Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
155 postów 3447 komentarzy

BÓG HONOR OJCZYZNA Zjednoczenie Środowisk Patriotycznych

space - Pragnę Zjednoczenia wszystkich Polaków miłujących Boga i Matkę Ojczyznę dla jej ratowania przed śmiertelnym wrogiem. Oddajmy się ufnie Jego opiece i prowadzeniu, wypełniając Jego wolę, a wspaniałe zwycięstwo będzie zapewnione.

CZY NAPRAWDĘ MUSIMY PŁACIĆ PODATKI?!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

System się sypie i śmierdzi, bo świnie rozpychają się przy korycie i brudzą. Zawsze tak było. Czy wspieranie tego jest naszym moralnym obowiązkiem?

 

Widzimy, ile zła wyrządzili i wyrządzają. Widzimy ogromny stopień bezprawia - nie respektują nawet tego chorego prawa, które sami, bez porozumienia z nami ustanowili na naszą zgubę. Widzimy niesłychaną niesprawiedliwość społeczną - nie są już nawet "równiejsi" - są najzwyczajniej w świecie bezkarni. A MY ZESZMACANI I ZABIJANI ZA MÓWIENIE PRAWDY!

Urządzają szopki, żałosne i tragiczne spektakle, żeby ukryć swoje ciemne sprawki przed okiem zahipnotyzowanej publiki. Bezustannie wykorzystują wiarę, naiwność i głupotę ludzką, żeby czynić zło. Widzimy, że beznadziejnie i w złych celach wykorzystują środki, które od nas dostają. Widzimy, że za bezcen rozdali i nadal chcą oddawać resztki tego, co dla nas bezcenne. Zadłużyli kraj po uszy, doprowadzając go na skraj ogromnej katastrofy. Osłabili Polskę pod każdym praktycznie względem, na korzyść naszych wrogów, dla których wielu z nich w ciszy świadomie "pracuje". W istocie jednak nie pracują, tylko "rozprawiają", kłamią i oszukują dla zysku albo  ze strachu przed konsekwencjami swoich czynów. Afera goni aferę a oni nie mają za grosz wstydu - nagradzają się wzajemnie za to, że nam robią krzywdę.

Łamią konstytucję i nie ma w związku z tym wobec nich żadnych konsekwencji - ale spróbuj Dobry Człowieku i Ty uczynić podobnie! Nie zaznacz wówczas litości. Bo oni nie mają litości dla nikogo - nawet dla biednych, głodnych, schorowanych, opuszczonych. Ale sobie nawzajem wybaczają najcięższe zbrodnie. Jeśli będzie to dla nich korzystne, wyślą nas i nasze dzieci na wojnę, w której oddamy krew dla ich stanowisk, władzy. Można by tak wyliczać godzinami, jak są podstępni i w środku szkaradni. Są tam TYLKO dla władzy i naszych pieniędzy, na które my pracujemy w pocie czoła i z których znakomitą większość (70-80%) nam zabierają i marnują. "Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy!"

Na jednej szali jest dobro milionów niewinnych ludzi, na drugiej - partykularne ciemne interesy dość licznej grupy bezwzględnych skurwieli. Co jest ważniejsze?

Czy wobec tego jak od dziesięcioleci (!) oni i ich potomkowie z nami postępują, my zobowiązani jesteśmy do utrzymywania ich? Czy naprawdę kilkaset osób - na początek - nie może się z tego wyłamać i zażądać PRAWDY I SPRAWIEDLIWOŚCI w zamian za swoje podatki? Kto tknie taką zdecydowaną i odważną grupę, która zechce pociągnąć nareszcie winnych do odpowiedzialności? Któż nie zechce się do nich dołączyć? Oczywiście należy pamiętać o słabych i biednych - jeśli tego nie uczynimy, będziemy tacy sami jak oni. A oni najpierw zabiorą najsłabszym i najbiedniejszym i zwalą na tych, którzy nie chcą wrzucać do koryta. Ale to się musi stać - tak czy inaczej. Ten system nie może być żywiony.

Kolos na glinianych nogach nie jest monolitem. Ten moloch przypomina raczej "mechaniczny zamek Hauru", z wieloma szczelinami i szprychami (w które warto czasem wrzucić piach i wcisnąć kij). Aby mógł funkcjonować, musi być napędzany pracą użytecznych idiotów. A sterują nim socjo- i psychopaci. Jeśli nie pasujesz do systemu, zostaniesz wyrzucony za burtę. Jeśli pasujesz - jesteś użytecznym trybikiem w machinie (który się zużywa) - typowo JAKO LIBERAŁ ALBO SOCJALISTA. Jednych i drugich łączy to samo - STRACH. To strachu właśnie używają nasi "wielce oświeceni panowie", żebyś WALCZYŁ O SWOJE i NIENAWIDZIŁ tych, którzy chcą Ci to odebrać. Uwolnij się. Za burtą jest naprawdę dużo lepiej! Za burtą czeka na Ciebie Miłość i Zbawienie.

 

KOMENTARZE

 • @LarsikOwen
  Chodzi o coś innego... O to, do czego namawianie jest karane! :)

  Czy byłoby czymś złym, gdyby istotna grupa ludzi (kilkaset osób) zmówiła się na FB czy NE i zdecydowała, że nie zapłaci podatków, dopóki pewne istotne, konkretne sprawy nie zostaną rozwiązane? Co jest najważniejsze, to już mogliby ustalić sami...
 • @LarsikOwen
  Cezar rządził dość dobrze. Respektowano prawo. Dura lex sed lex.

  "Nasi", nie respektują nawet prawa. Nie nadają się do rządzenia. Porównanie ich do Cezara jest obrazą dla tego drugiego.
 • No przecież z czegoś "politycy" i
  masa urzędników musi się utrzymywać !!!
  ------------------------------------
  Obecnie żaden polski polityk nie zasługuje na szacunek chociażby dlatego:
  ------------------------------------
  Z Polską naszą Ojczyzną jest źle, coraz gorzej...

  Wszyscy polscy politycy lecą z nami, Narodem i naszą Ojczyzną w bambuko, wszyscy łącznie z rządem i Prezydentem - wiedzą że prawo gospodarcze napisane jest pod zachodnie firmy które co 3-4 lata zmieniają nazwę lub właściciela. Nie płaca żadnych podatków jedynie podatek od wynagrodzeń pracowniczych a te są niziutkie, ale za to wyprowadzają z Polski ogromne pieniądze - dzięki temu Polska biednieje, polskie firmy padają jedna po drugiej, naród biednieje, a wystarczyło tak jak proponowałem kiedyś - obniżyć ZUS i podatki a nasza Ojczyzna rozwijałaby się w zawrotnym tempie a Polacy żyli by godnie i dostatnio!

  Dzisiaj mamy jedynie jedno wielkie zakłamanie ze strony wszystkich polityków, a robią to tylko po to by nie stracić "koryta" które jest wciąż pełne dzięki nam, Narodowi polskiemu - politycy jednak mają nas Polaków głęboko w d...e im zależy jedynie na kasie, czyli na pełnym "korycie" ...

  Proponuję więc prawdziwym Polakom:
  "Co zrobić aby przerwać upadek naszej Ojczyzny":
  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=11705&Itemid=4

  Zaczniemy działać wśród ludzi i dla ludzi, przygotujemy wiele projektów ogólnospołecznych do sejmu by zmienić Polskę i uratować nasza Ojczyznę za która ginęli i przelewali krew nasi przodkowie!

  -----------
  PS.
  Polecam to:
  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12803&Itemid=3
 • @space
  Jeśli chcemy mieć państwo to podatki musimy płacić. To nie jest główny problem. Problemem jest to, że na podatki należy zaroboć i w tym państwo nam przeszkadza ponad miarę. Polska gospodarka obciążona jest potężna daniną z racji niesuwerennej emisji pieniądza. Tych kosztów sobie nie uświadamiamy i to jest nasza narodowa tragedia. Na emisji pieniądza tracimy rocznie dwukrotną kwotę PIT !!!!!!!!!! Tego tak jakby nikt nie wiedział. Zachęcam do przeczytania tego: http://jar.nowyekran.pl/post/47473,kredyt-czy-emisja-pieniadza.
 • @LarsikOwen
  > Państwo na swoje potrzeby bierze daniny za eksploatację kopalin

  Lepszym rozwiązaniem jest pomysł Tomka Urbasia, aby kopaliny traktować jako dobra przyrodzone narodu (darowane Polakom przez Stwórcę). Ich sprzedaż wymagałaby zapłaty właścicielowi, czyli wszystkim Polakom od stwierdzenia poczęcia do naturalnej śmierci, na indywidualne konta każdego z nich. Konkurujące firmy wydobywcze świadczyłyby usługi i za nie otrzymywałyby uzgodnioną zapłatę. Państwo potrącałoby swoją należność na pokrycie kosztów obsługi.

  > Jest to jednak nie do zrealizowania obecnie

  Obecnie nie, a w przyszłości? Teraźniejszość za chwilę się skończy.
 • @Space
  Jakieś spotkanie za burtą? ;-)
 • @Poruszyciel
  Przecież ten podatek płącony od kopalin musiałby odłożyć się w cenach gazu, wegla itd. Więc jak to jest łaska jedną ręką dawać a drugą zabierać. Bez sensu.
 • @nikander @LarsikOwen
  Podkreślam, że chodzi mi o co innego!

  Chodzi o to, że tyle jest palących spraw, jawnych oszustw i zaniedbań, że zanim pociągnie się do odpowiedzialności grupę niepokornych podatników, którzy medialnie włożą kij w szprychy, żeby państwo miało prawo od nich czegoś wymagać - zgodnie z prawem - najpierw samo musiałoby wyegzekwować w tych kwestiach sprawiedliwość, czyli działać zgodnie z prawem.

  A nie działa zgodnie z prawem, więc jakim prawem ma tę grupę niepokornych zmuszać do płacenia podatków? Czy inne standardy prawne mają obowiązywać polityków, a inne - zwykłych szarych obywateli?
 • CZY ZNAJDZIE SIĘ ZORGANIZOWANA GRUPA ODWAŻNYCH?
  To byłby kij na te nędzne wieprzki i bezczelne świnie!
 • @nikander
  Ja nie pisałem nic o podatkach, więc nie wiem, o jaki podatek Pan mnie pyta.
 • @LarsikOwen....z 12:38:34
  daj spokoj z tym 'raz na 4 lata' ... jeszcze w to wierzysz? :D? prosze cie ....
  to co proponuje space, nie jest tym pojeciem do ktorego uzywasz slowa ktorego rozumienie juz dawno zostalo wypaczone i wgrane w nasze mozgi jako 'zle' .... anarchia jest najwyzsza forma organizacyjna spoleczenstwa ...
  kto tego nie rozumie, prosze aby nie uzywal tego slowa na okreslenie 'nieporzadku, chaosu i bezladu'....
 • @
  space.... to czego pragniesz sie stanie ...
  na chwile obecna trza sie tu na NEo zorganizowac wpierw konkretnie i rzetelnie ... a potem dopiero dzialac w 'przestrzni ulicznej' ....
  caly czas czekam, az tworcy nowego ekranu udostepnia nam nowe narzedzia do naszego organizowania sie ...
 • @space
  Oni mają zrobione wszystko zgodnie z ich wykładnią prawną. Zanim więc im coś udowodnisz, sam stracisz wszystko
 • @Poruszyciel
  Każda danina jest podatkiem i odwrotnie. Danina od kopalin nie jest odstępstwem od tej reguły. Tu tylko zmienia się poborca tej daniny. Jest nim firma wydobywcza. Skąd ma pieniądze: - ze sprzedaży. Czyli z tego co Ty wydasz na zakup. Jasne?
 • @nikander
  Jeszcze to nie jest dla mnie jasne. Jeśli Pan nazywa firmę wydobywczą wykonującą usługę poborcą daniny to i szewc, który naprawił mi buty, jest poborcą daniny. Ma przecież pieniądze ze sprzedaży swojej usługi, czyli tego, co ja kupiłem. To nie nazywa się danina tylko należna zapłata za wykonaną usługę.

  W opisanym przeze mnie rozwiązaniu nie ma daniny/podatku. Jest właściciel towaru (Polacy), jest wybrany przez właściciela handlowiec oraz jest firma wydobywcza, która za uzgodnioną opłatą wydobywa ten towar. Przychód ze sprzedaży pozwala zapłacić firmie wydobywczej i handlowcowi za wykonane usługi, a pozostała część stanowiąca zysk właściciela, czyli Polaków, jest przekazywany na ich indywidualne konta.

  Towar kupują ci, którzy go potrzebują w kraju i za granicą. Jeśli ja nie zużywam węgla to nie muszę go kupować. Mam tylko zysk z tego, że ktoś go wydobywa i kupuje (mój towar). Jeśli ogrzewam swój dom gazem to muszę kupić ten towar, wydając swoje pieniądze, ale skutkiem tego jest bogacenie się wszystkich moich rodaków (właścicieli tego gazu). Gdy towar jest eksportowany, wszyscy Polacy tylko zyskują.

  Można w tym gdzieś upchnąć jakiś podatek, ale po co. Na razie nie ma takiej potrzeby.
 • @autor
  -- cytat ---
  CZY NAPRAWDĘ MUSIMY PŁACIĆ PODATKI?!
  -- koniec cytatu ---

  Naprawdę.

  -- cytat --
  A MY ... ZABIJANI ZA MÓWIENIE PRAWDY!
  -- koniec cytatu --

  Jak na zabitego ma się Pan/Pani w miarę nieźle.

  Przepraszam, ale dalej tego bełkotu nie sposób czytać. Nikomu źle nie życzę, ale... może by tak kogoś poprosić, by Pana/Panią dobił?
 • Odwrotnie. Państwo powinno płacić obywatelom dywidendę.
  Nie robi tego więc jesteśmy okradani.
  Jesteśmy okradani z dywidendy oraz z haraczu zwanego podatki.

  Kilkaset osób nic nie zdziała. Najwyżej narobi sobie krzywdę,
  Kilka milionów już wyjechało - to jest to. Bojkot okupantów Polski.
 • @Poruszyciel
  "....Ma przecież pieniądze ze sprzedaży swojej usługi, czyli tego, co ja kupiłem...."
  Widzę, ze nie masz pojęcia o tzw legalnie prowadzonej działalności gospodarczej. Z tego co zapłaciłeś za naprawę butów szewc zapłaci podatek. Nie za to, że jest szewcem, tylko dlatego, że naprawił Ci buty.

  Ja też tęsknię za czasami gdy tego nie było.
 • @nonscolar
  > -- cytat --
  > A MY ... ZABIJANI ZA MÓWIENIE PRAWDY!
  > -- koniec cytatu --
  > Jak na zabitego ma się Pan/Pani w miarę nieźle.
  > [...] ale... może by tak kogoś poprosić, by Pana/Panią dobił?

  Autor napisał "MY", a nie "JA", czyli wypowiada się w imieniu jakiejś grupy ludzi. Ja wiem, że w tej grupie są ludzie, którzy nie mają nawet czasu i możliwości przeczytać tego, co on napisał, bo wysilają się, aby przetrwać. Są także tacy, którzy nie są już tak żywotni jak autor, np śp. dr Dariusz Ratajczak. Jemu chyba właśnie ktoś pomógł mimo, że nie prosił.
 • @Poruszyciel
  No tak to właśnie wygląda. Czepią się tacy bzdury, a meritum ucieknie. A może właśnie po to się czepiają, żeby meritum ukryć?

  Ja się po prostu identyfikuję z poszkodowanymi - czyli ze społeczeństwem, które jest okradane, a w którym posiadanie zbyt dużej wiedzy i mówienie prawdy karane jest nawet śmiercią (jak w wypadku śp panów: Leppera, Ratajczaka, Wróbla, Adwenta... i wielu innych) . Dlatego mówię "MY".

  A "ONI" się ze społeczeństwem nie identyfikują, bo to są właśnie te świnie przy korycie, które się rozpychają i śmierdzą. Niestety.
 • @nikander
  > Widzę, ze nie masz pojęcia o tzw legalnie prowadzonej działalności gospodarczej.
  > Z tego co zapłaciłeś za naprawę butów szewc zapłaci podatek.

  Jeśli prawo nie przewiduje płacenia przez szewca podatku to po co i komu ma go płacić? Szewc może w takiej sytuacji legalnie prowadzić działalność gospodarczą bez płacenia podatku. Jakie ekstra pojęcie trzeba mieć o prowadzeniu działalności gospodarczej, aby to zrozumieć? To Ty na siłę chcesz obciążyć szewca podatkiem od wykonanej dla mnie usługi, więc napisz, jaki to ma być podatek, w jakiej wysokości i dlaczego tak.
 • @zadziwiony @NUS
  Nie zgadzam się.

  Grupa kilkuset zdeterminowanych osób jest nie do powstrzymania. Przecież mają rodziny, znajomych, przyjaciół. Zrobią wokół siebie szum i powiedzą jasno, co należy ZGODNIE Z PRAWEM zrobić, zanim zdecydują, że zapłacą należny podatek Przykład? - wyegzekwować referendum w sprawie JOW, na które PO zebrało 750tys, podpisów i które następnie trafiły do szuflady albo na śmietnik! Są i inne przykłady, pomyślcie sami!

  Jak ich rząd nie posłucha, dołączą się do nich inni. Poza tym społeczeństwo tych ludzi poprze! Bo już wszyscy, nawet lemingi, mamy dosyć bezczelności tych świń, ich matactw, przekrętów i zbrodni.
 • @Poruszyciel
  Jakby co, to napisałem na pocztę NE :)
 • @Poruszyciel
  "...Jeśli prawo nie przewiduje płacenia przez szewca podatku to po co i komu ma go płacić?..." - porażające.
  Nie mówię o szewcu działającym w szarej strefie. Jeśli działa legalnie, to płaci podatki zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych. Jeszcze dodatkowo musi zapłacić sobie ZUS, który jest parapodatkiem.
 • @nikander
  Ja nie twierdzę, że to jest "porażające", ale po prostu nie czytałeś uważnie i popełniłeś błąd. Dziękuję za wyjaśnienie, ale nie o tym jest mowa. Ja napisałem o rozwiązaniu, które jest dopiero pomysłem, potencjalnym elementem nowych zasad funkcjonowania państwa, a Ty mi w rewanżu chcesz prawie cytować obecną ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych, może za chwilę także od towarów i usług i ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych. Nie analizujemy obecnego stanu prawnego w tym zakresie, tylko mówimy o przyszłości. Obecne prawo jest niewiele warte.
 • Ku czci ś.p. Popcorn'a Sutton'a ostatniego bimbrownika w hrabstwie Harlan (Kentucky), pokonanego przez FBI , IRS i gorzałę.
  NIECH SPOCZYWA W POKOJU.

  http://www.youtube.com/watch?v=4IpZCwvNtzU&list=FLuXZ5YdYDOIQUertFMc8oyw&index=1&feature=plpp_video
 • OLAĆ ŚMIERDZIELI !
  Jutro wyrejestruję 3 odbiorniki radiowe które mam w firmie.
  Kopię pisemka + 3 bezpieczniki od tych odbiorników wyślę listem poleconym
  do szmaciarzy z KRRiTV.

  Pustą paczkę po fajkach (rzucam palenie) i zakrętkę od flaszki wyślę ze stosownymi życzeniami do tego palanta który udaje ministra finansów.
  Ode mnie akcyzy już nie dostaną.
  Nie będę już finansował sqrwysyństwa.

  I innym radzę zrobić to samo. :-)
 • @space "Byznes" - Jakie podatki ? Kowalski - co z moim zwrotem ?
  Wszystko pięknie ale wielkie firmy i sieci nie płacą podatków.
  Wszystkie Reale , Achany i inne to spółki komandytowo akcyjne a te nie płacą podatków.
  Inwestorzy zagraniczni kupujący mienie państwowe czyli byle jakie , obce bo narodowe „polackie” mają te ulgi z góry. Banki nie płacą bo podatek belki płaci Kowalski.
  Zresztą tzw. byznes prowadzi ten „bojkot” permanentnie od lekarzy i prawników po taksówkarzy i opiekunki do dzieci. Komu wylezie podatek ten ucieka w leasing i podatku nie płaci.

  Szary Kowalski … ech przyjacielu ten płaci pierwszy , ten już przy wypłacie ma odrąbana zaliczkę. Emeryt ? Bogacz jeden - temu ZUS zawczasu podcina kupony ?
  System pomyślano tak byś nawet jak na to wpadniesz to …wiele stracił , przykładnie się wyłożył a efekty…słabe…Zwrotu nadpłaconej zaliczki nie dostaniesz przy rozliczeniu z np. niepracującą żoną.

  Skup się no ...
 • Co do podatków...
  http://zapytaj.wiara.pl/pytanie/pokaz/8ae0f
 • @Poruszyciel
  Zgadzam się z tym, że obecne prawo podatkowe jest złe. Jednak zdaje się że bezrefleksyjnie poschodzimy do takich podatków jak danina od kopalin czy podatki bankowe. Fe podatki - może - dobrze brzmią, ale w konsekwencji i tak płaci je społeczeństwo w postaci większych cen towarów. Pomyśl nad tym. Moja propozycja podatków to: http://nikander.nowyekran.pl/post/41745,podatek-czy-abonament-za-korzystanie-z-ojczyzny

  Pozdrawiam
 • Sedno problemu.
  Niestety problem naszej rzeczywistości jest trochę bardziej skomplikowany, podstawową rzecz którą należy zmienić jest system monetarno bankowy oparty na długu. Każdy komu nie odpowiada obecna sytuacja na świecie i wyzysk zwykłych ludzi powinien obejrzeć ten materiał: http://www.youtube.com/watch?v=dyi0IFmRMxA&feature=related
 • Fajny pomysł
  ale trzeba się do tego dobrze przygotować.

  Wszelkie scenariusze przygotowań rozpoczynają się od zaopatrzenia w granaty, ręczną broń ppanc i karabiny maszynowe dla całej rodziny oraz wykopania okopów...
 • @LarsikOwen
  Jest jeszcze inna możliwość.
  Coraz częściej postulowane systemy monetarne oparte na parytecie gospodarczym w różny sposób rozwiązują sprawę umiejscowienia podaży pieniędzy.
  Moim zdaniem podaż ta mogłaby właśnie zastąpić podatki, tzn. pieniądz odpowiadający wzrostowi gospodarczemu wpływałby do budżetu państwa i dalej byłby dystrybuowany do całej ekonomii poprzez wydatki i zamówienia rządowe, płace sfery budżetowej itd.
  Możliwe są także rozwiązania mieszane, gdzie tylko część podaży wpływa do budżetu państwa, a część może być wypłacana np. w postaci renty monetarnej, bezpośrednio obywatelom, albo przez instytucje pożytku publicznego, lub projekty sponsorowane. To tylko niektóre przykłady, możliwości jest tu bez liku.
 • Dlaczego nie warto podnosić podatków najbogatszym?
  Ciekawe krótkie opowiadanie:
  http://nieruchomyporuszyciel.blogspot.com/2012/01/opowiastka-podatkowa.html
 • @np2
  Tekst przez Ciebie zalinkowany niestety nie jest zbyt rozsądny w kontekście sytuacji w Polsce.

  Weźmy pod uwagę przede wszystkim, że najbogatsi w tym kraju to po prostu ludzie, którzy w swoim czasie współpracowali z systemem i narobili sobie kontaktów. Spółki nomenklaturowe i to co, z tego wynika są przykładem - majątek został albo zawłaszczony i wykorzystany przez złych cwaniaków, albo upadał i sprzedawano go za bezcen, głównie "inwestorom" zagranicznym.

  Nie powinniśmy być im więc "wdzięczni", jak to argumentuje linkowany teksty, tylko winniśmy ich przeklinać, że doprowadzili częściowo do upadku kraju przez swoją prywatę.
 • @space
  Po prostu odbierzmy im, co nakradli i módlmy się za ich nawrócenie.
  Ale raczej metodą jednorazowego, sprawiedliwego rabunku (odbierzmy) niż środkami fiskalnymi.
  Tak myślę...
 • @space
  Trzeba zmienić system nie rozwalając jednocześnie państwa, bo z burdelu nie będzie nic dobrego, co wynikło z rewolucji w Rosji? A Francja? A nasze krwawe powstania zresztą na ogół nieudane?

  Zbudujmy katolickie państwo obywatelskie równoległe do oficjalnego, ale legalne. Oficjalnie legalne, zgodne z reżimowym prawem. Inaczej nas rozwalą też zgodnie z ICH prawem, które narzucono III RP. To na początek.

  Sprzeciw kilkuset podatników będzie śmieszny i kto chce być w starciu z komornikami, trybem egzekucji? Nie teraz, nie tak, nie w takiej ŚMIESZNEJ SKALI.

  Potrzebny nam obywatelski RUCH KATOLICKI, tym się trzeba zająć, mamy Klub Katolicki na NE, jest się od czego odbić do realu i głębiej w sieć, media.
 • @Marek Kajdas @Asadow
  Chyba mnie Panowie nie zrozumieliście... Może to i lepiej, bo nie ja mam tu rację... :)
 • @space
  "Gdyby większość Polaków w obecnej sytuacji wkroczyła na drogę prawdy, stalibyśmy się narodem wolnym już teraz"
  Ks. Jerzy Popiełuszko

  Czy o coś takiego Ci chodzi?

  Po prostu tytułowe "niepłacenie podatków" pobudza wyobraźnię w określonym kierunku :-)
 • @Asadow
  Wolni i martwi? Nie chodzi o rozpaczliwy zryw który źle się musi skończyć, ale o taki projekt, który daje naprawdę spore szanse powodzenia. Stąd nie mogę słuchać korwinowców, ani nawet UPR bez JKM. Ich prezes zło widzi np w podatku Belki. To są pierdoły w ogóle nie ważne dla zwykłych ludzi, za to istotne jest np to że niedługo SKOK-i nie będą tak samodzielne, konkurencyjne, tanie, bo mafia bankowa NWO zabrała się za nich, wchodzą pod nadzór-bat bankowy. Będą płacić haracze, będą zmuszeni do wymogów bankowych, np zdolności kredytowej, tzn w przypadku SKOKów pożyczkowej.

  Będę w pierwszym szeregu obywatelskiego buntu antyNWO, reformatorów ustrojowych, ale to musi mieć sens i mają to zorganizować katolicy. Nie wierzę w żaden inny nurt patriotyczny, narodowy. Tylko katolicy. Bóg nam pomoże.

  Duchowo już jestem prawie wolny, nwo mnie nie pochłonie, nie zniewoli, nie pokocham wielkiego brata. Zatem co zrobi wielki brat z takimi buntownikami? Pewnie to co zawsze, pod ścianę tak czy siak... i do doła. Kilkuset tak mogą załatwić, nawet kilka tysięcy, ale kilka milionów? Ruch zatem musi być masowy.

  10 tys parafii mamy. Gdyby w każdej znaleźć po 100 osób takich jak my w wieku od 15 około lat (gimnazjum jeszcze) do najstarszych dziarskich staruszków, to mamy milion ludzi. Przecież to jest realne.
 • @Marek Kajdas
  Program na gwałt potrzebny.
  Fides, RKNP, czy Ruch Bóg, Honor, Ojczyzna - trzeba się wziąć do roboty, bo potrzebne są konkrety.
  Może się mylę, ale sam bym nie ufał komuś, kto by przyszedł mówiąc, że zaprowadzi Królestwo Niebieskie, a nie byłby w stanie podać szczegółów programu.
  Kiedy Iza wystartowała z Fidesem - tuż przed wyborami, było za mało czasu. Teraz jest w sam raz, ale pod warunkiem, że coś zaczniemy robić.

  Bo z czym teraz pójść - do tych 10 tys. parafii?
 • @Asadow & @ marek kajdas
  panowie....przeciez wiecie, ze tak wlasnie trza zrobic....zaczac sie organizowac oddolnie pomijajac 'oficjalne' partyje ....
  bylo kilka fajnych pomyslow tu na NEo, ale jakos powygasaly .... nie wiem czy tomek urbas cos robi z chlopakami?
  czekam caly czas na dyskusje, ktore zakoncza sie plikami pdfu.
  odnosnie finansow, podatkow, prawa, armii, ubezpieczen i innych waznych dziedzin .... duzo sie gada ale podfor dotyczacych reform ustrojowych ni ma ciagle :( ...
 • @robhood FUNDAMENTY
  /// odnosnie finansow, podatkow, prawa, armii, ubezpieczen i innych waznych dziedzin ///


  Wszystko się będzie sypało bo celem jest właśnie to co opisałeś .
  Nikt nie będzie "umierał" za finanse ,za podatki , za system prawny , ani za ubezpieczenia.

  Wszystkie ter drogi są obarczone błędem. To nie ten kierunek.
  Zamieszki owszem - skutek doraźny i .... znowu można po narodach jeździć jak po łysej kobyle.

  FUNDAMENTY są niezbędne do budowy, a tych nie chce dostrzegać prawie żaden "ruch".
  Głupcy sądzą że fundamenty tkwią w dobrobycie , wygodzie i anarchistycznym liberalizmie.

  Fundamenty muszą być atakowane , "kłuć w oczy" , być wyzwaniem dopiero okaże się czy są mocne, i czy są wystarczające gdy spowodują jazgot szalbierców.

  BÓG HONOR OJCZYZNA !!!

  Hmmmm......jak to wezwanie pięknie dziś razi .....
 • @Ptasznik z Trotylu
  Ograniczenie w luksusie jest prawie genialne gdyby nie wąskie w działaniu.
  Zawsze lepsze to niż inne mniej przemyślane hasła.
  Konsekwencja , inspiracja , poświęcenie świadomość to sztandary dla takiego kierunku ... ot tak po ludzku, racjonalnie

  Jakie sztandary tkwią pod skutkami dla duszy ... Wszędzie napisano, że zbawienne.


  CO z tym dalej ? Jak ? Każdy wie tak bardzo i tak bardzo ma to w sobie , że NIE CHCĄ WIDZIEĆ nie chcą ogłosić i uczynić. No nie i już.
 • @jax
  Powiedz szczerze. Czy mówisz też do mnie?
 • @jax
  Krucjata rośnie szybko w siłę. Ja biorę w niej udział. Można ją też wspierać. Przecież też tego nie propagowałeś, dlaczego?
 • @jax
  Może tak być - nawet z ludzkiego punktu widzenia. Nie zastanawiałem się, po prostu robiłem swoje (w tym - Różaniec). A mam trochę swojego do roboty. Taka schizofrenia trochę. Bo przecież trzeba robić swoje, jak gdyby nigdy nic...

  Dlaczego Ty nie dawałeś sygnału? I co by to tutaj dało? Ci, co mieli być w Krucjacie już w niej są. Ci, co nie widzą i tak nie zobaczą teraz.
 • @jax
  Z tymi "wybrańcami" to trzeba uważać. Powiedz, co o tym wiesz?

  Mówisz, że nie możesz mnie pominąć, alem ja przecież już ogłosił BÓG HONOR OJCZYZNA. Wiedz, żem głupi! :) Więc jak krowie na rowie, poproszę. Jeszcze się pomodlę, żeby mi Duch rozjaśnił i dodał, coś tam sobie "wykoncypował"?...

  PS.Z moich spraw, to od 10 stycznia mam małego Krzysia więcej :)
 • @space
  przepraszam, że tak wpadam w Waszą rozmowę, ale serdeczne gratulacje, Chłopie!
  I wszelkich Błogosławieństw dla rodziny Waćpana.

  P.S. - chyba niesłusznie odczytałeś do siebie zarzut, gdzieś tam wcześniej u Jaxa. Pewnie nie powinienem się wtrącać, ale mam wrażenie, że się mijacie ;-)
 • @space Szczęściarz z Łaską Bożą
  Gratuluję ! Niech Duch Boży opiekuje się całą Twoją rodziną, a maleńkim Krzysiem szczególnie niech zajmie się Królowa Aniołów.
  Pokój Waszemu Domowi !!!
 • @LarsikOwen
  Jezus pytany podstępnie przez Żydów, czy mają płacić podatki ceza-rowi, odpowiedział, żeby w ogóle oddali pieniądze cezarowi, gdyż są one jego własnością. Ludziom, którzy chcą służyć Bogu, kierować się w życiu Jego sprawiedliwością i w ten sposób oddawać Mu cześć, pieniądze w ogóle nie są potrzebne. W społeczeństwie jakie oni tworzą, pieniędzy może nie być.

  15. Wtedy faryzeusze odeszli i naradzali się, jak by podchwycić Go w mowie.
  16. Posłali więc do Niego swych uczniów razem ze zwolennikami Heroda, aby Mu powiedzieli: Nauczycielu, wiemy, że jesteś prawdomówny i drogi Bożej w praw-dzie nauczasz. Na nikim Ci też nie zależy, bo nie oglądasz się na osobę ludzką.
  17. Powiedz nam więc, jak Ci się zdaje? Czy wolno płacić podatek Cezarowi, czy nie?
  18. Jezus przejrzał ich przewrotność i rzekł: Czemu Mnie wystawiacie na próbę, obłudnicy?
  19. Pokażcie Mi monetę podatkową! Przynieśli Mu denara.
  20. On ich zapytał: Czyj jest ten obraz i napis?
  21. Odpowiedzieli: Cezara. Wówczas rzekł do nich: Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga .

  Tutaj należy zaznaczyć, że taka wymijająca a jednocześnie radykalna odpowiedź Jezusa była interpretowana (nawet przez św. Pawła) jako pozytywna odpowiedź na pytanie o płacenie podatków . Płacenie poda-tków nie jest sprzeczne z odpowiedzią Jezusa, ale także nie wyczerpuje sensu tej odpowiedzi. Ma ona znaczenie o wiele bardziej ogólne; chodzi w niej o rezygnację z pieniędzy. „Pieniądze oddajcie cezarowi”. Ci, którzy oddają cześć Bogu, nie potrzebują pieniędzy, aby pracować i sprawiedliwie dzielić się wytworzonym dobrem, które jest przecież darem Bożym i które, tak też jest przez nich spostrzegane. Cezar wprowadza swoją mamonę, aby kontrolować poczynania Żydów i odbie-rać im część efektów ich pracy. Po to Rzymianie podbijali narody. Pie-niądz gwarantował skuteczność i powtarzalność wyzysku. Rzymianom nie chodziło o łup jednorazowy. Nie byli prymitywnymi barbarzyńcami. Reprezentowali opartą na przemocy i wyzysku cywilizację, która w końcu — z tego właśnie powodu — upadła.

  Pawłowa interpretacja zaciążyła na innym tłumaczeniu słowa oddajcie, które tłumaczono jako oddawajcie np. Biblia Warszawska. Oddawajcie to czynność powtarzalna, wielokrotna, tak jak płacenie podatków, ale w tekście greckim jest oddajcie - zobacz: Grecko-polski Nowy Testament wydanie interlinearne z kodami gramatycznymi, Warszawa 1993. (GPNT). W późniejszych wiekach interpretacja ta służyła do potwierdzania przez religię zasadności dwuwładzy królewskiej i kościelnej, wraz z rozdziałem kościoła od państwa, a nawet do uzasadnienia obowiązku udziału Chrześcijan w prowadzonych przez króla wojnach. Wszystko to było daleko idącą nadinterpretacją słów Jezusa, niezgodną z duchem Jego Nauki, o czym świadczą Jego inne wypowiedzi oraz cały biblijny kontekst.

  Dzisiaj rozwiązaniem kompromisowym jest emisja wlasnej waluty np. lokalnej i coraz bardziej powszechne jej używanie por. np. Chiemgauer itp.

  http://netsociety.nowyekran.pl/post/21635,pieniadz-komplementarny
  http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/42702,na-swiecie-jest-4000-walut-ktorych-nie-emituja-panstwa

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej