Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
155 postów 3447 komentarzy

BÓG HONOR OJCZYZNA Zjednoczenie Środowisk Patriotycznych

space - Pragnę Zjednoczenia wszystkich Polaków miłujących Boga i Matkę Ojczyznę dla jej ratowania przed śmiertelnym wrogiem. Oddajmy się ufnie Jego opiece i prowadzeniu, wypełniając Jego wolę, a wspaniałe zwycięstwo będzie zapewnione.

ZJEDNOCZENIE BLOGGERÓW NE!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jedyny i ostatni ratunek dla Polski.

 

Szanowni Państwo, Bloggerzy, Komentatorzy - Patrioci!

 

 

ZJEDNOCZENIE środowisk patriotycznych Polski jest niezbędne, aby Ją uratować. Czy ta teza wymaga jeszcze dowodzenia? Najwidoczniej dla niektórych - tak. Jest to warunek sine-qua-non, pierwszy krok. Bez Zjednoczenia się nie uda. Oto dlaczego.

 

 

Po pierwsze, aby cokolwiek zmienić, wymagane jest poparcie Polaków. W pierwszej kolejności - Polaków zdeterminowanych do działania, świadomych (chociaż częściowo) trudu sytuacji, gotowych na poświęcenia. Tacy Polacy, najbardziej gotowi, to właśnie Patrioci. Patrioci muszą się zjednoczyć jako pierwsi, lecz za nimi ma pójść mniej aktywna - ale już przez środowiska patriotyczne UŚWIADOMIONA - część społeczeństwa, która jest niezadowolona z obecnego stanu rzeczy. Ta druga wymaga swojego rodzaju „pasterzy”, autorytetów.  I dlatego musimy uczynić pierwszy krok i zjednoczyć się, aby pociągnąć ich ku sobie i za sobą w celu najpierw: uratowania Polski przed katastrofą, następnie: uczynienia Polski potęgą!

 

Tylko zjednoczona armia Polaków jest w stanie wywrzeć efektywny nacisk na rządzących!

 

Obce agentury bardzo dobrze ten fakt rozumieją i to właśnie dlatego przez ostatnie ponad 20 lat zadbały przede wszystkim o to, aby Polaków podzielić, zgodnie z dobrze znaną wszystkim zasadą – „divide et impera”. Sztucznie wywoływane konflikty, tematy zastępcze, gigantyczne kłamstwa i przekręty, inżynieria społeczna... Wszystko po to, aby Polak z Polakiem nie dostrzegał prawdziwego wroga, ale wroga widział w Polaku (najlepiej tzw. przeciwnej opcji politycznej). Nie można było przecież dopuścić, aby pojawiła się nowa „Solidarność” lub coś w tym kształcie! Niekończący się teatr, a spektakle iście żałosne, groteskowe lub ... przerażające! A za kulisami: stopniowe i bezwzględne ograbianie Narodu Polskiego z przynależnych Jemu materialnych dóbr. A więc starano się z całych sił nie dopuścić do ZJEDNOCZENIA. A my tego właśnie najbardziej potrzebujemy – nowej (a nie tylko odświeżonej), lecz tym razem już zupełnie niezależnej, nie obarczonej starymi błędami, nieprzesiąkniętej agenturą - prawdziwie POLSKIEJ solidarności!

 

Odważmy się i pomyślmy choć przez chwilę "marketingowo" (choć zbytnia dbałość o materię jest nam obca). Nazwę przecież musimy posiadać i trzeba ją wybrać jak najlepiej. Musi to być coś jednocześnie nowego - czego nie udało się jeszcze nikomu w pełni "aktywować" - i zarazem opartego na-, wywodzącego się z- wielowiekowej tradycji. Coś, czemu każdy prawdziwy patriota prawie ślepo gotów zaufać (ale niech będzie potępiony każdy, kto by chciał tego zaufania nadużyć!). Coś, z czym nie ma właściwie żadnej dyskusji. Musi być to proste, ale niosące zarazem głęboką treść. Niech to będzie coś takiego, co powoduje niepokój i ciarki na plecach naszych wrogów, coś, czego w swym egoizmie i ograniczeniu nie są w stanie pojąć. Najlepiej gdyby było to swoistym "papierkiem lakmusowym" intencji osoby współtworzącej  Zjednoczenie...

 

Jest coś takiego, jest to hasło jednoczące wszystkich Polaków, coś wyrytego w naszych duszach, sercach, umysłach. Coś, co nam dzwoni tak znajomo, że bez tego nie bylibyśmy właściwie Polakami!

 

BÓG HONOR OJCZYZNA

 

Tak, proszę Państwa. To jest hasło, które ma taką moc, które obudzi rycerstwo w Polakach. Setki tysięcy, albo miliony śpiących rycerzy czekają tylko na sygnał do Zjednoczenia! I nie jest to dla nas tylko hasło! To jest pewna PODSTAWA, na której wszystko inne można oprzeć w sposób pewny, jeśli zawsze staramy się rozumieć i odkrywać znaczenia, które niosą ze sobą Te Słowa..

 

Oczywiście nie do wszystkich to dotrze. Tym ludziom brakuje jednak albo Boga, albo Honoru, albo tak naprawdę nie liczy się dla nich polska Ojczyzna. Jednak osoba, dla której sens tej Trójcy brzmi jak muzyka, w której wyzwala Ona wzniosłe uczucia - ta przede wszystkim nadaje się do Zjednoczenia Patriotów Polski, do prawdziwego Braterstwa Polaków.

 

SZKIC GŁOWNYCH POCZĄTKOWYCH ETAPÓW DZIAŁANIA ZJEDNOCZENIA:

 1. Jak najszybciej USTALAMY niezmienną część planów, celów, środków i etapów - jakiś rodzaj CREDO wywodzącego się z nauki chrześcijaństwa- zasady miłości Boga i bliźniego. Niech to będzie tak dobre, żeby nic z tego później nie dało sie usunąć, bez możliwości relatywizacji. Niech nowi PATRIOTYCZNI członkowie mają określone najważniejsze zasady, co do których nie będą mieli zastrzeżeń. W ten sposób postawiony FUNDAMENT niech wspiera całe Zjednoczenie już do końca.

 2. Rośniemy w siłę. Muszą nas być setki (na początek), tak, abyśmy nawet przy niedużej przeciętnej aktywności członka Zjednoczenia wysyłając listy, rozmawiając z ludźmi i publikując pod wspólnym sztandarem, zdołali połączyć najważniejsze środowiska patriotyczne Polski.

 3. Kiedy będzie nas wystarczająco wielu - proponujemy i wyłaniamy 50-150 przedstawicieli BEZ SKAZY*, specjalistów z różnych dziedzin, aby razem uzgodnili oni największe zagrożenia kraju i opracowali wstępny plan działania. Jest to ekstremalnie istotne, aby wyłonieni do tych zadań Przedstawiciele Zjednoczenia byli NIESKAZITELNI*! Inaczej zdrajcy gotowi rozwalić wszystko od środka. Jednocześnie jesteśmy wyrozumiali i wybaczający dla "szarych, zwykłych" członków - każdy popełnia błędy (ale jeśli się splamił, odpowiedzialność musi ponieść - jest nią niemożność pełnego reprezentowania Narodu w osobie Przedstawiciela).

 4. Przedstawiciele Zjednoczenia wystosowują „Odezwę do Narodu Polskiego” (lub coś w tym sensie), w której ukazany zostanie stan wewnętrzny Polski, a także sytuacja strategiczna kraju w sensie militarnym i gospodarczym (poparte bezdyskusyjnymi dokumentami), a także naszkicowany dla przeciętnego Obywatela Polski zostanie plan zaradzenia nadchodzącym problemom.

 5. Nigdy nie przestajemy przyjmować nowych członków. Po ogłoszeniu „Odezwy” ilość członków Zjednoczenia gwałtownie rośnie. Uświadamiane rzesze Polaków są przerażone i rozumieją, że nie ma innego wyjścia, są gotowi przyjąć ostatni ratunek, który im proponujemy. RATUNEK opracowany przez ELITĘ DUCHOWĄ, MORALNĄ i INTELEKTUALNĄ Narodu Polskiego - Przedstawicieli Zjednoczenia.

 6. Przedstawiciele, których skład może się zmieniać, opracowują – w porozumieniu z Narodem - „Postulaty Narodu Polskiego do polskiego rządu” i przedstawiają go rządzącym.

 7. Spełnienie Postulatów będzie warunkiem dalszego funkcjonowania demokratycznie wybranego rządu, a odrzucenie któregokolwiek z nich, albo otwarty atak na Zjednoczenie lub jego członków, będzie obligowało Suwerena - Naród Polski - do obalenia tego rządu na drodze siłowej. Oznacza to, że postulaty te mają być oczywiste i bezdyskusyjne, ale także proste i sformułowane w sposób jasny i zrozumiały dla każdego, a przede wszystkim KONSTRUKTYWNE i prowadzące przy ich spełnieniu jednoznacznie do DOBRA POLSKI I WSZYSTKICH POLAKÓW.

Proste pomysły są najlepsze – jeśli każdy blogger, komentator czujący przynależność do Zjednoczenia Patriotów Polski: „Bóg Honor Ojczyzna” opatrzy raz po raz (albo częściej!) notkę swoją takim właśnie podtytułem, to staniemy się bardzo zauważalni i zaczniemy przyciągać ludzi! Jeśli uchwycicie Państwo, w czym sens, cały NE zostanie zalany tekstami Zjednoczenia i tak właśnie nastąpi  eksplozja, która rozpala i zespala Polaków we wspólnym celu. NE jest płomieniem, który podpala kraj. Czy idei tej można coś zarzucić?

 

Nie zwlekajmy. Innego ratunku dla Polski w obecnej sytuacji nie ma!

Tylko Zjednoczenie: w Bogu, z Honorem, dla Ojczyzny.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dlatego nawołujemy do Zjednoczenia Bloggerów NE pod tym hasłem. Przygotowujmy powoli, niezobowiązująco listę bloggerów i komentatorów, którzy – wystarczy pseudonim! – podpisują się pod ideą Zjednoczenia i chcą je wspierać lub aktywnie współtworzyć dla dobra swojego, swoich dzieci i wnuków. Musimy Polakom pokazać PRAWDĘ, bo chcemy wolności, a przecież prawdziwe są słowa: "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli" (J 8,32)

Połączymy się razem z innymi, którzy jeszcze czekają, gdy tylko urośniemy w siłę, tak jak połączymy się z członkami innych portali oraz środowisk patriotycznych Kraju. Bo tylko BÓG HONOR OJCZYZNA ma taką wielką moc! Tej Trójcy zwyciężyć nie sposób.

 

 

*Co oznacza SKAZA Przedstawiciela? Jaki ma być?: Bez zmienionych po II Wojnie Światowej z powodu pochodzenia nazwisk, bez przeszłości typu PZPR czy przynależność do SZSP, żadnych ciemnych interesów w rodzinie, żadnych wyjazdów zagranicznych z ramienia podejrzanych fundacji, żadnych syjonistycznych konotacji (nie oznacza to odrzucenia Żydów z pochodzenia, o ile nie zmieniali nazwisk), kontaktów z kryminałem, agenturą SB (czy jakąkolwiek inną) itp. To są SKAZY, które moim zdaniem Przedstawiciela wykluczają! Co dyskwalifikuje członka jako Przedstawiciela, to musi być ustalone już na etapie FUNDAMENTÓW.

 

 

Notki poprzedzające:

//avepatria.nowyekran.net/post/22736,braterstwo-polakow

//space.nowyekran.net/post/37734,bezkrwawa-rewolucja-narodu-polskiego

 

Proponowana Patronka: Najświętsza Maria Panna Ostrobramska Matka Miłosiedzia (jeśli wyrazi zgodę :)

//cyprianpolak.nowyekran.net/post/37879,16-listopada-swieto-najswietszej-marii-panny-ostrobramskiej-matki-milosierdzia

 

Obrazek przedstawia eksplozję supernowej SN 2006X w galaktyce Messier 100 i pochodzi stąd: //www.eso.org/public/images/eso-m100/

KOMENTARZE

 • Chętnie bym się zjednoczył, ale...
  jak tutaj się bloga zakłada? Co to jest "Alfanumeryczny kod z zaproszenia" i "Identyfikator Google Analytics"? Dla mnie te przeszkody są nie do przeskoczenia.
 • I proszę Państwa, nie myślcie sobie na przykład tak (bo tak starsi mogą pomyśleć):
  "Sztubak nie będzie nam mówił, co mamy robić! Nie ma pokory!"
  Ja się nie liczę.

  Chodzi o to, żebyśmy, Szanowni Państwo zjednoczyli się pod tym jednym sztandarem i wspólnie ustalili, jakie zasady są najlepsze. Ten szkic postępowania Zjednoczenia Patriotów Polskich uznaję za rozsądny, ale to wszystko podlega dyskusji, na którą liczymy.

  Ale przede wszystkim liczymy na ZJEDNOCZENIE!
 • @wrobel
  Proszę trochę mądrze pokomentować, brać udział w dyskusjach. Wówczas Łażący Łazarz - główny redaktor może Pana aktywować. Innym sposobem jest otrzymanie kodu od innego bloggera NE, który Panu zaufa i uzna, że jest Pan osobą wartościową dla portalu. Ja to tak rozumiem. Kod dostałem od szwagra :) Ma on ich jeszcze trochę w zanadrzu. W każdym razie jeśli czuje Pan, że to hasło BÓG HONOR OJCZYZNA jest Panu bliskie, może się Pan czuć także członkiem Zjednoczenia. Proszę dodawać coś portalowi uczciwie od siebie. Swój czas, swoje głębsze przemyślenia... swoje doświadczenie, a na pewno zostanie Pan przyjęty także na NE!
 • @space
  Dziękuję za za jasne wyłożenie zagadnienia o które prosiłem! :)

  Pozdrawiam!
 • @
  .
  A będzie w programie ujawnienie faktu kontroli USA nad komunizmem
  i nazizmem? Bedzie też to co z faktu tej kontroli wynika - zaplanowanie
  II Wojny w Waszyngtonie i przeprowadzenie jej z początkiem w Polsce?
  Będzie utrzymanie międzywojennej Polski na kolanach aby była łatwym
  pionkiem we wspomnianej operacji, zakończonej polityczną przemianą
  Europy i świata?

  Bo jak nie to pozostaję w opozycji.
 • @
  Ale co dokładnie trzeba dopisywać na blogu? Bo to nie jest takie do końca oczywiste?
  http://vrota.pl/category/Link-Room/
 • @space
  Jest notka Pawła Ziemińskiego na temat powołania Konwentu Narodowego Polskiego. Zamieściłem tam swój komentarz - tu linkuję.
  Pana sugestia jest kolejną próbą - jedną z wielu, a o ograniczonym zakresie i możliwościach.
  Podobna idea - jest w ramach Cywilizacji Polskiej. Powstał specjalny portal, idea utworzenia ruchu Straznicy EDEN-u.
  I efekt mizerny; sądzi Pan, że rzucając swą myśl spowoduje Pan przełom?

  ja jestem skłonny wesprzeć ruch ziobrystów o ile powstanie deklaracja ideowa zbliżona do tej, która jest w linkowanym materiale.
  Samo hasło Bó, Honor, Ojczyzna - to za mało i zbyt ogólnie. A jaka gwarancja, że Pan - byt netowy - jest wiarygodny w swych propozycjach?
  Wirtualną Polskę chce Pan tworzyć? Ruch odnowy musi mieć ideę i przywódców - ludzi, a nie byty.

  PS. Raczej sugeruję dołączyć do któregoś z ugrupowań już istniejących.


  http://wps.nowyekran.pl/post/41076,dlaczego-powolalismy-konwent-narodowy-polski#comment_289342
 • Pomysł przedni, choc nienowy.
  Tylko gorzej, że zaraz pojawią się następne, rozbijackie "zjednoczenia".
 • @Multimir
  Myślę, że inni członkowie zgadzają się, że Prawda jest na pierwszym miejscu. Będziemy dążyć do ujawnienia całej prawdy, niezależnie od tego, jak bardzo jest bolesna, ale proszę zwrócić uwagę na punkt 4. szkicu etapów: //sytuacja strategiczna kraju w sensie militarnym i gospodarczym (poparte bezdyskusyjnymi dokumentami)//

  Musimy mieć dokumenty na poparcie swoich tez. Prawdę przedstawiamy oficjalnie nie tylko Polakom ale i innym narodom. Na pewno ważne jest to, bez koncernu IG Farben a także kilku koncernów USA nie byłoby II Wojny Światowej. Trzeba odpowiedzieć na pytanie, kto stoi za tymi koncernami. To jest też celem Przedstawicieli.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Do Pana - między innymi - skierowałem słowa z drugiego komentarza. Pisałem też do Pana przed ukazaniem się notki maila z prośbą o krytykę, ale zdecydował Pan, że umieści ją teraz.

  Rekapituję - Zjednoczenie jest konieczne, a hasło BÓG HONOR OJCZYZNA - najlepsze. Inne ugrupowania powinny się połączyć pod tym hasłem, jeśli je "wyznają".
 • @brian
  Celem Zjednoczenia nie jest rozbijanie tylko zjednoczenie Środowisk Patriotycznych Polski!
 • @vrota.pl
  Chodzi przede wszystkim o ODWAGĘ propagowania Zjednoczenia Środowisk Patriotycznych pod tym hasłem, jedynym takim hasłem, które może Polskę uratować. Można pisać teksty, które odwołują się do tych wartości i zachęcać do tego innych. W tytule albo podtytule pisać Zjednoczenie Środowisk Patriotycznych BÓG HONOR OJCZYZNA.

  Żeby nie było, że z nas kpią, bo wierzymy w Boga, wiemy, co to Honor i kochamy Ojczyznę.

  Ten, kto wstydzi się tego hasła jest zwykłym tchórzem, bo interesuje go to, co myśli opinia społeczna (która jest przecież chora), a nie to, co jest naprawdę ważne.
 • Autor
  Długo czekałem na tę chwilę.....i doczekałem się:

  Zjednoczeni nasz był to dzień,
  a jutro jest nieznane.
  I przyszedł czas, jak gdyby nasz był wiek
  Pod wolny kraj, czas zacząć kłaść fundament.
  A jeśli ktoś nasz nowy dom zapali,
  to każdy z nas gotowy musi być!
  Bo lepiej byśmy stojąc umierali,
  niż mamy klęcząc na kolanach żyć!
  Zjednoczeni nasz jest ten dzień,
  połączmy się bo jeden mamy cel.

  BÓG, HONOR i OJCZYZNA
  /pozwoliłem sobie sparafrazować znaną piosenkę internowanych. Mam nadzieję że mi wybaczą/
  Pzdr
 • @space
  no dobra, moje pomysły:
  Nieskazitelnych weryfikować mogą pamiętający wojnę, oni myślą i mają po min 80lat życia za sobą.

  Postulaty pisać w projekcie konstytusji, lub poprawki do konstytucji.

  Później ułożyć listę zmian do realizacji. Musi być wszystko gotowe co do każdej literki, jak potem nasi kandydaci znajdą się w sejmie, to zmieniają jeden zapis po drugim zgodnie z listą + bieżące sprawy. Trzeba wyciągnąć jak najwięcej błędów w prawie, dwuznaczności, itd.
  Albo zaczynać wszystko od nowa.

  Przydałaby się gazetka NE do druku max 6str. A4 codziennie o 4:30 rano w PDF, najlepsze artykuły z ostatniej doby. Dla starszej pani z dołu, kolegów z pracy, rodziców, albo zgubienia w autobusie.
  Specjalne wydanie gazetki po każdych obradach sejmu, głosowali, co przeszło a co uwalili (jak się nie zacznie pojawiać zimne sprawozdanie uzupełnione o odniesienia to się sam tym chyba zajmę).

  Jak wszystko będzie gotowe to się trzeba z tym pokazać. Tak się pokazać żeby się nie dało tego ukryć.

  Najlepiej zacznij od szerokiej dyskusji o konstytucji co dzień po kawałku, niech zainteresowani piszą opinie na temat artykułu lub kilku ustępów. Robisz kopiuj-wklej i dyskutujemy, wyciągasz kilka kierunkow zmian (najczęściej będą to 2 albo 1) i głosujemy. Potrzebujesz oddzielnej zakładki, żeby się sprawy nie myliły.
 • @space
  Wybraliście mi taki obrazek na główną, że "żal dupę ściska". To chyba celowo, bezczelnie!.. :)

  Nie irytuj się - to tylko obrazek - nie ma właściwego na tę sytuację jedną z wielu jakie tu już były . W wezwaniu Bóg Honor Ojczyzna możemy być cierpliwi. Wezwanie tych którzy kochają to hasło przyniesie więcej.


  Patronka właściwie dobrana.

  Ciekawe ale akurat tego dnia 16 listopada gdy się modliliśmy i czytaliśmy Pismo... tematem było ożywienie martwego Łazarza.
  To kluczowa moim zdaniem sytuacja ...od niej wszystko a NT przyspieszyło.

  Może i nasz Łazarz ożyje w intencjach jakich nie oczekiwał do tej pory.
 • @michatek
  Skoro powstał Narodowy Konwent Polski to nie wymyślajmy kolejnego zjednoczenia, chyba że chcemy parać się brudnymi technikami koalicjowania, poszerzenia elektoratu o różne kolorowe zjawiska.

  Wymyślcie gazetkę w PDF max 6str. To dobry pomysł.
 • Admini - w sprawie obrazka.
  Dziękuję! Tamten był doprawdy okropny! :D
 • @michatek
  Pragmatyczne podejście godne uwagi.
  Tak konkretne zmiany muszą zostać opracowane i ogłoszone , są też sprawy szczególnie ważne i pilne , które sporządzam w "zestawieniu programowym".

  Wszystkie są czynione zgodnie z mottem przewodnim.

  Jeżeli pojawi się błąd to słusznie jest go wskazać. Koniecznie trzeba wykazać intencję więc staram się je też opisywać.

  Będę to robił tak czy inaczej.


  Co do zmian w konstytucji to są one niezbędne i warto się im przyglądać. Warto zwrócić uwagę na wiele słusznych podpowiedzi , które wnieśli blogerzy już wcześniej.
  Wiele drzwi już otwarto i nie ma sensu ich wyważać.

  Trzeba też wziąć pod uwagę pracę jaka już się dokonała i nie wałkować tematów , które już się pojawiły u wielu.

  Konwent niech rośnie w siłę. Ostatecznie w poświęceniu wytopi się prawda o intencjach. Nazwy są jak czas - bez znaczenia.
 • Ale czy znajdzie się ktoś kto to zainicjuje?
  Potrzebne są takie inicjatywy. Ale z drugiej strony wiele powstaje takich notek z których nic nie wynika. Trzeba działać. Jak działać? Wyjść i pokazać się, że się jest prawdziwym a nie tylko jakimś bytem internetowym. Ja choć prowadzę 'normalne' życie to mam potrzebę zjednoczenia się i jak będzie zwołanie to wyjdę z domu i stanę w szeregach patriotów. Znam wielu ludzi którzy by to zrobili. Ale potrzeba nam liderów. Silnych i zdecydowanych. Ben najmniejszej rysy. Nikt nie posłucha bytu internetowego. Ale czy znajdzie się ktoś kto to zainicjuje?
 • Dobrze, panie Space!
  na smokaaaaa!
 • POLSKA ZJEDNOCZONA PARTIA BLOGEROWNICZA ?? :)
  Żeby z tego tylko nie wyszla
  Polska Zjednoczona Partia Blogerowniczna
  pod auspicjami sb, wsi i peło :)
 • @malwa
  Może właśnie tylko ruch nowego typu, bez prezesów i sekretarzy, prezydiów i egzekutyw ma dziś szansę?

  Mój przyjaciel niedawno pięknie powiedział: "każda sytuacja w której jesteśmy bezradni jest w istocie szansą na odnalezienie drogi by zawierzyć swoje życie Bogu. Niestety - na ogół jej nie wykorzystujemy. Wolimy szukać ludzkich rozwiązań problemów".
  Może brak oczywistych liderów jest dla nas właśnie drogowskazem, byśmy obrali za przewodnika, za wodza - Chrystusa - Króla?

  Jeśli martwisz się o organizację, porządek - są inne niż centralizacja władzy sposoby, by je osiągnąć.
 • @jax
  Fajnie to powiedziałeś o tym, czytaniu z Pisma o Łazarzu i dalej... Coś w tym jest, bo przypadków nie ma! Ja osobiście mam co do Tomasza dobre przeczucia... :)
 • @DelfInn
  :)

  Tak jest - na smoka! Na węża starodawnego!

  (Jaki tam "panie". Proszę mi mówić "bracie" :)
 • @Zbigniew-Grzymski
  Pomysły, które zaprezenowałem praktycznie wykluczają taką nieszczęsną możliwość :) Niech Pan będzie z nami!
 • @space
  Uważam, że to dobra inicjatywa.
  Czas byśmy znaleźli to, co nas łączy, zanim będzie za późno, kiedy odkryjemy, że to, co nas dzieliło nie było tak istotne.

  Czas by niejeden ... dla Ojczyzny ratowania... rzucił się przez morze...
 • @malwa
  Cierpliwości. Tych "liderów" wyłoni się z czasem. Będzie ich kilkanaście dziesiątek! Cieszę się, że Pani/Pan rozumie, że to mają być osoby "bez najmniejszej rysy". Nie damy się tym razem zdrajcom oszukać. Proszę jednak nie czekać na zwołanie. Ale już teraz brać udział w Zjednoczeniu. Tak jak to określono w artykułach i komentarzach - proszę z nami być!
 • @malwa
  "Bez najmniejszej rysy."
  .
  Cienko widzę, człowiek nie anioł...
  Ale gdyby WSZYSTKIE "rysy" miałyby być JAWNE?
  .
  Dodałbym też "małą" REWOLUCJĘ: możliwość (realną) ODWOŁANIA "Przedstawicieli" przez... Naród?
  Kto na tyle odważny?
 • @Multimir
  Powiem szczerze że nie do końca rozumiem jak w program wsadzić stan obecny.
  Program ma wprowadzić zmiany i te zmiany przez warunki określić.

  Budzenie świadomości to inna rzecz to praca u podstaw.

  Natomiast sprawa globalnej manipulacji jest niezwykle ważna.

  Czy początkiem zamieszania jest Waszyngton ? Wygląda na to, że Korona Brytyjska nie opuściła swojej sukcesji i za sznurki pociąga z bezpiecznej oddali. Ale to temat na inną dyskusję.

  Nie do tego zmierzam - na globalnym podwórku nie zwojujemy wiele , trzeba sprawy zacząć tu w Polsce i robić to metodami jakich dawno już nie stosowano. Tylko u siebie coś możemy zrobić i albo zaczniemy od własnego terenu albo pozostaniemy obserwatorami upiornych rozbłysków nad globem.

  Jak ? To kluczowe pytanie ale jak się pewnie domyślasz wielu stosuje typowe szablonowe metody i jak widać żadna partia nie wychodzi po za schematy. Znane zresztą z mediów.

  Polska MUSI być mocna bo inaczej wcale jej nie będzie.

  Wszyscy są gotowi za nią walczyć i życie oddać... zobaczymy czy stać ich na więcej.

  Szykujmy więc kuźnię, w której wytopi się to co paskudne w Polsce i to co w nas paskudne bywało.

  Pomysły ? Proszę bardzo i takie , które nowe podejście potrafią wnieść.
 • @space
  Tak ogólnie - jestem za Pana inicjatywą.
  Ale....
  Poczekajmy tydzień - i zobaczymy, co z tego zostanie.
  Wtedy porozmawiamy o konkretach.
 • @Asadow
  Prawda.

  Znaleźli - bośmy TO "zgubili". Właściwie to nam TO podstępnie zabrano i schowano (bo się TEGO zniszczyć nie da). Ale TO samo nas odnalazło i teraz już nam TEGO nikt nie odbierze!
 • @DelfInn
  Słusznie napisałeś.
  Jeżeli wszystko będzie jasne, program dążenia oraz intencje jakimi się kierujemy to oczekiwany przez wszystkich lider jest bez znaczenia.

  Najpierw opracowanie kierunków i jednoznaczne ich określenie Tak - tak Nie - nie.

  Natomiast oczekiwanie na lidera jest kotwicą i zawsze dobrym wytłumaczeniem dla ... nie ukrywajmy ...nas wszystkich.

  Zawierzyć Chrystusowi Królowi tak to proste , genialne i pewne ...dzisiaj jedynie pewne.
 • @Asadow
  " Czas byśmy znaleźli to, co nas łączy, zanim będzie za późno, kiedy odkryjemy, że to, co nas dzieliło nie było tak istotne. "

  ......

  Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca, poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją.

  Bóg Honor Ojczyzna
 • @space
  Amen!
 • @Krzysztof J. Wojtas
  To nie jest "moja" inicjatywa. O konieczności zjednoczenia mowa od dawna. Pomysł z nazwą też nie jest jakiś wielce oryginalny i niejeden Polak na to już wpadł. Są grupy ludzi pod tym hasłem już aktywnie działające. Niemniej jednak idea tego hasła na NE pochodzi z pierwszego podanego przeze mnie linku (nie mój artykuł).

  Proszę Pana, aby tę inicjatywę potraktował jako naszą, wspólną. Inicjatywa oznacza zdecydowane działanie (a słowo "ale" nigdy w tym nie pomagało). Ale i tak osobiście dziękuję Panu za wsparcie już teraz :) Jeśli moje słowa będą dla Pana w jakiś sposób "świeże", proszę też spojrzeć poza idee polityczne na to, w Czym naprawdę chcemy się Zjednoczyć. To niesie ze sobą nieskończony potencjał, to coś więcej niż ludzkie plany.
 • @laurentp to ważna sprawa
  "Dodałbym też "małą" REWOLUCJĘ: możliwość (realną) ODWOŁANIA "Przedstawicieli" przez... Naród?''

  Taki hmm...społeczny pręgierz

  To musi się znaleźć w programie to ważna sprawa . Tym bardziej , że przedstawicieli już nikomu nie trzeba. Potrzeba ludzi służących pracą dla Polski i Narodu. Honorem jest służba narodowi kto jej uchybi musi odejść albo z honorem przyznając się do błędu i prosić o wybaczenie lub pod pręgierzem doświadczając rózgi.
 • @.O.R.K.S
  Teraz go tu nie ma, może poszedł spać? Nie pracuje po godzinach, jak Ty ;)
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Gdyby stać było Pana na odstąpienie od inteligencji, gdyby jej się Pan uczciwie zaparł, gdyby w niej Pan nie pokładał nadziei…Przenosiłby Pan góry.

  Ta smycz pozwala się Panu ocierać o prawdziwą mądrość i ściąga ponownie na wyżyny inteligencji czyli jednak w dół.

  Co nie oznacza że Pańskiego słowa nie mam na uwadze , wszak nie wszystko zostało powiedziane. Czyż nie ?

  Słusznie Space wezwał Pana do Pomocy . Bez mrugnięcia okiem dokonałem zmiany czy i Pan stanie w szeregu wezwania
  Bóg Honor Ojczyzna ?
 • ---------------BŁĄD !!!!!!!!!!!!!!!! który NIE !!!! ZJEDNOCZY !!!!!!
  ---- Bóg / Honor / Ojczyzna --
  ----------- na Bogu bazują !!!! i nim DZIELĄ !!!! ------Bóg -INSTRUMENTALNIE WYKORZYSTYWANY -- już tylko hasło !!! -właśnie do dzielenia
 • może najpierw lokalnie
  Warto założyć w zakładce lokalny tematy kto z kąd jest i się przynajmniej orientować do kogo blisko w realu, a do kogo daleko, podyskutować ilu ma się znajomych o narodowych poglądach.
  Może forum NE, tematy wg województw. To nam pozwoli się spotykać dyskutować o pomysłach, wizjach i na żywo łatwiej wnosić propozycje. Oczywiście lepiej rozmawiać poza netem. Zawsze można przygotować większą niespodziankę wielkiemu bratu :)
 • @ninanonimowa
  Słusznie zauważyłaś

  //Bóg -INSTRUMENTALNIE WYKORZYSTYWANY -- już tylko hasło !!! -właśnie do dzielenia//

  Święte słowa i oby były zrozumiałe dla wielu , bo tych którzy tego nie pojmą po prostu nam nie trzeba.


  Prawda nas wyzwoli !

  Bóg Honor Ojczyzna zjednoczy tych, którzy to wezwanie jak monolit mają w duszy w umyśle i w sercu. Inni będą wyłuskiwać "niewygodne" elementy. Najpierw jak zauważyłaś Bóg dla innych błyśnie Honor jeszcze inni zatrzymają się na Bogu bo cóż tam Ojczyzna...


  Pozdrawiam
 • @ninanonimowa
  Jestem wychowany w kulturze katolickiej, a mimo to w boga nie wierzę, ale.... to 1000lat historii mojego kraju i naprawdę denerwuje mnie kiedy próbują zdjąć krzyż ze ściany w sejmie, chrześcijaństwo to zbiór zasad postępowania w każdej możliwej sytuacji. Narzuca komplet haseł BÓG HONOR OJCZYZNA. Zasady rozumiane przez nas człowieczeństwo, te zasady, których zabrakło sąsiadom z Wołynia w 1943r., to dzięki wierze katolickiej takie czyny nie były popełniane prze polaków na taką skalę jak przez inne narody, nie wierzę w to że nie zdarzało się Polakom dopuszczać mordów na innych ludziach, ale zdaje się że na niewielką skalę. Więc jako Polak niewierzący również powiem BÓG HONOR OJCZYZNA, bo kocham ludzi naprawdę chcę żeby byli wszyscy równi i nie mam na myśli równości majątkowej.
 • @michatek tak będzie lecz na to przyjdzie czas
  Weź pod uwagę, że bez programu niczym się ten kierunek nie różni od innych.
  Obietnice….
  Wszyscy to robią ale tylko niektórzy potrafią odpowiedzieć na drobne pytanie …jak?

  Ponadto
  Czeka nas zmaganie z nami samymi, naszymi schematami , aspiracjami , „najlepszymi na świecie” pomysłami , oraz „jedynie słuszną” drogą naszych wyobrażeń. Wszystko to wiele razy trzeba będzie wypróbować najpierw na sobie i lepiej tu jawnie tak by uwagi innych wspierały nas choćby krytyką.

  Dopiero gdy uformujemy program , zbudujemy go to wówczas powiemy jednym głosem Tak – tak Nie – nie i będziemy gotowi do spotkania.

  A to może być praca dosyć ciężka bo jak sam wspomniałeś czeka nas zmaganie z konstytucją.

  Tak na marginesie brak dobrej wyszukiwarki na NE powoduje, że wiele cennych uwag wielu blogerów jest „dobrze” zakrytych. Z tymi mądrymi ludźmi, którzy już wiele spraw poruszyli , wskazali rozwiązania warto prowadzić rozmowy . A tak ich czas został stracony a nasz wysiłek niepotrzebny / odkrywanie koła/.

  Dzisiaj jedna droga jest pewna : „Bez Boga ani do proga” :)
 • @jax
  Zadziwia mnie Pan; od ponad roku rozważam na wszelkie sposoby możliwość konsolidacji ruchu narodowego.
  Opracowałem ideę Cywilizacja Polska, stworzyłem oracowanie dotyczące powołania ruchu Strażnicy EDEN-u, gdzie np. są rozważane możliwości obcej infiltracji. Jest trochę ludzi, którzy w to się zaangażowali. Jestem jednym z tych, którzy powołali Konwent Narodowy Polski.
  A Pan mi mówi, że inicjatywa w postaci jednej notki anonimowego blogera - przewyższa to wszystko?

  A do tego - Bóg, Honor, Ojczyzna - to pojęcia mocno atakowane przez lewaków; sądzi Pan, że takie proste hasła przyniosą zmianę mentalności Rodaków, bo to space ich użył?

  Moja sugestia - działajmy. Niech każdy dokłada cegiełkę, ale nie patrzmy tylko swoich pomysłów. Chętnie przyłączę się do inicjatywy, ale musi być wiarygodna, nie "palcem po wodzie pisana".

  A np. - jakie mają być relacje z KRK? Jaki system stanowienia prawa - kto (co) jest źródłem prawa? Co ma być probierzem patriotyzmu?

  A w linkowanym komentarzu jest projekt Deklaracji Ideowej KNP - jak odnosi się Pan i space do tego tekstu?

  Dlatego - sugeruję włączenie się do KNP - to "duży parasol" - tam może być realizowane także hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna".
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Ojoj... "tam może być realizowane także hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna" - nie brzmi to rozsądnie.
  To nie jest hasło, które może być obok... czegokolwiek.
  Może być tylko na samej górze. Ale nie chodzi przecież o to, że cały, wspaniały KNP ma się zapisać do "ruchu jakiegoś Space'a". Chodzi o to, że pod hasłem Bóg Honor Ojczyzna może pomieścić się i Zjednoczenie blogerów NE, i KNP, i inne - patriotyczne związki i organizacje.
  Wszyscy, których łączy ta hierarchia wartości:
  1. Bóg 2. Honor 3. Ojczyzna
 • @Asadow * * * * *
  A jednak się zapierają ...
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Wytoczył Pan działa mocnego kalibru.
  Rola KRK w Polsce - to trzeba bardzo starannie rozważyć bo to sprawa bardzo ważna i dla każdego bolesna - dzięki szykanom ale i z powodu prawdziwych zarzutów.

  Nie widzę przyznam szczerze Polski bez ducha katolickiego natomiast muszę ze wstydem ugiąć się przed wieloma rażącymi dowodami niepokojących zjawisk. Nie należy przy tym generalizować bo zła wola wśród przedstawicieli kościoła jest jednak marginesem a nie regułą.

  Rozwiązanie tkwi w prawdzie i tylko prawda może wiele spraw uleczyć. Jak ? To jedna z wielu rzeczy jaką bezwzględnie trzeba określić. Możliwe, że narzędzia są zawarte w konkordacie lecz ich nie znamy.

  Nad resztą Pana pomysłu pochylę się ponownie ale umysł wywyższony nad ducha już raz mnie u Pana zaniepokoił.
 • @Asadow
  Myli się Pan.
  Przede wszystkim - proszę przeczytać notkę, którą właśnie zamieściłem. Bóg jest naszym ludzkim pojęciem rozumianym zależnie od poziomu świadomości.
  Zatem już pierwsze określenie hasła jest nie do końca jednoznaczne i może być interpretowane.
  Bo mówiąc Bóg - ma pan na myśli żydowskie pojęcie Boga, czy chrześcijańską Trójcę Przenajświętszą, czy też rozumienie hinduskie?

  Ja wychodzę z zasady, że Stwórca dał nam jedno Prawo - Prawo Miłości (Boga, ludzi, otoczenia i samego siebie). Na tej podstawie tworzymy (bądź nie) swoje wyobrażenia Bytów. Czy są adekwatne - to jest pytanie.

  Tworząc ideę struktur organizacyjnych państwa - należy je tworzyć tak, aby wypełniać Prawo Boże.

  Pisze Pan Honor.
  Dopiero ca, jak zamieściłem notkę - "Dumny, jak Żyd".
  Co Pan rozumie pod pojęciem honor, jeśli nie wziął Pan udziału w dyskusji.
  Bo przecież połączenie tytułowe jest oksymoronem.
  Jak chce Pan realizować hasło w naszych warunkach?

  Dlatego - bez obrazy - bo te uwagi nie są po temu, są raczej sugestią dla rozważania problemu.
  Polski wielkiej nie da się zbudować na hasłach niosących niepewną treść.
  To musi być treść uniwersalna i dopiero przystosowana do polskości. Nie odwrotnie.

  Wtedy nasze cele będą jasne dla wszystkich - także dla wrogów. A walki nie da się wygrać bez stawania do konfrontacji na każdym polu. Każdy fałsz - to śmierć idei.
  Acz możemy się różnić w ocenach poszczególnych zjawisk.
  I to tyle.
 • @jax
  Proszę przeczytać ostanie notki i odpowiedź dla Asadowa.

  Już kiedyś pisałem - Cywilizacja Polska jest spójna także na poziomie mistycznym. A ja nie wychodzę ponad poziom ludzkiego ducha.
  Chrześcijaństwo jest prawem do wielbienia Boga w każdym zakresie ludzkiego poznania. A Pan chce wprowadzać bariery. To właśnie jest największe zagrożenie idące od strony KRK, gdzie te bariery są traktowane jak nieprzekraczalne.
  I to jest prosta droga do judaizmu. Ostatni moment, aby z niej zawrócić.
 • @space
  Ja jestem taki niesmialy, i odpisalem do skrzynki pocztowej. I moze to nawet nie taki glupi pomysl aby wymieniac poglady w skrzynce, gdyz artykuly w NE przelatują jak meteroyty. Chyba ze NE zafunduje nam jakis staly kąt, ktory nie bedzie znikal z ekranu w ciagu paru godzin? Czy ten projekt ma w ogole jakies poparcie NE?
 • @Krzysztof J. Wojtas ... papierek lakmusowy i skalpel
  //Bóg jest naszym ludzkim pojęciem rozumianym zależnie od poziomu świadomości.
  Zatem już pierwsze określenie hasła jest nie do końca jednoznaczne i może być interpretowane.//


  Z tego powodu przeintelektualizowany poziom świadomości do niczego nie prowadzi , Polacy nie oddawali życia za twory intelektu, chrześcijanie też nie z tego powodu oddawali życie ( w pracy lub męczeństwie).

  To (umysł) jednak gloryfikowali …komuniści do pewnego stopnia może się poświęcali. W co tak do końca nie wierzę i pieśni komunizmu traktuję jako mit.
  Tu trzeba jasnego podejścia Albo –albo.
  Tylko ludzie wierzący w Boga, a nie myślący o nim jako o formie wyobrażenia chcą i mogą działać.

  Bóg wyimaginowany umysłem intelektualistów to zawsze współczesna forma cielca o tyle niebezpieczna że choć wyrzeźbiona umysłem to jednak bardzo trwała. Intelekt kalkuluje szpera, szuka sensu i zniewala opłacalnością czynów.

  O zawierzenie tu chodzi, o poddanie się, o tę ofiarę nawet za cenę podporządkowania intelektu temu czego intelekt nie ogarnia. Świadomym umysłem ogarnął Pan nieogarnione ? Nikt tego nie dokona, a inteligencja to jednak szczurza domena lucypera, domeną Boga jest Mądrość i Miłość.
  Nie mam pojęcia Boga wiem o nim niewiele a może nawet nic ale mam łaskę wiary jak wielu innych tak obdarowanych.

  Duma chodzi w parze z pychą zaś Honor z łaską miłosierdzia. Służba jest dumą Honoru a ucisk i bezwzględność hańbą dumy.

  To droga wiary, a nie intelektualnego przeszczepu czyli jej mózgowej imitacji.

  Co napiszę nie wiele znaczy sprawdź się Pan - Test tu i już:

  A teraz wstań, podnieś głowę i zawołaj z serca tu i teraz .

  Bóg Honor Ojczyzna !!!

  Czemu zamiast wspaniałego echa zaległa cisza…. Pojąłeś nicość płynącą z umysłu ? Nie stać Pana na szaleńczy wiarą okrzyk w bezpieczeństwie czterech ścian, a świat zmieniać będziesz ?

  Jednak zrób to i sprawdź a na tych wykrzyczanych słowach, poznasz Pan wówczas "siłę" tej ...własnej ledwie świadomości.

  Pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Do zrozumienia pewnych tajemnic (czasem bardzo prostych) nie da się dojść bez szczególnej łaski.
  Myślę, że musimy się wiele modlić o zdolność do porozumiewania się i budowania solidarności.
  Wierzę, że porozumienie się na potrzebnym poziomie jest nawet możliwe, bez pełnego zrozumienia łączących nas pojęć.
 • @ SPACE i Komentatorzy
  Bracie , SPACE , zjednoczysz 100 a nawet 238 osób pod hasłem
  BÓG HONOR OJCZYZNA .

  Dlaczego taka grupa ma liczyć na poparcie kilku milionów Polaków ?

  Co im zaproponujesz innego od tych , którzy teraz Polakami rządzą ?

  Czym ich przekonasz , aby Ci zaufali ?

  Czym będziesz wspanialszy , bardziej dostojny i lepiej zorganizowany
  niż Kościół Rzymskokatolicki w Polsce ?
  On też posługuje się podobnymi hasłami .
  >>>Boże coś Polskę >Maryjo ,Królowo Polski
 • @SPACE cd.
  Ja pracuję krok po kroku , aby przekonywać prawicowców ,
  że najpierw muszą określić jakie dobro chcą dla Polaków
  i potem dopiero zjednoczyć się do jego realizacji .

  Bracie Space ,nie pomyśl ,że chcę Cię zniechęcać . Życzę Ci naprawdę sukcesów . Ale prawa organizowania ludzi są jednoznaczne . Coś za coś .
  W komentarzach już mogłeś przeczytać ,jaki efekt przyniosły podobne inicjatywy pod równie pięknymi hasłami...
 • @zbigniew1108 Wszystko to się pojawi dla tych którzy widzą fundament inni i tak nie dostrzegą.
  Szukasz
  Lecz najpierw trzeba nam się określać. To chcę a tego nie chcę.

  Bóg Honor Ojczyzna to jest zawołanie , które jednoznacznie polaryzuje nastroje tu obojętni tylko wykażą ugruntowany balast marazmu, śliscy w intencjach pójdą w podziały, mocni w duchu będą nim wzywali. To wezwanie MUSI być atakowane ... i dobrze, że tak się dzieje.
  Nie ma przymusu ale czujność i przypomnienie że to co ważne to nie tylko slogan to nie jest tylko frazes.

  Tak jest tak chcę być w zgodzie lub Nie jest nie, a Bóg Honor Ojczyzna to nie dla mnie bo… szereg wymówek.

  Dostrzegam Twoje poszukiwania i błędne drogi uwiedzenia. Cały świat jest zwodzony więc jak iść po bagnie , jak budować dom na błocie.

  ///Sprawa NWO nie jest chyba taka jednoznacznie negatywna ,jak myślałem do tej pory..... Pilnie potrzebna jest prawdziwa światowa władza polityczna.///

  Co i na czym chcesz budować ?

  Fundament MA ZNACZENIE bez fundamentu można się tylko zatracić w budowie nowoczesnej ale pewnej ruiny.
 • @zbigniew1108
  //Czym będziesz wspanialszy , bardziej dostojny i lepiej zorganizowany
  niż Kościół Rzymskokatolicki w Polsce ?//

  Kościół ma określoną misję. Nie jest nią administrowanie ziemskimi sprawami narodu.
  Od 30 lat ludzie Wiary są w defensywie, jeśli chodzi o życie publiczne.
  Doszliśmy do krawędzi przepaści - nie możemy się dalej cofać.
 • @zbigniew1108
  Masz rację, że wszelki ruch o aspiracjach politycznych musi przekuć aksjologię na konkrety - praktyczne rozwiązania w każdej sferze życia publicznego.
  Ale ważne jest uczciwe wylegitymowanie się aksjologią właśnie.
  Trzeba zacząć od podania podstaw etycznych, według których każdy - przyszły - punkt programu - może być oceniony. Brak jednoznaczności lub gorzej - jawne opowiadanie się przeciw chrześcijańskiemu systemowi wartości przez dominujące partie, jest powodem frustracji wielu patriotów, którzy nie mogą realizować swoich aspiracji do służenia Polsce w ramach istniejącego układu sił politycznych.
 • @jax
  W sumie - bardzo bliskie jest mi stanowisko przedstawione przez Zbigniewa 1108.

  Pan idzie zbyt daleko w swych oczekiwaniach (a nawet żądaniach). Z jednej strony traktuje negatywnie intelektualizm intelektualistów, ale zapomina, że pojęcia wypracowane przez Ojców Kościoła są taką samą pracą intelektualną tylko, że opartą o naukę Chrystusa.
  Nie ma żadnego Bożego potwierdzenia tych ustaleń - zostało to uczynione na Soborach. Dogmat nieomylności Papieży w sprawach wiary - także jest decyzją Soboru przyjęty. Żadnej pieczątki Pana Boga na tym akcie nie ma.
  (To złośliwość z mojej strony względem Pana).

  Pan pisze o zawierzeniu. Dobrze, ale komu i na jakiej podstawie?
  Czy mam zawierzyć Watykanowi o potrzebie utworzenia Rządu Światowego?
  Byłem przeciwnikiem wejścia do UE, ale zawierzyłem JPII i jestem skłonny tego zawierzenia bronić. Ale nie zawierzę obecnym pasterzom - a Pan zdaje się do tego namawiać.
  Więc proszę wyjaśnić komu, albo jakim zasadom - należy zaufać. Które z określeń nie są górnolotnymi hasłami, a mają jednoznaczną interpretację - bez możliwości nadania im innego znaczenia?

  A w sumie; moje rozważania są prowadzone właśnie w kierunku odrzucenia intelektu w wyborach, a kierowanie się zasadą Miłości.
  A właśnie Pan, rzekomo także z tej strony - mówi, że to intelektualizowanie i należy zawierzyć durniom, bo oni wierzą.

  A Polacy byli często wmanewrowywani w walkę o szczytne hasła, które w realizacji okazywały się ich zaprzeczeniem.
  Tak było z "Solidarnością" choćby.

  Dlatego - proszę o konkrety - bo na razie Pana żądania są kolejnym mamieniem.
  Dość takich manipulacji.
  Dlatego - raz jeszcze - proszę nie narzucać swych oczekiwań, a wskazać realizacje. Dla mnie jest Pan na granicy: albo - albo.
 • @Asadow
  Pana postawę mogę zaakceptować; zawsze i u wszystkich jest taki poziom rozumienia, gdzie dalszy krok jest tajemnicą. Te proste są najbardziej trudne do zrozumienia.
  Zawsze zatem istnieje potrzeba wiary w słuszność postępowania - tę można uzyskać przez zawierzenie w modlitwie.

  To, przed czym się bronię i protestuję, to nakazywanie zaufania w sytuacji, gdy drogą wiedzy widać błędne skutki postępowania.
  Dla mnie poddanie się takim nakazom jest tożsame grzechowi przeciwko Duchowi Świętemu. To nie będzie wybaczone.

  Dlatego podkreślam konieczność stworzenia doktryny spójnej na dostępnych poziomach odniesienia tak, aby nie kleić fałszem dziur w logice. A hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna" jest zbyt "dziurawe" aby stało się jednoznacznym wskazaniem. Zaś narzucanie go - dowodzi możliwości manipulacji. Stąd moje zastrzeżenia.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Może nie tyle dziurawe, co pozostawia bardzo dużo przestrzeni na szczegółowe treści.
  Musimy jednak oderwać się od dyskusji o symbolach, etykietkach i zawołaniach i przejść do "tworzenia doktryny spójnej na dostępnych poziomach odniesienia" (nb - świetne określenie).
  Może w swojej prostocie ducha źle zrozumiałem wezwanie Space'a, ale myślę, że jesteśmy zaproszeni do karczowania, dalej orki, siania itd. - a nie na żniwa. Może opacznie Pana rozumiem, ale słyszę: "nie wezmę udział w formowaniu czegokolwiek, co już nie jest uformowane - i to w sensowny sposób". Żeby było to jasne - szanuję taką postawę, bo marnotrawienie czasu też jest grzechem. Jeśli w świetle Pańskich doświadczeń i mądrości taki start i takie hasło źle wróży inicjatywie, to oczywiście nie powinien Pan angażować się wbrew własnemu sumieniu.
  Myślę, że każda wspólnota może skorzystać na życzliwej krytyce osób z zewnątrz niej, dlatego chciałbym myśleć o Panu jako o ostrożnym przyjacielu tej inicjatywy - jeśli mi wolno(?).
  Czas, praca i owoce zweryfikują do czego to dąży i może będzie Pan zadowolony ze swojej ostrożności, albo - dostrzeże dobre powody by się przyłączyć...
 • @Asadow
  W sumie - mamy małą moc oddziaływania. To, co tutaj robimy - to tworzenie przestrzeni patriotycznego dyskursu.
  Wierzę, że wyłoni się zeń nowa siła zdolna odbudować Polskę.

  Dlatego - ostrożnie - popieram wszelkie takie inicjatywy; nawet circ!!!
  Ale reaguję, gdy staje się to nakazem "jedynie słusznej drogi".

  Opcje tu wskazane można realizować w KNP.
  Jeśli ten ruch chce startować samodzielnie - dobrze. Jednak winna zostać wskazana i realizowana droga konsolidacji. Ewolucyjnie.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Wstęp desperacki bo nie nowy ale populistyczny
  Jednak poniższe zdanie mnie ucieszyło
  //(To złośliwość z mojej strony względem Pana).//
  Urocze to było i ujmujące dziękuję za ten sympatyczny żart : )))


  Nie rozumiemy się choć liczę na Pana zrozumienie.
  Zadam pytanie inaczej i zagadkę przy okazji . Jak bardzo inteligentny powinien być człowiek by rozpoznać w inteligencji wroga ? Stać Pana na to i doprawdy nie pojmuję jaki jest powód , Pańskiego zaparcia. Uczepienie się szczurzej cechy ogranicza Pana a nie uwalnia.

  Solidarność jest złym przykładem – czemu (?) wiemy doskonale. Darujmy sobie te kierunki.

  Ach jak ta inteligencja wodzi na manowce.

  Powtarzam więc
  „O zawierzenie tu chodzi, o poddanie się, o tę ofiarę nawet za cenę podporządkowania intelektu temu czego intelekt nie ogarnia. „

  A skoro Pan nie pojął wyjaśniam.

  O zawierzenie Bogu chodzi.

  Jak mógł Pan wpiąć swą osobę w (intencje nawet ) grono durnowatego towarzystwa. Sadzi Pan że z Pana drwię czy z Panem walczę ? Nic z tych rzeczy.

  Kto jednak sam stworzył wizerunek Boga nie podda jemu własnych intencji.

  Dobrze niech więc Pan próbuje ale od zawsze i od teraz i na zawsze będzie Panu towarzyszyło wezwanie Bóg Honor Ojczyzna a zaręczam , że z każdej strony będzie Pana wzywało. Proszę nie trawić sił na walkę , to przeczy nawet inteligencji.

  Pozdrawiam
 • @ninanonimowa
  Czy Pani nie chce się zjednoczyć przez Boga? Czy jeśli nie poznała Go Pani jeszcze, to przeszkadza Pani miłość bliźniego? Czy jest coś piękniejszego niż, to aby ludzie tu na Ziemi, żyli jak bracia i siostry i miłowali się? Tego właśnie pragniemy, proszę Panią!

  Co jest takiego w Bogu, co dzieli? My łączymy się z każdym, kto po prostu chce działać zgodnie z zasadami, które wspólnie z nami uznaje za dobre dla Ludzkości.

  Trudno określić, przed pewnym działaniem, czy jest robione w imieniu Boga, czy raczej jest wykorzystaniem Jego imienia. Aby to wyczuć, niezbędny jest Duch. Ale na pewno można rozpoznać po owocach. Wiemy, że imię Boga starano się niejednokrotnie wykorzystać do złych celów, bo owoce były przerażające. Jednak część z tego to kłamstwa, a nie mówi się powszechnie, ile dobra i piękna pochodzi od ludzi, którzy naprawdę dla Niego działają.

  Taki był cel naszych wrogów, aby nam obrzydzić To, Co Najpiękniejsze, abyśmy wybierali to, co oni nam proponują. Prawda jest jednak taka, że wróg kłamał i oszukał nas niejednokrotnie przynosząc owoce najgorsze z możliwych.

  Efektem tego jest stan Polski i Świata w tym momencie. Jest to właśnie wynikiem "wykorzystania" albo odrzucenia Boga. Mało jest w ludziach autentyczności w dążeniu do Dobra. I Pani będzie trudno nam zaufać. I ja to rozumiem. Ale proszę przyjąć do wiadomości, że Prawda dalece przekracza Pani zdolności rozumienia i postrzegania i niedługo się Pani o tym przekona. Tutaj, wśród nas, ma Pani autentyczną wiarę, nadzieję i miłość. Tego się nie da udawać. I Pani też już czuje gdzieś w środku, że nie są to tylko puste słowa. Bo kobiety mają wielką mądrość w sobie ukrytą. Wystarczy, że ją przebudzą!
 • @Krzysztof J. Wojtas - TO JUŻ WIELE, moim zdaniem
  //Ja wychodzę z zasady, że Stwórca dał nam jedno Prawo - Prawo Miłości//

  Ale trzeba też przyjąć, że Miłość jest większa niż umysł. Świat jest Miłością zbudowany. Przewaga umysłu powoduje olbrzymie katastrofy. Przykładem jest matka - cóż jej po dziecku? Ileż wysiłku, ileż poświęcenia! Po co to wszystko? Sam instynkt, zwierzęce żądze? I tak matek dziś ubywa, bo zaczynają kalkulować i myśleć, co się im opłaca, a co nie. Poświęcenie? A cóż to znaczy? "Poświęcę się - owszem, ale jeśli zyski przekroczą straty". Praca, którą mają, sporty, które uprawiają, relacje, które potworzyły, przyjemności, mniejsze i większe zobowiązania... Wszystko trzeba odrzucić i dać umęczyć i rozerwać swoje ciała... dla czego? Dla małej istoty, która nic nie potrafi, nic nie rozumie, nic nie daje? Do końca życia martwić się o nią i starać, oddawać co swoje? Nie widać tu żadnego zysku, to się zupełnie nie opłaca!

  A jednak - każda prawdziwa matka doświadcza tego, co zupełnie ją przekracza. I to jest dar miłości, który ona sama składa i otrzymuje zarazem. I to wszystko jest z wiarą związane. Z wiarą, że to jednak ma sens, bo naprawdę ma. I jest to Łaska, nad którą człowiek NIE PANUJE. Takiej Łaski właśnie życzę Panu z całego serca, aby Pan ujrzał, że teraz tylko BÓG HONOR OJCZYZNA - to małe, nic nie znaczące hasełko, które urośnie i przerośnie nas samych, nasze ograniczone umysły. Które będzie w nas krzyczeć i wyrywać się z naszych piersi do działania, które zmieni Polskę a następnie świat.

  A do tego trzeba jedynie kochać i wierzyć, że dobrze czynimy. I nie patrzyć, kto ile dał, bo to nieważne. Ważne, ile jeszcze można dać, ile jeszcze można poświęcić. Dla zjednoczenia środowisk patriotycznych w całym kraju. Czy jest Pan na to gotowy, czy odejdzie, "bo wiele ma posiadłości"?

  (A obawa przed odrzuceniem "Boga Honoru i Ojczyzny" przez lewactwo - bardzo znamienna! Czyżby i Pana diabeł wystraszył? A czegóż on się w tym haśle boi najbardziej? I na co nam lewactwo, skoro Boga odrzuca za Jego zasady? Nawet ich drwiny mogą być naszym pokarmem, który nas oczyszcza, wzmacnia i buduje. A im daje do myślenia i przemienia.)

  Na "konkrety" proszę poczekać. Wierzę, że tak, czy inaczej, będziemy mieli wiele wspólnego.
 • CIEKAWE
  http://Ryszard.Opara.nowyekran.pl/post/41236,zbiorowe-samobojstwo-narodu-nie-wierze#comment_290632
 • @space
  Mam takie pytanie: żąda Pan ode mnie gotowości do poświęcenia na rzecz zjednoczenia środowisk patriotycznych.
  A jednocześnie nie wykazuje Pan najmniejszych skłonności do czynienia tego samego.

  Czyli Pana postawa jest znamienna - wszyscy mają się dostosować do moich poglądów - to będziemy wspólnotą.

  Drogi Panie. To prosta droga do totalitaryzmu.
  Linkowałem notkę, gdzie zamieściłem propozycję Deklaracji Ideowej. Nawet nie raczył się Pan odnieść. Czyli będzie Pan narzucał swoje rozwiązania bez zwracania uwagi na innych.
  Proszę wybaczyć. To nie jest droga wspólna.

  Zatem. Skoro Pan nie jest gotowy do wspólnego działania, to dlaczego tego oczekuje ode mnie?
 • @jax
  Podobnie jak space - żąda Pan ode mnie zawierzenia Bogu, ale na zasadach, że to Pan mi wyjaśni jak mam zawierzać.
  Znaczy - chce Pan być Pośrednikiem. Znamienna postawa.

  Personalizm to prawo bezpośredniego zwracania się do Boga - pośrednicy są tu niepotrzebni. Rolą jaką można uznać - to głoszenie Ewangelii - Dobrej Nowiny mówiącej, że Bóg kocha wszystkich ludzi. Pański problem, że ta Dobra Nowina mówi też, że to pośrednicy bronią ludziom dostępu do Boga.

  Jednym słowem - mota Pan. Dlaczego?

  Pozdr.
 • Uczciwość
  Tak jak w PiS tak i na NE, nikt nie wie kto jest kto, aż okaże się, że to agent.
  Sama idea powstania NE miała na celu i mam nadzieję, że jest tak nadal, zjednoczenie środowiska myślącego podobnie, uczciwego i wyrażającego prawdę bez osłonek. Jak dotąd widać, że realizowane jest to całkiem nieźle i informację są prawdziwe. Całość skupia, a też odrzuca pewne grupy osób i widać to po artykułach jakie się pojawiają. Poparcie dla każdego ruchu walczącego o dobro Polski jest znaczące aczkolwiek wciąż ukryte.
  Nie ma co się czarować, wszyscy jesteśmy inwigilowani i trzeba się liczyć z konsekwencjami. Sporządzenie listy wrogo nastawionych do obecnej władzy, to wystawienie bandziorom tych ludzi na tacy.
  Myślałem kiedyś abyśmy przygotowali na wszelki wypadek listę, ale osób którym zawdzięczamy ten bałagan i biedę. Lista ta byłaby też informacją dla tych osób, że o nich wiemy i nie dawała by im spać spokojnie.
  Uważam, że jeszcze jest zbyt mało determinacji wśród społeczeństwa, aby można się zjednoczyć. Wiele osób wciąż popiera PO,PSL,SLD,Palikota i uważa ich za siłę przewodnią. Należy więc wciąż pisać i rozmawiać, informując społeczeństwo, głosząc prawdę i odsłaniając szerzące się zło. Na zjednoczenie jeszcze za wcześnie.
  Pozdrawiam wszystkich
  MrKrzysiek
 • @jax
  A jeszcze. Przeczytałem odpowiedź Pana dla Marka Kajdasa - tekst poprzedni space.

  Tamte uwagi są zgodne z moimi poglądami.

  To, co nas różni, że nie dokonuje Pan ocen samodzielnie. Zasłania się wskazaniami Papieża itd. To nie jest postawa chrześcijańska.
  Chrześcijanin jest zobowiązany do samodzielnego określania, co jest dobrem, a co złem w danym kontekście. Bo nie istnieje absolutne dobro i zło, acz wielu takie próbuje narzucić przekonania.

  W sumie; jest Pan na szerokiej ścieżce, ale ona nie prowadzi do celu. Nawet w Ewangeliach jest ostrzeżenie - niech Pan uważa, bo jest Pan na granicy.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  PO PIERWSZE: przeczytałem deklarację ideową Konwentu Narodowego Polski:

  //Deklaracja Ideowa
  Pomni dziedzictwa Przodków znojnych pracą przy budowie Rzeczy Pospolitej, gdzie każdy obywatel miał prawo do życia, pracy i rozwoju, świadomi Bożej Opatrzności, która doświadczeniami hartowała poczucie polskości, a chcąc kontynuować dzieło Ojców w dostosowaniu do obecnych wyzwań – powołujemy Konwent Narodowy Polski.

  Polskość – wypracowana w historii bytu Narodu, a doświadczona ogniem w tyglu przeciwności – to pragnienie wolności ograniczonej miłością.
  Miłością do Boga, ludzi i całego otaczającego świata.
  Tylko takie ujęcie daje możliwość wszechstronnego rozwoju człowieka w samoograniczeniu miłością ludzkiej natury.

  Niech zatem polskość będzie , jako Zasada Naczelna, źródłem i probierzem naszych poczynań.

  Konwent Narodowy Polski – ma być miejscem, gdzie spotkać się mają wszystkie ruchy i stowarzyszenia, aby wspólnie wypracować drogę do budowy Polski na której Praw straży stać będą wszyscy obywatele.
  Prawa i struktury organizacyjne chcemy tworzyć w oparciu o Zasadę Naczelną, gdzie miejsce w społeczeństwie wynikać będzie z pragnień, pracy i poświęcenia jednostki.

  Tak nam dopomóż Bóg.//

  UWAŻAM, ŻE NAPISAŁ PAN TO PIĘKNIE I MĄDRZE! Osobiście bez wahania przyjąłbym te zasady, jako zasady Zjednoczenia. Myślę, że inni członkowie też nie mieliby nic przeciwko (choć może chcieliby coś dodać). Przepraszam, że wcześniej się tym nie zająłem, ale chciałem to wczoraj odłożyć na później, bo obawiałem się, że materiału będzie zbyt wiele na wczorajszy wieczór. Dziękuję, że mi Pan to dziś przypomniał.  PO DRUGIE: niczego od Pana NIE ŻĄDAM. Jedynie (mniej lub bardziej) pokornie proszę, aby zastanowił się Pan, pod jakim tak naprawdę hasłem powinny się zjednoczyć wszyscy polscy patrioci. Czy Konwent Narodowy Polski "to je to"? Na pewno? Jakże bym się ucieszył, gdyby razem z członkami Konwentu zdecydowali Państwo o tym, że zmieniacie nazwę i "kradniecie" tę, którą zaproponowałem (to dowodzi, że Panu ufam), albo raczej, że czynicie "organ" Konwentu częścią większego ciała Zjednoczenia, w którym jednak nie ma wyróżnionego centrum. Bo to właśnie prowadziłoby do totalitaryzmu! Nie może w Zjednoczeniu nikt rządzić, bo to ma być Zjednoczenie a nie podporządkowanie się!

  Pan, zdaje się, nie do końca nas zrozumiał. Chciałbym podkreślić jeszcze raz, że moja (nieskromna) osoba nie ma tu najmniejszego znaczenia. Ja tę ideę oddam każdemu do propagowania, jeśli tylko obieca, że mnie w tym dziele (propagowania) zastąpi! Nie obchodzi mnie w najmniejszym stopniu, aby ktoś wspominał, że to w jakimś stopniu pochodzi ode mnie. Każdy, kto rozumie, wierzy, propaguje - jest twórcą Zjednoczenia. Tu chodzi tylko o to, aby wszystkie aktywne i zdolne do poświęceń stowarzyszenia, środowiska, ruchy, które łączą wspólne wartości wyrażone w tych 3 słowach spotkały się pod jednym sztandarem. Interesuje mnie tylko dobro Polski, Polaków (i co z tego wynika - świata). Dzieło Zjednoczenia nie jest dziełem jednej albo kilku osób i to jest w tej idei piękne. I nie ja na to wpadłem, tylko wpadły na to setki Polaków przede mną w tym Pan, Panie Krzysztofie. My jednak zaproponowaliśmy nazwę, o której uważamy, że jest na potrzeby zjednoczenia Polaków najlepsza. Nie my ją wymyśliliśmy, nie my byliśmy pierwsi. Nic tu do nikogo nie należy! Zjednoczenie nie może należeć do nikogo, bo jego naturą nie jest przynależność lecz współtworzenie. Zjednoczenie nie zmusza też żadnej organizacji do odrzucenia swojej nazwy, lecz zachęca do podpisania się wraz z innymi ruchami w jednym imieniu.

  Proszę mi więc powiedzieć , czy naprawdę może Pan stwierdzić uczciwie, że Zjednoczenie Środowisk Patriotycznych: BÓG HONOR OJCZYZNA nie jest najlepszym z możliwych imion dla ruchu, który ma ogarnąć całą Polskę i przemienić nasz naród, nasz kraj?

  (P.S. Wysłałem też Panu wiadomość prywatną.)
 • @space
  Jesteś wielki chłopie sam bym tego lepiej nie wyraził a tak wdałem się w niepotrzebną szermierkę.
 • @MrKrzysiek
  Gdyby był czas na zjednoczenie, ono by już nastąpiło. Ten czas nadchodzi dopiero teraz, kiedy wszystko stało się tak konkretne, że lepiej, żeby już bardziej konkretne nie było. Jak napisałem w pierwszym akapicie notki http://space.nowyekran.pl/post/37734,bezkrwawa-rewolucja-narodu-polskiego

  Nie obawiajmy się inwigilacji, cóż mamy do ukrycia? Zjednoczenie będzie całkowicie jawne, otwarte dla każdego, kto nie jest ewidentnym zdrajcą. Mają się zjednoczyć i tak już istniejące ugrupowania + jednostki niezrzeszone. Jedynie obrady Przedstawicieli (czy jak tam by ich nazwano) byłyby tajne i dlatego wymaganie ich nieskazitelności.

  //Uważam, że jeszcze jest zbyt mało determinacji wśród społeczeństwa//
  Dlatego niezbędne jest Zjednoczenie. Małe ruchy o wspólnych wartościach rozrzucone są po całym kraju, nie komunikują się ze sobą. Tylko ich połączenie pod wspólnym sztandarem, dla wspólnie określonych celów, sprawi, że będą zauważone przez wszystkich Polaków i to znaczną część tych Polaków popchnie do tworzącej się wspólnoty. Jest to zawarte w drugim akapicie niniejszego "manifestu".

  Lista o której Pan mówi jest potrzebna, ale którą jej część publikować w celu uświadomienia społeczeństwa? - o tym powinni chyba decydować Przedstawiciele. Lepiej odciąć najbardziej schorowaną cześć organizmu (raka), a to, co da się uzdrowić, zostawić w niepewności i dać jej szansę na "wyzdrowienie". W ten sposób nie zużywamy od razu całej amunicji i dajemy wrogowi szansę na oddanie bez walki części terenu. Pozwólmy, aby część z nich została rozliczona dopiero przez Boga, jednak zabierając im możliwość działania na szkodę Polski.
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Nie naciskam Pana, a wbrew pozorom w pewnych sprawach mamy podobne zdanie lecz jeszcze Pan tego nie dostrzegł.

  Mam pewne wątpliwości , które pewnie Pana zaskoczą i tymi podzieliłem się z Panem Markiem Kajdasem zadając jemu trzy trudne pytania na jego blogu pod jego ostatnim postem.
  Obawiam się , że nie otrzymam odpowiedzi więc wówczas za trzy dni usunę te pytania, podobnie postąpię z tymi wpisami jeżeli mają one stanowić dla Pana źródło frustracji. Nie ma między nami zrozumienia więc i nie ma potrzeby ciągnięcia tego dłużej.

  Sprawę podstępu i oszustwa jakim jest inteligencja kiedyś już poruszałem więc przeniosę ją tu by jasne były moje intencje. W tej sprawie nie zmieniłem zdania i ta stara zaduma będzie tu istotna.

  Wówczas możemy spierać się o sprawy które , licząc na inteligencję i płynącą z niej czasm wyrozumiałość właśnie Panu zasygnalizowałem.

  Czy pouczam ? Piszę co moje i tylko tyle , zaś czyta kto chce .
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Powiem Panu, że osobiście nie daję wiary nieomylności papieży. Jednak to, co jest mądre w ich wskazaniach, gdzie czuję Ducha, to przyjmuję. Moim zdaniem Watykan jest zarażony masonerią, ale to nie wyklucza przecież całego KRK, jako "platformy" działania Bożego, bo Kościół to ludzie. Zresztą to chyba oczywiste, prawda?
 • @jax
  Może zacytuję te pytania do mnie jako może otwarcie szerszej dyskusji.


  "@Marek Kajdas ...Trzy trudne pytania
  Zyskacie MILIONY KATOLIKÓW, PATRIOTÓW, NARODOWCÓW. Warto? Warto.

  Proszę mi odpowiedzieć / w miarę możliwości oczywiście/
  1 /Jak widzi Pan problem judeochrześcijaństwa w swoich planach.

  Wiemy że elity NWO nie odpuściły sobie łakomego kąska jakim jest Kościół Rzymsko Katolicki. Zawsze był infiltrowany przez masonerię , KGB CIA , syjonistów Czyli wspólny front pod wieloma nazwami.

  2/Co z zainfekowanymi a zakamuflowanymi agentami w kościele. Co w sytuacji gdy nie prosząc o przebaczenie , przebaczenia nie oczekują a prowadzą po mistrzowsku swoją złą robotę ?

  Wszak mamy jawne dowody na ich działanie , które możemy rozpoznać po obrazoburczych wypowiedziach hierarchów publikowanych w mediach podległych wrogom tak Polski jak i Katolicyzmu.

  Możemy je rozpoznać poprzez działania zmierzające do zablokowania wielu szlachetnych inicjatyw lub rozbudzeni zgubnych nowatorskich modernistycznych praktyk.


  3/ Co w sytuacji gdy Kościół powołując się na posłuszeństwo nakaże Panu zaprzestać działalności? Co z tym ruchem oraz im podobnym będzie gdy biskupi ogłoszą wspólnie że np. Watykan popiera globalizację , a wobec tego wszelkie ruchy lokalnie patriotyczne nie mogą odnosić się do ponadnarodowej i ponad systemowej doktryny katolickiej?

  Jaki ma Pan plan B wobec groźby zaistnienia takiego dictum.

  Pytam powodowany głębokim niepokojem i (w miarę Pańskich możliwości) oczekuję szczerej odpowiedzi."
  jax 21.11.2011 23:49:29
  http://marekkajdas.nowyekran.pl/post/30655,polska-w-potrzebie-czyli-jaki-ma-byc-nasz-ruch-w-ne#comment_289828

  I co ja mogę na to odpisać? Nie chcę zostać wykluczony z Kościoła Rzymskokatolickiego, ale niby czemu miałoby się tak stać? Owszem Kardynał Dziwisz nie jest z mojej bajki, to boli bo sądziłem że jako człowiek Bł. Jana Pawła II będzie zupełnie inny. Szokuje popieranie PO. Mam mieć kłopoty, bo piętnuję narośl masonów, judeochrześcijaństwa, niezrozumiałe parcie do new world order? Proszę wybaczyć, ale mam grypę i nie jestem sobą w zwykłej formie. Nie możemy widząc nawet psucie się Kościoła od góry wychodzić z Niego, bo dokądże pójdziemy? Do sekty, do protestantów?

  Tak miało być w czasach końca świata, przełomu i tak jest, zaczyna się. Trzeba robić swoje, Kościół to wspólnota, to nie tylko kapłani. Nieomylność Papieża w dogmacie nie odnosi się do całej polityki, lansowania zwłaszcza gospodarczych, finansowych, politycznych szczegółów KNS. Mogą się w Watykanie mylić i my tak uważamy np w sprawie banku-rządu światowego. Bóg rozsądzi.

  Nie wypowiem posłuszeństwa Bogu wierząc z dobrej intencji w misję Kościoła Rzymskokatolickiemu. Jeżeli bardzo zbłądzą hierarchowie w Polsce i Watykanie, to Bóg ich osądzi, a nie zwykła owieczka, która się może także mylić acz w dobrej wierze. Uważam zatem przykład ks. Natanka za zły przykład, nie można iść taką drogą i eskalować, tworzyć podziały. Powinien pokornie odpuścić, Bóg doceniłby taką ofiarę jak sądzę. Tak jak ofiarę zesłania ks. Małkowskiego na boczny tor, choć powinien być już dawno biskupem!
 • @Marek Kajdas
  Życzę Panu szybkiego wyzdrowienia. Ja dziś już nie mogę brać udziału w dyskusji, gdyż trzeba się wyspać, ale jutro wieczorem dołączę.

  Jeszcze raz pozdrawiam,
 • @ WSZYSCY
  PROSZĘ , BARDZO POWAŻNIE .
  Napiszcie , jakie konkretne korzyści będą
  mieli Polacy z poparcia zjednoczonego
  środowiska prawicowo-lewicowo -katolicko-globalistyczno-etc.etc. ?
  Czytam Nowy Ekran systematycznie od 15 października .
  Nie dostrzegam żadnych korzyści dla 38 milionów ludzi w Polsce .
  Czy coś przeoczyłem ?
 • @space
  Ziobryści Solidarnej Polski ruszyli i zdominują scenę patriotów, to się da już teraz przewidzieć. Będzie ciężko przebić się z nowymi ruchami i za wiele tych pomysłów lansowanych jest na NE. Wszyscy chcą zjednoczenia, ale na SWOICH zasadach :)

  Ziobryści będą poprawni politycznie i niczym się nie będą różnić od PiS. Polacy dadzą się jednak na to nabrać, siła mediów, pijaru, napompowany szeryf Ziobro. I znowu przyjdzie nam czekać aż się i ci wypalą jak PJN, jak Marek Jurek w którego wielu wierzyło, acz stopniowo coraz mniej.

  Nie mam w sobie za wiele optymizmu dzisiaj, może skutek grypy. Jednak skąd miałaby wyjść jakaś nowa inicjatywa jak nie z NE? Plotki chodzą o zjednoczeniu się narodowców w nową partię, ale czy ONR, NOP, MW są wstanie przekonać do siebie masy Polaków? Nie.

  Może jednak przyjdzie nam taktycznie poprzeć ziobrystów? Będzie to ruch przyjazny katolikom nie mniej od PiS, a może nieco bardziej nawet. Myślę że hasło: BÓG - HONOR - OJCZYZNA jest im bliskie. Tylko jak z tym honorem skoro dokonali rozłamu, skoro nie zrzekają się mandatów a przecież zostali wybrani pod szyldem PiS....
 • @jax
  1. Prawdziwa inteligencja - zawsze będzie dążyć do Boga - w bogactwie poznania.
  Zatem już pierwsze Pana uwagi są błędnie osadzone - bo szuka Pan błędu w inteligencji, a nie w zamiarze, który tę inteligencję chce wykorzystać.

  2. Struktura Odbudowy Polski winna być odrębna strukturom KRK (i innych wyznań), ale opierać się na wartościach fundamentalnych chrześcijaństwa. Wszak bez prawa narzucania interpretacji przez KRK, ale z prawem proponowania wykładni.

  3. Trzeba tworzyć kierunki w idee rozwiązań przyszłego społeczeństwa. Samo hasło - jest równie dobre, jak inne, ale za hasłem musi iść treść.
 • @space
  No tak. Deklaracja Ideowa jest dobra, ale potrzeba określić pod jakim sztandarem można się zjednoczyć.

  Czy nie uważa Pan takiego podejścia za debilne?
  Czy potrzeba jeszcze czegoś więcej poza deklaracją? Ma Pan propozycję uzupełnienia?
  Czy mam P anu wykazać, że hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna" jest wynikiem zasad przedstawionych w deklaracji?

  Bo ja czegoś tu nie rozumiem. Proszę pokazać, jak ma być realizowane dobro Narodu, a nie spierać się o nazwę.

  (Odpisałem na prive)
 • @Krzysztof J. Wojtas a jednak inteligencja prowadzi do ... zamieszania Pańskich intencji
  1/ Prawdziwa inteligencja - zawsze będzie dążyć do Boga………….

  Tak Pan sądzi ? Najinteligentniejszą istotą był właśnie lucyper , i tak sobie pięknie wykoncypował odejście od Boga ,bunt i pewną klęskę. Idzie Pan jego tropem czy tylko nie umie dzisiaj rozpoznać prawdy ? Pióro jest piórem służy do pisania, komputer tylko maszyną , a pies jest psem choć bywa bardziej od szczura inteligentny. To są narzędzia nie rozwiązania. Intencję użycia narzędzi politycznych łatwo rozpoznać gdy mają do czynienia z wezwaniem Bóg Honor Ojczyzna którym się Pan irytuje niczym Michnik z jego GW.
  Wezwanie Bóg Honor Ojczyzna niesie rozwiązanie choć pojmie Pan to dopiero gdy zostanie nim „osaczony” jako jego przeciwnik lub objęty jego opieką jako gorliwy i świadomy propagator.

  2/ Struktura Odbudowy Polski winna być odrębna ……….
  No niby tak, lecz tak jest teraz więc nie rozumiem „nowatorstwa” tego punktu.

  3/ Trzeba tworzyć kierunki w idee rozwiązań przyszłego………
  Tu wszyscy są dzisiaj na tym samym etapie –deklaracji ideowych. Jedyny który się rzeczywiście wyróżnia formą opracowania programu jest Urbaś. Gdyby nie jego liberalna doktryna i rodowód ze stajni JKM oraz nijaka instrumentalna postawa wobec chrześcijaństwa ....


  Inteligencja wbija w pychę, a spotkanie inteligenta w duchu pokory graniczy z cudem

  Ostatecznie przyznam, że mógł się Pan poczuć sprowokowany moimi słowami lecz nie to przesądziło o rozwoju tej rozmowy.

  Przejrzałem więc naszą rozmowę od początku, by znaleźć punk zapalny i …. Oto on.


  //Opracowałem ideę Cywilizacja Polska, stworzyłem oracowanie dotyczące powołania ruchu Strażnicy EDEN-u, gdzie np. są rozważane możliwości obcej infiltracji. Jest trochę ludzi, którzy w to się zaangażowali. Jestem jednym z tych, którzy powołali Konwent Narodowy Polski.

  A Pan mi mówi, że inicjatywa w postaci jednej notki anonimowego blogera - przewyższa to wszystko?//

  Zapewniam że takie rzeczy się dzieją, a człowiek z wiarą i świadomym pojęciem może wiele i tylko taki człowiek , jedynie takie społeczeństwo może dokonać zmian. Inni dawno polegli w marazmie gdybania i kręcą się w chocholim tańcu zbędnych salonowych kontredansów.

  Nikt z powtarzających nie miał nawet ochoty lub łaski by rozpoznać co niesie za sobą wierne wezwanie. Wiem co on odkrył wiem czego Pan nie widzi .

  Bez dyskusji bo z wiarą nie ma dyskusji. Panu pozostanie inteligencja i choć tej Panu zapewne nie brakuje to na tym wyczerpie się zatopiona w absyncie humanizmu.

  BÓG HONOR OJCZYZNA !!!!
 • @Marek Kajdas
  Rozumiem Pańską odpowiedź i jestem dokładnie na tym samym etapie. „Plan B” nie powstał, a skoro nie ma rozwiązania spraw kryzysowych, a niestety pewnych pozostaje nam więc zaufać Bogu przyjmując świadomie i odpowiedzialnie wszystko co się stanie. Niech tak będzie.

  Niech Pan wraca szybko do zdrowia.
  Serdecznie Pozdrawiam
 • @zbigniew1108 POlska w uśmiechu ?
  Przewrotnie powiem czego chcesz więcej, czego oczekujesz ? Przecież jest super !

  Tak dla przypomnienia słowo w słowo - proroctwo jakieś koszmarne czy co…. deja vu ?


  http://www.youtube.com/watch?v=kfH1hxvAN30&ob=av2n
 • @jax
  Ja nie napisałem ,że jest super .
  I nie czytałbym Nowego Ekranu , gdybym tak uważał .
  Szukam konkretnych ludzi , a nie zaklinaczy pogody .
  Zapytałem , jakie konkretne korzyści będą
  mieli Polacy z poparcia zjednoczonego
  środowiska prawicowo-lewicowo -katolicko-globalistyczno-etc.etc. ?
  Pan też zbywa mnie żartami .
  Ja , jako potencjalny wyborca spośród 51% ,
  mam chyba prawo oczekiwać rzeczowej odpowiedzi ?

  Chociaż brak odpowiedzi też jest jakąś odpowiedzią .
  Tym muszę się ,niestety , na razie zadowolić .
 • @jax
  Dalsza polemika z Panem nie ma sensu.

  Proszę przyjąć moje nejlepsze życzenia - powodzenia w podjętym dziele.
  Będę obserwował. Włączę się jeśli będę widział jakieś konkrety.
  Na razie próbuję propagować ideę Cywilizacji Polskiej.
  Mam nadzieję, że rozumie Pan tę ideę.

  Pozdrawiam.
 • @Krzysztof J. Wojtas - Będziemy się mieli na oku ;)
  "Dalsza polemika z Panem nie ma sensu."

  Ależ dokładnie tak i do tego właśnie zawsze będzie prowadziło postawienie zapalczywej wiary wobec humanistycznego intelektu.

  Tak zawsze działa "Wierne Wezwanie"

  Pozdrawiam

  Bóg Honor Ojczyzna !!!
 • @zbigniew1108
  No to czekam na listę życzeń ... warto ją rozgłosić wśród znajomych niech Polacy spiszą swe roszczenia czy zbawienne naprawcze inspiracje w jakimś spójnym zestawieniu... zadań do wykonania.
 • @jax
  Pan odwraca kota ogonem .
  To zjednoczenie środowiska prawicowo-lewicowo -katolicko-globalistyczno-etc.etc . ma obowiązek udowodnić swoją przydatność publiczną !
  Pierwsze zdanie posta brzmi:
  " Jedyny i ostatni ratunek dla Polski "

  Jestem bardzo zainteresowany , aby poznać , na czy ma polegać ten ratunek i jego jedność i ostateczność ?
  Ponownie zapytuję , czy gdzieś są opisane korzyści dla Polaków -wyborców?
  Czy ma to być tylko zmiana korzystających " koryta "budżetowego ?
 • @zbigniew1108 oj tam odwraca ogonem :)
  Coś tu jest i będzie więcej ale czy to korzyści jakich "lud" oczekuje?

  http://avepatria.nowyekran.pl/post/22736,braterstwo-polakow

  A jakieś inspiracje ? Wysilić :) się to nie łaska ?

  Ciągle ludzie czekają na show na plebiscyt na ...wybory ?

  No to jak jest super czy nie ?
 • @jax
  Przeczytałem O Braterstwie Polaków .
  Moim zdaniem jest to zrozumiałe TYLKO dla wyrobionych osobowości .
  Ktoś napisał , że w demokracji głos bezdomnego równy jest głosowi profesora .
  Proszę ,niech Pan sam wybierze jeden cel ze swojej deklaracji , który ma przekonać kilka milinów Polaków , że warto Panu dać kierownicę do ręki .

  Czy umie Pan kierować ?
  Ludzie nie pytają kierowcy , czy jest ktoś papieski czy cesarski , lub czy
  odmówił Godzinki .
  Interesuje ich czy jest trzeźwy i czy zna drogę do celu .

  Ja nie krzyczę -Polacy wybierzcie mnie , a potem Was urządzę .
  Staram się na swoim blogu zwrócić uwagę czytających , że jesteśmy ,
  te 51% .
 • @zbigniew1108
  //PROSZĘ , BARDZO POWAŻNIE .
  Napiszcie , jakie konkretne korzyści będą
  mieli Polacy z poparcia zjednoczonego
  środowiska prawicowo-lewicowo -katolicko-globalistyczno-etc.etc. ?//

  Proszę Pana, czy naprawdę nie dostrzega Pan sensu zawartego w tekście (przede-wszystkim) i komentarzach?

  Wszystko, co najważniejsze zostało w tekście napisane i powinno być zrozumiałem samo przez się. Zaryzykuję i powiem tak: może Pańskie nastawienie - pesymistyczne - nie pozwala Panu zobaczyć "lasu spoza drzew"? Starałem się, aby tekst był nie tylko "patosowy" ale i logiczny. Zaproponowaliśmy konkretne kroki. Czy nie dostrzega Pan, że coś w tym kształcie jest niezbędne? Że jest to jedyna droga?

  Spróbuję wiec jeszcze raz podać w skróconej wersji:

  1. Nie dotrzemy do 51% bez ZJEDNOCZENIA środowisk patriotycznych. Jest ono niezbędne, aby uzyskać "masę krytyczną" autorytetów i "tęgich głów", żeby opracować ten PLAN, o który Pan pyta. Czy myśli Pan, że już teraz mamy ostateczną szczegółową diagnozę i dokładny plan ratunkowy? To nie jest robota dla kilku osób! My mamy oczywiście poglądy, pomysły, spostrzeżenia, ale żeby to potraktować KOMPLEKSOWO, niezbędne jest kilkadziesiąt- sto kilkadziesiat osób! ZJEDNOCZENIE!

  2. Dopiero tak połączona grupa, która wspólnie ustali, co jest najważniejsze i jak się do tego zabrać, jest w stanie skomponować taką ODEZWĘ do Narodu, która ten naród obudzi. Przeciętny Polak spojrzy wówczas i powie: "Wszyscy Ci ofiarni wspaniali ludzie połączyli się w jednym celu - żeby ratować Polskę... bez wsparcia kłamliwych mediów sami z siebie, Tego jeszcze nie było! Pokazali nam prawdę, a wszyscy inni dotychczas ją ukrywali. To musi być jedyna dobra droga!"

  3. Poparcie Narodu Polskiego usankcjonuje wszystkie działania Zjednoczenia i nada jego rozporządzeniom WŁADZĘ WYKONAWCZĄ. Bez aktywnego wsparcia kilkuset tysięcy osób możemy mieć najlepszy plan świata, ale rząd i tak nas nie posłucha. Musimy mieć ludzi, którzy, widząc, że dobre jest to, co robią Przedstawiciele Zjednoczenia, będą gotowi nawet wyjść na ulicę i wyegzekwować siłą to, co się im należy.

  4. Co konkretnie jest potrzebne, żeby Polakom "zrobić dobrze" to ani my nie wiemy ani nikt nie wie, tylko Bóg. Ale Jego zamysły lepiej odczytają dziesiątki, setki, tysiące zaangażowanych osób niż kilku liderów. Nic tu nie zdziałają jednostki, nawet wybitne. Ratowanie Polski jest planem dla wszystkich Polaków.

  I JESZCZE RAZ, DO ZNUDZENIA, PODKREŚLAM - bo mówi Pan do JAXA: "Czy umie Pan kierować ?"

  NIE MOŻE NIKT TYM KIEROWAĆ! Czy jak mózg wydaje rozkaz do ręki, aby zacisnęła się w pięść, to decyduje jeden neuron? Nie. Nie możemy mieć liderów w przeciętnym tego słowa znaczeniu. Niech Pan porzuci stary sposób myślenia. Liderów by nam zaraz zabili, zastraszyli, wykończyli medialnie itp. To musi być jednym głosem z wielu piersi wykrzyknięte! Wtedy zagrzmi tak, że wróg nam się nie oprze.

  Czy już stało się to jaśniejsze?
 • @zbigniew1108
  Uwagi są dobre – konkretne.
  Jeden cel ….hmm Tu bez wątpienia nie ma tego celu , który Pana zadowoli.
  Przeczytałem Pańskie teksty i doceniam ich walory , one są ciekawe.
  Co prawda nie zgadzam się z wieloma z kierunków w jakich idą Pańskie poszukiwania ale … one są ciekawe i nawet podobają mi się te zmagania.

  Czy coś tam będzie co Pana zadowoli ? Gdybym chciał tworzyć jak to się dzieje w modelach bandy czworga POPiSPSLD itp. Itd. to pewnie coś bym zlepił , ale co to ma niby wnieść? Nie władzy tu trzeba ale służby i nie kierowcy ale …salowego by tego prawie trupa polskiego pielęgnować i postawić na nogi. Mając tę świadomość warto trzy razy pomyśleć niż się za „kółko” się pchać.

  Pojawią się tam w „Braterstwie” nowe rzeczy i gdy coś będzie wymagało wyjaśnienia to liczę na twórczą krytykę. Część z nich pojawia się w kolejny postach ,w zasadzie wszystkie one są ze sobą w związku.

  Pozdrawiam
 • @space, jax
  1. Nie jest prawdą, że idea "ma wielu ojców".
  Jest jeden twórca.
  Ale zwykle jest to osoba, która jest w stanie połączyć najważniejsze elementy przewijających się poglądów cząstkowych.
  Stąd pisałem o "przestrzeni informacyjnej", jaką tworzymy pisząc o sprawach Polski.

  2.Nie może być przywódcy - to też niewłaściwe ujęcie.
  Ruch społeczny winien mieć strukturę rozproszoną - tak aby wszyscy jego uczestnicy mogli działać niezależnie - ale zgodnie z ideą.
  Jeśli taki ruch społeczny wytworzy "ramię realizacyjne" - musi zaistnieć przywódca, ale to winna być delegacja dla realizacji określonego celu.

  (Te kwestie są rozważałem przy tworzeniu założeń ruchu Strażnicy EDEN-u. Także infiltracji, która będzie miała miejsce; nie może być struktur [zwłaszcza hierarchicznych], gdyż te ulegną. Brak zaś ich - to nawet "infiltrator" - swą obecnością wzmacnia ruch).
 • @jax
  Uważam , że rozumiem Pana program .

  Niestety , mimo wysiłku , nie dostrzegam w nim mechanizmu , emocji , atrakcyjności , które wzbudziłyby u kilku milionów Polaków sympatie dla Pana i Braterstwa . Pana praca dotyczy ,moim zdaniem , etapu po wejściu do Sejmu .

  Ja staram się kłaść nacisk na kolejność , etapowość działań ,
  aby znaleźli się w Sejmie ludzie mający umocowanie w lokalnych
  ( gminnych , powiatowych ) środowiskach .

  Moje myślenie nie jest anty Pańskiemu .
  Wynika z ponad trzydziestoletniej obserwacji nieefektywności wysiłków opierających się na założeniu , że 51 % czeka na "masę krytyczną" autorytetów i "tęgich głów" .

  Jeżeli ja się obecnie mylę , to bardzo się ucieszę , gdyż Pańska inicjatywa
  i podobne odniesiecie sukces .
  Szczerze Pany tego życzę .

  Ps.
  B\nie ma we mnie pesymizmu . Wręcz odwrotnie . Widzę , że po raz pierwszy od ponad 1000 lat cały Naród Polski może uczestniczyć w życiu politycznym swojego Państwa .Nie tylko książęta , szlachta i kler ....
  Okres międzywojenny był zbyt krótki , a powojenny ....
  Jest jeszcze dużo naiwności . Sam taki byłem .Przyznaję się bez bicia .
  Idzie ku lepszemu ...
 • @brian
  "Tylko gorzej, że zaraz pojawią się następne, rozbijackie "zjednoczenia"."

  Receptą na to "pojawianie się" mogłaby być na bieżąco prowadzona szybka, merytoryczna polemika z pomysłodawcami tych innych "zjednoczeń". Jeśli okaże się, że dane "zjednoczenia" w oparciu o podobne wartości chcą realizować podobne cele, to powinny OFICJALNIE się łączyć a w przypadku wykazania "rozbijackich planów", należałoby OFICJALNIE takich podsumować i ostrzec wszystkich przed nimi.
  Z tego wynika, że należy rozpocząć od przyjęcia JEDNEGO - dla wszystkich "zjednoczeń" - miejsca na forum internetowym, w którym odbywałyby się WSZYSTKIE dyskusje z tym związane ...

  Pozdrawiam
 • @1normalnyczlowiek
  Dziękuję za wizytę.

  Ideą Zjednoczenia jest nic innego tylko zjednoczenie właśnie. Jeśli ktoś chce coś takiego rozbić, to zaprzecza idei głównej, czyli jest zidentyfikowany jako wróg. Trzeba ustalić PARADYGMAT wspólny Prawdziwym Polakom i zjednoczyć się.

  Stoję wytrwale (i czyż nie słusznie?) na stanowisku, że paradygmat, który jest najlepszy dla Zjednoczonych Środowisk Patriotycznych streszcza się w 3 słowach. Wiadomo jakich! :)

  Pozdrawiam!
 • @space
  To się w końcu zjednoczcie!
  Ciągle tylko gadacie i mędrkujecie i w obłokach bujacie.
  Kończy się to kanapą sfrustrowanych.
  Ludzie nie oczekują filozofowania i wielkich idei, ponieważ nie mają czasu na jałowe rozstrząsanie.
  Oczukuję na praktyczne wskazówki wynikające z tego Waszego filozofowania.
  A tu ciągle słyszymy, ten taki, ten zdrajca, ten owaki, ten sie nie nadaje.
  I wydaje się Wam, że ludzie poprą same idee za którymi nie stoi przywódca. I marek Jurek i PJN i teraz tzw. Solidarna Polska to tylko wypociny frustratów.
  NIE!
  Potrzebujemy kogoś za kim pójdziemy, potrzebujemy i owszem elit, ale do walki, bo tak to trzeba nazwać, z Sauronem, Władcą Mordoru trzeba nie tylko idei, ale przywódcy!
  Jeżeli nie Kaczyński i PiS to ...
  Proszę o konkretną odpowiedź.
 • @maniek marny
  Nie pojąłeś człowieku? Czy ja mówię do ściany?

  ZJEDNOCZENIE ŚRODOWISK PATRIOTYCZNYCH!

  ZJEDNOCZENIE!

  Pod jednym sztandarem.
  BÓG HONOR OJCZYZNA

  A wtedy wszystko się uda!
 • Jak założyć bloga?
  Czy mógłby mi ktoś zapodać "alfanumeryczny kod z zaproszenia"?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej