Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
155 postów 3447 komentarzy

BÓG HONOR OJCZYZNA Zjednoczenie Środowisk Patriotycznych

space - Pragnę Zjednoczenia wszystkich Polaków miłujących Boga i Matkę Ojczyznę dla jej ratowania przed śmiertelnym wrogiem. Oddajmy się ufnie Jego opiece i prowadzeniu, wypełniając Jego wolę, a wspaniałe zwycięstwo będzie zapewnione.

O miłości do każdego człowieka, nawet najpodlejszego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

TYM, CO NIENAWIDZĄ - KU PRZESTRODZE

Autor: Piotr Rostworowski OSB, "W szkole modlitwy", TYNIEC Wydawnictwo Benedyktynów

"Aby żyć w społeczności ludzkiej prawdą Eucharystii, nie mogę przeto tolerować w sobie nienawiści ani niechęci do żadnego człowieka. Muszę mieć ugruntowane przekonanie, że wykluczenie z mej miłości choćby jednego tylko człowieka uderza prosto w Najświętszy Sakrament, bo sprzeciwia się jego łasce zasadniczej, łasce jedności.

Wykluczając kogokolwiek, sam się ekskomunikuję od Chrystusa. Jeżeli nie potrafię kochać na przekór złu, ponoszę klęskę jako uczeń Chrystusa. Taka jest wewnętrzna logika Eucharystii. Gdbybyśmy to zrozumieli, nie byłoby tylu osób, które częstą Komunię Świętą potrafią łączyć ze świadomie podtrzymywaną nieżyczliwością, a może nawet i nienawiścią do ludzi. Przykład takich osób niczego nie dowodzi przeciwko skuteczności tego sakramentu, ale jest upomnieniem, że łaska jego nie działa automatycznie, w sposób magiczny, ale wymaga współdziałania osoby ludzkiej. Tam, gdzie tego współdziałania nie ma, człowiek nie staje się lepszy nawet przez tak wielki dar Boży, ale może się nawet stać gorszy przed opór stawiany łasce i miłości."

KOMENTARZE

 • Dobry tekst zwłaszcza gdy się pamięta, że
  Nie każde upomnienie wynika z nienawiści , nie każda przestroga ma wzbudzić niechęć, nie każde słowo krytyki ma pobudzić do gniewu, nie każde odejście jest ku poniżeniu … każdy brat jednak czyta po swojemu.

  Prawda nas wyzwoli ... nie kieruje się intencjami.
 • @jax 02:34:22
  słusznie, a nawet bardzo słusznie dodane.
  Miłość musi towarzyszyć nie tylko napomnieniu, ale i przyjmowaniu napomnień.
 • @Katogoria 23:29:45
  A jak ja mam cię cirkówko kochać skoro mnie nie chcesz odbanować?
  Tak na odległość ?... :D))
 • @Katogoria 23:29:45
  A jednak odpowiedzialność tego, co upomina, najczęściej jest większa.

  Poza tym, chciałbym podkreślić, że nie ma żadnych "ale". Bóg jest miłością, miłość nic nie musi. Kiedy w miłości pojawia się jakieś "ale", to blokuje miłość. Nie zrozumcie mnie, proszę, źle. Kochać i czynić dobrze i tyle. Bezwarunkowo.
 • @space 21:42:30
  Posłuchaj ty Pelana.
  http://archiwum.voxdomini.pl/mp3/pelanowski/CD2/Od.Ducha.do.ucha/odu0628_Od.Ducha.do.ucha.02.mp3

  A tu skarbnica
  http://archiwum.voxdomini.pl/mp3/pelan_mp3.html

  Duch chrześcijański to nieustający dialog w duszy pomiędzy oskarżycielem a obrońcą. Jeśli tak ważysz swoje myśli, wiesz potem czym jest miłosierdzie.
  Młokosie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej