjonalnej.

  Nie wspieram też akcji charytatywnych. Jeśli bronię osoby, to tylko wtedy, jeśli jest prześladowana politycznie, bo działa dla Polski, jak Górzyński, lub jeśli jest ofiarą takiej katastrofy jak Knurowski, który też zresztą działa i działał w obronie Polski. Pomagam tym, którzy pomagają innym i nie czynią sobie z tego wizytówki dla własnych interesów.

  Nie podoba mi się twoja arogancja i pewność siebie, które nie mają pokrycia w cnotach, umiejętnościach i rozumie.
 • @space 18:16:47
  To ty starasz się tu być ślepym Trybunem ludowym, który z fujarką wyprowadza dzieci z wioski. Szczurołap, krzykacz i hipnotyzer.
 • Polecam wszystkim
  http://pl.gloria.tv/?media=247188&connection=dialup
 • @circ 18:55:37
  Coś w tym jest, co mówisz.

  Jeśli powstrzymasz się od ataków personalnych, wtedy łatwiej mi będzie uwierzyć w Twoją dojrzałość emocjonalną.

  Co do różnorakich akcji. Nie musisz wspierać, jeśli nie masz pewności. Bylebyś nie przeszkadzała, jeśli nie masz pewności. Tak, jak napisano:

  //33 Gdy to usłyszeli, wpadli w gniew i chcieli ich zabić. 34 Lecz pewien faryzeusz, imieniem Gamaliel, uczony w Prawie i poważany przez cały lud, kazał na chwilę usunąć Apostołów i zabrał głos w Radzie: 35 "Mężowie izraelscy - przemówił do nich - zastanówcie się dobrze, co macie uczynić z tymi ludźmi. 36 Bo niedawno temu wystąpił Teodas, podając się za kogoś niezwykłego. Przyłączyło się do niego około czterystu ludzi, został on zabity, a wszyscy jego zwolennicy zostali rozproszeni i ślad po nich zaginął. 37 Potem podczas spisu ludności wystąpił Judasz Galilejczyk i pociągnął lud za sobą. Zginął sam i wszyscy jego zwolennicy zostali rozproszeni. 38 Więc i teraz wam mówię: Odstąpcie od tych ludzi i puśćcie ich! Jeżeli bowiem od ludzi pochodzi ta myśl czy sprawa, rozpadnie się, 39 a jeżeli rzeczywiście od Boga pochodzi, nie potraficie ich zniszczyć i może się czasem okazać, że walczycie z Bogiem". Usłuchali go. 40 //

  A Jahoszua powiedział:

  //Kto nie jest przeciwko nam, jest z nami. //
 • @circ 18:58:53
  //Szczurołap, krzykacz i hipnotyzer.//

  Ja?! :D

  Mówię Ci, postrzegasz mnie przez pryzmat swoich własnych wad. Ja jestem co najwyżej niedoświadczony i naiwny. "Wszystkiemu wierzy". Wszystkiemu, co nie jest ewidentnie złe. A pewne rzeczy są ewidentnie złe. Chcesz mi przyłożyć swoją własną belką? Najpierw przeproś Prażynkę, czy nie zasłużyła na to?
 • @circ 19:16:16
  http://asadow.nowyekran.pl/post/56242,koto-i-kato-podobnym-radnym#comment_423304
 • @Space
  Go!.............
 • @space 19:36:32
  //Ja jestem co najwyżej niedoświadczony i naiwny. "Wszystkiemu wierzy". //

  Naiwność to grzech przeciwko prawdzie. Kto chce być dobrym, musi wpierw poznać czym jest prawda. Dobro płynie z prawdy, nie z naiwności.
  Szatan naiwność wykorzystuje, by zasiać nieporządek.
  Dobry potrafi być tylko ten, kto pokochał prawdę.

  ''W dominującej obecnie ideologii ponowoczesności „ideałem” staje się człowiek, który panuje nad światem, ale nie jest w stanie panować nad samym sobą. Największym jednak zagrożeniem dla wolności nie są negatywne uwarunkowania zewnętrzne, ale dany człowiek, który w swojej słabości i grzeszności ulega błędnym wizjom wolności. Wolność oznacza ciągły wybór, a „dokonując wyboru człowiek decyduje zarazem o sobie samym, opowiada się swoim życiem za Dobrem lub przeciw niemu, za lub przeciw Prawdzie”. Podejmowane wybory wpływają na los tego, kto się na nie decyduje. „Człowiek ustawicznie doznaje pokusy, by odwrócić wzrok od Boga żywego i prawdziwego i skierować go ku bożkom (por. 1 Tes 1,9), przemieniając „prawdę Bożą w kłamstwo” (por. Rz 1, 25); przytępia to również jego zdolność poznawania prawdy i osłabia wolę poddania się jej. W konsekwencji człowiek, który ulega relatywizmowi i sceptycyzmowi (por. J 18, 38), zaczyna szukać złudnej wolności poza samą prawdą.” Taki człowiek poddaje „w wątpliwość zbawczą moc prawdy, pozostawiając samej wolności, oderwanej od obiektywnych uwarunkowań, zadanie samodzielnego decydowania o tym, co dobre, a co złe”.

  Kryzys myślenia oraz ucieczka od rzeczywistości to efekt tchórzostwa człowieka wobec prawdy o sobie i świecie.(...)
  Człowiek decyduje się na dramat grzechu wtedy, „gdy nie uznaje już Boga za swego Stwórcę i chce sam — w całkowitej niezależności — decydować o tym, co jest dobre, a co złe. 'Tak, jak Bóg, będziecie znali dobro i zło'(Rdz 3,5).” W ten sposób ucieczka od prawdy staje się ucieczką od wolności. Jan Paweł II stawia jasną diagnozę: „ponieważ nadal podlegamy słabości, śmiem twierdzić, że jesteśmy wolni w takiej mierze, w jakiej służymy Bogu, o ile zaś idziemy za prawem grzechu, o tyle jesteśmy niewolnikami”.
  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/md_warunki2011.html

  Kto mnie poucza? Ten, który przewrotnie wykorzystuje inteligencję, bez rzetelnego szukania prawdy. Leń i arogant.

  Rozwaliłeś mi wątek o katolickiej Radzie, bardzo wazny, rozchwiałeś moje plany blogerskie co do następnych notek, spychając sprawę na boczny tor, uwikłałeś w nieskończone tłumaczenia po rożnych wątkach róznych co też nie mają rozumu, zabrałeś tym masę czasu ludziom, którzy mają tu ważniejsze sprawy, bo walczą o wszystkich i jeszcze podnosisz jazgot.. Przeprosiłeś?

  Co do Pani Renaty Szot, dałam jej radę pół roku temu, to usunęła- z Bogiem jej nie po drodze, to mnie z nią nie po drodze. Nie przyszłam tu do pogan.
  http://adonai.pl/cuda/?id=36
 • ORĘDZIA z Damaszku- w tym tylko jest prawdziwy sens
  Szczególną rolę w wydarzeniach z Soufanieh odgrywają orędzia przekazane Myrnie przez Chrystusa lub Maryję. Stanowią one wezwanie do jedności między chrześcijanami poprzez nawrócenie i okazywanie miłości braterskiej. Już w pierwszym orędziu Maryja powiedziała: “Pamiętajcie o Bogu, gdyż Bóg jest z nami. Wiecie wszystko, ale jeszcze nie wiecie nic. Wasza wiedza jest niekompletna. Nadejdzie jednak dzień, kiedy poznacie wszystkie rzeczy w sposób, w jaki Bóg zna mnie. Czyńcie dobro tym, którzy czynią zło. Nie krzywdźcie nikogo. Dałam wam olej w ilości większej, niż o to prosiliście, ale podaruję wam coś o wiele bardziej potężnego niż olej. Nawróćcie się i zachowujcie wiarę; pamiętajcie o Mnie w waszej radości. Przepowiadajcie mojego Syna Emanuela. Kto głosi Go, jest zbawiony, wiara zaś tego, który go nie głosi, jest próżna. Miłujcie się! Nie proszę o pieniądze dla kościołów ani o pieniądze do rozdania ubogim. Proszę o miłość. Ci, którzy rozdają pieniądze biednym i kościołom, ale nie mają miłości, są niczym. Ja będę częściej odwiedzać domy, ponieważ ci, którzy chodzą do kościoła, czasami nie chodzą tam, aby się modlić. Nie proszę o zbudowanie mi kościoła, ale miejsca modlitwy. Dawajcie. Nie odwracajcie się od nikogo, kto prosi o pomoc”.

  W orędziach przekazanych podczas ekstaz Chrystus wyjaśniał Myrnie także sens ludzkiego cierpienia. 26 listopada 1985 r. powiedział: “Moja córko, chcesz zostać ukrzyżowana czy otoczona chwałą”? “Otoczona chwałą” – odpowiedziała Myrna. Wówczas Chrystus uśmiechnął się i zapytał ponownie: “Wolisz być otoczona chwałą przez stworzenia czy przez Stworzyciela”? “Przez Stworzyciela” – odparła. “To się zdarza poprzez ukrzyżowanie, gdyż za każdym razem kiedy spoglądasz ku stworzeniom, oczy Stwórcy odwracają się od ciebie. [...] Ja z miłości zostałem za ciebie ukrzyżowany i chcę, abyś niosła swój krzyż dla Mnie, z własnej woli, z miłością i cierpliwością, i oczekiwała mojego nadejścia.

  Przeczytaj całość uważnie w notce, szczególnie na końcu. Tam jest o tym jaka winna być dobroczynność, jaka miłość pomiędzy narodami i na czym oparta, i jakie głoszenie Słowa.

  Wszystko inne rodzi się z pustej głowy i jest grzechem pychy, a pycha oddziela od prawdy, zaślepia.
 • @circ 03:57:53
  Izo, Chrystus mówi to do Ciebie:
  "chcę, abyś niosła swój krzyż dla Mnie, z własnej woli, z miłością i cierpliwością, i oczekiwała mojego nadejścia. "
  ale daje jasny nakaz postępowania w relacjach z innymi ludźmi:
  "Dawajcie. Nie odwracajcie się od nikogo, kto prosi o pomoc”

  "Nieś swój krzyż dla mnie " - tak może powiedzieć On. "Nieś swój krzyż dla mojego syna" może powiedzieć jego Matka Bolesna.
  Ale nie po to słowa te otrzymaliśmy, aby na ich podstawie odwracać się od proszących.

  //Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?"//

  Możemy sobie dopowiedzieć "czyż nie ratowaliśmy Polski dla Twojego imienia, nie żądaliśmy miejsca na multiplexie dla Twojego imienia, nie walczyliśmy z Antychrystem mocą Twojego imienia, nie nawracaliśmy dla Ciebie mocą Twojego imienia?"

  // 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"

  Prawda jest tu:
  34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
  35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
  byłem spragniony, a daliście Mi pić;
  byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
  36 byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
  byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
  byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".
  37 Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? 38 Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? 39 Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" 40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".
  41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
  42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
  byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
  43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
  byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
  byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."
  44 Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" 45 Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego».

  "Wszystko inne rodzi się z pustej głowy i jest grzechem pychy, a pycha oddziela od prawdy, zaślepia." - dobrze powiedziane.
 • @circ 17:08:02
  //Myślałam, że jakiś mężczyzna będzie nam tu roztropnie szefował, a tu gówno, ja muszę Was dyscyplinować, i bardzo tego nie lubię.
  Boli mnie wasza głupota i mój zmarnowany czas.//

  Panu Bogu oddaję.

  I tak Cię lubię :-)

  A poza tym, pomyśl szczerze sama przed sobą, czy ktoś mogłby Ci "szefować" ?
  Wolałbym atakować na wprost gniazdo karabinu maszynowego. Mniejsze ryzyko.
 • @Asadow 12:24:30
  Chrystus mówi to do Ciebie:
  //"chcę, abyś niosła swój krzyż dla Mnie, z własnej woli, z miłością i cierpliwością, i oczekiwała mojego nadejścia. "//

  Teresa z Avila dodaje do tego-pierwsze są obowiązki stanu, czyli dla mężatki rodzina, dla ciebie też. Kościół mówi, zmienisz ten porządek, zgrzeszysz. Broniąc Ojczyzny, bronisz rodziny, bo rodzina nie żyje na pustyni. Jeśli masz więcej czasu, lub środków, możesz pomóc innym, chyba, że ktoś się topi i trzeba ratować mu zycie-wtedy zostawiasz rodzinę i lecisz, ale szybko wracasz. To co dajesz innym jest z tego, co ci zbywa. Nie wolno zabierać dzieciom i dawać psom ( dosłownie też), bo to grzech, a grzech sieje chaos i rodzi cierpienie.

  Teraz uważaj-każde słowo jest tu ważne i porządek słów-PORZĄDEK.

  ''Wtedy przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości. 2 A oto imiona dwunastu apostołów: PIERWSZY Szymon, zwany Piotrem, i brat jego Andrzej, potem Jakub, syn Zebedeusza, i brat jego Jan, 3 Filip i Bartłomiej, Tomasz i celnik Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Tadeusz, 4 Szymon Gorliwy i Judasz Iskariota, ten, który Go zdradził.
  Mowa misyjna
  5 Tych to Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: "Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! 6 IDŹCIE RACZEJ do owiec, które poginęły z domu Izraela. 7 Idźcie i głoście: "Bliskie już jest królestwo niebieskie". 8 Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy! Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie! 9 Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. 10 Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski! Wart jest bowiem robotnik swej strawy.
  11 A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie. 12 Wchodząc do domu, przywitajcie go pozdrowieniem. 13 Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli zaś nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was! 14 Gdyby was gdzie nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych! 15 Zaprawdę, powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu.
  16 Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie! ''

  Tu masz wszystko. ''Izrael'' to dziś Kościół Katolicki, co wynika bezpośrednio z przepowiedni Starego i Nowego Testamentu.
  Co do ekumenizmu i słów Matki Bożej;
  ''Nie proszę o pieniądze dla kościołów ani o pieniądze do rozdania ubogim. Proszę o miłość. Ci, którzy rozdają pieniądze biednym i kościołom, ale nie mają miłości, są niczym. Ja będę częściej odwiedzać domy, ponieważ ci, którzy chodzą do kościoła, czasami nie chodzą tam, aby się modlić. Nie proszę o zbudowanie mi kościoła, ale miejsca modlitwy. Dawajcie. Nie odwracajcie się od nikogo, kto prosi o pomoc”.

  Co mamy dawać wszystkim?
  “Oto jest moje ostatnie przykazanie dla was: »Niech każdy z was wróci do domu, ale zachowa w sercu Wschód. Stąd wyszło znowu światło. Wy jesteście jego blaskiem w świecie tak uwiedzionym przez materializm, zmysłowość i sławę, że aż prawie stracił swą wartość«”.

  Pierwszym obowiązkiem jest dać człowiekowi Boga, z prawdziwej miłości do człowieka, rozpoznając jego prawdziwe potrzeby, które mogą go uzdrowić całego, pokazać mu Jego Prawdziwy Obraz, nie taki, jak on to sobie przedstawił ( z innego przykładu- że np. zwierzeta pójdą do nieba i nalezy się im traktowanie ich jak ludzi) Mamy prostować ścieżki.

  ''Od samego początku małżonkowie wzbraniali się też przed przyjmowaniem jakichkolwiek darów od pielgrzymów, o czym informuje tablica umieszczona przy drzwiach ich domu. Odmówili także przeniesienia się do większego mieszkania, które oferowały im władze syryjskie, kiedy nasilił się napływ pielgrzymów. Z punktu widzenia finansowego cudowne wydarzenia miały na nich zdecydowanie negatywny wpływ, natomiast od strony duchowej jest zauważalny nieustanny postęp.''

  Kto ma pieniądze, niech daje poganom jałmużnę w pieniądzach, niech to jednak będzie czynione dyskretnie. Wystarczy blog Pani Renaty, kto chce, wejdzie.
  Akcje zaś robi się dla Ojczyzny, bo jest nasza. To Ojczyzna jest nasza, nie ''prażynka'' jak emocjonalnie sugeruje tu space w stylu amerykańskiej głośnej propagandy religijnej. Bóg nie potrzebuje spędów. To nie tylko kwestia smaku, ale prawidłowych akcentów i kultury chrześcijańskiej, która nie znosi wszelkiej światowej przesady i zmiany akcentów, bo jest żywą prawdą.

  Miłość nie jest sprawą powierzchowną i relatywną względem Prawdy. Ona wynika z wielkiego uporządkowania umysłu względem Boga Prawdy.
  Wiem, że Prawda cię nudzi, ale to ona właśnie jest najważniejsza, konieczna, ważniejsza niż kognitywistyka i bałaganiarska czułostkowość.
  Prawda jest Wielka i czyni cuda.
 • @Asadow 12:24:30
  //"Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".//

  Kto jest bratem Chrystusa, a kto nie?
  Masz na to odpowiedź w Jego słowach w innych miejscach i w Katechizmie kawę na ławę.
  Kto postawił nad Bogiem cokolwiek innego;- mamonę, własne ciało, świat, itd. ten nie jest bratem Chrystusa.

  Jasno masz o tym w przypadku Glorii Polo, którego nie czytałeś, bo cię nudzi. Wolisz nie rozumieć, nie wiedzieć, nie znać Prawdy.
 • @Asadow 12:24:30
  Krótko mówiąc, daję tylko katolikom, prawdziwym. Z tysiąca powodów.

  Wolno mi.
 • @circ 18:46:00
  //5 Tych to Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: "Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! 6 IDŹCIE RACZEJ do owiec, które poginęły z domu Izraela. 7 Idźcie i głoście: "Bliskie już jest królestwo niebieskie". //
  ...
  //Tu masz wszystko. ''Izrael'' to dziś Kościół Katolicki, co wynika bezpośrednio z przepowiedni Starego i Nowego Testamentu//

  Chyba trochę przeinterpretowałaś. Tak rzeczywiście Jezus wysłał apostołów do Żydów, ale było to za jego życia, taka wizyta duszpasterska po okolicy. Świadczy o tym choćby ten cytat (Łk 22):

  //35 I rzekł do nich: «Czy brak wam było czego, kiedy was posyłałem bez trzosa, bez torby i bez sandałów?» Oni odpowiedzieli: «Niczego». 36 «Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!11 37 Albowiem powiadam wam: to, co jest napisane, musi się spełnić na Mnie: Zaliczony został do złoczyńców12. To bowiem, co się do Mnie odnosi, dochodzi kresu»12. 38 Oni rzekli: «Panie, tu są dwa miecze». Odpowiedział im: «Wystarczy». //

  Ostatecznie Jezus wysłał apostołów do wszystkich - oczywiście przede wszystkim do pogan:

  Mt 28:
  //18 Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. 19 Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody4, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. 20 Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata». //
 • @Asadow 21:34:37
  //Chyba trochę przeinterpretowałaś.//

  NIE.

  Kościół - zjednoczony z Chrystusem Nowy Izrael
  Katecheza Benedykta XVI z 15 marca 2006

  http://kosciol.wiara.pl/doc/491490.Kosciol-zjednoczony-z-Chrystusem-Nowy-Izrael

  //Ostatecznie Jezus wysłał apostołów do wszystkich - oczywiście przede wszystkim do pogan://

  W jakim Celu?
  //Należy tu powiedzieć, że całkowicie wypacza się orędzie Jezusa, jeżeli oddziela się je od kontekstu wiary i nadziei narodu wybranego: podobnie jak Chrzciciel, Jego bezpośredni prekursor, Jezus zwraca się przede wszystkim do Izraela (por. Mt 15,24), aby "zgromadzić" go w czasie eschatologicznym, który nadszedł wraz z Nim. I podobnie jak przepowiadanie Jana, również nauczanie Jezusa jest dla całego Ludu Bożego zarazem wezwaniem łaski oraz znakiem sprzeciwu i sądu. Dlatego od pierwszej chwili swej działalności zbawczej Jezus z Nazaretu stara się gromadzić Lud Boży. Chociaż Jego przepowiadanie stanowi zawsze apel do nawrócenia osobistego, w rzeczywistości zmierza On stale do ustanowienia Ludu Bożego, który przyszedł zgromadzić, oczyścić i zbawić. //

  //Ponieważ dawno już nastąpił zmierzch ustroju dwunastu plemion, nadzieją Izraela było ich ponowne ustanowienie jako znak nadejścia czasu eschatologicznego (por. zakończenie Księgi Ezechiela: 37,15-19; 39,23-29; 40-48). Wybierając Dwunastu, wprowadzając ich we wspólnotę życia z sobą i uczynienie z nich uczestników swej misji głoszenia Królestwa Bożego słowami i czynami (por. Mk 6,7-13; Mt 10,5-8; Łk 9,1-6; Łk 6,13), Jezus chciał powiedzieć, iż nadszedł ostateczny czas, w którym ustanawia się nowy lud Boży, lud dwunastu plemion, który staje się teraz ludem powszechnym, Jego Kościołem.//
 • Nie odmawiam KONIECZNEJ posługi poganom.
  co jest konieczną posługą wiesz. Nawracanie.
  Nawróconemu szczerze pomagam chętnie.

  Nawrócony chory da się zaprowadzić do prawdziwego Lekarza, a ten go uzdrowi całego. Taki nawrócony okazuje pokorę i wdzięczność Bogu za wszystko co dostaje, za dobre i za złe-Bóg najlepiej wie co człowiekowi potrzeba, jak powiedział to Delfin cytując u Sarmaty św. Teresę.

  My tu na ziemii mamy być głosem mistycznego Kościoła, powoływać się więc na Jego Prawdę, nie na ''prawdę świata, ciała i mamony''.
  Chrześcijaństwo jest radykalne, ale dlatego uzdrawia skutecznie i szybko jak sraczka w nocy uzdrawia nogi. Widziałeś kiedyś, jak szybko wyskakuje się wtedy z łóżka, nawet w starczym wieku?

  [nawiasem-co byś powiedział gdybym wzięła sobie ksywkę- cukiereczek, czekoladka (zagubiona), Izulka i takie? i dała swoje zdjęcie kiedy miałam 20 lat? Miałbyś nieufność, czy poleciałbyś na słodycz? To drobiazg, ale też ma znaczenie marketingowe, tak? Uczą tego w szkole zarządzania zasobami ludzkimi, a niektórzy robią to bez tego, bo mają talent do tych spraw. Wiem jako reklamiarz i artysta.]

  Czuj duch (a)!

  [[nie podważam dokumentów, ale nie mam zaufania do ducha]]
 • @circ 22:49:20
  Nadal uważam, że, trochę przeinterpretowałaś.
  Bo to prowadzi w końcu do zaprzeczenia słowom Jezusa, który w przypowieści o Samarytaninie powiedział, że bliźnim jest każdy człowiek w potrzebie, niezależnie od jego narodowości czy wyznania.
  Nie sądzę, aby wolno było traktować Ewangelię jak klocki lego -
  podzielić na kawałki: O! ten kawałek mi pasuje do katechezy Benedykta XVI!
  Trach! wychodzi, że Chrystus wysłał apostołów tylko do tych, którzy się już nawrócili.

  Jeśli chodzi Ci o coś innego, to nie rozumiem, wytłumacz proszę, co według Ciebie ma wynikać z tego fragmentu: "..."Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! 6 IDŹCIE RACZEJ do owiec, które poginęły z domu Izraela...."
 • @Asadow 23:18:30
  //wychodzi, że Chrystus wysłał apostołów tylko do tych, którzy się już nawrócili.//

  By to wyjaśnić, musimy dodać przypowieść o studni i Samarytance.
  ''Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego!'', a przecież jest przypowieść o miłosiernym samarytaninie, ale i ;

  ''Samarytanka, która spotkała Jezusa przy studni, miała za sobą wiele lat poszukiwań ludzkiego szczęścia. Zaskoczona słyszy, jak nieznajomy, który poprosił ją o wodę, mówi o jej pięciu mężach. Wybrała się do źródła, aby zaspokoić pragnienie. A człowiek przy studni mówi jej; Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskającej ku życiu wiecznemu. Samarytanka prosi o żywą wodę i zanosi do Samarii wieść o Mesjaszu.''

  Nie chodzi więc o wszystkich pogan i nie chodzi o niedoskonałość ludzką, Samarytanka była grzeszna. Chodzi o to, by człowiek był otwarty na Boga, jeśli Go spotyka, by chciał, sam szukał, albo dał się pociągnąć.
  Skąd to się bierze, że niektórzy chcą, inni są zamknięci? Wiele jest przyczyn, ale trzeba czuć się owcą, która zaginęła, czyli być pokornym, bezradnym, czuć się grzesznym, nie usprawiedliwiać się i nie żądać.
  Karol de Foucauld wyznał kiedyś, iż przez długi czas błędnie doświadczał własnej grzeszności. Miałem ochotę mówić z Piotrem: Odejdź ode mnie, Panie, bom jest człowiek grzeszny. Ale nie mówię już tego więcej. Teraz mówię inaczej: Zostań, Panie, ze mną, bom jest człowiek grzeszny. Moja nędza, moje niedoskonałości, które popełniałem dzień i noc, przeszkadzały mi w szukaniu Boga we mnie, ale teraz wiem, że moje grzechy nie są przeszkodą dla Bożej miłości.

  ''IDŹCIE RACZEJ do owiec, które poginęły z domu Izraela...." to właśnie znaczy.
  Namysł nad złożonością Biblii i porównania to właśnie Droga na której zdobywa się nie tylko mądrość, ale pewną wrażliwość ducha, która jest szybsza niż myśl i słuzy roztropnym decyzjom woli, by pomóc jak najlepiej, nie powierzchownie.
  Ktoś np. chce być bogaty i weźmie zły kredyt, żle go zainwestuje i ma kłopoty-jak pomożesz mu spłacić kredyt niewiele go nauczysz. On za chwilę zrobi to samo, albo inne głupstwo, na pewno będzie szukał znowu życia ponad stan i znów wpadnie w kłopoty. Trzeba rozeznać duszę, czy ona podatna jest na uwolnienie się od mrzonek i obmyśleć jak dać mu zywej wody, bo może pomylił się co do tego czego szuka.
  Niewidzialne rządzi widzialnym. Duch ciałem. Ale wy chyba temu nie dowierzacie. Nie jesteście owcami które poginęły z domu, ale tymi które chcą po swojemu i światowemu, poleźć za wilkiem na podkoszulku.
 • @circ 04:15:17
  Piękny wykład o mądrości Samarytanina.
  Myślę jednak, że gdyby Jezus miał to co piszesz na myśli, to po prostu powiedziałby to temu człowiekowi, który pytał kto jest jego bliźnim.
  Ale z częścią o mądrości w dawaniu zgadzam się całkowicie.

  Nie, nie chcę iść za wilkiem na podkoszulku. Ale cieszę się kiedy ludzie okazują sobie przyjaźń i miłość zamiast agresji. Tylko tyle. Myślę, że ze Space'm jest podobnie.
 • @Asadow 10:15:16
  //Nie, nie chcę iść za wilkiem na podkoszulku. Ale cieszę się kiedy ludzie okazują sobie przyjaźń i miłość zamiast agresji. Tylko tyle//

  Dokładnie tak.
  Jasne że taka "miłość" bez uświadomienia różnic jest naiwna i sztuczna.

  Mnie chodzi przede wszystkim o to żeby zwykli ludzie uświadomili sobie że NIE MAJĄ ZADNEGO INTERESU W WOJNIE i że NIENAWIŚC DO LUDZI KTÓRYCH NAWET SIĘ NIE ZNA JEST PO PROSTU PRANIEM MÓZGU.

  Chodzi o to żeby zwykli ludzie pokazali podżegaczom wojennym GEST KOZAKIEWICZA (czyli "na drzewo").
 • @Asadow 10:15:16
  //Myślę jednak, że gdyby Jezus miał to co piszesz na myśli, to po prostu powiedziałby to temu człowiekowi, który pytał kto jest jego bliźnim.//

  To i mówi przez całą Biblię. Bliźnimi są dla nas ci co powiedzieli Bogu i dobru Tak, nawet, jak go dość dobrze nie znają. Ci, co wybrali co innego nie są naszymi bliźnimi. Zadna powierzchownośc, fałszywe jęki nad sobą i swoim ego oraz niedojrzałe zdziecinnienie mnie nie zwiodą i kropka. Mowię to do wielu.

  Przyjaciel wszystkich jest przyjacielem nikogo. Kto ''kocha'' wszystkich, kocha nikogo.

  Nie dewaluujcie prawdy.
 • @Ptasznik z Trotylu 11:23:22
  //Mnie chodzi przede wszystkim o to żeby zwykli ludzie uświadomili sobie że NIE MAJĄ ZADNEGO INTERESU W WOJNIE i że NIENAWIŚC DO LUDZI KTÓRYCH NAWET SIĘ NIE ZNA JEST PO PROSTU PRANIEM MÓZGU.//

  To jest gówno. Nie ma żadnej nienawiści. Jest prośba o powagę i prawdę.

  Ludzkość ocaleje jak się nawróci. Inne sposoby, reklamiarstwo i propaganda to lewizna i obłuda.

  I ty też dajesz się nabierać na te zabawki, jakiś grafik, z daleka widać że cwaniak i socjopata wymyslił sobie, że nagle wyleje miłość na świat i zbierze trochę kasy od naiwnych. Jak on umie kochać, to ja jestem arcybiskup Cantenbury.
 • @Ptasznik z Trotylu 11:23:22
  Czy ten facet odda zycie na krzyzu za tych co się w nich nagle zakochał?
  Założę się, że nawet 10-ciu dolarów pożałuje.
 • @circ 12:16:35
  //Czy ten facet odda zycie na krzyzu za tych co się w nich nagle zakochał?
  Założę się, że nawet 10-ciu dolarów pożałuje.//

  Tu masz całkowitą rację, jednak mnie chodzi o coś zupełnie innego.
  Jasne jest że facet nie kocha Irańczyków.
  On po prostu nie chce wojny.

  Nie wierzę w to że Żydzi nagle rzucą się na szyję Irańczykom i vice versa (dzisiejszy "Błotnet" podaje że aż 65% Izraelczyków akceptuje uderzenie na Iran).

  Uważam jednak że warto uświadamiać wszystkim ludziom i wszelkimi środkami że wojny zaborcze są wzniecane jedynie w interesie kliki polityków i banksterów i że kiedy szmatławi dziennikarze i szmatławi politycy będą nawoływać do agresji to trzeba im pokazać "gdzie się zgina dziób pingwina".

  Czy aż tak się zaperzyłaś że taka prosta rzecz do Ciebie nie dociera ?
 • @circ 12:16:35
  Pieprzysz bezustannie, zakłamana kobieto. Teraz mówisz o oddaniu życia na krzyżu, a sama nie widzisz potrzeby albo nie potrafisz PRZEPROSIĆ osoby, którą skrzywdziłaś. Wszystko, co mówisz od siebie, jest więc niewiarygodne i bezwartościowe, a to, co linkujesz jest nędzną próbą znalezienia sobie oparcia w autorytetach. Tak czyni człowiek, który jest nieczysty i sam nie może polegać na własnym sumieniu.

  Powiedziałem Ci już i nie posłuchałaś. Zanim zaczniesz walkę z Antychrystem, najpierw wygoń go ze swego serca faryzejska kapłanko.

  Obmyj się w Krwi Chrystusa i wtedy wróć, aby przemawiać w Jego Świętym Imieniu.
 • @Ptasznik z Trotylu 15:09:54
  //Czy aż tak się zaperzyłaś że taka prosta rzecz do Ciebie nie dociera ?//

  Czy mam powtarzać, że nie poprę niczego co;
  1. związane jest z globalną zbiórką pieniędzy
  2. co popierają media.
  3. Co jest wartościami bez wskazania na ich żródło.

  bo wiem, że FILOZOFIA która za tym stoi, to filozofia szatana i on we własnej osobie za tym stoi, nawet jak nawołuje do miłości.

  Matka Boska i papieże trąbią od dawna, że ''Antychryst przyjdzie na świat i będzie głosił największe wartości ( po to zrobił chaos i nędzę), tyle, że bez Chrystusa, będzie też altruistą i wielu ludzi się na to złapie. Ty, space i Asadow już się złapaliście.

  Czy wy rozumiecie co ja do was mówię?
  Nigdy w życiu nie poprę żadnego dobra i miłości, u podstaw których stoi własna dupa, lęk przed wojną, chorobą i inne, bo to wszystko ''świat'' i własne ego, które dba tylko o siebie. Bóg takich ludzi doświadcza i wie co robi. Niech ten zyd się nawróci, bo o to Bogu chodzi.
  Mówię to ja, zawodowy pomagacz w wielkim doświadczeniem.
 • @space 17:54:36
  Ty gnojku jesteś idiotą.
 • @circ
  Sianie wątpliwości nie jest domeną Świętego Ducha. Bóg przemawia jasno i wyraźnie, trafia w samo sedno jak rażenie piorunem. Przeszywa na wskroś i nie wymaga wielomówstwa.
 • *
  http://gps65.nowyekran.pl/post/59331,rada-rzbik-my-i-oni#comment_446187

  http://thumb15.shutterstock.com/thumb_large/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej