Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
155 postów 3447 komentarzy

BÓG HONOR OJCZYZNA Zjednoczenie Środowisk Patriotycznych

space - Pragnę Zjednoczenia wszystkich Polaków miłujących Boga i Matkę Ojczyznę dla jej ratowania przed śmiertelnym wrogiem. Oddajmy się ufnie Jego opiece i prowadzeniu, wypełniając Jego wolę, a wspaniałe zwycięstwo będzie zapewnione.

NIE ŻAL MI 100 ZŁOTYCH, KTÓRE WYDAŁEM NA AKCJE NE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli to są kłamstwa - zostaną wyjaśnione i zaprzeczy się im. ZBADAJMY SPRAWĘ UWAŻNIE!

//wordpress.com.salon24.pl/362421,parol-ryszarda-opary-nowy-kran-metna-woda

//wordpress.com.salon24.pl/370560,parol-ryszarda-opary-czesc-2-kbw-goldberg

 "Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajemnego, co by się nie stało wiadome. Dlatego wszystko, co powiedzieliście w mroku, w świetle będzie słyszane, a coście w izbie szeptali do ucha, głosić będą na dachach."

Dodam, że - o ile dobrze pamiętam - Costerin niekoniecznie jest bardzo godny zaufania. Może sam jest agentem?

//zwyczajnie-normalny.nowyekran.net/post/24127,ban-costerina

Co jest jeszcze istotne - należy zdobyć skany dokumentów. Sam tekst mógł być skomponowany. Poza tym, trzeba się zastanowić, co te dokumenty naprawdę oznaczają, a nie ulegać pierwszemu wrażeniu. Oczywiście możliwe, że walczą w ten sposób z NE agentury, którym wolność słowa jest nie na rękę.

Jeśli tak, to to tylko wzmocni pozycję NE, bo zostaną najtwardsi, którzy rzeczywiście dążą do prawdy.

PLUSZAK pisze:

//Mirosław Mrozewski (vel Costerin), był obecny w Nowym Ekranie jako bloger, złapałem go dwukrotnie na rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji, co zresztą było ujęte w komentarzach pod wpisami Costerina. Mirosław Mrozewski sugerował że bloger Nathanel ma za sobą SB-cką przeszłość. Gdy poprosiłem Mrozewskiego o podesłanie na adres redakcji jakichkolwiek dokumentów mogących potwierdzić SB-cką działalność Nathanela - dokumentów takich Costerin nigdy nie przysłał. Więc twierdzę że Costernin nie miał podstaw aby na forum publicznym pomawiać Nathanela.//

POTWIERDZAM - przypominam sobie, że sugerował agenturalność i nie miał na to dowodów! COSTERIN NIE JEST WIĘC W PEŁNI WIARYGODNY.

Dodam jeszcze to:

//Czy Gromosław Czempiński będzie ojcem nowej partii?

  Opara musiał przyznać się do związku z nim, tłumacząc, że interesowali się żużlem i grali w tenisa. Nie wspomniał jednak o tym, że byli oni akcjonariuszami Energomontażu Północ, a w latach 2001-2002 Opara był przewodniczącym Rady Nadzorczej tej firmy, a Czempiński jej członkiem. Opara mial 1,8 mln akcji z których w 2006 sprzedał 1,2 mln.//

//jazon.polacy.eu.org/913/wcale-nie-jestem-jasnowidzem-opara-i-nowy-ekran-/

Pan Opara wyraźnie powiedział, że nie miał kontaktów biznesowych z Czempińskim. Ale byli razem w radzie nadzorczej jednej spółki. Jak prawdopodobne jest to, żeby pan Opara o tym nie wiedział?

 

TYLKO PRAWDA NAS WYZWOLI! 

KOMENTARZE

 • Aha...
  Akcje jeszcze nie doszły :/
 • @Ciri
  Nie wiem, czy to paszkwil. Jeśli to kłamstwa, Ekran nie powinien się tego bać. Agentura przecież nie śpi i zawsze będzie walczyć z prawdą. Jeśli to kłamstwa, NE wyjdzie wzmocniony. Ludzie zrozumieją, że NE jest wrogiem systemu i pójdą za nami.

  Jeśli to prawda, to i tak nie ma możliwości, żeby tej prawdy uniknąć.

  Costerin w swoich artykułach posługuje się licznymi wypisami z dokumentów. Czy są prawdziwe? Podaje też swe imię i nazwisko. Jeśli to kłamstwa, niech go Opara poda do sądu.
 • @space
  Ciri to towarzyszka Sterna, więc...
  ...już lepiej pogadaj z Oparą - sensownie będzie
 • @space
  czułem w kościach

  a wie Pan kiedy poczułem mocniej?!

  jak się "obiekt naszego oburzenia" przedstawił jako jogin

  i jednocześnie na raz praktykujący katolik...

  taki gość to:
  albo dzieciak
  albo idiota
  albo faktycznie Hindus czy ktoś z dalekiego kraju

  ale na pewno nie Polak i patriota

  Pan zapewne też zauważył jak moherowało się słowo "BÓG" na ekranie
  i w tym samym czasie rozwijały się lewackie bojówki

  daliśmy się zrobić Panie Space!
 • @Ciri @gąszcz
  Widziałem, że unikano na NE nagłaśniania ważnych notek. Obawiałem się od początku, że to wytwór agentury. Naprawdę były podstawy do tych obaw. Czy mam je przytaczać?

  Jeśli mamy do czynienia z wytworem agentury, to udawanie się do "zainteresowanych" byłoby w najlepszym razie bezowocne. Po co? Po to jest internet - globalny mózg - żebyśmy sprawy publiczne razem rozpatrzyli.

  Argumenty Ściosa do niektórych nie dotarły. Ja - na przykład - zdobyłem się na dużą dozę zaufania. Mam nadzieję, że - jak mówisz - jest to paszkwil. Wówczas wierni Ekranowi inteligentni bloggerzy zrozumieją to i jeszcze bardziej umocnią się w przekonaniu, że NE jest drogą, którą można ratować kraj.

  Co masz na poparcie swej tezy? Że to "paszkwil"?
 • @karoljozef - SPOKOJNIE! CZEKAJMY NA WYJAŚNIENIA
  To nie są argumenty.

  Ja również uprawiałem jogę. Nowoczesną Radża Jogę autora "JAS". Świetna, mądra książka. Lepiej kupić w papierze, znalazłem tylko taką - mało czytelną wersję.

  http://shigatse.pl/kurs_raja_yogi.htm


  A zawsze byłem chrześcijaninem. Zawsze miłość Boga i bliźniego. Poczekajmy więc na argumenty, które zbiją tezę Costerina.
 • @Ciri - ZA DŁUGI WYWIAD, znam go zresztą.
  Mnie interesuje zbicie argumentów w postaci dokumentów!
 • @Ciri
  Poza tym jestem za głupi, żeby samemu osądzić. Tu jest wielu inteligentnych ludzi, którzy sobie z tym poradzą. Na pewno będą też prosić o skany dokumentów, bo jeśli to jest sam tekst, to można byłoby go sobie stworzyć. Nie byłoby to wiarygodne.
 • @space
  Fiatowiec to też kumpel Sterna ;) (sorry, musiałem napisać. oczywiście że Stern to facet z krwi i kości, ale manipulator, który się brzydko bawi)
 • @space
  Zniknął mój komentarz w tym wątku, celowo?, czy przypadkiem?
 • @autor
  "Sygnatura: IPN BU 644/2367
  Nazwisko: Opara
  Imię/imiona: Ryszard
  Jednostka: akta osobowe
  Nazwa bazy: KBW"

  "Zgodnie z zarządzeniem premiera z 24 czerwca 1965 roku Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego do końca 1965 r. uległ rozwiązaniu, a jego jednostki, przemianowane na oddziały Wojsk Obrony Wewnętrznej weszły w skład tworzącego się systemu Obrony Terytorium Kraju. Część jednostek weszła natomiast w skład Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych MSW."

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Korpus_Bezpiecze%C5%84stwa_Wewn%C4%99trznego

  Ryszard Opara , ur. 28.06.1950

  "Zwerbowano" go przed rozwiązaniem formacji (KBW), gdy miał 15 lat??

  Nie wiem jak "było", ale proszę o minimum rzetelności dziennikarskiej - sprawdzanie faktów. I by było jasne - Opara wcale nie jest aniołem, ale póki nie ma "czapy" na NE będę tu pisać. Nie ma lepszego miejsca w necie.

  Pytanie pomocnicze: do jakich mediów (czy przypadkiem nie agenturalnych) chodzą wszyscy politycy od prawa do lewa?

  P.S. Pan Chal czyli Fundacja z tego co wiem brał udział w kampanii wyborczej Opary na senatora - Pan biznesmen chodził po domach i zachwalał kandydata.

  Potem jednak nie było już dobrze - czy dlatego że Opara nie chciał mieć z nim nic wspólnego czy Pan Chal nie otrzymał wsparcia dla projektu budowy komór barycznych (czy jak się fachowo nazywają).

  W nagłe olśnienie Fundacji co do osoby nie wierzę. Albo teraz szuka haka na Oparę albo wiedział wcześniej "kim jest" Opara czyli szedł z nim ręka w rękę póki drogi się nie rozeszły z jednej z ww. przyczyn.

  Jakim cudem TEN Ryszard Opara może być takim symbolem oznaczony - rozwiązanej formacji ? Czemu nikt do tej pory z jego przeciwników nie pofatygował się do IPN ?

  P.S. Czemu miałbym tu przestać pisywać ? Gdzie mam stąd pójść - portal tej klasy co NE. Na S24? Niezalezna.pl, do Sakiewicza i spółki? Nie, dzięki - w pierwszym byłem, na drugi wołami mnie nie zaciągną - poznałem dobrze ich "życzliwość" do mnie i do LASU SMOLEŃSKIEGO.
 • @carcajou
  Ciekawe.
 • Rebeliantka NAPISAŁA:
  Ten pierwszy tekst nie niesie jakichś specjalnie interesujących informacji. Wynika z niego przede wszystkim to, że Australia wzbraniała się przed zatrudnianiem cudzoziemskich lekarzy, a zainteresowany bardzo chciał tam pracować. Otrzymał przy tym bardzo dobre referencje od australijskich lekarzy z którymi współpracował (cytuję po przetłumaczeniu angielskiego tekstu):

  "... Jego oceny kliniczne były dojrzałe ... bez wahania polecam go jako w pełni wykwalifikowanego kolegę" (Dr Szabo Chirurg)
  "Zdecydowanie popieram jego wniosek o rejestrację" (dr PJ McGrath) "On jest bardzo zdolnym lekarzem z odpowiednią wiedzą na temat medycyny i będę wspierać jego roszczenia do pełnej medycznej rejestracji" (Despas Dr)
  "Uważam go za wystarczająco przygotowanego do pełnej rejestracji" (dr Lorentza, neurolog konsultant)
  "On pomagał mi w codziennych ortopedycznych zabiegach chirurgicznych, w tym względzie moje uwagi są całkowicie korzystne" (Dr Collins Greaves, konsultant ortopedyczny
  "Nie mam wątpliwości, polecam go do stałej rejestracji w tym kraju i dla każdej pozycji w medycynie" (Dr Waugh, konsultant medyczny)
  "Z mojego doświadczenia obcowania z absolwentami z zagranicy, to powiedziałbym, że dr Opara jest z pewnością lepszy od większości z nich, zarówno z uwagi na osobowość, jego umiejętności, jego znajomość języka angielskiego i jego wiedzę medyczną ". (Dr Skyring)
  "Cieszę się, ze mogę go wspierać w jego wniosku o rejestrację" (Dr Maher, Urolog)
  "Dr Opara zrobił na mnie wrażenie od samego początku nie tylko z uwagi na jego ponadprzeciętne umiejętności medyczne, ale także z powodu jego szybkiej i dokładnej oceny sytuacji" (Dr w starszym wieku, dyrektor Intensive Care).

  Natomiast jeśli chodzi o drugi tekst, to jest on długi, jak dla mnie - chaotyczny i trudny do oceny. Nie zawiera chyba (nie czytałam go wnikliwie) punktów zaczepienia do weryfikacji zawartych w nim tez.
 • @Fiatowiec
  zwariowałeś? czytam teksty Sterna. mało Ci? mam z nim do łóżka pójść by go poznać?
 • @carcajou
  ech, no jasne że nie masz gdzie pójść. Opara jest potrzebny, ma pieniądze, może np tygodnik fundnąć
 • @gąszcz
  Do rzeczy.
 • @Space & @All
  Napisałem mail do Ryszarda Opary, dołączyłem linki do artykułów które w Salonie 24 opublikował Mirosław Mrozewski (ex Costerin z nowego Ekranu). Poprosiłem Ryszarda Oparę aby zapoznał się z artykułami Mrozewskiego i aby się do nich jakoś odniósł na łamach Nowego Ekranu.

  Zastanawia mnie jedno...Z jednej strony wielu z nas i was chce potężnego medialnego narzędzia medialnego bez cenzury, a za taki można uznać Nowy Ekran, a z drugiej strony ci sami którzy toczą jakieś wydumane walki o niecenzurowanie treści zamieszczają albo paszkwile na temat załogi Nowego Ekranu, albo srają za przeproszeniem we własne gniazdo przytaczając linki do artykułów Aleksandra Ściosa, Costerina lub innych.

  Są maile, są telefony - więc można pytać, ktoś powinien odpowiedzieć. Wydaje mi się że nie trzeba od razu robić zadymy na 100 fajerek, a zwłaszcza wtedy jeśli ktoś do czegoś nie może ustosunkować się natychmiast.

  p.s.

  Mirosław Mrozewski (vel Costerin), był obecny w Nowym Ekranie jako bloger, złapałem go dwukrotnie na rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji, co zresztą było ujęte w komentarzach pod wpisami Costerina. Mirosław Mrozewski sugerował że bloger Nathanel ma za sobą SB-cką przeszłość. Gdy poprosiłem Mrozewskiego o podesłanie na adres redakcji jakichkolwiek dokumentów mogących potwierdzić SB-cką działalność Nathanela - dokumentów takich Costerin nigdy nie przysłał. Więc twierdzę że Costernin nie miał podstaw aby na forum publicznym pomawiać Nathanela.

  Sprawa bytności Costerina w NE zakończyła się tak że Costerin zażądał natchmiastowego zaprzestania publikowania jego wpisów w portalu Nowy Ekran, i tak też zostało uczynione.

  A teraz Costerin vel Mirosław Mrozewski uderza w Ryszarda Oparę. Czy dokumenty które prezentuje Mirosław Mrozewski są prawdziwe?
 • @autor
  "Bawi się Opara w lekarza, ma gdzieś to ze nie ma certyfikatu lekarskiego, wie ze nie po to przyjechał do Australi aby leczyć, pamięta o słowach które wypowiedział do swego nauczyciela jeszcze w szkole średniej , zostanę milionerem.
  Mówiąc te słowa wiedział ze zostanie przyjęty do wojskowej akademi medycznej w Łodzi. Akademi powstałej na zlecenie KBW-korpusu bezpieczeństwa narodowego."

  Ile Opara miał gdy się dowiedział "ze zostanie przyjęty do wojskowej akademi medycznej w Łodzi.". 15?

  "Złote góry w przenośni i dosłownie czyli szara eminencja Polski lat 90 tych Abracham Goldberg
  Człowiek nad którym na zlecenie KBW piecze będzie sprawował Ryszard Opara . Co prawda KBW już nie pod ta nazwa nad Wisłą , ale bussines is bussines. "

  Czy są jakieś granice absurdu? Jeśli ten Goldberg jest taki potężny, to Opara by mógł co najwyżej skoczyć. W tekście jest przynajmniej 2 razy jak to Goldberg stawia Oparę do pionu, bo ten robi "lewiznę na lewiźnie" zamiast tylko "opróżniać popielniczki".

  Co ma KBW do Goldberga? To też agent?
 • @Ciri
  a tam agenci :) czasem powiązania towarzyskie są mocniejsze niż te agenturalne. popatrz na Michnika i Urbana ;)
 • @Pluszak //srają za przeproszeniem we własne gniazdo//
  Albo od razu się z tym rozprawimy, albo będzie nam się to odbijać czkawką jak Ścios już do końca. Przez niego odeszło stąd bardzo dużo ludzi.

  Ataków zła w tej formie nie wolno unikać. Bo jeśli to są ataki zła na prawdę, to można zwyciężyć tylko prawdą, a nie przez ukrywanie ataku.

  Musi się to wyjaśnić natychmiast, jak tylko Pan Opara będzie miał czas - I TO JAK NAJSZYBCIEJ - Wszem i wobec. Powiedziałem już - jeśli w tych dokumentach nie ma nic ważnego, to należy to jasno i wyraźnie powiedzieć. Jeśli są w nich kłamstwa, należy pozwać Costerina przed sąd.

  PROSTE.
 • @space
  Redakcji też jakoś zniknął post... http://newsne.nowyekran.pl/post/43099,na-zlodzieju-czapka-gore
  Zrobiło się 404...
 • @Pluszak
  Zgłosiłem naduzycie, chyba wczoraj, albo w piatek, do wątku Łazarza o tej imprezie w wawie. Dsotaliście tez e-mail w tej sprawie. Stosowną korektę należy wprowadzić w tekscie notki, wiec to raczej ważne, gdyż rzutuje na wiarygodność serwisu.

  Pozdrawiam
 • zdał, nie zdał...
  Nie wiem co to za argument, czy ktoś zdał jakiś egzamin w obcym kraju, czy nie?
  W USA egzaminy lekarskie są bardzo trudne, mój kolega zdawał 4 razy.
  Ale jak już zdał, to ma praktykę, forsy jak lodu i całą masę klientów w dwóch stanach.
  Ja, zdawałem zaraz po przyjeździe do USA egzamin GMAT i zdałem tylko lepiej od 28% zdających, bo wiadomo, że język był barierą, a po 12 latach zdałem GRE lepiej niż 71% zdających.
  Więc...

  Ale fakt, że są w tym wszystkim różne ciekawe podteksty i podwątki...
 • @space
  A co chcesz wiedzieć? Konkretne pytania. Co cię boli? Czy był agentem? Napisał oświadczenie. Jeśli skłamał, to trzeba to udowodnić. Dowód po stronie kto wytacza oskarżenie.

  Czy zna Opara Goldberga - zna. Czy to znaczy że Opara sprawował nadzór nad Goldbergiem (jaki nadzór skoro twierdzi, że nie był agentem - teczka w IPN czeka) czy też "sprzątał po nim popielniczki" (a co, nie mógł?). Co jest dokumentem? Enuncjacja prasowa nomen omen Passenta czy Pana z Bulletin?

  Czy może chodzi o ukaranie Opary grzywną za niedopełnienie obowiązków na giełdzie australijskiej - ale wtedy co to ma wspólnego z NE?
 • @carcajou
  Nie bądź debilem, dobrze?

  Milcz przynajmniej.

  Ekran od początku śmierdzi, a nawet przed jego założeniem.

  Łazarz jest rzeczywiście mistrzem ''negocjacji''-umie sie świetnie wykręcać od odpowiedzi, sprawdziłam.

  Cała ta historia wygląda na prawdę, ponadto doświadczenie ją potwierdza.

  Zło sie dzieli, co stoi w Apokalipsie i co prorokował ks. Natanek.

  Costerin też skądś ma to info, sam nie doszedł. By mieć takie informacje, trzeba pracować w aparacie ucisku-pytanie, po której stronie i jaki ta strona ma cel, pewnie też władza i kasa, bo co może być innego.  Wszyscy mój drogi jesteście ścierwem i dobrze was znamy.

  Ekran padnie jak każde Zło. Bo musi.
 • @carcajou
  Opara powiedział, na przykład, że nie miał żadnych kontaktów biznesowym z Czempińskim. Okazuje się jednak, że byli w tej samej dużej spółce. Albo nie wiedział, albo skłamał. Ale jak mógł nie wiedzieć o tak ważnej osobistości w spółce, której członkiem był rady nadzorczej?

  To budzi moje wątpliwości. Nikt ich dotąd w pełni nie wyjaśnił.

  Jeśli pan Opara jest oszustem, nie zasługuje na zaufanie nic, czego się tyczą jego obowiązki. A tutaj mamy obowiązki wobec Ojczyzny i czystość, przejrzystość są na pierwszym miejscu. Jasne, prawda?
 • @circ
  Ekran nie padnie. Ja poczekam na informację o 'informatorze'.
  W tym duchu napisałam komentarz, jednak znikł tu jak kamfora, więc sobie ten zarchiwizuję;)
 • @circ
  "Wszyscy mój drogi jesteście ścierwem i dobrze was znamy."

  ostro! Jezus na pewno jest dumny
 • @InaMina
  Tak, usunąłem. Po co mi tu piosenki Hanny Banaszak? Konkrety poproszę!
 • @space
  Ja zapytałam chyba przy okazji o konkrety w sprawie tej osoby, która opisała namiętnie, wszystko 'co wie' o p. Oparze?

  Lubię porównywać fakty, zanim 'same zmyślą się historie' (to z tej piosenki H. Banaszak)

  :)
  (usuwanie bez ostrzeżenia, to chyba poza netykietą, prawda?)
 • @InaMina
  I wychodzi, że Ścios vel Bączek (wg NE) miał rację. Nikt z nikim się nie zna, Opara zapomnial, z kim jest w spółce, zapomniał, że mieszka obok Szeremietiewa, Czempińskiego i Drzewieckiego. A to pech! A mówią,że sąsiadów się nie wybiera. Może za komuny tak było. Dno.
 • @space/ i jak tu sie zjednoczyc?
  wierze w twoje dobre intencje, wydaje mi sie jednak, ze ton twojego postu jest nadmiernie sensacyjny. oparcie sie na wyrwanym z kontekstu dokumencie sadowym, nawet jesli prawdziwym, nie mowi calej prawdy. jeszcze trzeba troche wiedziec o kraju, w ktorym te zdarzenia mialy miejsce i poznac tez perspektywe czlowieka, ktory w jemu tylko znanych okolicznosciach, probuje odnalezc swoje miejsce - w zderzeniu z obca mentalnoscia i czesto nadmiernymi ograniczeniami miejscowych urzedow popada w konflikt z tamtejszym prawem. ale czy jest to kolizja wynikla z jego zlej woli, czy raczej efekt bezsilnosci wobec napotykanych przeszkod? a moze tamtejsze sady i urzedy panstwowe nie sa az tak sprawiedliwe i przychylne emigrantom z polski, jak nam sie powszechnie wydaje?
 • @InaMina
  Proszę o wybaczenie... Wpadłem w istny szał! :)

  Proszę więc porównywać fakty i opowiedzieć nam historię prawdziwą.
 • @Czartoryski
  Gdyby rozchodziło się tylko o to... Ale mamy - na przykład:

  http://jazon.polacy.eu.org/913/wcale-nie-jestem-jasnowidzem-opara-i-nowy-ekran-/

  Opara mówił, że nie miał kontaktów biznesowych z Czempińskim. Czy wydaje się to Panu prawdopodobne?

  Może to po prostu wojna w łonie lewicy, trochę tak jak mówi Circ. Niech sprawy się szybko wyjaśnią. Oparze powinno zależeć na prawdzie i powinien jak najszybciej to wyjaśnić. Dla dobra własnego i portalu. Jest osobą publiczną i musi się liczyć ze "społeczną lustracją".
 • @space
  Nie opowiem historii prawdziwej, bo jej nie znam, a chcę poznać zarówno oskarżonego, jak i oskarżającego (kto go zna?).

  Teraz pastwicie się nad jednym.

  Tzw. 'fundację' już czytałam i coś też mi nie pasuje do faktów ...

  Tyle i tylko tyle :)
 • @InaMina
  Pastwimy się? A Nowy Ekran pastwi się nad Tuskiem!

  Prezentowane są dokumenty i opinie. Powiedziałem wyraźnie - jeśli dokumenty nie mówią nic ważnego, to nie ma sprawy, a wręcz dowodzi wiarygodności portalu, który nie boi się prawdy. Jeśli kłamią, to należy pozwać Costerina do sądu.

  Poza tym jest jeszcze kwestia Czempińskiego i Opary w radzie nadzorczej Energomontażu, gdy Opara jest jej przewodniczącym, Czempiński członkiem, a jednocześnie Opara zapewniał, że kontaktów biznesowych z tym drugim nie miał. Chcę wiedzieć, jak to było możliwe.
 • @oskar20
  Ja dążę do prawdy i potrzebuję dowodów. Pomówienia mi nie wystarczą. Wszystko trzeba wyjaśnić. Ale dziwna jest cała ta sprawa.
 • @space
  Co to ma wspólnego z treścią artykułu?
 • @space
  Znowu 'wpadłeś w szał' i wykasowałeś moją odpowiedz do Pawła K.. Nieładnie tak się zachowywać i prowadzić rzekomą dyskusję na tory pt. "Opara jest winien, bo fundacja tak napisała".
  Tracisz w moich oczach wszystko, co miałam dobrego, na Twój temat.
  To wszystko, nie będziesz musiał mnie wyrzucać.
  Sama rezygnuję.
 • @InaMina
  Ok, idź. Po prostu wyczuwam nieczyste intencje. Jak się mylę, to wybacz.
 • @Ciri
  To "nieufnie" = teraz "newsne", czy odwrotnie?
 • @space
  Z intencjami to jest tak, że tylko nasi wrogowie wiedzą dokładnie, gdzie te intencje są zapisane :)
  Nie byłam Twoim wrogiem. Nie wiedziałam, że mnie traktujesz jako wroga.
 • @carcajou
  Co takiego?
 • @circ
  To co Costerin przedstawia, przynajmniej część tego, można znaleźć w necie, ja to (a gdzieniegdzie nawet więcej) wygooglowałem sobie już jakiś czas temu. Reszta - zapewne wystarczy przetrzepać australijski net.

  Historia jest dość plastycznie opowiedziana. Może zamiast wyzywać o ścierw i podlewać apokaliptycznym sosem może ruszysz dupę i pójdziesz do IPN skoro cię to boli.
 • @InaMina
  Ech... dobra, nie wiem. :( Teraz mam mętlik w głowie. Prewencyjnie działam.
  Już nic Twojego nie usunę pisz... wklejaj, co uważasz, jeśli chcesz. Wszystko jest wiadomo, co należy teraz wyjaśnić.
 • @Paweł K.
  Łazarz pisze o trzeciej drodze - (S)ciosobączek, 40% blogerów odchodzi, pod znakiem zapytania staje dalsza przyszłość portalu. Gdyby nie stały za NE pieniądze byłoby już pozamiatane. Ale trafiła tym razem kosa na kamień.

  Narodowcy robią Marsz 11.11.11 - GP + Wildstein mówią, że w następnym roku powinien być wiec (by nie budzić kontrowersji)

  Kondominium widać znowu nie takie straszne skoro wolno pałkować swojaków. Nie dostali co co nie byli.

  NE organizuje obchody 12.12. - parę godzin późnej PiS robi marsz 13.12. Costerin za free.

  Faszyzm nie przejdzie.


  Wszyscy oglądają telewizję, w której są dwaj główni nienawidzący się aktorzy okładają się. Polska umiera. Problemy są zamiatane pod dywan - ważniejsze są newsy o newsach - co kto powiedział. Ludzie są coraz biedniejsi - rośnie nowy Babilon. Albowiem prawda jest tylko jedna.


  Za wszystko inne zapłacisz MasterCard.
 • @space
  Opara gdzieś pisał, a na pewno mi mówił, że z Czempińskim - rozumiem że chodzi o "Elektrim" - nie miał styczności biznesowej. "Kontakt biznesowy" polegał na tym, że Czempiński wszedł w posiadanie części akcji do "Elektrimu". Ty też wszedłeś "w kontakt" z Oparą - jeszcze wnuki ci to będą wytykać, o ile pewne pierdolnięte osoby zrobią tu swój porządek.
 • @space
  Energomotaż nie Elektrim? OK. Co do zasady napisałem, jak usłyszałem.
 • @space
  Raz - nie odpowiedziałeś na sprzeczności w tekście.

  Dwa - tekst Costerina ma się nijak do rzekomego biznesowego działania Opary z Czempińskim (co jakoby podważa uczciwość Opary ergo gość jest śmieciem?).

  Zdecyduj się o co ci chodzi - czy o Energomontaż (niby jak możesz udowodnić jak było - uwierzyć w to co mówił Opara też nie musisz) czy o coś więcej. Konkretne pytania - problemy: 1,2,3 ... które twoim zdaniem rzutują na NE. Nie rzutują, jak napisałem wyżej, hocki clocki z australijską giełdą.

  Nie bij piany.
 • @carcajou
  Naprawdę chcesz, bym kontynuował? Ale to chyba nie w tym artykule?
 • @carcajou
  Nie wydaje Ci sie, że lepiej by było, jakby wszystko teraz spokojnie się wyjaśniło? Jest pewna kwestia, czyż nie? Nie mam zamiaru bić piany i tego tym razem nie robiłem.

  Najlepiej by było, jakby po prostu powiedziano całą prawdę. Czy to jest w ogóle możliwe? Chyba warto na to jeszcze poczekać?
 • @space
  Nie w tym, może być.
 • @space
  Napisz co chcesz wiedzieć - zrób notkę. Może Opara odpowie. Pytaj z głową i bez insynuacji.
 • @space/ kontakty z tym, czy tamtym
  nie jest to dla mnie az taki istotny szczegol, choc nie wykluczone, ze masz racje. mnie bardziej interesuje dlaczego usunieto wpis cierpiszowi nie podajac wiarygodnego powodu. opowiedzenie sie tym aktem po stronie antypolskiej prowokacji musi niepokoic.
 • sp@ce i inni :)
  Dzień dobry!
  STARĄ BAJKĘ POLECAM...
  Space?...
  Jakk-m jesteś "zwierzęciem!"? ??? ???

  * http://www.youtube.com/watch?v=rqAr_hoeD1M

  Bez urazy -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
 • @Ciri
  Ciri ty juz dawno przestałaś być wiarygodna! Za grubych nici uzywasz to tych twoich politycznych patchworków!
 • @Paweł Pietkun
  //ale ani przez sekundę nie potrafisz ich zastosować w Swoim życiu. I tu się różnimy zasadniczo, bo ja potrafię.//

  Grunt to mieć dobre zdanie o sobie i samozadowoleni. NIestety, to czy ty potrafiisz zastosować cytaty z Pisma Świetego czy nie, nie ty możesz ocenić tylko osoby wobec których je stosujesz!
  A zakładkę "Religia" zamienioną na "Religie" proponuję żebyś poszerzył o "Sekty", bedzie jeszcze sprawiedliwiej i nikogo nie pominiesz, a o to chyba ci najbardziej chodzi, wspaniały szlachetny człowieku, stosujacy w swoim życiu cytaty z Pisma Świetego (szkoda, że tylko te wybrane).
 • @Czartoryski
  Wyciecie artykulu Pana Cierpisza mozna by tlumaczyc naturalnym wstretem Pana Parola wobec naszego antysemityzmu, ktory my Polacy wysysamy, wedlug nich, z mlekiem matki.

  Ale jak tlumaczyc fakt, ze z nieporownanie wiekszym pospiechem usunal artykul o tym jak Pan Opara w ciagu 3 lat przeistoczyl sie z bezrobotnego imigranta w multimilionera zarzadzajacego firmami notowanymi na gieldzie?
 • @jakk
  Świetnie tę bajeczkę znałem,
  Na kasecie jej słuchałem,
  Gdyżem dzieckiem był w kolebce,
  Lisa nawet żałowałem!

  Bo wrażliwość mi kazała,
  Choć to kara była mała,
  Dla pysznego tego szelmy,
  Że mu kita ołysiała.

  Jest tak dziś i w naszym lesie,
  Że wataha ta przeklęta,
  Słusznie zwołał wilk zwierzęta,
  I przecherze karę niesie!

  Udział miały też niedźwiedzie,
  I łasiczki w lisa biedzie...
  Jakim jestem więc zwierzakiem?
  Trochę takiem, trochę takiem...

  Dokładnie to samo - świetne - wykonanie Pana Kleksa miałem na kasecie! :)
 • @circ
  Nowy Ekran ci śmierdzi a "/Wszyscy mój drogi jesteście ścierwem i dobrze was znamy./"
  1. Obraziłaś mnie
  2. Po jaką cholerę jeszcze tu wchodzisz i piszesz, skoro śmierdzi, to się stąd wynieś i daj sobie i nam spokój.

  Sięgnęłaś apogeum chamstwa- gratuluję.
 • @Polish Rider
  ...mozna by tlumaczyc naturalnym wstretem Pana Parola wobec naszego antysemityzmu...>>
  postawienie zydoskiego narodowca, przywodcy zydow polskich, jakim jest wildstein, na czele polskiej manifestacji narodowej jest conajmniej niesmacznym zartem, siejacym zamet i wzniecajacym antagonizmy miedzy polakami i zydami. wystapienie cierpisza sluzylo utrzymaniu wlasciwego porzadku spolecznego i zachowaniu dobrych stosunkow polsko - zydoskich. pytanie wiec kto jest antysemita?

  ...z nieporownanie wiekszym pospiechem usunal artykul o tym jak Pan Opara...>> ten krok jestem w stanie zrozumiec. oskarzenenie wlasciciela portalu o nieuczciwosc jest powaznym zarzutem i moze wyrzadzic trudne do naprawienia szkody. nalezy najpierw zbadac jakie motywy stoja za tym atakiem i czy faktycznie sa zasadne. to niekoniecznie jest proba kamuflowania prawdy, raczej wlasnie jej obrona, w przypadku jesli jest inaczej niz twierdza autorzy oskarzenia.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej