Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
155 postów 3447 komentarzy

BÓG HONOR OJCZYZNA Zjednoczenie Środowisk Patriotycznych

space - Pragnę Zjednoczenia wszystkich Polaków miłujących Boga i Matkę Ojczyznę dla jej ratowania przed śmiertelnym wrogiem. Oddajmy się ufnie Jego opiece i prowadzeniu, wypełniając Jego wolę, a wspaniałe zwycięstwo będzie zapewnione.

DOWODY UCZCIWOŚCI PRAŻYNKI - CD

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oto dokumentacja 7-miu operacji Prażynki w Polsce.

Posłuchaj, człowieku. Jeśli nie masz pieniędzy - nie ma problemu - prosimy, abyś zmówił modlitwę za potrzebujących pomocy, albo podlinkuj komuś zamożnemu stronę, na której można znaleźć numer konta osoby potrzebującej wsparcia. Jeśli znasz bardziej potrzebujących i im pomagasz, dziękujemy Ci bardzo, Twoja solidarność to działanie Ducha Miłości, który jest tak potrzebny dziś na całym świecie. Jeśli potrzebowałeś dowodów na to, że Prażynka rzeczywiście potrzebuje pomocy, to chyba nie możesz zaprzeczyć, że wszystkie już otrzymałeś (poprzednie notki i tutaj, poniżej tekstu). Jeśli posiadasz jakiekolwiek wolne środki, które chciałeś wydać na coś mało istotnego, to zastanów się, co najlepszego możesz uczynić DLA SIEBIE I DLA INNYCH.

Ale wielka prośba - nie atakuj drugiego człowieka za to, że walczy o swoje zdrowie, że nie chce być kaleką do końca życia. Nie atakuj go za to, że puszczają mu odrobinę nerwy, kiedy musi się bronić przed bezlitosnymi fałszywymi oskarżeniami - a przecież w takiej sytuacji postawiono Renatę Szot. Nie atakuj za rzekomy. "brak pokory", bo poza klasztorem trudno dziś znaleźć prawdziwie pokornego człeka. Zrozum dość młodego kalekiego człowieka, w Polsce, bez pracy, z dzieckiem, odbijającego się od państwowych instytucji, które miały mu służyć i postaw się w jego sytuacji. Zrozum, że najlepsze, co może zrobić, to prosić o pomoc innych ludzi, a że o pomoc trudno - bo w Polsce "dobrze" głównie cwaniakom - to i błagania tak dramatyczne.

Cała ta akcja, która zaczęła sie na tym blogu, nie ma praktycznie żadnego przełożenia finansowego, a jedynie upokorzenia Prażynki, za którą wstawiło się chyba mniej osób niż ją (w taki czy inny sposób) atakowało. Poza jedną osobą, o której wiem, że chciała po tym pomóc, nie znaleźli się chyba ludzie dobrej woli, którzy mogliby oddać trochę "nadmiaru", jaki posiadają. Zastanówmy się, gdzie chcemy odbierać swoje nagrody. Kupować je sobie tu - na Ziemi, czy odebrać u Boga w Wieczności. Bo do tego się ten wybór sprowadza. A jak ktoś nie wierzy, to współczuję, ale to nie zwalnia go od odpowiedzialności za swoje czyny i słowa. Przyjdzie rachunek i trzeba będzie go zapłacić. Lepiej więc pracować na zmniejszenie długu, który każdy z nas posiada u Stwórcy.

 

DOKUMENTY MEDYCZNE Z POLSKI:

//www.fotosik.pl/u/prazynka777/zdjecie/1/album/1138923
//www.fotosik.pl/u/prazynka777/zdjecie/2/album/1138923
//www.fotosik.pl/u/prazynka777/zdjecie/3/album/1138923
//www.fotosik.pl/u/prazynka777/zdjecie/4/album/1138923
//www.fotosik.pl/u/prazynka777/zdjecie/5/album/1138923
//www.fotosik.pl/u/prazynka777/zdjecie/6/album/1138923
//www.fotosik.pl/u/prazynka777/zdjecie/7/album/1138923
//www.fotosik.pl/u/prazynka777/zdjecie/9/album/1138923
//www.fotosik.pl/u/prazynka777/zdjecie/10/album/1138923
//www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b2ad9d929215e8b2.html
//www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ce5e92b67161d376.html

KOMENTARZE

 • @Space & @All
  Akcję wsparcia Prażynki usiłują podważyć między innymi osoby które siedzą poza granicami Polski, a także ktoś kto maskuje swoje IP za pomocą narzędzi służących do tego celu.

  W Nowym Ekranie pojawiło się sporo apeli różnych osób które potrzebują wsparcia, ale pod innymi apelami nikt się nie wgłębia w wiarygodność tych apeli. Generalnie odzew na apele jest znikomy.
 • @Pluszak 10:00:23 - O! TO CIEKAWE!
  //ktoś kto maskuje swoje IP za pomocą narzędzi służących do tego celu//

  Bardzo ciekawe :)
 • Bezradność tych, którzy negatywnie "gwiazdkują" daje do myślenia... :)
  Bez argumentów, bez dyskusji, bez odnoszenia się do tekstu, w którym nie powiedziano nic złego ani nieprawdziwego, a myślę, że raczej starano się zachęcić do bycia dobrym człowiekiem.

  Po prostu uderzyć negatywem - oto postawa przeciwników niesienia pomocy.

  Przyznasz się, człowieku i uzasadnisz swoją decyzję, czy będziesz siedzieć cicho jak ten szczur? :D
 • @space 11:12:42
  Space, o to chodziło im, nagadać się, nikt nie pomoże- wiadomo, ale może, zanim następnym razem pieprzną tekstem o wyłudzaniu pieniędzy i fałszowaniu historii w imię Boga, zastanowią się dwa razy.
 • @prazynka 11:21:34
  Nie mów, że nikt nie pomoże. Ja myślę, że ci, którzy pytali o te dokumenty to nie pytali ot-tak, bo to by świadczyło tylko o złej woli, ale pytali po to, żeby się upewnić, że ich pomoc nie będzie zmarnowana na jakieś oszustwo. Mają teraz "jak na tacy", że nie jesteś oszustką, więc pora postąpić, jak człowiekowi przystało.
 • @space 11:12:42
  // Po prostu uderzyć negatywem - oto postawa przeciwników niesienia pomocy.//
  Ja tez negatywnie gwiazdkuję? Zrozum , że ludzie przychodza tu i widzą , że nic konkretnego sie nie dzieje. Oczekują, ze będziemy działać a nie pieprzyc "w kólko macieja". Niedziw się, ze Cię zle "gwiazdkują"
  Gwiazdkuj sie Sam:
  http://thumb15.shutterstock.com/thumb_large/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg
  Zastanawiaj sie dalej , ................................................aż termin prazynce przeleci. Powodzenia (.)
 • @space 11:12:42
  Jeśli chodzi o gwiazdki... Dwie informacje które podałem ostatnio, jedna dotyczy osoby lubianej, a druga dotyczy osoby uważanej za "pupilka GW" - jeden wpis dostaje 5 gwiazdek, a drugi 1-2 gwiazdki. Nie liczy się ani precyzja informacji, ani rzetelność czy poświęcony czas, obie informacje równie precyzyjne, ale oceny różne. Rozdający gwiazdki widocznie nie dają gwiazdek za treść, poziom, ale za sympatię lub antypatię do osób o których się pisze.
  W każdym gwiazdkami nie należy się przejmować.
 • @Pluszak 10:00:23
  Sądzisz Pluszak, że Ryszard Opara jest gorszy od Ciebie, bowiem kupę lat spędził za granicami kraju?
  Często mu wyrzucasz ten fakt?
  Zajmij się pilnowaniem porządku na tym portalu, a nie śledzeniem czyichś IP, bo się rozniesie, że Pluszak tu inwigiluje blogerów i komentatorów.
  Po co to robisz?
  Może Panu Oparze nie przypaść do gustu Twoja zabawa w TW.

  Pozdrawiam
 • @Moherowy 15:34:06 - OHOHO! :D
  http://www.youtube.com/watch?v=LJC7DIP5JIw
 • @mesa boogie 17:35:04
  Dziękuję!!!!!!!!!!!!!!!!! Już nie mam siły na polemikę bezsensowną z osobami, które może nie chcą źle ale nie potrafią właściwie wyciągnąć wniosków z mojej dokumentacji. Takiej opinii było tu potrzeba!
 • @prazynka 17:50:01
  Opinii?

  To jest autorytet?
  Ta sama postać naganiała również na innym portalu.
  Ciekawe towarzystwo za Panią się wstawia, Pani Prażynko.
 • @space 15:44:56
  Spesik, a gdzie się podział twój wpis, pod którym zabrał głos m.in. @Trybunał Obywatelski?
 • @prazynka 18:16:25
  Ja naprawdę życzę ci jak najlepiej.
  Dla mnie sprawa jest jasna i to nad wyraz.
  Uważam, że jest wielu obok nas, którzy bardziej potrzebują pomocy od ciebie.
  Nikt nie wyraził zainteresowania zrzutka na wózek inwalidzki dla Jacka o którym wczoraj wspomniałem, a mało tego, to Space skasował notkę z moim komentarzem i nie tylko z moim, bo @Trybunał Obywatelski także dość jednoznacznie wyraził się o tobie.
  Powiem na koniec, że twoim dokumentom i tak nie daję wiary.
  Mam do tego prawo.

  Pozdrawiam i zdrówka życzę.
 • @Moherowy 18:05:04
  Człowieku, zanim cokolwiek napiszesz zastanów się. Nie znasz się, to można jeszcze zrozumieć, ale pokazujesz, że nawet z rozumieniem masz problem. Po wszystkich moich operacjach mam napisane wypisana w stanie dobrym. A czy to znaczy, że zakażenie wzięło się z powietrza!!!!?????? Stan dobry, znaczy na wypisie, że w chwili wypisu nie ma takich objawów, które byłyby powodem dalszej hospitalizacji. Druga rzecz, po operacjach ortopedycznych efekty ocenia się po miesiącach rehabilitacji. To nie wyrostek robaczkowy! A i po nim blizna może się powikłać. Jak więc po każdej operacji w stanie dobrym trafiałam na kolejne i mam ich za sobą 7????????????????????Działasz celowo na moją niekorzyść albo piszesz jak niezbyt mądry człowiek. Więc nie baw się w Boga ani lekarza podając te pokrętne swoje myślenie. Pomagaj komu chcesz, ale przestań być takim bezmyślnym człowiekiem. Znawca się znalazł...sam wiedzy nie posiada, analitycznego myślenia również, a co tego podważa każda rozsądną opinię... I po co tu cokolwiek pisać i publikować. Treść dokumentów, jak widać, niektórych przerasta, nie są w stanie zanalizować jej nie będąc zawodowo związani z medycyną. Pytanie: jest to wytłumaczenie ich zarzutów czy ośmieszają się w ten sposób sami... Jak widać, podawanie tu dokumentacji nie ma żadnego uzasadnienia...Kto wierzył i chciał pomóc, to zrobił to...Reszta siedzi teraz nad dokumentami i zastanawia się: "do czego by tu się jeszcze przyczepić..." Nawet nie śmieszne-SMUTNE
 • @prazynka 18:29:35
  :)
 • @Moherowy 18:25:11
  Tak moherowy, masz rację, amputacja to banał... tak myśli tylko ktoś, kto nie ma bladego pojęcia o medycynie, TY nie masz... Napisz do wikipedii, bo wg nich przeszczep kości to nie zabieg kosmetyczny... A co do wózka, nikt nie zareaguje, bo ludzie mają to gdzieś, nie tylko mnie i jego...Ale może zaproponuj mu aby tu napisał... może też przejrzysz ich dokumenty, bo można mieć wątpliwości czy historia jest prawdziwa. Ja Cię proszę, zajmij się czymś innym, czymś, na czym się faktycznie znasz...wtedy coś pożytecznego z tego wyniknie. Swoją opinią podważyłeś konieczność 6 moich operacji- bo po 1 już miałam na papierze stan dobry, podważasz i konieczność 8. A wiesz, co to jest rosnący guz? Przepraszam, że muszę Ci to wprost napisać, nie chcę Cię w żaden sposób obrazić ale jesteś bardzo ograniczony w swojej wiedzy medycznej. Na kolejne wyszukane perełki już Ci nie chcę odpisywać, bo musiałabym tłumaczyć jak małemu dziecku rzeczy podstawowe...
 • @Moherowy 18:25:11
  "Pozdrawiam i zdrówka życzę."

  przecież jest zdrowa, no nie?
  więcej konsekwencji chociaż proszę.
 • @prawi co wiec 18:36:05
  Nie karmić trolla... co tu więcej dodać... :)
 • @prawi co wiec 18:36:05
  To, że jest zdrowa, nie świadczy o tym, iż nie mogę zdrowia winszować.
  To staropolski zwyczaj.
 • @prazynka 18:35:38
  Ja nie będę przeglądał ich dokumentów, bowiem im wierzę, a tobie nie.
 • @Moherowy 18:50:20
  Nie musisz wierzyć mi bo dokumenty z kilku placówek medycznych przedstawiłam. Ty nie chcesz wierzyć, bo tak Ci wygodniej :) nie masz już nic do zburzenia Moherowy, idź swoją drogą, z Bogiem :)
 • @Moherowy 18:25:11
  Człowieku... Masz tu notkę, którą usunąłem:...

  http://gosia.nowyekran.pl.nowyekran.pl/post/56668,pomowienie-circ-moja-odpowiedz-dla-prazynki

  Zaślepiony jesteś swoją chęcią UTRUDNIANIA pomocy...
 • @mesa boogie 17:35:04
  To ja dziękuję za Pańskie wsparcie w tej sprawie. Liczy się każda dobra dusza do podtrzymania na duchu sponiewieranej Renaty. No i wsparcie materialne też mile widziane :)
 • @Moherowy 18:25:11
  Daj jakieś dane, jaki wózek jest potrzebny, gdzie można się zrzucać.
 • @Asadow 21:54:28
  Mogę Tobie podać jedynie link do mojego komentarza.
  Ja próbowałem wzniecić akcję, ale niestety bez rezultatu.
  Wydaje mi się, że przy odrobinie dobrej woli, moglibyśmy pomóc.

  Oto link:

  http://gosia.nowyekran.pl.nowyekran.pl/post/56668,pomowienie-circ-moja-odpowiedz-dla-prazynki#comment_418205

  Pozdrawiam.
 • @space 20:38:47
  Dziękuję.
  Jeśli jej nie usunąłeś, to ok :D
 • @Moherowy 22:31:20
  Śmiech głupola, który właśnie zbił wazon z dynastii Ming i jeszcze tego nie zrozumiał. :)
 • @Moherowy 22:29:57
  To jest właśnie ten rodzaj dziennikarstwa, którego bardzo nie lubię.
  Gość opisuje ludzi w trudnej sytuacji i nie da nawet złamanego e-maila, zero namiarów, żeby ktoś, kto mógłby pomóc przypadkiem nie mógł trafić na tych ludzi. Autor zasadniczo posługuje się biedą tych ludzi, żeby wysmażyć ciekawy artykuł.
 • @Asadow 23:46:24
  Rozumiem Ciebie doskonale, tym bardziej, że reportaż jest z Onetu, ale przyznaję, że mnie wzruszył i to bardzo.
  Czy wielkim problemem byłoby się dowiedzieć od redaktora czegoś bliżej o tych ludziach i mam tu na myśli namiary na nich.
  Może NE by pomógł, wszak ich prestiż jest większy niż jakiejś prywatnej osoby.
  Chodzi tylko o wózek, który tak bardzo komuś by mógł pomóc.
  Nigdy nie organizowałem takich akcji i nie mam doświadczenia jak niektórzy na tym portalu i szkoda, że nie wyrazili się chęcią pomocy w tej kwestii, a jedynym odzewem było to, że "sami są sobie winni".

  Pozdrawiam.
 • @Moherowy 00:28:31
  // Chodzi tylko o wózek, który tak bardzo komuś by mógł pomóc.//
  Zamiast wklejać to-tamto , zajmij sie namiarami na Tego Chłopca dowiedz sie co potrzebne. Ja załatwię wózek itp. Jak będziesz gotów , daj znać. Tu u Space. Zgoda?

  http://thumb15.shutterstock.com/thumb_large/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg
 • @Asadow 21:54:28
  Polecam uwadze Adama
  http://pluszak.nowyekran.pl/post/41106,ulzyj-w-bolu-adamowi-zbiorka-pieniedzy-na-inwalidzki-wozek-pionizujacy

  W tym przypadku nikt nie wymaga przedstawienia jakiejkolwiek dokumentacji medycznej. Na Adama nagonki nie ma. Ot zagadka...
 • @Pluszak 08:40:19
  Jak ktoś chce pomóc to pomaga a jak nie chce to męczy o kolejny stos dokumentów a potem podważa ich wiarygodność, A wystarczyło wsadzić tyłek na wózek, napisać ckliwą historię i pomoc dla mnie zaraz by się znalazła... moja refleksja jest taka, że uczciwość nie zawsze popłaca...
 • @prazynka 09:24:31
  zamilcz już lepiej kobieto, dobrze Ci radzę
 • @OELA 11:29:24
  Co Ci się jeszcze nie podoba? Nie umiesz zmierzyć się z prawdą? Szczerość mi tutaj nie pomogła. Gdybym miała bardziej dramatyczną opowieść to i dokumenty byłyby niepotrzebne, taki Moherowy zaraz wyskoczyłby z portfela. Jeśli szukasz bardziej wygodnych tematów, to takich masa, ogólnopolskich, można krytykować i nikt nie zaprotestuje. Ja wiem, że na NE nie mam co liczyć na zrozumienie większości, doświadczam tego od kilku miesięcy, ale nie będę cicho siedziała widząc te wszystkie nieprawidłowości. Możesz OELA przyjąć za fakt, że jestem głosem tych wszystkich, którzy tu proszą o pomoc. Nawet jeśli to się komuś nie podoba.
 • @prazynka 12:25:38
  "...Ja wiem, że na NE nie mam co liczyć na zrozumienie większości,.." - a musi być większość, czy może być mniejszość (kilka osób)?
 • @Pluszak 12:36:08
  Każdy głos ważny :)
 • @prazynka 12:41:28
  Ale każdego nie przekonasz aby był za, a nawet przeciw.
 • @Pluszak 14:59:33
  Nie próbuję nawet, czy jednak to znaczy, że mam zamilknąć?
 • @prazynka 15:16:34
  No właśnie nie zamilknąć tylko robić swoje bez względu na niesprzyjające okoliczności.
 • @Pluszak 17:55:34
  Wiem co chcesz powiedzieć, jednak na NE wydaje się to nierealne, co w te kilka osób możemy zrobić dla takich jak ja skoro reszta przeciw nam? Z każdym kolejnym przeciwnikiem rodzi się pytanie... I Ty Brutusie?
 • @prazynka 18:14:29
  A jak pies szczeka na Ciebie za płotem to co robisz? Wdajesz się w dyskusję? A może nosisz w sobie żal do psa przez cały dzień, że szczeka za płotem? :)

  Pies, to pies. Nie zawsze mądra bestia, nie zawsze dobrze wychowana. A jej naturą - szczekać, bo tak bestia wyładowuje swoje napięcia... W domu pijany pan bestyjkę kopie i krzyczy, nerwowa atmosfera w rodzinie... to się biedna psina frustruje i wyżywa na niewinnych przechodniach ;)
 • @space 19:56:00
  Space gratki komentarza, kapitalne porównanie, się uśmiałem :DDD
 • @Pluszak 21:18:31 >;)
  Taka mała zemsta dla wszystkich podwórkowych kundli... no ale przecież wiele w niej prawdy.
 • @space 21:22:30
  No space, pojechałeś :D a psy są takie, jak ułoży je człowiek :D a więc wychowanie :D
 • @space 19:56:00
  A ciebie kto i gdzie kopie, że tak sie wyładowujesz na forum udając, że to z emaptii.Twoje wpisy najlepiej świadczą o tobie i niczego w nich nie ukryjesz.Twoją chęć zemsty za urażoną ambicję widać jak na dłoni, malutki człowieczku! Żałosny malutki człowieczku!
  Pycha to najgorszy grzech! Z niego rodzą sie wszystkie inne.
 • @Pluszak 14:02:07
  To w takim układzie najwyższy czas te formę oceny zlikwidować.Ilość wejść i pozytywnych komentarzy powinna świadczyć o jakości tekstu, a nie jakieś tam gwiazdki.
 • @argon 12:29:01
  Oj tak, jestem grzesznikiem. Ale o moich grzechach nie masz pojęcia. Jeśli masz - widzisz, gdzie kogoś skrzywdziłem to pokaż. Przeproszę. A moją pychą zajmę się sam z pomocą Pana Boga, bo chyba nie jesteś w tej kwestii osobą, która mogłaby mi dać dobry przykład...

  Jak tak patrzę sobie na TWOJE wpisy, to myślę sobie... a może to Circ? :)
  Podobny język, sformułowania, może się u niej szkoliłeś a może trolluje na własną "korzyść". Zaraz sprawdzimy IP! ;)

  http://www.nowyekran.pl/comments/4287,argon
 • @space 20:38:47
  Nie rozumiem? Zamieściłeś tę notkę u siebie? Po co? A jak już, to po co usuwać? Jakie intencje Tobą kierowały?
 • @tfur-ja 01:55:14 cd....
  ....moze napisz notkę, moż się ktoś zgłosi , kto zna Chłopca, szukaj namiarów ,nieustawaj w staraniach.
  Czekam cierpliwie i załatwiam wózek.
  pozdrawiam serdecznie
 • @śmiechotka 15:04:31
  Nie jestem pewien, o co Moherowemu chodziło - pewnie mu się pomyliła notka GosiZWrocka z moją. I później u mnie nie mógł tej notki znaleźć, to myślał, że usunąłem i alarmował. Nic nie usuwałem :)
 • @Moherowy 18:50:20
  No nie da się ukryć, jakieś dokumenty są ale po tylu impertynenckich wpisach i szantażach emocjonalnych, że nie mam zamiaru do nich zaglądać. Od dokumentów trzeba było zacząć a nie prowokować awanturę na cały NE. Rozbudzanie złych emocji i dzielenie blogerów - na tych złych bo nieufnych i na tych co to na każde zawołanie biegną z pomocą, - nikomu nie posłużyło. A ile przy tym osobistych porachunków zostało załatwionych? Dlatego tak jak i pan nie mam zamiaru brać w tym udziału. Niestety potrzebujący też muszą uczyć się kultury i pokory. Pozdrawiam!
 • @space 14:23:47
  Hahaha!Ty sobie najpierw może sprawdz IQ, co? Coś ci na punkcie circ odbiło i czepiasz się jej "otwarcie i skryci" co 5 minut. A prawda jest taka , że jaka by nie była circ to do pięt jej nie dorastasz. Jezeli czytasz moje wpisy to powinienes wyciągnąć wnioski. Ja twoich nie będę sprawdzał i czytał, nie mam kłopotów z zasypianiem.
 • @space 14:23:47
  U Circ to ty sie szkoliłeś! Przecież pamiętam, że to była twoja guru. Pycha to jednak straszny grzech!Mam nadzieję, ze uda mi sie z nim jakoś sobie poradzić i tobie też radzę!
 • @madera 13:22:16
  //nie prowokować awanturę na cały NE//

  Awantura nie była dziełem Prażynki tylko tego, kto ją pomówił, fałszywie oskarżył o hipochondrię i wyłudzanie pieniędzy. Osoba zaatakowana przez kłamcę nie ma prawa do obrony własnej?
 • @argon
  @13:40:30 Zerknąłem na pierwszą kolumnę Twoich wpisów, aby potwierdzić swoje przypuszczenia. Tak jak ja domagam się od Circ, by była porządnym uczciwym człowiekiem, a nie kłamcą, tak Ty jesteś jej bezmyślnym przydupasem, który albo nie widzi oczywistości, albo ma zlecenie, by bronić kogoś, kto postępuje w sposób jawnie nieprawy.

  @13:44:57 Circ nigdy nie była moim guru. Moim nauczycielem jest Prawda. Tam, gdzie Circ mówiła prawdę, albo linkowała teksty, które uznawałem za prawdziwe i ważne, tam ją popierałem. Czasem okazywałem pokorę, ponieważ tak należy czynić wobec starszych, jeśli nie postępują w sposób jawnie zły. Byłem - jak się okazuje - zbyt wyrozumiały, wybaczając pewne mniejsze przewinienia - jak przekleństwa wymieniane jednym tchem obok Imion Świętych, uznając, że Bóg ją rozliczy, a nie warto rozdrapywać, skoro sprawa może być wielka. Nie zawsze jednak zgadzałem się z nią, a czasem dość ostro krytykowałem. Nie upierałem się jednak tak bardzo, dopóki w sposób ewidentny i karygodny nie skrzywdziła drugiego człowieka i dotąd nie naprawiła tego, co uczyniła.

  Mojej pysze ulegam często, ale walczę z nią i robię postępy. Niech mi Bóg wybaczy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej