Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
155 postów 3447 komentarzy

BÓG HONOR OJCZYZNA Zjednoczenie Środowisk Patriotycznych

space - Pragnę Zjednoczenia wszystkich Polaków miłujących Boga i Matkę Ojczyznę dla jej ratowania przed śmiertelnym wrogiem. Oddajmy się ufnie Jego opiece i prowadzeniu, wypełniając Jego wolę, a wspaniałe zwycięstwo będzie zapewnione.

Szanowna Rado! - pomóżmy chodzić Prażynce!!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oto pierwszy projekt ustawy pod głosowanie! (Autorstwa Asadowa)

Zaczyna się od dyskusji z Asadowem. Padło jego pytanie:

//Zapytaj jednak członków rady, jaki mają pomysł na cel jej działania.
Od tego chyba trzeba by zacząć, a nie od tworzenia nowych bytów i ustaw.//

//circ.nowyekran.net/post/56070,powolujemy-rade-blogerow-nowego-ekranu#comment_411918

Następnie, po krótkiej dyskusji, Asadow proponuje:

//Wystarczy Miłość i Prawda, teraz trzeba nam ruszyć 4 litery (w te 130 osób). I pomóc Prażynce.//

//circ.nowyekran.net/post/56070,powolujemy-rade-blogerow-nowego-ekranu#comment_411960

CO WY NA TO?! Dla mnie to jest doskonały projekt! Pokażmy, że potrafimy razem zrobić coś wielkiego. To nie jest jakaś abstrakcja, wymądrzanie się, tylko realna pomoc. Mamy szansę, bo na Radę głosowało 130 osób. Jeśli Rada w ich imieniu zdecyduje, że BiK powinni zadziałać, to mam wielką nadzieję, że będziemy mieli na tyle wielkie serca, żeby iść za tym wezwaniem. Potrzeba, jeśli się nie mylę, około 60tys PLN. Czy to dużo? Dużo, ale 60000/130 = 462, a to już brzmi realnie.

 

PS. Trochę o solidarności społecznej. Niech każdy z nas - bloggerów NE postawi się na miejsu Prażynki, matki, która nie może pracować, a nad jej losem wisi widmo amputacji, bo nie stać jej na operację chirurgiczną. CZY JEST WAŻNIEJSZA SPRAWA W TEJ CHWILI?(Jeśli nam się to uda, to myślę, że możemy ruszyć do dalszego ataku.)

 

ZAŁĄCZAM PLIKI, DO KTÓRYCH PRAŻYNKA PODAŁA MI LINKI:

//www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de6f6aa9739cdbc4.html


//www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d40be21c8d61e592.html


"A to wycena wstępna o jakiej pisałam:"
//www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/33f334cb52f5103e.html

"Nie jest to koszt zabiegu ale cena, od jakiej zaczną operację, nie obejmuje ona ani powikłań, ani tego, co zrobią więcej, ani rehabilitacji, ani kontrolnej wizyty po operacji (jeśli będę miała jakieś elementy metalowe do usunięcia)."

KOMENTARZE

 • Jak Wam się obrazek nie podoba, to zmienię.
  Możecie proponować.
 • @space 21:47:01
  Mam kilka pomysłów... w tej sprawie. W zasadzie chciałem sam to zrobić, ale poparcie rady (a może dwóch rad :-) ? ) może tylko sprawę ułatwić...
 • @space
  Prażynce oczywiście trzeba pomóc.

  Ale dlaczego do tej pomocy mieszać jakąś diskordiankę circ, czy jakieś polityczne agitki mnicha zarazy?
 • @autor - Mój pomysł to Skarb RzBiK i działania, by był pełny
  Tak jak pisałem i mówiłem potrzebny jest Skarb RzBiK. Skarb RzBiK może ustanowić i nim rozporządzać jedynie Prezydent RzBiK. Rada ma go kontrolować. Rada się zbiera razem z PRzBiK - bez PRzBiK Rada nie obraduje (Art. 8.1) za wyjątkiem zawiązania się Rady (rola pełnomocnika).

  RzBiK jest konkretnym bytem i to co w niej się dzieje dzieje się zgodnie z Konstytucją RzBiK. Oczywiście członkowie Rady mogą prywatnie zaapelować o pomóc komukolwiek. Popieram więc, prywatnie, akcję pomocy Prażynce.
 • circ na starcie torpeduje pomysł.
  @Asadow 21:12:57
  A dlaczego tylko Prażynce? A kilka milionów pozostałych ludzi?

  Już to przerabialiśmy w tym TDcośtam. Mówiliśmy już czym My mamy się zajmować w odróżnieniu od tego, czym zajmuje się Caritas i kilka setek podobnych instytucji..
  Znów to samo?

  ''Instytucje charytatywne''-Wyszukiwarka
  Około 1,540,000 wyników (0,14 s)

  https://www.google.pl/search?q=instytucje+harytatywne&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a#hl=pl&client=firefox-a&hs=e0c&rls=org.mozilla:pl:official&sa=X&ei=5E9iT82SDYHGtAbXvtW6BQ&ved=0CCUQvwUoAQ&q=instytucje+charytatywne&spell=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&fp=fa4872b4fe2624ca&biw=1280&bih=836
  nadużycie link skomentuj circ 15.03.2012 21:25:22


  Test dla nowoekranowych Katolików....czy potrafią się wyzwolić spod jarzma swojej guru?

  Dobra , dość tych złośliwości!
  Ja oczywiście jestem za, ale to za mało sądzę, żeby poprzeć akcję własną wpłatą. Potrzeba uderzyć do jakiejś wyższej instancji dysponującej sporą gotówką. Niech rada podejmie uchwałę i w imieniu RzBiK rozsyła apel o pomoc do wszelkich instytucji, firm, zamożnych osób prywatnych , albo zorganizować jakąś imprezę z przeznaczeniem dochodu na operację Prażynki. Problemem jest chyba nieodległy termin i Wielki Post. No ale trzeba ruszyć głową.
 • Pierwszy wniosek do adm.
  Zdjąć tą mordę Blumsztajna z SG i zastąpić ją notką Space'a.

  jeżeli nie poskutkuje po tym komentarzu, to napiszę notkę o tej treści jak powyżej i wszystkich tu czytających/komentujących proszę o to samo.
 • @GPS.65 22:05:35
  Chciałbym zwrócić uwagę na tę dyskusję, która się u Circ wywiązała. Ukazuje pewne kwestie wyraźniej...

  Artykuł Mnicha też uznaję za ważny, bo tak bardzo jesteśmy podzieleni w kwestii jego oceny, a wielu go czytało. W dodatku zainwestowałem tam trochę czasu i wypowiedziałem się (na końcu myślę, że odpowiadam też Tobie), i moje wypowiedzi w pewnym sensie łączą się z tą notką. To moja opinia, że artykuł ten jest ważny. Nie agituję, nie jestem komunistą itp. Chodziło o to, żeby trochę do tej solidarności też nawiązać, Mnich dał w tekście przykład takiej solidarności. Czy pozwolisz, że zostawię go w treści P.S. notki, czy aż tak bardzo Cię razi, że uważasz, że lepiej, gdybym go usunął?
 • @prawi co wiec 22:23:11
  Popieram.
 • @space 22:23:28
  Moim zdaniem bez sensu jest mieszać do notki nawołującej do pomocy osobie, która uległa wypadkowi, jakiś innych politycznych notek, które nie mają z tym nic wspólnego. A już zupełnie bez sensu jest propagowanie w notce nawołującej do pomocy charytatywnej jakiś diskordianek, których celem jest destrukcja, chaos i deprecjonowanie chrześcijaństwa - ta destrukcja może się odbić na pomocy, lepiej więc trzymać się od tego jak najdalej.

  Prażynka zasługuje na pomoc, bo doznała nieszczęścia. Moim zdaniem bardzo niestosowne jest wykorzystywanie takiego nieszczęścia do propagowania politycznych agitek niskiego lotu czy diskordianek ośmieszających katolicyzm.
 • @Polonia 22:34:08
  Prażynka jest u nas. I NAS prosiła o pomoc. Do nas się zwracała od dłuższego czasu. Pomagajmy tym, których mamy najbliżej. Tu na blogowisku NE najbliżej nam "wszystkim razem" chyba do Prażynki. Ja z Prażynką rozmawiałem trochę mailami, pisałem do niej, obiecywałem, że zrobię co w mojej mocy. Stąd ta notka.

  Jeśli człowiek, o którym mówisz, kona, to jest w rękach Boga i najbardziej potrzebna mu jest modlitwa. Ale los Prażynki (i w ten sposób także jej dziecka) jest w naszych rękach... jeśli tylko Bóg jest w naszych sercach, to może nam się udać!
 • @GPS.65 22:40:35
  Please, nie bij już piany. Poznaliśmy Twoje zdanie w sprawie "diskordianki" oraz "agitek". Zajmijmy się tematem notki, OK?
 • @Polonia 22:41:52
  Blogerka circ to ewidentna diskordiakna. Miesza prowokacyjną bigoterię z prymitywnym chamstwem, na zmianę pisze albo o Bogu, albo wulgarnie obraża innych blogerów - to ewidentnie działa na szkodę katolicyzmu, wprowadza chaos i destrukcję. Takie cele mają diskordianie. Lepiej takich osób nie mieszać do działań charytatywnych, bo to może tylko zaszkodzić pomocy potrzebującym.
 • @Polonia 22:34:08
  Czy nie da się zorganizować zbiórki w parafii tej rodziny?

  W przypadku ratowania życia, jednak NFZ powinien bulić. Może potrzeba nagłośnienia, dania znać, że to ktoś monitoruje?
  W różnych przypadkach może być potrzebny różny rodzaj pomocy.

  Prażynka jest niejako z "naszej parafii", jako koleżanka-blogerka.

  No i w ogóle: to że są inni potrzebujący może być argumentem by dzielić zebrane środki, ale nie - żeby w ogóle nie spróbować czegoś zrobić.
 • all
  jeżeli są tacy, którzy mają watpliwości co do wiarygodnosci Prażynki...
  to może lepiej założyć subkonto NE i tam zrobić akcję wpłat, coś co sugerował carcajou pod nazwą "skarb żbika" . Z tym ,że całość przeznaczyć z góry na pomoc Prażynce. Jak space spotka się z Nią i swoim słowem uspokoi sceptyków, to rada/carcajou przeleje kasa na jej konto.
 • @prawi co wiec 22:56:23
  Napisałem do Prażynki, żeby odpowiedziała Circ na jej poważne zarzuty. Będę też jechał na święta z Wielkopolski na Podkarpacie. Po drodze chciałem zahaczyć o Tychy. Jak pojadę przez Kraków, to będzie żabi skok. Liczę, że Prażynka spotka się ze mną i pokaże mi dokumenty lekarskie itp. Wtedy będę mógł nie tylko poświadczyć, ale także przedstawić dowody.
 • @Polonia 23:00:05
  to dobrze. Twoje słowo mi wystarczy. Niemniej "akcja wpłat" na konto NE mogłabyby być "wzmocniona" propagandowo jawną listą darczyńców. Byłby to taki bodziec dla kolejnych potencjalnych donatorów. Wiem, niektórzy uznają to za przejaw pychy, ale czas nagli i trzeba odważnych kroków.
 • @prawi co wiec 23:07:36 - Popieram!
  Trzeba by chyba tylko zadbać, aby każdy członek rady miał dostęp do wyciągów z tego konta, żeby nikt nie miał wątpliwości, że wszystko jest uczciwie. Teraz dalsze kroki w gestii Rady, tak mi się wydaje.
 • @space 23:02:52
  nad teoriami circ opuśćmy już zasłony milczenia. proszę o to również GPS'a jako jego wyborca. Przestańmy nakręcać spiralę. każdy ma juz swoje zdanie wyrobione. Do tej akcji nie mieszajmy circ skoro się zdeklarowała na początku.
 • @space 23:11:53
  niech carcajou zapodaje uaktualnianą listę. można było z wynikami wyborów, to można i tu.
 • @space 23:02:52
  A może są gdzieś jakieś wywiady nagrane na wideo z Prażynką? A jak nie, to może trzeba taki nagrać i opublikować w Internecie? To by moim zdaniem najbardziej pomogło w rozpropagowaniu i uwiarygodnieniu problemu.
 • Mam taki pomysł,
  żeby zapytać Caritas diecezji Katowickiej, czy nie mogliby jakoś pomóc.
  Może - jeśli nie mogą dofinansować tej operacji tak po prostu, mogliby wyłożyć teraz kasę pod zobowiązanie, że nasze pospolite ruszenie blogerskie uzbiera te pieniądze w późniejszym czasie.

  Zadzwonię do nich jutro i dam znać, co powiedzieli. Chyba, że są jakieś ważne powody by tego nie robić.
 • @ Autor
  Dlaczego NFOZ nie refunduje tej operacji?

  Może też, niezależnie od prób zebrania pieniędzy, które się powiodą, lub nie, z tej strony powinniśmy zacząć, Zróbmy dziennikarskie śledztwo. Piszmy o sprawie. Naciskajmy na państwo. Pomożemy nie tylko tej, ale wszystkim Prażynkom będącym w tej sytuacji.

  Jeśli z jednej strony jest amputacja, a z drugiej 60 tys zł, to napewno nawet ekonomicznie jest to uzasadnione.
 • @R.Zaleski 00:21:44
  //Obecnie teoretycznie zgoda prezesa NFZ na operację za granicą jest udzielana tylko w dwóch przypadkach: jeżeli tego typu zabieg w ogóle nie jest wykonywany w Polsce lub gdy stan pacjenta pogarsza się, a nie ma możliwości przyśpieszenia terminu operacji czy zabiegu w kraju. Praktycznie jednak NFZ wyraża zgodę jedynie w przypadku operacji unikatowych.

  Operacji stawu skokowego które były przeprowadzone w Polsce miałam już siedem. Prof. Hintermann w Szwajcarii, doświadczony ortopeda i twórca endoprotezy stawu skokowego, jako jedyny zdeklarował się do usunięcia cyst wewnątrzstawowych, rekonstrukcji uszkodzonych nerwów, oraz usunięcia powikłań po poprzednich zabiegach operacyjnych.//
  Ze strony: http://pomozchodzic.pl/

  Znam to dość dobrze z własnych doświadczeń (zerwane więzadła stawu kolanowego, łękotki). Niestety ortopedia w Polsce jest na bardzo kiepskim poziomie, gdyby NFZ przyjmował to do wiadomości, musiałby wysyłać na kosztowne, zagraniczne leczenie kilkadziesiąt a może nawet kilkaset osób rocznie.
 • @All w sprawie wypowiedzi Circ na mój temat
  Poniżej przedstawiam moją wypowiedź w wątku Circ na jej pomówienie:

  "Z całym szacunkiem, ale kobieto, chyba upadłaś na głowę.

  OFICJALNIE DOMAGAM SIĘ PRZEPROSIN NA STRONIE GŁÓWNEJ NOWEGO EKRANU ZA POMÓWIENIA!

  W moich postach istnieją dane do weryfikacji :
  1. adres strony internetowej umożliwiającej przynależność do fundacji Słoneczko posiadającej statut OPP jak również skan umowy z fundacją, zawierające dane osobowe moje, dane Fundacji, w tym potwierdzenie zgodności numeru rachunku bankowego zawartego na umowie wraz danymi numeru rachunku bankowego w moich postach- jego właścicielem jest Fundacja
  2. na mojej stronie istnieje link do zbioru zdjęć rentgenowskich, na których widnieje moje nazwisko
  3. podana jest klinika oraz lekarz, który będzie mnie operował

  Osobiście zna mnie Pluszak. Dowodem w sprawie jest zdjęcie ze wspólnego spotkania z panią Katarzyną Łaniewską.

  Co do wyciągu informacji z forum Marfan... Pani poziom świadczy o wyjątkowym braku wiedzy medycznej, ale również o zupełnym braku umiejętności czytania ze zrozumieniem. Po pierwsze: od kiedy jednostki chorobowe nie mogą ze sobą współgrać? Czy chory na serce nigdy nie zachoruje na katar? TO ŻENADA, NAWET NIE CHCĘ SIĘ NAD TYM ROZWODZIĆ, BO MOGĘ ROZMAWIAĆ Z KIMŚ MERYTORYCZNIE PRZYSTOSOWANYM.

  O wywiad ze mną zabiegał Pluszak. Miał być przeprowadzony w dniu, gdy Carcinka była pod Fiatem. Jednak nie dojechali do mnie.

  Oskarżenia typu "wyłudzaczka pieniędzy, chora psychicznie" to poważne wykroczenie.

  Żądam sprawdzenia tych informacji oraz, jak pisałam na wstępie, zamieszczenia przeprosin na stronie głównej Nowego Ekranu.

  Wypowiedzi Circ sobie zeskanowałam. Mogę znieść wiele, ale nie fałszywych oskarżeń. Zabrakło wnikliwej analizy u źródeł za to powierzchownego plugawienia było tu aż nadto.

  I jeszcze jedno... Pani Circ, nie mieszaj w to Boga, mało na ten temat wiesz... a Tobie spowiadać się nie będę. Więcej w tej sprawie głosu nie zabiorę.

  Żądam i będę wyciągała z tego konsekwencje. Ma Pani na to czas do soboty."


  Szanownym Państwu, którzy tutaj pochlebnie wypowiadają się na mój temat bardzo serdecznie dziękuję. To budujące, że jednak są tu dobrzy ludzie...
 • @Polonia 22:51:43
  > Mi nigdy się nie oberwało od Izy, a nie raz stawałam wobec niej
  > w zdecydowanej opozycji.

  To jest następny, bardzo dobitny dowód na to, że circ jest diskordianką, która ma na celu destrukcję. Dla jednych jest miła, a dla innych wulgarna i ich obraża - to idealnie służy temu by ludzi ze sobą skłócać - jedni będą jej bronić, a drudzy atakować i się ze sobą pokłócą.

  Ten atak na Prażynkę to typowa strategia diskordian by wywoływać chaos i niezgodę. To, że gra dewotkę, też jest częstą strategią diskordian siania zamętu. Uważajcie na tą circ, bo to demon chaosu, zamętu i niezgody.
 • Znalazly sie pieniadze dla Prażynce
  Prażynko zyjesz we wspanialym kraju jestes zdrowa .. moje gratulacje .
  Nie musza sie tu inni wyklucac w Twojej obronie wzywac Boga i Lenina na pomoc :(((

  You are Lucky Girl !!!!!!

  http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/56164,gdanscy-urzednicy-na-rowerach-za-prawie-4-tys-zl#comment_412345
 • @prazynka 01:24:58
  " ... w dniu, gdy Carcinka była pod Fiatem. Jednak nie dojechali do mnie. " ależ dojechaliśmy, byliśmy, tylko w umówionym miejscu tzn. pod fabryką nie doszło do spotkania. Podobno nie miał kto, czy jak, dowieźć Panią na miejsce spotkania. Taką znam wersję.
  Pozdrawiam,
 • @All
  na temat Prażynki pisałem tu: http://pluszak.nowyekran.pl/post/49094,renata-szot-prazynka-pomoz-chodzic-apel
  oraz tu: http://pluszak.nowyekran.pl/post/50445,pszczyna-poetyckie-spotkanie-z-katarzyna-laniewska

  Zdjęcia rentgenowskie stawu skokowego Prażynki są tu: http://prazynka.flog.pl/wpis/3617566/szwajcaria-konsultacja-u-prof-hintermanna

  Prażynkę miałem okazję poznać osobiście, na spotkaniu Klubu Gazety Polskiej w Pszczynie gdzie gościem była Katarzyna Łaniewska, aktorka, działaczka opozycji. Na zakończenie spotkania kilka słów do zebranej publiki powiedziała Prażynka (spontaniczna akcja, zgodna organizatora Andrzeja Cyrana uzyskana na 10 minut przed rozpoczęciem imprezy).
 • wszyscy
  czy macie jeszcze jakieś złudzenia co Prażynki, po jej odpowiedzi ? Dla mnie to szczyt szczytów.
 • @GPS.65 02:02:15
  Na pierwszy rzut oka wygląda to na powtórkę sprawy Madzi Buczek.
 • @OELA 07:55:08
  dlaczego? ponieważ zabolało ją ,że została nazwana oszustką, naciągaczką, hipochondryczką...i zareagowała? zresztą zrobiła to na wniosek spece'a , który poprosił Ją o ustosunkowanie się do zarzutów.
 • @carcajou 07:59:10
  carcajou, zakładaj jakieś subkonto na NE z dopiskiem Prażynka i publikuj wpłaty z nickami blogerów. Oczywiście wszystko w porozumieniu z radą i ŁŁ.
 • Tak - dla sprawdzenia...
  http://thumb15.shutterstock.com/thumb_large/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg
 • @OELA 07:55:08
  Proszę uściślić.
 • @GPS.65 02:02:15
  Czy jest jakiś wątek, w którym nie trolujesz?
 • @Andrzej Słonawski 06:25:44 @Prażynka
  Powinniście razem ustalić, jak to w końcu było, że się nie spotkaliście.

  I jednak doprowadzić do spotkania, wywiadu.

  Prażynka, zdjęcie stawu skokowego to mało. Będzie dobrze, jeśli przedstawisz opinię lekarzy, który potwierdzają, że konieczna ma być amputacja Twojej stopy. Dokumenty wyeliminują wszelkie podejrzenia o oszustwo, zamkną usta bezpodstawnym oskarżycielom.
 • @space 08:29:50
  >Dokumenty wyeliminują wszelkie podejrzenia o oszustwo, zamkną usta bezpodstawnym oskarżycielom.

  I oskarżycielkom!
  Właśnie! A każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny!
 • @space 08:13:43
  mam uściślić, a jakaś Prażynka, będzie mnie po sądach ciągała i wtedy ja będę musiała robić zbiórkę na adwokata?
 • @space 08:29:50 Konieczność Skarbu RzBiK
  Kto zapłaci za dojazd do Prażynki i za weryfikację tego na miejscu przez osoby bezstronne?
 • @carcajou 09:12:25
  Ja mogę pojechać sam, Prażynka powinna spotkać się ze mną w Tychach i pokazać mi dokumenty, które mógłbym zeskanować. Zdjęcie stawu skokowego to naprawdę za mało, żeby postronni obserwatorzy uznali to za wiarygodny dowód konieczności amputacji.

  Stanowisko takiej postronnej osoby wyraża Moherowy:

  http://pomozchodzic.pl.nowyekran.pl/post/56194,pomowienie-circ#comment_412437
 • @carcajou 09:12:25
  Oczywiście środki na to powinny być wyasygnowane z kwoty dotychczas zebranej na ewentualne leczenie Pani Prażynki.
 • @space 08:29:50
  Słuszna uwaga.
  Sprawa powinna być podparta historią choroby i orzeczeniem lekarskim o zagrożeniu amputacją.
  I nie ma co się tu obruszać, że ktoś takiego potwierdzenia wymaga, bowiem sprawa jest poważna, a kwota dość duża.
 • @Moherowy 09:18:16
  Doprecyzuj, kwoty zebranej przez kogo?
 • @space 09:16:24 Konieczność RzBiK
  Kto cię zatwierdzi, że jesteś osobą bezstronną?
 • @Moherowy 09:18:16
  Gdzie masz te pieniądze? Jeśli pieniądze idą to chyba bezpośrednio na konto Prażynki - ona więc decyduje co z nimi robi i jak się zamierza uwiarygodnić, by uzyskać ew. szersze wsparcie.
 • @space 09:16:24
  Space zapraszam :)
 • @Moherowy 09:22:01
  Potwierdzenia? żaden polski lekarz nie napisze tego. Dlatego nie ma wniosków do NFZtu o czym tyle razy pisałam. Musieliby napisać, że nie potrafią leczyć. Proponują swoje metody leczenia, z których nic nie wynika! Pisałam Państwu o Ewelinie Wójcik, ratowniczce z Gopru, szła tą samą drogą. Leczenie w Piekarach nieskuteczne. Lekarze podważali możliwości szwajcarskiego specjalisty, a po operacji gdy przyszła o własnych nogach było im wstyd, bo okazali "poziom"...Wymagają Państwo rzeczy niestworzonych.
 • @Pluszak
  Pluszaku, wyjaśnij kwestię spotkania z Cacrinką i Panem Słonawskim? Mówiłeś mi, że kilka razy z nimi rozmawiałeś, i mieli do mnie podjechać po spotkaniu pod Fiatem?
 • @carcajou 09:37:02 & @All
  To NIE JEST konto Prażynki!

  To jest subkonto które założyła fundacja Słoneczko, z tą fundacją Prażynka ma podpisaną umowę.
 • @carcajou 09:34:35
  //Kto cię zatwierdzi, że jesteś osobą bezstronną?//

  Nie wiem. Mogę poddać się pod lustrację. Napisać oświadczenie... Masz jakiś pomysł?
 • @space 09:57:00 & @Carcajou
  Odwracając "kota to góry ogonem" kto zatwierdzi "prezydenta" że jest osoba bezstronną :P
 • @prazynka 09:50:01
  Zatem w jaki sposób uważasz, że możesz najlepiej jak tylko to możliwe uwiarygodnić swoją sprawę? Wspominałaś o profesorze Hintermanie - czy w związku z jego osobą, możesz przedstawić jakieś dokumenty?
 • @prawi co wiec 08:08:15
  //Żądam i będę wyciągała z tego konsekwencje. Ma Pani na to czas do soboty."//
  prazynka16.03.2012 01:24:58//

  Czyli należy zebrać sumę większą o tyle ile Prażynka będzie musiała wydać na włóczenie po sądach Circ. No bo zdrowie fizyczne to jedno a uszczerbek na honorze to dopiero jest problem.

  A jak się ma do tego wszystkiego wypowiedż pana Słonawskiego? Dlaczego Prażynka podaje inną wersję?

  //" ... w dniu, gdy Carcinka była pod Fiatem. Jednak nie dojechali do mnie. " ależ dojechaliśmy, byliśmy, tylko w umówionym miejscu tzn. pod fabryką nie doszło do spotkania. Podobno nie miał kto, czy jak, dowieźć Panią na miejsce spotkania. Taką znam wersję.
  Pozdrawiam,
  Andrzej Słonawski16.03.2012 06:25:44//
 • @Pluszak 10:05:31
  BiK
 • @Prażynka / space 10:05:50
  No właśnie, to jest właściwe podejście - czy możesz udostępnić opinię prof. Hintermana (skan) z zaleceniem przeprowadzenia operacji?

  To musi nam wystarczyć.
 • @Asadow 10:41:55
  Tak, przesłałam Space wraz z moim komentarzem. Poinformuje wszystkich.
 • @prazynka 09:52:30 & @All
  Dotyczy spotkania Andrzeja Słonawskiego i Carcinki z Prażynką (to spotkanie nie doszło do skutku).

  24 lutego 2012 Carcinka i Andrzej Słonawski byli między innymi na terenie Śląska, realizowali kilka materiałów, w tym pikietę pod Fiatem. Byli również w Bielsku-Białej, na spotkaniu z panem X i jego dziećmi (na tym spotkaniu również byłem obecny). Spotkanie odbyło się na terenie jednej z bielskich kafejek (gdzie został nagrany materiał, i zostało wykonane kilka zdjęć).
  Wiedząc że Carcinka i Andrzej wybierają się do Tychów naświetliłem Carcince temat Prażynki, i zapytałem czy będą mieli czas i chęci aby zrobić jakiś materiał z Prażynką. Carcinka odpowiedziała twierdząco. Zapytałem Carcinkę czy mogę przekazać Prażynce że się będą z nią kontaktować. Carcinka odpowiedziała twierdząco. Wiec przekazałem. Przekazałem także Carcince numer telefonu komórkowego do Prażynki.

  Wieczorem zapytałem Prażynki czy ktoś z Nowego Ekranu się z nią kontaktował, Prażynka odpowiedziała że nie.

  Prażynka miała być obecna na pikiecie pod Tyskim Fiatem, ale tam nie dotarła, gdyż wyszło nieporozumienie pomiędzy kimś kto załatwiał transport a kierowcą (być może dokładniej opisze to człowiek który pośredniczył w transporcie Prażynki pod Fiata).

  Carcinka i Andrzej Słonawski mieli w tym dniu również umówione spotkania w Katowicach, więc czas mieli ograniczony.

  To że w Tychach nie udało się nagrać z kilku różnych przyczyn materiału z Prażynką, nie oznacza że takiego materiału nie będzie wcale, być może i będzie, ale tym razem nie będę pośrednikiem, dlaczego? Tu każdy może sobie sam dośpiewać własne wytłumaczenie.


  Dotyczy dokumentacji medycznej Prażynki

  Na temat dokumentacji medycznej Prażynki rozmawiałem z Prażynką w ubiegłym roku, mówiłem że potrzebne jest aby na stronie "Pomóż chodzić" znalazła się dokumentacja medyczna, a przynajmniej jej część, która podeprze to co jest zawarte na stronie. Niestety poza umową z fundacją "Słoneczko" ciężko doszukać się na stronie Prażynki dokumentacji medycznej, co według mnie ujmuje wiarygodności stronie, i powoduje to że potencjalni czytelnicy mogą mieć wątpliwości.
  Ale to NIE OZNACZA ŻE taka dokumentacja nie istnieje.

  Na stronie Prażynki "Pomóż chodzić" jest zawarty skan umowy pomiędzy Renatą Szot (Prażynką) a Fundacją Słoneczko. Na skanie jest miedzy innymi adres Prażynki, ulica, numer domu, nr mieszkania, kto ma ochotę i chęć może sie kontaktować bezpośrednio z Prażynką, na przykład przyjeżdżając pod jej blok, czy pisząc bezpośrednio na adres domowy list.

  Reasumując, było wielu krzykaczy w Nowym Ekranie którzy krzyczęli że WOŚP jest złe, że Owsiak jest zły. Ale jak się tym osobom wskazuje konkretne, jednostkowe osoby fizyczne to odzew jest praktycznie znikomy, zresztą widać to doskonale po RÓŻNYCH INNYCH apelach w którym jest opisana historia osoby która potrzebuje wsparcia.

  Jeśli ktoś ma chęć aby weryfikować takie apele, to może je weryfikować według własnego uznania i widzimisię. Na każdą taką "weryfikację" potrzebna jest kasa z której można choćby pokryć koszty podróży do osoby która potrzebuje WSPARCIA. Ale skąd wziąć tą kasę, skoro samemu zarabia się na za dużo aby umrzeć, i za mało aby godnie funkcjonować w RP.
 • @carcajou 10:41:33
  A kto powiedział że BiK jest wiarygodny? :)
 • @Pluszak 10:54:09
  BiK czyli BLOGERZY I KOMENTATORZY są wiarygodni (także ty i ja). BiK wybierają Przedstawicieli, by ci ew. w takich sprawach zajmowali stanowisko i ew. decydowali czy za zebraną kasę (Skarb RzBiK) zweryfikować dokumenty Prażynki, np. opłacając ekspertyzę.
 • @argon 10:08:14
  nie trzeba. wystarczy zwykłe przepraszam ze strony circ . Póki co okazuje się ,że te oskarżenia to wyssane z brudnego palucha brednie. a epitety typu "chora psychicznie, oszustka" to nie coś, wobec czego można przejsć obojętnie.
 • @prawi co wiec 12:23:22
  A kto potwierdził, że relacje Pani Prażynki są prawdziwe?
  Dopóki ktoś definitywnie nie potwierdzi, że nie mamy tu do czynienia z wyłudzeniem, to zarzuty wobec @Circ są bezzasadne.
  Jak dotąd nikt nie przedstawił konkretnych dowodów na to, że zarzuty @Circ są niesłuszne i jak widzę nikt się do tego nie kwapi, a przecież można by było uwierzytelnić przypadek Pani Prażynki, prawda?
 • @Moherowy 13:08:57
  > Jak dotąd nikt nie przedstawił konkretnych dowodów na to, że
  > zarzuty @Circ są niesłuszne

  A jakie są te zarzuty? Prażynka nie istnieje? Nie jest chora? Nie wymaga operacji?
 • @Moherowy 13:08:57
  Jakie wątpliwości masz wobec Prażynki?

  "Skarbnikiem" NIE JEST Prażynka, skarbnikiem jest fundacja Słoneczko, z którą Prażynka ma podpisaną umowę. Fundacja przelewa kasę nie na podstawie jakiegoś "widzi mi się", ale na podstawie faktur.

  Aby była pełna jasność, nie trzeba nazbierać 60 tysięcy złotych, gdyż 56 tysięcy już jest na subkoncie Prażynki (subkonto w fundacji "Słoneczko"), ale trzeba dozbierać resztę, która na dzień dzisiejszy nie jest wiadoma jaka będzie.

  Do kosztów operacji mogą zostać doliczone dodatkowe koszty które mogą wyniknąć z ewentualnych pooperacyjnych komplikacji, i taką informację przysłał mailowo szpital ze Szwajcarii.
 • @
  http://partenos.nowyekran.pl/post/56066,nie-ustapie#comment_412717
 • @tfur-ja 13:36:22
  o co chodzi z tą pomocą bezgotówkową i wklejaniem znaczka? Prosze mi klarownie wyjaśnić , bo nic nie kumam.
 • @Pluszak 13:25:21
  Pluszaku!
  Space w notce linkuje do dokumentów ze szwajcarskiego szpitala.
  Bądź łaskaw tam wejść i powiększ pierwszy z nich.
  Co widzimy?
  Otóż na szpitalnym arkuszu w prawym górnym rogu widnieje pieczęć.
  Pieczęć datowana jest dniem 6 grudnia 1977 roku.
  Czyż nie tak?
  Na pieczęci istnieje nazwisko Pani Prażynki, a ja nie sądzę, żeby szpital dla każdego pacjenta robił pieczątki.
  Jeżeli data może być w takiej pieczęci zmienna, to z nazwiskiem i potrzebnym całym alfabetem i to w dwóch rzędach jest już inaczej.
  To jest pierwszy szczegół na który należy zwrócić uwagę.
  Najlepsze jednak jest na dole.
  Gdy zejdziemy na sam dół dokumentu, to widzimy datę 26 października 77 roku.
  To nie jest zaznaczony rok 11, bowiem jedynka oznaczająca miesiąc październik, zasadniczo różni się od tych mających uchodzić za jedynki na końcu, a które tak na prawdę są siódemkami.
  Proszę się temu przyjrzeć.
  Teraz to już wiem, że sprawa jest szyta grubymi nićmi.
  Dodam jeszcze, że ludzie na Zachodzie nie używają poziomej kreseczki przy pisaniu cyfry "7", tak jak to mamy w zwyczaju robić mu, umieszczając ją po środku pionowej laseczki.
  Tak więc pieczątka u góry i ręcznie napisana data na dole świadczą o tym, że dokument pochodzi z roku 1977.
  Czyż nie jest to powód do podejrzeń?
  Proszę to łaskawie zweryfikować.

  Poza tym proszę zwrócić uwagę, ze na dole nazwisko Pani Prażynki (patient) jest napisane innym charakterem pisma niż cała reszta.
  Zwróćmy uwagę na literę "t" w nazwie miejscowości - Liestal i na to samo "t" w nazwisku.
  Jak dla mnie, to zbyt wiele pojawia się wątpliwości.
 • @Moherowy 14:11:22
  Nie pozostaje Ci nic więcej jak wysłać ten skan do Kliniki z zapytaniem o zgodność z oryginałem :) adres podałam :)
  Dziękuję że drążysz :) lepsze to niż obojętność czy obelgi Circ. Czekamy na wieści :)
 • @prazynka 14:31:01
  Ja nie będę niczego nigdzie wysyłać, bowiem posiadam jedynie wątpliwości co do prawdziwości paninej wersji i z tego powodu nie pomogę Pani.
  Nich sprawdzają Ci, którzy zechcą tak zrobić.

  Pozdrawiam.
 • @Moherowy 14:40:47
  Pan z założenia jest na nie :) Ci, którzy chcieli pomóc nie potrzebowali kolejnych dowodów, a Pan, jak niewierny Tomasz, nawet mając je przed oczami dalej tkwi w swoich przekonaniach. To jest już nie smutne, to już jest śmieszne :)
  Dokładnie tego się spodziewałam, że nie chodzi o potwierdzanie czegokolwiek ale o kolejną okazję do siania zamętu. Literki... Osoby rozumne widzą, że dokument wypisywał lekarz a ja podpisywałam, że zgadzam się na przeprowadzenie tej procedury. Nie sądzi Pan chyba, że sama sobie stawiałam diagnozę. Boże, widzisz to i nie grzmisz....
 • @prazynka 14:53:34
  Skąd więc rok 1977?
 • @prawi co wiec 14:19:21
  Byłbyś skłonny, oznaczyć się już, takim ZNAKIEM tu na NE ?
  Dodać do każdej notki swojej , zanim załatwimy sprawę, do końca?.
  To, tylko pierwszy etap. Trzeba spopularyzowac ZNAK. Jestes gotów już-teraz? Tak aby kazdy Twój art=notka były na nE widoczne na SG ze znakiem. Masz stałych Komentarorów i czytelników ? Odpowiedz:
  __________________________________
  prawi co wiec:
  25 postów
  376 komentarzy
  9639 odsłon
  _________________________


  Będzie ....cdn wyjasnie kolejno .......
 • @Moherowy 14:40:47
  każdy niech pomaga bliźnim, jak uważa za stosowne. Dla jednego to będzie pomoc finansowa, dla innego pouczająca opowiastka o Aniołach. Byleby nieśc jakieś dobro.
  Zaapeluję jednak do Pana- jeżeli nie chce Pan pomóc z własnej , dobrej woli, to proszę to zrobić choćby z powodu "natręctwa" proszącego.
 • mis
  Wirtualna Polska
  Czy Wirtualna Polska współpracuje z mafią, swego czasu chciałem umieścić taki komentarz "POLSKA SŁUŻY TAKIM JAKO ŻRÓDŁO ŻYWEGO TOWARU - NĘCONE PORYWANE KOBIETY I DZIECI SA WE WSZYSTKICH BURDELACH ŚWIATA - DOSKONALE WIE O TYM RZĄD ALE CZY JEST ON POLSKI JEŻELI NIE DBA O LOSY POLSKICH OBYWATELI." próbowałem dosłownie 100 razy i żaden się nie pojawił. Czy to tak naprawde ordynarna wypowiedź. Chciałbym otworzyć dyskusje na ten temat!
 • @tfur-ja 15:09:28
  nie. nie będę popularyzował niczego, o czym nie wiem , czemu ma służyć i jak.
 • @Asadow 08:13:10
  Tak-Odzew-Przybądz Tu Rycerzyku.
  Zapraszamy
  http://thumb15.shutterstock.com/thumb_large/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg
  Space jesteś też ? (znak na razie nieważny) !
 • @prawi co wiec 15:15:56
  Dobru - zaraz wyjaśnię wszystko. Oznaczył byś się takim znakiem aby pomóc Prazynce ?
  Powiedziałem, ze wyjaśnie kolejno
  To jak zakładamy, że w imie DOBRA teraz dla Prażynki sie oznaczysz ?
  Zaraz dojdziemy do sedna . Cierpliwosci - sam wpadniesz na ten pomysł.
  To jak Tak/Nie ? Nikt Ci nie każe kupowac kota w worku (a znak w tym nie jest taki ważny , moze być i Kot Spacowy)

  czekam cierpliwie
 • @Moherowy 14:59:36
  Ja zapis: 06.12.1977 kojarzę z datą urodzin pacjentki, a na dole mamy: 6 lub 26.10.11. :)
 • @Moherowy 14:59:36
  To pytanie proszę odesłać do źródła, źródło jest w Liestal. Ma Pan do mnie pytanie skierowane, a nie ja ten dokument sporządziłam. Myślę, że Pana problemem jest nieznajomość języka. Bo gdyby się Pan wgłębił to na obu dokumentach jest ta sama diagnoza, ten sam pacjent, ta sama placówka. Czy Pan jest w stanie przyjąć fakt, że nie potrafi tego dokumentu odczytać ze zrozumieniem? Jeśli Panu zależy na wiedzy, a nie domysłach, w tym przypadku błędnych, proszę sformułować pismo do pani Thaler, asystentki profesora Hintermanna. Straszne, że tak blisko siebie te kraje żyją a tak różna mentalność. Rachunek do zapłaty za konsultację otrzymałam miesiąc po wizycie w Liestal. Jakim było dla mnie zdumieniem, że nie płaciłam na miejscu. W Polsce trzeba by było zapłacić nawet przed wizytą! Tak różne kraje i tak różne mentalności. Pisałam już to, wstydzę się nieraz, ze jestem Polakiem, ale nie za siebie, za część społeczeństwa, która odbiega od ogólnie przyjętych zasad moralnych. Niską mamy moralność polską, niską.
 • @InaMina 15:27:29
  Bingo! :) Trzeba czytać ze zrozumieniem :D
 • @prazynka 15:32:24
  Spoko, moherowy to porządny Gość. Nie pal mostów. Jle Ci brakuje pieniązków ? Na teraz !
 • @prazynka 15:33:35
  Oni zaraz poproszą Ciebie o skan z dowodu osobistego ;), czy data się zgadza :-)))
 • @InaMina 15:37:46
  Chcesz pomóc? Jesteś (wstepnie) skłonna do tego:prawi co wiec 14:19:21
  pzdr
 • @Moherowy 14:59:36
  //Skąd więc rok 1977?//

  Czy to nie jest dowód, że chociaż w tym jednym aspekcie szukał Pan dziury w całym? Są różne rodzaje podejrzliwości. Mniej i bardziej uzasadnione.
 • @space 15:45:57
  Załatwimy to "bezgotówkowo" !!!! i w/m Co to dla Nas , przygoruj kalkulator , badziesz liczył. OK ?
 • @tfur-ja 15:48:56 cd
  Rozumiem,że Znakiem się oznaczysz jak w: tfur-ja 16.03.2012 15:09:28
  Zaraz zrozumiesz reszte
 • @tfur-ja 15:48:56
  Nie rozumim... w ogóle muszę przyznać, że trudno mi Ciebie czasem zrozumić :) Twój duch chyba tak pędzi, że nie pozwoli wszystkich niezbędnych słów napisać i każesz się domyślać. Ale ja nie łapię. O co chodzi z tym znakiem? Jaka pomoc bezgotówkowa?
 • @space 15:45:57
  Ja widzę dziurę, a Pan widzi całe?
 • @space 15:53:31
  Znak wstawiłeś jakiś do notki? Może być i ten wolałbym inny taki jak obiecał zakupiś Błękitny Ocean:
  http://thumb15.shutterstock.com/thumb_large/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg
  Ale to nie jest istotne teraz, ważna IDEA pomoc akurat Prazynce.
  No duch, mój pędzi, bo całe zycie "projektowałem systemy".
  Czyli to co niemozliwe-niebyłe .... stawało się !
  Staram się, abyście kolejno zrozumieli istotę Ideę.
  Narazie nie wydasz Space nic, nic. Spokojnie
  Zbierajmy się, kolejno w WARTOŚĆ.
  __________,_________________________
  Space:To jest Twoja WATROŚĆ dla nE. Zgoda ?
  77 postów
  2763 komentarze
  58119 odsłon
  _____________________________
  "Sumuj wartosć tych", co chcą Tu pomóc jak się zdeklarują Oznaczyć
 • @tfur-ja 16:10:06 cd ...
  Właśnie mnię "wycieło" , ale to symptomatyczne-normalne. Nikt, tu nie straci, wszyscy zyskamy , a najwięcej nE !
 • @Moherowy vel Homopolacus 14:29:45
  O co Ci tak na prawdę chodzi? Zadzwoń sobie do fundacji Słoneczko lub do Szwajcarii do szpitala i tam się dopytaj o szczegóły, ok?

  Wiem o Twoich działaniach na innym portalu, nie igraj z ogniem, bo się możesz poparzyć bardzo szybko.
  A jak już zadzwonisz do Szwajcarii to nie zapomnij poinformować czytelników.
 • @Pluszak 16:46:28
  O prawdę mi chodzi, o nic innego.
  Co Ty wiesz i kto jest tym "ogniem".
  Śmiało!
 • @Pluszak 16:46:28
  Mój nickname piszemy tak:

  Homo Polacus
 • @Moherowy 16:52:11
  Moherowy przepraszam za literkę "m/M" (Entschuldigen bite). o,jaki "ogień" chodzi ?
 • @Moherowy 16:52:11
  Na portalu N usiłowałeś podważyć wiarygodność osoby O, osoby która również potrzebowała wsparcia. Akcja pomocy dla O zakończyła się sukcesem, wbrew Twoim poczynaniom. Zaliczyłeś tam także banicję, i to nie raz.

  Moja rada - nie szukaj dziury w całym gdyż możesz jej nie znaleźć, a w przypadku banicji powrotu nie będzie.
 • @Moherowy 16:52:11
  A skoro już jesteś taki dociekliwy to zadzwoń do fundacji Słoneczko, i do szpitala w Szwajcarii, i przedstaw na forum publicznym z kim rozmawiałeś, i czego się dowiedziałeś.
 • @Pluszak 17:20:53
  Wyrzucono mnie z NP ponieważ chciałem dociec prawdy.
  Sprawa z O miała się tak, że doszło tam do wyłudzenia.
  Dowód na to był w wewnętrznej skrzynce na NP na moim koncie.
  Pozbawiono mnie dostępu do konta, a tym samym do dowodu.
  Dodam, że dowód stanowiła prywatna korespondencja od samej O, z której jasno wynikało, że doszło do oszustwa.
  Z niepoprawnych wyrzucono mnie raz i to za tym ostatnim razem.
  Wcześniej odszedłem sam, tak więc proszę nie powielać łgarstw na NE jeżeli nie jesteś zorientowany.

  Swoje rady zachowaj dla swoich dzieci.
  Straszyć banicją to też możesz, ale swoje dzieci.
  Nie podoba się coś, to powiedz, a sam odejdę.
  Nie musisz się napinać, bo na mnie to nie działa.

  Co do dziury, to mam prawo zapytać i nikt tego prawa mi nie odbierze, a zwłaszcza Ty.
  Jeżeli chcesz mnie zbanować, to proszę bardzo, tylko wykaż się proszę choć krótkim uzasadnieniem.
 • @Moherowy 17:39:00
  Jak już napisałem powyżej, skoro jesteś taki dociekliwy to wykonaj kilka telefonów i sam sprawdź Prażynkę / fundację Słoneczko czy szpital w Szwajcarii. Adres Prażynki znajdziesz na jej umowie ze Słoneczkiem, więc zawsze można się umówić choćby na kawę.

  Na N byłeś banowany kilkukrotnie, za różne jazdy wobec redakcji portalu.
 • @Pluszak 18:00:53
  A ja Ci coś powiem Panie Pluszak.
  Niepoprawni to agentura, mająca na celu skanalizowanie mocno prawicowych blogerów.
  Niegdyś o tym nie wiedziałem i dlatego zaszczycałem ich swoim skromnym pisaniem.
  Nie widzę powodów dla których miałbym się tłumaczyć przed Tobą dlaczego z NP odszedłem bądź nie.
  Na NE nic złego nie robię a swoim pisaniem tutaj, jedynie przyczyniam się do popularyzacji tego portalu.
  Nie łamię regulaminu, a z administracją nic mnie nie łączy i niech tak pozostanie.
  To, że chcę dowiedzieć się prawdy w sprawie Pani Prażynki, żadnej ujmy mi nie przynosi.
  Nie nobilituj proszę NE do rangi agentury, bowiem nikomu na tym chyba nie zależy, a już na pewno Panu Oparze.
  Siedź cicho i pilnuj, ażeby każdy zachowywał się tak grzecznie jak ja.
  To jest wszystko, czym się tutaj powinieneś wykazać.
  Ode mnie po prostu wara.
  Nie strasz mnie i nie powielaj oszczerstw, a zapewniam Cię, że nasza współpraca będzie się układać pomyślnie.

  Pozdrawiam.
 • @Moherowy 18:58:03
  "Nie nobilituj proszę NE do rangi agentury, bowiem nikomu na tym chyba nie zależy, a już na pewno Panu Oparze."

  Jednak nie agentura - więc co?
 • @carcajou 19:21:38
  Wg mnie - portal, a wg Ciebie?
 • @Moherowy 19:23:17 Pytasz mnie o NE?
  http://img560.imageshack.us/img560/3455/humanoidreptilian.jpg
  Dokumenty medyczne zdają się coś jednak sugerować ...

  http://img194.imageshack.us/img194/6024/jaszczur425x245.jpg

  http://img822.imageshack.us/img822/9052/tblatstouodbitywlustrze.gif
  Czy to tylko przypadek?

  http://img818.imageshack.us/img818/474/spiralowyfraktal.jpg
  Ostatecznie nic nie jest takie jakim się być wydaje.
 • @carcajou 20:08:10
  Carcajou, znasz trochę twórczość malarską Witkacego?
  Kiedy spojrzałem na przedostanie zdjęcie, przedstawiające jakiś zafornirowany element, zgoła przypomniała mi się jedna z grafik tego skądinąd wspaniałego artysty i tak mi przyszło do głowy, że może to ta grafika zainspirowała Cię do zamieszczenia wspomnianej fotografii :)

  Pozdrawiam!
 • @Moherowy 20:33:18
  Ja mam inne skojarzenia ... nie prowokuj.
 • @carcajou 20:42:26
  To nie jest prowokacja.
  Zapytałem tylko.
  Rzadko z kim mam okazję pogadać o Witkacym.
  Skojarzyłem sobie, że może znasz jego twórczość, gdyż mienione zdjęcie do złudzenia przypomina mi wspomniana grafikę.
  A czytałeś jego "Nienasycenie"?
 • @Moherowy 20:49:52
  Bunga-bunga !
 • @carcajou 21:20:45
  Że Ty to o jednym :)
 • @tfur-ja 16:45:24 cd Space ale Ci przytrolowali
  Jesteś tam, chcesz wiedzieć, jak dalej "bezgotowkowo". Co-niektórzy juz sie polapali. Widać wyraznie ze "działa ochrona własnosci intelektualnej"...A ja Ci/wszystkim powiem publicznie, jak nie tylko pomagać prazynce ....ale i więcej. z tego wynika dla Ciebie/kazdego/i nE ....z TEGO. Jesteś gotów ?
 • @tfur-ja 21:50:57cd HE che ..SPRAWDZAM .
  ico Rycerze wymiękacie:
  http://thumb15.shutterstock.com/thumb_large/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg

  JAK ZWYKLE konczy sie szarpaniną, Space ??? g/d - gramy dalej ?
 • @tfur-ja 21:50:57
  Tfurze, tfurz!
  Ładnie Ci idze :)
 • @Asadow 22:10:07
  Miałem parem perypetyii. ;)
  __________________________
  Asadow:
  24 posty
  1084 komentarze
  5597 odsłon
  ........................................................
  To jest twoja WARTOŚĆ na nE i dla nE, jak masz watrosc , to masz DOBRO=srodek płatniczy, śr. nacisku, możesz je zastawic na NE. Zgoda?
  Rozumiesz więcej ? No ale mamy miec dobro dla wszystkich "bezgotówkowe" i dla NE i Prazynki też-też . No nie ?
  Czyli zbijamy sie w "kupę" - oznaczamy Znakiem-ideą i zastawiamy tę swoją WARTOSĆ w NOWY EKRAN
  ________________________________

  PRAZYNKA , SPOKO już niedaleko "zakupu zdrowia" !!!
  ________________________________________

  Asadow g/dalej ???? Bo wymiekli "Rycerze";)
 • @tfur-ja 22:22:18
  dalej! dalej!

  A droga wiedzie w przód i w przód,
  Choć się zaczęła tuż za progiem -
  I w dal przede mną mknie na wschód,
  A ja wciąż za nią – tak jak mogę...
  Znużone stopy depczą szlak -
  Aż w szerszą się rozpłynie drogę,
  Gdzie strumień licznych dróg już wpadł...
  A potem dokąd? – rzec nie mogę.
 • @tfur-ja 22:22:18 cd
  Asadow , zastawiamy WSPÓLNĄ WARTOSĆ (WSZYSTKICH oznaczonych Znakiem) w (paddon) lombardzie "zwanym" dalej nE. Musi nam dać też RÓWNOWARTOŚĆ naszej wartosci . ŁŁ - jeszcze się nie przerazaj (bedą tylko złotóweczki dla NE-na końcu. bez obaw).
  Mówimy chcemy KASY dla nasze IDEII !!! (nogi dla PRAZYNKI-TERAZ SIĘ TO NAZYWA - TA WATROSĆ=DOBRO).
  Zakładam , ze nE - znajduje te kasę - "chłopy" niegłupie są , wiele mogą.
  No i załatwiają !!!! Sposób dowolny, kredyt,sponsor, itp
  ______________________________
  Ale Ten nE bidny jest. Co ma na tym stracić ? Got(u)wa mu potrzebna , projekta ma rózne, itd.
  A właśnie - ma wydawać i ..."papierowem gazetem"
  No to niech se wydaje, nawet na powielaczu WojtkaCy . Koszt mały, powielaczowy dla NE . ALE MY WSZYSCY możemy dać za jeden numerek takiej gazety i kupić znajomym ???? No i w tym, wspomagać na wiele sposobów nE.

  No ile, Asadow ILE ? Ile TRZA aby zwróciły się koszty zastawionej NASZEJ WARTOSCI (leczenia prazynki +;)

  (to tylko jedna zpropozycji) Wiele ich jest mozliwych )
  Ico, my mamy? Dobro / DOBRO/ w/m i dla Wszystkich !!!!


  Taaaaggi :....
  loteria, koncert, piknik, siec dystrybucji, promocja nE, ....holera sie nieda wymienić, ............., .............zdejmiemy pokrywkę ?!

  Aaaa chcecie wiedzieć jak załatwić sposób na to, aby wiedzieć czy wszyscy co zadeklarowali (oznaczyli sie Znakiem) kupili "papierową gazetę"(może być tyklo ze Znakie-jakiśtam) jedmostronną.
  (lepiej, mnie nie pytajcie .....
 • @Asadow Pieniadze są niepotrzebne na Swiecie !!!!
  Potrzebne; sa tylko, SPOSOBY-POMYSŁY na pieniądze !!!
 • @tfur-ja 23:07:34
  http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg
 • @tfur-ja 22:55:45
  fajosko :)
  Jeszcze nie kumam zabiegu zastawiania. Jak oddać swoją wartość w zastaw, żeby sobie leżała w lombiku? Symbolicznie?
 • @tfur-ja 23:07:34
  Ja to ino wim.
  No są potrzebne - zbieraczom-numizmatykom.
  Normalnym potrzebne jest to co się za pieniądze kupuje.
 • @Asadow 23:09:06
  tO PROSTE. w "lombardzie" zastawiasz SIĘ czasowo , oznaczajac sie wspólnym "Znakiem IDEII ". i trwasz-pomagasz ("dzielnie-lombardowi").... w nim, do czasu aż coś Razem osiągniemy jako Czytelnicy-blogerzy-komentatorzy.
  Tylko na czas realizacji konkretnej-IDEI. W RAZIE gdy "lombard" skrewi , wycofujemy się z niego (taka presja) CAŁKOWICIE I POWSZECHNIE !!! Niech wie ("lombard") ile traci , co to BLOFOSFERA (jaka to wartosć jest). Ta *RZECZPOSPOLITA* -*B*

  CO JESZCZE ?
 • @Asadow bYŁ TO : [waria(n)t 1 - bez dyskusji]!:
  Asadow
  Tak-Na odzew Twój!

  Obiecałem Wam, że dam Wam wszystlim pomysł na "bezgotówkową" pomoc Prazynce i wszyscy z Nas na niej skorzystają wł. z Naczalstwem nE. O,tu i o, tak:

  http://partenos.nowyekran.pl/post/56066,nie-ustapie#comment_411427

  // @Polonia 13:31:23 "bezgotówkowo" roznieście wszedzie po portalu "ZNAK
  Napisze Wam -
  -jak zrobic "to-to", aby wszy(z)cy tylko zyskali ???????
  (oczywiscie i szefostwo nE).//

  Noi uznany zostałem chyba za fariata, bo nikt(prawie) sie nie pokusił o jego "rozniesienie.
  A to jest warunek KONIECZNY (ta popularyzacja ZNAKU).Aletammmm........
  ___________________________________________________________________

  Zróbcie tak:

  1."Wezcie" ten ZNAK-Sobie-Kochani- wklejcie go, do każdej swojej notki i komentarza, na/znak ze chcecie POMÓC/Pomagać potrzebujacycm (no,akurat-teraz Prazynce ;). Czytelnicy-są-tu-najważniejsi, ONI też, niech faworyzują "swoimi odwiedzinami" TYLKO takie notki ZE ZNAKIEM! Niech wszyscy niosą-popularyzują, ten znak w Swoim bezposrednim otoczeniu (na płotach, drzwiach, samochodach, klapach garsonek i marynarek,lub"pod.klapom";) na firmach, wyrobach istniejacych placówkach POMOCY....
  Atam ...wszędzie gdzie-"zdołają-i-mogą". Ludzie, mają wiele,wiele pomysłów-i-inwencji. Polak potrafi !!!

  2.Blogerzi i komentarorzy-piszcie odtąd wszystko, ze ZNAKIEM-kopiujcie Go. Nie umiecie skopiować-dodajcie do komentarza, słowo "ZNAK";). Popularyzujcie ten "Znak" a tym/samym powiedzcie że gotowi jesteście nawet na sprzeciw i zastosowanie innej zdecydowanej formy protestu (tylko-pokojowej-oczywista!) w stosunku do tych, co są przeciwni, szerzeniu DOBRA (zawsze i wszędzie w swoim otoczeniu w/m - oczywiscie także i na nE;).Czyli w/m gdzie jesteśmy-akurat-i-zyjemy. To dziecinnie proste. Znak-stanie się "ogólnie-dostępny-ZNANY". Prawda ?

  ******************************************************************************************************************
  No i co, ma z tego wynikać ? Z tej "dziecinnej-fiks-Ideii "? Ano, wobrażacie sobie, jak np.:Czytelnicy-Blogerzy-Komentarorzy
  NARAZ, wycofają wszystkie notki-komentarze-poparcie dla jakiegoś np. "portalu"...itp itd?.
  Czy nie wyobrazacie tegoż sobie ?Zaraz, zaraz, żeby było jasne ! Niechcę, namawiac do zadnych działań destrukcyjnych. Mamy nieść zawsze tylko DOBRO/wzajemnie, bezgotówkowo i... w/m.
  Ale to nie znaczy, że niemożemy przeciwstawić się .... zawsze Złu.

  ***************************************************************************************************************
  Dziecinne? No,TO dalej ?
  No, to konkretnie, w sprawie pomocy Prazynce - "bezgotówkowo" i w/m i wzajemnie:

  bYŁ TO : [waria(n)t 1 - bez dyskusji]!:
 • @tfur-ja 23:29:09 CD
  Tak konkretnie mozna "kupić -bezgotówkowo -nogi Prazynce" w jeden tydzień.
  A rozliczć, się potem , ile tylko ....sie chce

  pozdrówko dla BOI !!!
  ________________________________
  http://boi.nowyekran.pl/post/53363,chyba-sie-ob-ze-zam#comment_384283
 • @ SPRAWDZAM
  No-to: se ...........rozwalajcie, roz-kminiajcie itd, itp ...etc.... !
 • @tfur-ja 23:48:25 gdyby .....Circ pytała,, co to DOBRO jest ?
  Powiedzcie Jej (mam tam bana) , że ........to-jest-wszystkoTO:


  Co-nie-jest.................... ZŁE ....., tylko tyle powiedzcie KOBICIE ;)
  http://boi.nowyekran.pl/post/56196,salonowy-clasyk-powtorka
 • @tfur-ja
  IDEA jest szczytna i ma swój urok. Ale patrzę na to jako realista i mam nieodparte wrażenie, że to nie chwyci. Nieuchwyci, bo mnie się wydaje, że to jest zbyt nieuchwytne. Ludzie mają głowy wypełnione różnymi ideami. Ale większość chce, żeby to było jakoś ugruntowane.

  A tutaj nie ma gruntu w tym sensie, że te odsłony, które były, to już były i nie wrócą więcej. Nie liczy się wartość zapłacona, tylko wartość jeszcze do wydania. Ilość napisanych notek i odsłon nie jest gwarantem ilości przyszłej. Wartość intelektualna i tak jest nasza, ale zakopanych artykułów już nikt prawie nie przeczyta. Tylko jakaś agentura, co tam będzie może grzebać, albo jacyś zapaleńcy. Ale ci zapaleńcy, choć ważni dla świata, nie są ważni dla "biznesu" - dają parę kilknięć na milion lat. Więc nikt się nie przejmie za bardzo wycofaniem tej własności. Liczy się dla portalu chwila obecna.

  Poza tym nie wydaje mi się to uczciwe, żeby robić jakiś rodzaj szantażu na innych - "jak nam się coś nie uda, to my od was idziemy se". To od nas zależy, czy nam się uda a nie od tych, którzy nam to pomagają osiągnąć, dając portal, serwery itp. Nie można wszystkich zmuszać niejako, by musieli się do nas dołączyć, bo każdy ma swoje sprawy i każdy je uważa za ważne. To są moje argumenty przeciwko pomysłowi. Albo przyjmij je ze zrozumieniem i smutkiem i "let go", albo walcz - proszę - dalej i zripostuj moje argumenty.

  Mam inny pomysł, równie górnolotny jak Twój, ale wydaje mi się bardziej realny:

  http://circ.nowyekran.pl/post/56070,powolujemy-rade-blogerow-nowego-ekranu#comment_411963

  co Ty na To?

  WKLEJĘ TU, BO TAM TO SIĘ PRZESUWA LINK I NIE WIDAĆ:

  //Powiem Wam o moim pomyśle - tak niezobowiązująco - pod rozwagę. Może ktoś dostrzeże w nim ten potencjał, który zdaje mi się, że ja widzę.

  Kupiłem jakoś niedawno, w październiku 2 witryny:

  - prawdziwyrządpolski.pl oraz
  - prawdziwypolskirząd.pl

  (http://space.nowyekran.pl/post/30739,prawdziwy-polski-rzad)

  Jak witryny te zagospodarować? Pomysł jest bardzo prosty. Każdy może się tam zarejestrować. Kto się zarejestruje, a wymagałoby to tylko podania nicka, może wpisać jakiś tekst i każdy może raz ocenić każdy wpisany tekst - negatywnie albo pozytywnie. Zapisywane jest IP, żeby nie było jakichś wielkich nadużyć - jeden nick na jedno IP.

  Tekst może być dowolny, bez obrazków (ale możliwe linki), jednak sugestia witryny byłaby taka, żeby dotyczył on Polski i sposobu na Jej naprawę, albo na naprawę świata w ogóle. Na samej górze byłaby tylko prosta instrukcja i "zachęta" do utworzenia takiego internetowego sejmu, gdzie głosują wszyscy Polacy na najmądrzejsze, najpiękniejsze, najchwytliwsze - w sumie najlepsze - wypowiedzi, jakie zostaną zapisane na stronie.

  Teksty na stronie głównej byłyby pozycjonowane tylko według kryterium ilości ocen pozytywnych, ale można byłoby dotrzeć do wszystkich wypisanych tekstów. Byłaby też specjalna zakładka z najnowszymi tekstami, można byłoby też wybrać "najlepsze z dnia", "najlepsze z tygodnia", albo podać skalę czasową.

  Jeśliby to zadziałało, to na górze strony, tuż pod prostą "zachętą i ideą" byłby najmądrzejszy tekst wybrany przez wszystkich głosujących (przede wszystkim Polaków, bo spodziewałbym się polskich tekstów przede wszystkim).

  Wystarczy podać nicka i kliknąć, żeby dać swój głos (to przecież nic!).... a każdy może się wypowiedzieć. Żadnej cenzury - prostaki spadałyby automatycznie przez negatywne oceny. Żadnych reklam. Tylko datki na funkcjonowanie.

  Czyż to nie byłby prawdziwy skarb?! Czy łapiecie o co chodzi? Czy mogłoby się to stać zarzewiem wspólnej polskiej myśli, idei jednoczącej Polaków?

  (Każda konstruktywna uwaga jest w cenie. Czy to ma Waszym zdaniem szanse powodzenia?)//
 • @space 09:47:00
  zastanawiam sie dlaczego:
  a) po pierwszym kontakcie tutaj na Twoim blogu - powiedziałeś jak wszscy domnie zwykle " nie tozumiem cie , "bełkot" (cos tak)?
  b) dlaczego zamilkłeś i się niezabrałes głosu , dopiero teraz to robisz ?
  c) dlaczego zaraz po pierwszym kontakcie z(jakby) , "wycęło mnię" , zerwało, połączenie i zamuliło mi komputerek . Tak jak kiedyś po "rozmowie" z wesołym "GPS-em" itp ?
  d)zastanawia mnie poco "kotek i konstytucyja" jak można skupiac sie wokól IDEII i komu to przeszkadza ?
  d) zast. mnie jakim trzeba być mało rozgarniętym aby nie-rozumieć rzeczy prostych, albo perfidnym i udawać że się nie rozumie , z chamska upierdalać wszystkie inicjatywy, które nie przynosza dochodu okreslonej grupie. Nie mówię o swoich (wariantach) mówie ogólnie
  e)zstanawia mnie jakim językiem trzeba mówić do ludzi aby zrozumieli w
  jakim genialnym projekcie-koncepcie RZECZPOSPOLITA zyją , i dlaczego jeszcze się nie poznali na Nim. To był , jest i bedzie nowatoraki koncept ZAWSZE.
  f)zastanawiam się kto chce zawłaszczyć projekt RECZPOSPOLITA dla siebie , bo ze zawłaszczy to pewne bo Przodkowy Łebski Projekt jest jak fraktal, może działać w kazdej skal i zawsze (jest genialny od wieków).
  g)zastanawiam sie dlaczego ludzie "mówią to nie przejdzie" ta Rzecz P, a.b
  jak mają przykłady Jej istnienia i działania POD NOSEM a NAWET żyją w tym systemie Przodków (spierdolonym-to spierdolonym ale... w) jak rybki wodne , a myslą że czegoś takiego niema, nie dasie, nie przejdzie - bo my tego nie dostrzegamy (bo zyjemy w podobnym SYSTEMIE ) BO zyjemy a ON-system-Rzeczpospolita nas przerasta ogromem, jak Swiat mrówę ...To jak mrówa może zauwazyć w czym od dawien dawna żyje.


  Space gówno mnie obchodzi , że to ja tam napisałem to czy owo.
  Ja chcę powiedziec "Kolezanki i Koledzy" zyjecie we wspaniałum ciągle nowoczesnym nowatorskim otwartym SYSTEMIE *RZECZPOSPOLTA* jaki dali wam Wspaniali Przodkowie . Ten system , jego idea jest tak wspaniała, ze nawet sobie jej nie wyobrazacie , nie wiecie , ze macie zawsze sposób na wyjscie z kazdych tarapatów, zła, przemocy....itp

  Czyli co zrobicie Rodacy ? Ano gówno znowu . A dlaczego ? Ano dlatego,że nie rozumiecie i nigdy Chyba nie zrozumiecie (co to *Rzeczpospolita*). Poprostu przestałem sie zastanawiać. Wstyd mi poprostu, wstyt , ze dajecie sie wszystkim "kiwać"

  Miłego Dnia Wszystkim, a tego też, to , też , jest niezrozumiałe ?

  http://boi.nowyekran.pl/post/56295,co-zrobisz-z-3-zasobow-przeliczeniowych-jakie-wykorzystuje-kosmiczny-mozg-zmarnotrawisz-je-nawet-te-3-wpis-bonka-bac-coryllusa-just-wait
  ..... to co sie da ? jak zyje sie w "sienieda"? Cłabe te tWOJE UZASADNIENIA sPACE , POPRACUJ NAD SOBĄ bezgotówkowo i w/m
  (no i z Kocim znakiem jakiem). (teraz wiesz dlaczego misie nawet poprawiac błędów niechce i sle jak-leci)........................................

  .....czekam na nastempnom Ofijarem. nara
 • @space 09:47:00
  aaaaaa... space SKARBY mają zawsze to do siebie, ze zmieniają właścicielaa, nieraz nawet przezywaja GO.
 • @space 09:47:00 zebyś się tylko nie obraził
  Niechcę Ci nic przykrego piwiedzieć , nie to nie tak.
  Ale zastanów się Space: Niemasz czasami takiego wrazenia, że przychodzimy tutaj, TYLKO po to, aby Nas zawsze, zawsze wykiwali ?
  A jak wykiwają , to przejdziemy tu ..........znowu ???
  .... i tak dalej, dalej, i dalej ? (czy nie jest to swisty masochizm?)
 • Space
  Jak chcesz ustalic wartość=Dobro jaką wniósł do nE bloger, komentator, Czytelnik ?
  W oparciu o to, co napisał, napisze czy wszystko razem?

  Jak, idziesz do sklepu, kupujesz bułke, to wywierasz TEŻ szantaż na sprzedawcę a on na ciebie ???? I, to, jest nieładne, kupować, takie beee?

  Ludzie , macie WARTOŚĆ , niewidzicie tego ?
  A jak macie wartość (to=DOBRO) to, To możecie je, .... wymieniać (wymieniać) nie szantażować !
  Ba, a kto za WAS zauwazył ,że te miary, nasze/wasze-blogerskie-komentatorskie, są nierówne (!) i mimo to daje się je-mimo-nierównosci-ich wykorzystywać do WYMIANY (jak w *Rzeczpospolitej* ;)

  Dopiiero potem przeszła "równość miar" (i ta sprawi-dlewość)

  i ....sp*ła !
 • @tfur-ja 11:08:35
  a) Jest coś takiego, jak szacunek do drugiego człowieka. Wymaga on, aby usłuchać prośby o zmianę formy komunikatu, jeśli komunikat nie dociera. Chyba nie mówiłem Ci nigdy o tym, że bełkoczesz, a jeśli tak, przepraszam. Ale są tu tysiące wypowiedzi i większość tu się stara, żeby dało się to czytać. A Ty wciąż piszesz tak samo i każesz nam wierzyć, że jesteś genialny, więc wszystko, co napiszesz, należy przeczytać, czy się chce czy nie. Otóż nie - nie będę czytał, jak nie zmienisz formy. Bo nie. I tyle.

  b) Nie było mnie przy kompie od około 16:30 do około 9:00 dziś rano.

  c) Nie mam pojęcia. Nie miałem z tym nic do czynienia.

  d) Trzeba mówić po POLSKU - słownik, składnia, gramatyka, ortografia.

  e) Nic nie "upierdalam". Niech będzie - jestem za głupi. Trudno, szukaj tak genialnych jak Ty!

  f) Nie wiem, pewnie wielu. Ja - nie!

  g) Podałem Ci argumenty, dlaczego WYDAJE MI SIĘ, że to nie chwyci. Oczekiwałem dyskusji, a Ty na mnie najeżdżasz. Nadal ma mi się chcieć? Mam tracić czas na słuchanie opierdalanek za niewinność? Mam rodzinę, dzieci, pracę, piękna pogoda, dlaczego mam się zmuszać, skoro Ty się nie postarasz mówić, jak wrony?

  Zrób jak w liceum - rozprawkę piękną polszczyzną: wprowadzenie, rozwinięcie, podsumowanie. Wtedy pogadamy. A jak Ci się nie chce, to znaczy, że masz Rzeczpospolitą gdzieś, bo ja jestem BARDZO otwarty ale moja otwartość też ma swoje granice.

  Pozdrawiam!
 • @tfur-ja 12:00:06
  http://thumb15.shutterstock.com/thumb_large/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg
 • @tfur-ja 12:32:31
  A jak mnie się to "logo" nie podoba, to co ja mam zrobić??? Mam udawać, że mi się podoba? Albo z litości poprzeć Twoją inicjatywę, choć nie widzę dla niej racjonalnego uzasadnienia, a Tobie nie chce się tłumaczyć?
 • @Space
  Space , tam nic, nie było, do Ciebie. Tylko Twój nick.
  Ja, niemam takich ambicji jak Inni-genialni , wcale niechce pisać (to nie moja dziedzina) - napisałem Ci. To co skonstruję - staje się ! Mam gdzie działać.
  To co napisałeś mi wystarcza za odpowiedz, rozumiem, przepraszam, odpadam. Nie nadużywam już cierpliwości . Nawet wiem dlaczego mozesz mie i wykasujesz. Kropka.

  _______________________
  a "genialny" - tez wiem dlaczego napisałeś.
  Chcesz rozprawę , cała jest tu (calutka, cała) w jednym wpisie ! :

  http://space.nowyekran.pl/post/56174,szanowna-rado-pomozmy-chodzic-prazynce#comment_413772
 • Tu cała Idea >>>>
  Ludzie , macie WARTOŚĆ , niewidzicie tego ? To Wy Te Wartośc stanowici Razem i z Osobna na NE !
  A jak macie wartość (to=DOBRO) to,
  To możecie je, .... wymieniać na NE
  Na wszystko !!!!

  ....a Znak zwany nieraz "logo" to tylko znaczek - moze byc i " koci pazur" (jakikolwiek aby wspólny) Space, rozumiesz już ? No.
  Prościej polszczyzną ...........sienieda
 • @tfur-ja 12:48:58
  Pokora działa cuda :)

  A nie może być jakiś inny znaczek? ;p

  Dasz mi namiar mejlowy? Może się nad tym zastanowię i napiszę, jak to rozumiem, skoro Ty jesteś zbyt leniwy (?)...
 • @space 12:59:58
  Co, pokora zdziała, to wiem. Ale tez, wiem kiedy kto "zaskoczy".
  A jaki, namiar meilowy, chcesz ? Moj? Po-cso ? Panie Ilinicki (pardon za ew bł. w nazwisku) . Pocso kontakt, jak Pan nie-rozumie do tej pory, czy rozumie juz , to niepotrzebny kontakt. Znaczka, nigdy nie wybierzecie wspólnego !
  Nigdy, nie porozumieciesie nawet w tym. Dlaczego ? Sam Pan, wie co spotkało Różańczyk Cyrkowy i dlaczego "zawrócił w pół drogi".

  Tak, ja jestem "leniwy"- zawsze byłem "taki".
  Pisz ,co i jak chcesz Space...intelekt Twój to i "własność intelektalna też"
  __________________________________
  .... znaczek "słonecznik" to wielka Idea , a co ! Za wielka ? Za straszna w skutkach , odnowi kazdy dom i osobe/osobę w/m ????? koci pazurek lepszy ?
 • Space
  Dla Twojej Drogiej Małżonki i Ciebie:


  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Qs3ugnblsfk#!


  Bywajcie
 • @GPS.65 02:02:15
  //To jest następny, bardzo dobitny dowód na to, że circ jest diskordianką, która ma na celu destrukcję. Dla jednych jest miła, a dla innych wulgarna i ich obraża //

  Czy ty rozumiesz, że nie chodzi o osoby, bo to byty wirtualne, mające po kilka nicków, ale o odniesienie się do treści tego co piszą?
  Miarą jest prawda.

  Nie tylko ja jestem niemiła, prawda też niemiła jest fałszowi.
 • @carcajou 09:12:25
  //Kto zapłaci za dojazd do Prażynki i za weryfikację tego na miejscu przez osoby bezstronne?//

  Ale weryfikacji czego? Nikt tu nie podważa dowodów na uszkodzenie kości.
  Podważana jest waga sprawy, w którą zaangażowano cały net.

  1.- największe korzyści ma z tego Fundacja Słoneczko. Ile Słoneczko bierze procent za pośrednictwo, czy Prażynka ma w tego dodatkowe prowizje?-wiem, że fundacje dają prowizje za marketing, (mnie to kiedyś proponowano). A są i inne dochody, których tu Prażynka nie ujęła.
  bezpośrednia wpłata na moje konto otwarte w fundacji pomagającej osobom niepełnosprawnym

  przekazanie 1% podatku

  zamieszczenie banera na innych stronach

  zamieszczenie apelu na stronach internetowych, umieszczenie plakatów przeznaczonych do druku wszędzie tam, gdzie tylko będzie to możliwe

  udział w aukcjach charytatywnych na portalu Allegro realizowane tu: pomozchodzic_pl

  kliknięcie "lubię to" na facebooku i innych serwisach społecznościowych- dzieląc się linkiem ze znajomymi tak również można pomagać

  oraz wszelkie inne możliwe formy pomocy z Państwa strony


  2. Jest tysiące tragiczniejszych przypadków, za 60 tys można kilku ludziom uratować zycie, nie tylko stopę.

  3. Nie musi space wciągać Rady portalu POLITYCZNEGO w takie pojedyncze sprawy, bo to robi niesamowity bałagan, zaraz tu się zejdą ofiary z całego netu i Ekran stanie się portalem pomocowym, a Rada nie będzie się zajmowac niczym innym. To jest karygodny brak wyobrażni społecznej. Zebraliśmy się tu dla państwa Polskiego-taki mamy CEL.
 • @circ 16:41:45
  // Nie musi space wciągać Rady portalu POLITYCZNEGO
  To jest karygodny brak wyobrażni społecznej. Zebraliśmy się tu dla państwa Polskiego-taki mamy CEL.//

  no co, juz sobie uswiadomiłas to, ze jak załatwią wspólnie "sprawe prazynki" jednoczac się i wypracowujuac model działań nie tylko na portalu ale i w swym miejsu zamieszkania , to stanie sie to grożne dla ZŁA. Już zrozumiałaś ? Już rozpieprzsz w proch , to co ledwo zakiełkowało. Czujna jesteś , a to znasz, wiesz jakie ma znaczenie dla *Rzeczpospolitej* - już namierzyłaś , zgówniasz jak własną Lillijkę Różańcową co zama "wypiekłaś. Argumentów celowych uzywasz :
  Ty niemasz sumienia, z tobą nawet srać, na jednym polu nie warto od dawna c.c.c.yulrna-kopostko. :
  Masz zbieraj się, jednocz, zmieniaj , ratuj Polskę :

  http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg

  Czy wolisz ten Różaniec Cyrc, któryś wypiekła .
  Podesłać tu ci ?
 • Hej ! Eej, ciachacze przestawiacze "darożnyje" !
  aa...ludzie rozumieją mnie i pomimo przestawianie i wywalania z moich komentarzy róznosci. Cieniasy jesteście , kiedyś cieliscie na kawałki. hehe. Kończą si wam pomysły , nozyczki przytepiały?

  Oczywiście nie mówię o "chłopakach z NE"(oni sa OK)
 • @circ 16:41:45
  Circ po raz kolejny apeluję do Ciebie o merytorykę. Jesteś w swoich wypowiedziach bardzo nieuczciwa.
  Spójrz na moją umowę z fundacją. Punkt 3 i 4 umowy.

  Fundacja nie pobiera profitów z tytułu gromadzonych pieniędzy na subkoncie jak również prowadzi to subkonto bezpłatnie. Jest to umowa cywilno-prawna. Podważasz ją?

  Oskarżyłaś mnie o wyłudzanie pieniędzy. Czy wyłudzaniem jest zbiórka poprzez organizację pożytku publicznego działającą na podstawie prawa?

  Podważasz moją diagnozę choć pisałam wiele razy, że w szpitalu zakażono mnie bakterią, która sieje spustoszenie w mojej kości, gdyż wytworzyły się cysty, które rosną, które trzeba wyciąć i wypełnić przeszczepem.

  Podważasz moje aukcje charytatywne, z których wpłaty są przez Allegro bądź kupującego przekazywane na subkonto fundacji a nie moje prywatne.

  Podważasz prośbę o zamieszczenie informacji o mnie, choć tak mogę trafić do ludzi z prośbą. A jak widać po uzbieranej kwocie, są osoby, które chciały mi pomóc.

  Podważasz ludzką życzliwość i ich dobre słowo, ich pomysły jak mi pomóc.

  Nikt nie oczekuje od Ciebie abyś dała 60tys zł. Chcesz pomagać innym to bardzo dobrze, bo potrzebujących jest wiele. Ale nie znaczy to, że takim jak ja pomagać nie należy. Nie wiem dlaczego masz odwagę chodzić do lekarza. Nie jesteś tak ciężko chora przecież jak inni... Ale pewnie korzystasz... Buntujesz ludzi aby mnie nie wsparli, choć jeśli tego nie zrobią, być może nie pomogą nikomu. I nie dlatego, że nie chcą. Ale dlatego, że na co dzień żyją własnym rytmem życia. Nie chcesz pomóc - nie pomagaj. Ale też nie buntuj innych. I przeproś za to, że nazwałaś mnie psychiczną wyłudzaczką. Może duma cierpi Twoja, ale posunęłaś się za daleko. Jako katoliczka i jako człowiek. Jezus nie analizował komu pomóc. A Ty robisz wszystko, byle tylko mi się nie udało.
 • @prazynka 17:45:58
  ona tak musi robić, musi niszczyć abyśmy sie ciągle zżerali. Tak chciałe zniszczyć tych którzy mieli przy nicku 222 . Tych od "akcji windykacji" zarzuciła im powiazanie "szatańskie" bo chcieli pomagac ludziom wyrzucanym na bruk ....Wtedy się zorientowałem , postanowiłem powiedzięc jej , że jest agraniczona umysłowo, itp. Zbanowała mnie, i naewt tego nie uzasadniła . Jak ktoś myśli , że CYRNA ma sumienie to się myli. Ona "robi" za dezinformację - ja niemam złudzeń co do tego jakichkolwiek. Tylko chory umysłowo mógłby tak "skakać "
  ze skrajnosci w skrajność. Ona nawet nie chodzi do kościoła w swojej parafi, wiem bo , wiem.

  Niemartw się pomoż emy Ci . Już mozna byłoby zacząć , ale ten tłumok znowu się pojawił i miesza - teraz o całą Polskę chodzi tej "patryiotce" . Sumienia niema !

  pozrawiam
  ____________________________
  znowu mi jakieś Q *no, zmienia czcionki na obce , skurwysyny czytają w czasie rzeczywistym.
 • @ Space (cd tfur-ja 18:17:08)
  znowu nie mogłem wysłać naciskajac >zapisz> i znowu mam poprzestawiane literki. Teraz rozumiesz Space ,co grane jest ?
 • circ 15:06:27
  A to jest właśnie taka POMOC w REALU obok każdego z Nas w miejscu gdzie zyjemy . Dlaczego jej nie propagujesz Circ - Dlaczego ?

  http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg


  To co zrobił Asadow wstawiajac zna u siebie ma własnie tez i takiej pomocy słuzyć. Najpierw trzeba taki znak popularyzowac, popularyzować jego Ideę . Ona może powszechnie zastosowana zmienić Polskę. Zmienić kazdego z Nas i nasze otoczenie . Tak jak zmieniał KRZYŻ , DLACZEGO UDAJESZ ŻE TEGO NIE WIDZISZ ?
  Nie mieszaj ludziom w głowie przestan dezinegrowac.

  Co zrobiłaś z tym znakiem? https://lh5.googleusercontent.com/-9Woq8ytfY3A/Td6gToJ0OpI/AAAAAAAAFaE/_pySDA0r9Ho/s576/lilia.jpg

  Sama sobie odpowiedz, wszyscy wiedzą a ty nie ????
 • jestem z circ
  ten kraj nigdy się nie podniesie. Wkoło same tfury, prażynki, ŁŁ i inne caracaju. Masakra, jakby powiedział mój brat.
 • @OELA 21:59:18
  Połącz się z całą Polską w tym znaku Pomocy wzajemnej bezgotówkowej w swoim miejscu zamieszkania, pomagaj zmieniaj rzeczywistość najpierw wokól Siebie na styku TY/ blizni . Otwartosć na Pomoc kazdemu z Nas zmieni nas WSZYSTKICH , niezależnie od wyznawane "opcji". A wtedy podniesie sie Cała POLSKA. Tak może to iść i dalej. Jeżeli jesteś przeciwko nieseniu Dobra w najblizszym swym otoczeniu , to współczuję Tobie i Twojemu Bratu , Wtedy jesteś za Złem. Zmieniaj wokół siebie jak m.Teresa . Jak kazdy to zacznie robić zmienimy wszystko szybko- ciężar się rozłoży i zmiany dokonaja się głyskawicznie. Rozumiesz już?
  Pomyśl dlaczego Circ niezabiera tu głosu a tylko Ty ?
  Szczęść Boże w działaniach
 • OELA 21:59:18
  Oznacz się tym znakiem ( na drzwiach) ....i działaj.
  Nielicz na innych - sama dokonuj metanoi na sobie i w swoim otoczeniu bezposrednim. Propaguj ten znak-ideę wśród sąsiadów itp ..etc.
  http://thumb15.shutterstock.com/thumb_large/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg
  nikt nie zabrania Ci sie modlić . pomodlę sie i ja za Ciebie abyś więcej rozumiała i mogła
  Pisz komentarze swoje , uzywają tego znaku tez :.

  http://thumb15.shutterstock.com/thumb_large/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg
  ....rozniesiemy Ideę-Znak po Świecie Razem z Tobą ;) Musi stac sie wtedy lepszy !
 • @OELA 21:59:18
  sami celnicy i grzesznicy... chciałoby się powiedzieć ;-)
 • Znak mamy. Jeden. Jedyny. Żywy i Ożywiający.
  http://www.youtube.com/watch?v=rRzfWA8sPR8
 • @Asadow 23:00:49
  Skoro nie możemy zaoferować wystarczająco w interesie prażynki, ponad to, co udało nam się już, także dzięki Izie, zorganizować, możemy się w Jej intencji modlić. No i nie ustawać.
 • @DelfInn 23:55:42
  Nie wiem, czy cokolwiek jej zorganizowaliśmy, poza przykrościami.
  To, co udało jej się zdziałać zawdzięcza swojej determinacji oraz fundacji Słoneczko, która ma problem z publikowaniem sprawozdań finansowych...

  Tak, módlmy się i nie ustawajmy...
 • @Asadow 00:19:32
  Aha. Więc wygląda na to, że każdy zajął się tym, w czym wolę Bożą odnalazł.
 • @Asadow 00:19:32
  Nie TAK to sobie wyobrażałem... to jest jakiś koszmar... Myślałem, że usłyszę: "ŚWIETNIE, DZIAŁAMY - do roboty, co i jak". A tu taki głęboki dół...

  Jedna osoba pisała do mnie z pytaniem o numer konta dla Prażynki.

  A z tą fundacją i "problemami", o których piszesz, mógłbyś rozwinąć? Albo podaj, proszę, linki. Myślę, że te dane powinny być jawne, prawda? Ile wpłynęło w sumie na jaki cel.
 • @space 00:36:08
  No tak... mała teksańska masakra piłą łańcuchową... może to ważna lekcja?
  ----
  Chciałem zobaczyć sprawozdanie "Słoneczka" - na stronie są linki do 2009 i 2010 r. No to wybrałem 2010 - i okazało się, że nie ma dokumentu pod podanym adresem... ot i wszystko.

  Wierzę, że na konto Prażynki wpłynęło tyle, ile ona podaje. I że otworzyli jej konto bez żadnych opłat i prowizji.
  Może wystarczy zwrócić uwagę fundacji, a sprawozdanie znajdzie się tam, gdzie powinno, chociaż takie instytucje powinny na prawdę zadbać o transparentność...

  Czytałeś artykuł znaleziony przez Circ? ( http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/artykuly/1502335,1,przekrety-z-jednym-procentem.read#ixzz1pHvJMX1y ). Myślę, że jest tam sporo prawdy.
  Co nie znaczy, że trzeba wszystkich podejrzewać i zamknąć swoje drzwi przed potrzebującymi.
 • @Polonia
  Rada ze społecznością i redakcją NE mogłaby założyć fundację pomagającą bliźnim w potrzebie także spoza NE. Pomoc jednej osobie to mały gest i co, koniec na tym?

  Sprawę Prażynki należy zbadać i w miarę możliwości pomóc.
 • @Marek Kajdas 02:15:25
  Tu akurat zgodziłbym się z Circ. Są już takie fundacje. NE ma inną misję i może czynić dobro na właściwe dla siebie sposoby.
  Nie chodzi o to by wszyscy zajmowali się wszystkim.
  A Prażynka jest po prostu naszą koleżanką - "wirtualną sąsiadką" i dla tego nie powinniśmy ignorować jej problemu.
 • @Asadow 02:43:13
  Kolega sobie tutaj teraz eufeministycznie w 3/4 fruwa więc ja powiem jak widzę. Otóż nie widzę. Bo tu nie ma wizji, nie ma projektu. Jest jakaś nijaka bezdurna samowolka. Co kto umie, to robi, a jak nie umie nikt nie pomoże, ani nie załatwi, a ajk już to i tak jest sam. Nie ma zespołów,koordyancji, nie ma planu, koncepcji, wizji. Skoro Prażynka wystąpiła *tutaj* z własną, lecz nie tylko, sprawą a nikt się tym nie zaciekawił w sensie reakcji *całego* portalu tzn., że tu nie ma woli do tego, by być jakąś siłą. Tu nie ma siły. Co jest? Nie wiem. Bezwładność i brak inicjatyw. Brak jajec, na początek. No bo na ch...dzwonek zakładać portal, który jest człowiekowi potrzebny jak zającowi dzwonek na polowaniu? Takich gówien w sieci bez liku. Mają tylko prełożenie na własną kasę. Trzeba się trochę puknąć w łeb zanim sie co zrobi, nie? A nie takie jachene, jak ta chujnia, co teraz jest nam w ciemno wmawiana! Kto to podpisał, ja się pytam!? I do Czego nas się tu teraz ostatnio namawia i W JAKIM CELU?

  A, tam. Nie odpuścimy.
 • @tfur-ja 22:43:58
  nie napiszę Ci jakie miałam pierwsze skojarzenie, gdy zobaczyłam ten znak.
  A tak poza tym, to nie lubię różowego.
  W moim domu i na drzwiach są inne znaki.
  Też pomodlę się za Ciebie.
 • @OELA 08:48:25 Dzięki Ci
  I ...bardzo dobrze - niepisz. Ja miałem tez podobne "widzenie kolorków" jakiem Znak zobzczył. Sprawa nie w kolorach tu, ale w "kształcie Ideii". Tak sobie popatrz, zmień "kolory wyobraznią" , Patrz na Kształt.
  ________________________________
  w moim domu nad drzwiami też mam znak Inn y , ale nic, NIC nie przeszkadza mi, że mam od strony klatki schodowej TEN ZNAK (już).
  Popularyzuję go (jegioIdeeą) ...i to-to"siedaje".
  Dzieki za modlitwę i wzajemnie, nieustannie, i dla Cię.

  Z Panem Bogiem
 • @OELA 08:48:25
  http://thumb15.shutterstock.com/thumb_large/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg
 • @Asadow
  "Ssak wodny" dobrze pisze i ma Racyję ( 18.03.2012 03:10:23) i też na 3/4, A'le ma. Ba, nawet gdy, sie pojawia ze Swym wpisem. To zawsze , zawsze wychodzi DUPA (to moje b. subiektywne sprawdzone, z a.autopsyji !). Niemogę się nadziwić nawet jego "kleksom": "Tu nie ma siły" np. pisze i
  "Bezwładność i brak inicjatyw. Brak jajec, na początek. No bo na ch...dzwonek zakładać portal, który jest człowiekowi potrzebny jak zającowi dzwonek na polowaniu? Takich gówien w sieci bez liku. Mają tylko prełożenie na własną kasę. Trzeba się trochę puknąć w łeb zanim sie co zrobi, nie? A nie takie jachene, jak ta chujnia, co teraz jest nam w ciemno wmawiana! Kto to podpisał, ja się pytam!? I do Czego nas się tu teraz ostatnio namawia i W JAKIM CELU?

  Też widzisz, ze niema Czytelnik-bloger-komentator TU siły?
  Space chyba juz rozumie w czym RZECZ :
  Trzeba sie tylko "postawić, zastawić swój dorobek"- ten przeszły i przyszły. Wywrzeć PRESJĘ swoją WARTOŚCIĄ-WSPÓLNĄ . Każdy Tu ma WARTOŚĆ na/dla nE.
  Presją-Sumą tych poszczególnych wartości, (ta wartość-to "pieniądz"jest) O, np to jedna z nich (tych..."jednostka monetarna"):Marek Kajdas
  35 postów;6482 komentarze;50151 odsłon.....jest takich WIELE . O, druga jednostka monetarna:Circ-406 postów;10149 komentarzy:446723 odsłon. O, trzecia jednostka monetarna:DelfInn - 147 postów;2574 komentarze;80132 odsłon
  Jak się zbierze do "wora" - to siema SKARB CAŁY i mozna już coś zdziałać RAZEM. DelfInn ma racje(3/4) jak mówi - nie odpuszczać. PRESJA POTRZEBNA nieformalna "bezgotówkowa" i w/m (nE)
  To proste. Zastawić-postawić się trzeba-tą WARTOŚCIĄ. "Innej" tu miema.....No. tylko tak.

  http://thumb15.shutterstock.com/thumb_large/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg

  a .... znak, Bóg Da, i będzie Inny Też.........powszechny Ideii
  ______________________
  Prosta to jest sprawa.
  Szczęść Boże Wszystkim
 • @OELA 21:59:18
  Masz rację, powinni zostać sami jak Ty... resztę, jak murzynów i żydów, innowierców, ...wytępić... OELA jesteś doskonałym obrazem Boga...
 • @prazynka 12:13:43
  NAKLEJ

  http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg


  se, pomagaj, i nie gadzaj bzdurek, bo se mosty palisz.
  Szczęść Boże
 • @tfur-ja 11:30:45
  Bierz co chcesz, więcej nie mam, ale jak każesz pójść tysiąc kroków ze sobą, postaram się cię odprowadzić nazad. Więcej nie umiem. Nic, gdy cie nie ma, nie umiem.

  http://www.youtube.com/watch?v=aHN6AViJAvI
 • @DelfInn 14:16:27
  A, to wiem : ześ "mus słaby i zawsze jakby na 1/4 nazad".
  Ssaa-ku-ku, idz tam :
  http://asadow.nowyekran.pl/post/56242,koto-i-kato-podobnym-radnym#comment_415150
  Postaw, tu kroczek,"kroczek"[ry(p)ko mała KROCZKIEM nieraz zwana}
  ___________________
  przecie wiem ile umisz - tyle co rozumisz.
  http://antymedyczny.nowyekran.pl/post/50858,psychiatria-na-powaznie
  albo:
  http://boi.nowyekran.pl/post/53363,chyba-sie-ob-ze-zam#comment_384286
  Wybierz se
  (?)
  też.......... Panem Bogiem
 • @tfur-ja 14:48:39
  Słuchaj no, kolo... Mam Cię dość.
 • No, wiem, 16:00:45 po-co "kleksisz" ?
  Czy to-tak trudno zrozumieć: Tu cała Idea >>>>

  Ludzie , macie WARTOŚĆ , niewidzicie tego ? To Wy Tę Wartość stanowici Razem i z Osobna na NE i dla nE! (swoim TYLKO istnieniem tutaj). A jak, macie wartość (to=DOBRO) to,
  to możecie .To-DOBRO z nE (Swoje, bo dysponujecie nim)... WYMIENIAĆ, zastawiać (jak w lombardzie)
  Na wszystko ,"zastawić" !!!! Nawet "nogi kupić prazynce" tu i teraz.
  __________________________________
  A, potem oddac (normalną) kasę nE, np w formie zakupu "odpowiednio-drogich" wydań papierowych nE. Możecie GAZETKI-powielaczowe kupić w takiej ilości, aby i znajomym podarować, propagować tak "Tę gazetkę" itp..........


  posdrufko
 • @Asadow 00:54:51
  Powiem Ci szczerze, że po tym wszystkim to mi się Circ już w ogóle nie chce słuchać.
 • @DelfInn 03:10:23
  Gadasz ZNÓW jak alter-ego Circ. A miała już nie przeklinać.
 • @space 22:38:09
  *plonk*
 • @space 22:36:30
  I się nie dziwię.

  Jesteśmy jak stado goryli we mgle.
  Co i rusz któremuś się zdaje, że znalazł drogę.
  Zaraz potem słyszymy: "łup! (dźwięk głowy uderzającej o gałąź - niekoniecznie brzozową). O k..! "
  No i szukamy dalej.

  Ale staramy się być dobrymi gorylami więc musimy się o siebie troszczyć (niekoniecznie słuchać). Nawet jak się nie lubimy.

  Jeden jest Mistrz i Nauczyciel, a my - podczas tej naszej wycieczki - możemy sobie od czasu do czasu ponieść chlebak albo dać ramię, gdy ktoś skręci kostkę.
 • @tfur-ja 16:51:46
  Bo mam ochotę. Ty masz na co innego.I tak to się kręci, bez wymuszeń i wchodzenia sobie w drogę.
 • @Asadow 23:17:01
  Wiesz co? Nawróciłem się już ponad rok temu. I od tego czasu nie czuję się już jak ten "goryl we mgle". Dbam o to, by coraz lepiej widzieć Światło i Ono mi się faktycznie ukazuje coraz wyraźniej. Więc chcę z tego skorzystać, bo tak trzeba.

  Czasem ta gałąź, Przyjacielu, to jest trzymana w ręku jakiejś chorej małpy po prostu... I ja wtedy nie dam okładać ani siebie ani innego goryla. Raczej, jako że widzę Światło, chętnie podam rękę gorylowi, który ma nieco słabszy wzrok a chorą małpę zostawię w ciemnościach, bo cóż mam uczynić, skoro ona się Światła boi? Tak, jak dzisiaj powiedziano.
 • @space 00:19:29
  Oj tak. Dobrześ to ujął.

  Tak trzeba. Każdy goryl odpowiada za siebie, żaden nie będzie się mógł tłumaczyć, że poszedł za stadem...
 • @DelfInn 23:25:44
  http://boi.nowyekran.pl/post/56493,odzyskujemy-wartosc-slow-nr-1-elita#comment_417894
  http://thumb15.shutterstock.com/thumb_large/81243/81243,1316138270,3/stock-vector-world-federation-of-protection-84731137.jpg
 • @Asadow 00:31:40
  "Niestety ortopedia w Polsce jest na bardzo kiepskim poziomie, gdyby NFZ przyjmował to do wiadomości, musiałby wysyłać na kosztowne, zagraniczne leczenie kilkadziesiąt a może nawet kilkaset osób rocznie."

  No to trzeba się starać do tego stanu doprowadzić. Wysyłać ludzi na leczenia, składki ubezpieczeniowe w końcu płacą i starać się poprawić ortopedię.
 • @R.Zaleski 22:53:43
  Oczywiście pełna zgoda. Tylko do tego trzeba zmienić cały system. To jest wszystko ze sobą połączone. Misternie utkana szmata, ale parę nitek jest ważniejszych niż inne i trzeba pruć.

  Niestety, zanim my byśmy to osiągnęli, mogłoby okazać się, że Prażynka była już po amputacji. Na szczęście wzięła sprawy we własne ręce i kto może jej pomóc, ten powinien. Albo innym.

  Czy mogę spytać, czy jest Pan wierzący? W co Pan wierzy?
 • @space 10:29:34
  Problemem jest to, że Kopacz, nam- członkom UE chce blokować możliwość swobodnego leczenia poza Polską. W 2010 roku zgłosiła swój sprzeciw do Dyrektywy Unijnej. Bzdurą jest, ze tylu Polaków wyemigrowałoby na leczenie tam. Bo nieprawdą jest, że wszyscy lekarze są źli. Przecież do Polski również przyjeżdżają obcokrajowcy na leczenie, np. do chirurgów plastyków, stomatologów. Rzecz w tym, że ten niski poziom lekarzy dotyczy w znacznej mierze placówek na NFZ, choć i w prywatnych znajdą się takie "gwiazdy". Gdyby w PL inwestowało się w dobrych lekarzy, to mogliby pracować w ramach NFZ-tu a budżet by wzrastał. Ale wracając do tematu... Bzdurą jest, ze tylu Polaków wyemigrowałoby na leczenie tam, bo również tylko część Polaków na takie drogie leczenie stać. Koszt w Polsce jest niższy, jednakże jeśli ja policzę swoje wydane pieniądze na leczenie, w tym dwie operacje pełnopłatne, to na dzień dzisiejszy kwota ta przekroczyła wycenę wstępną za moją operację dwukrotnie. Wizyty u najlepszych specjalistów to wizyty prywatne, bo najlepsi i bo... mieli czas, gdzie na kasę chorych miałam czekać 2 lata. I gdzie tu oszczędność? NFZ na tym nie zarobił. I kolejna sprawa... aby wniosek dotarł do krajowego konsultanta musi najpierw być podpisany przez specjalistę, który stwierdzi, że tego nie będzie potrafił nikt w Polsce zrobić. I witam w tym momencie w domu... Który lekarz podpisze sam na siebie wyrok???? Dlatego co roku umiera wiele osób z chorobami nowotworowymi, bo mając szansę na skuteczniejsze leczenie za granicą- takiej zgody nie dostaje...Mojej znajomej, Ewelinie Wójcik, również odmówili zgody na zabieg, operowali ją w Piekarach Śląskich, zaszkodzili jej, groził jej wózek inwalidzki, a wycięte fragmenty kostne wykorzystałby prof. Hintermann na przeszczep... na szczęście udało się i dziś nie jeździ na wózku ale na nartach...Ta sprawa nie jest mi obojętna i dzięki mojej chorobie głośno krzyczę tych nieprawidłowościach, które ludzi skazują na niepotrzebne cierpienie. Bo takie ciężko chore osoby nie mają czasu czekać aż znajdzie się za dwa lata miejsce w średniej jakości placówce za którą zapłaci NFZ. I płaci z własnych, badź uzbieranych pieniędzy za leczenie w Polsce bądź poza krajem. Jeśli oczywiście pieniądze posiada. A jak nie, to na cmentarz... bądź na wózek inwalidzki. W Szwajcarii będąc słyszałam, że polski ortopeda został zwolniony ze stażu dyscyplinarnie. Wielkie mniemanie o sobie, wiedza mała. Przekroczył swoje uprawnienia i z jego powodu doszło u pacjentki do powikłań... Krzyczano tu do mnie więcej pokory... pokory brakuje naszym lekarzom, którzy powinni z pokorą leczyć pacjentów, bo pacjent to człowiek, a nie manekin do eksperymentów i pierwsze przykazanie powinno być: nie szkodzić. Mnie zakażono, przez 5 operacji nie zszyto zerwanych mięśni i więzadeł, które zaczęły się pruć jak sznurówki, doszły problemy neurologiczne. I teraz czeka mnie walka ze szpitalem. Jak wygląda uzyskanie odszkodowania za błędy medyczne w Polsce? Nepotyzm, nepotyzm, nepotyzm. I tak chory Polak jest w wielkiej polskiej dupie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej