Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
155 postów 3447 komentarzy

BÓG HONOR OJCZYZNA Zjednoczenie Środowisk Patriotycznych

space - Pragnę Zjednoczenia wszystkich Polaków miłujących Boga i Matkę Ojczyznę dla jej ratowania przed śmiertelnym wrogiem. Oddajmy się ufnie Jego opiece i prowadzeniu, wypełniając Jego wolę, a wspaniałe zwycięstwo będzie zapewnione.

Moje komentarze

 • @Repsol 21:24:38
  Szanowny Panie. W świecie polityki nie ufa się nikomu a już tym bardziej bez powodów. Ja nie mam powodów by ufać panu Sendeckiemu, a mam swoje powody, by mu nie ufać. Nie będę udawał, że jest inaczej i nie muszę się z tego tłumaczyć. To nie jest żadna pomyłka tylko realizm i ostrożność.
  Grzegorz Braun - NAJLEPSZY KANDYDAT
 • @ewinia 18:51:44
  Dzięki.
  ALARM?? ALARM?? Czy naprawdę uniemożliwiono ??
 • @jax Myślałem, że jesteś przeciwko nam!
  Ale jesteś za Braunem, a więc jesteś z nami :)

  Błogosławieństwo Pana Naszego Jezusa Chrystusa z Bogiem Ojcem i Duchem Świętym, niech będą Ci dane z rąk Matki Naszej, Królowej Polski, Najświętszej Maryi Panny!
  Czarcie pytanie
 • Panie Eugeniuszu Sendecki
  Ja Panu niestety nie ufam. Nie będę w bawełnę owijał, tylko jasno stawiam sprawę. Proszę u mnie nie publikować.
  Grzegorz Braun - NAJLEPSZY KANDYDAT
 • Genialny wywiad w TOK FM
  https://youtu.be/WalNPHPWy0g
  Grzegorz Braun - NAJLEPSZY KANDYDAT
 • Tutaj ten wybitny wywiad :)
  Braun jest genialny. Zamiata system 10:0, nie oddaje nawet guzika :)

  https://youtu.be/WalNPHPWy0g
  Grzegorz Braun
 • O tak!
  http://www.ekspedyt.org/space/2014/11/23/31231_odmety-szalenstwa-czyli-przegiales-bronek.html
  Nareszcie się doliczyli!
 • @Naczelny 13:26:52
  Faktycznie pisano rzadko. Ale nie było przeszkód, by zostawić dział katolicki, który był od początku był najmocniejszy, najprawdziwszy i najbardziej merytoryczny z "religijnych". Stare notki mogły tam sobie wisieć.

  Nie podoba mi się, że przy okazji "porządków", wylaliście dziecko z kąpielą. Dziwnym trafem wszystko idzie zgodnie z planami.
  Wszystkie religie w jednym worku
 • @Katogoria 03:31:09
  No dobra, nie zrozumiałem. Programiści mają tendencję do wyszukiwania tzw "corner cases". A tak jest z duszą - chyba niczego więcej Bóg już nie stwarza, jedynie utrzymuje.

  A co z mułem i innymi krzyżówkami? Czy muł jest mułem, bo Bóg stworzył gatunek muła? Pytam nie podchwytliwie. Po prostu nie zastanawiałem się.
  Dlaczego filozofia chrześcijańska wyklucza teistyczny ewolucjonizm?
 • @Bogdan 19:39:23
  No nie bardzo "wszyscy". Tzn obecna ekipa składa się jednak w znacznej mierze ze starych wyjadaczy. Znamienne, że premierem - czyli osobą najważniejszą w państwie - został przyjaciel przestępcy gospodarczego, czyli Julki T. Co do prezydenta jeszcze nie ma zgody.
  POLSKIEGO MAJDANU NIE BĘDZIE...CZYLI POLSKIE TITUSZKI...
 • Albo jesteśmy ściśli i mówimy prawdę, albo nie jesteśmy ściśli i nie mówimy prawdy.
  //Natomiast w klasycznym ujęciu chrześcijańskimstworzenie zakończyło się raz na zawszewraz ze stworzeniem człowieka. Po zakończeniustworzenia, Bóg podtrzymuje rzeczy w istnieniu (conservatiorerum), ale niczego już nie stwarza.//

  Nie jest to prawdą, czyli umysłowi temu zabrakło ścisłości. Za każdym razem, gdy jest poczęcie człowieka, Bóg stwarza do istnienia nową duszę.
  Dlaczego filozofia chrześcijańska wyklucza teistyczny ewolucjonizm?
 • Pełna wersja w ingliszu
  http://www.tfp.org/tfp-home/catholic-perspective/quo-vadis-domine-reverent-and-filial-message-to-his-holiness-pope-francis-from-prince-bertrand-of-orleans-braganza.html
  Książę pisze do Ojca Świętego
 • @KOSSOBOR 14:19:18
  Powody, dla których tekst trafił do "Polecanych" są jednak zgoła inne niż zatroskanie... :/

  Niemniej jednak tekst ekstremalnie istotny - to jest kwestia, którą należy obserwować, spodziewając się jednoznacznej odpowiedzi Papieża i modyfikacji kierunku działań Stolicy.
  Książę pisze do Ojca Świętego
 • Dobry tekst wkleiłeś!
  (a zwróć, proszę, uwagę na pocztę NE...)
  Genderowy analfabetyzm
 • @DelfInn 12:40:56
  Ależ ja się na Tobie skupiłem właśnie! :) Co prawda, nie "wyczuwam" pokory w Twej wypowiedzi (nie znaczy, że nie ma), ale ponieważ przyjmujesz moją argumentację, i ja przyjmuję przeprosiny i wybaczam. Z łaski swej ;)
  "jednej prawdy nie ma" - ?
 • @Katogoria 12:08:25
  Młody jest. A młodość często cechuje się brakiem pokory wobec pierwszych sukcesów. Rzeczywistość boleśnie to później weryfikuje. Prawdopodobnie z tym mamy właśnie do czynienia.
  Leszek Szymowski przegrał z Cezarym Gmyzem przed sądem
 • @Ptasznik z Trotylu 19:55:55
  To jest chyba błędne myślenie, czy nie ma w nim sprzeczności?

  Stary Testament nie jest zły. Przecież to z Pięcioksięgu Jezus Chrystus czytał o Sobie z proroctw. Jeśli proroctwa o Chrystusie, to musiały pochodzić od Boga. Jeśli od Boga, to nie może być w nim nic złego.

  Inaczej można wpaść w protestantyzm. To Luter powiedział coś w stylu, że Bóg musiał najpierw być diabłem, żeby później móc być Bogiem.

  Jeśli czytamy Pismo, zwłaszcza ST bez pomocy Ducha Świętego, to wiele w nim zapisów może nam się wydawać niezgodnych z Duchem Nowego Testamentu. Ten problem ma wielu katolików, którzy za mało gorliwie starają się zrozumieć, co Bóg chciał nam powiedzieć. Nie wszystko, co w ST, potrafię czytać z równym zapałem, ale wierzę, że wszystko tam jest dobre i piękne. Jeśli wśród ksiąg dostrzegam faktycznie wiele piękna i obrazów miłości i wiary (księga Rut, historia Abrahama, Dawida i wiele innych), to jakże miałbym uważać, że to już jest zamknięte i nieważne?

  To jest nadal ważne. Litera mogła się zdezaktualizować, ale Duch pozostaje jeden i ten sam. Tylko tzw. "Żydzi" nie potrafili jej poprawnie odczytać. Dlatego nie zrozumieli albo nie chcieli zaakceptować Mesjasza Pana, bo chcieli mieć takiego Boga, jakiego sobie wyobrazili. To dlatego katolicyzm jest dziś prawdziwym Izraelem, a tamci, o sercach faryzeuszy, w zostali zaliczeni w poczet zdrajców.

  Dzięki Chrystusowi to, co Stare jest zastąpione Nowym w tym, co dotyczy grzechu w człowieku, miłosierdzie jest bowiem ponad prawem, ponad sprawiedliwością. Bóg jest niezmienny i nie zmienia swoich praw. Wszystko zawsze wynikało u Boga z miłości, nawet - i tu nie każdy zechce zrozumieć - te mordy, które nakazał wykonać w Ziemi Świętej! Cały Stary Testament jest obrazem miłości JHWH i odrzucenie go nie jest mądre. Nadal można go czytać i uczyć się tej trudnej Drogi, która była przygotowaniem na przyjście Pana w ludzkiej Osobie. Ba, bez kontekstu ST, Ewangelie i listy byłyby w ogóle pozbawione podstaw i niezrozumiałe. Stary Testament to nie jest "instrukcja obsługi" Nowego, tylko jedna z dwóch części jednej całości.
  Refleksje po Dniu Judaizmu
 • @DelfInn 14:36:05
  Gdzie "eskalowałem urazę"? To jedynie Ty jesteś w mocy, by moją urazę w tej kwestii zwiększyć lub zmniejszyć. Ja Ciebie, o ile pamiętam, traktowałem zawsze z szacunkiem, nie zamykałem Tobie ust, tym bardziej bez istotnego powodu i bez ostrzeżenia.

  Pytań już nie pamiętam, to była dłuższa wypowiedź, która wymagała przeczytania artykułu, mojego namysłu i pracy edycyjnej. Nie przyszło mi do głowy, by komentarz zostawiony u Ciebie, kopiować "na wszelki wypadek". Myślałem, że u Ciebie mogę wszystko zostawić i gdy wrócę za 100 lat, to będzie na mnie czekało.

  Nie mam teraz godziny lub więcej czasu, by powtórzyć to, co było niezbędne, by zostawić tu dłuższą wypowiedź.
  "jednej prawdy nie ma" - ?
 • @Ultima Thule 22:51:55
  Zysk jest dobrą motywacją do pracy. Ale nieograniczony zysk nie jest dobrą motywacją do pracy. Nie jest dobrą motywacją do pracy - i co to w ogóle jest za praca?! - pragnienie nieograniczonej władzy i wolności takiej, która innym odbiera wolność do czynienia dobra i godnego życia w ramach pewnych norm, które trzeba przyjąć odgórnie. Największym niebezpieczeństwem tzw. "wolnego rynku" jest faworyzowanie przez system dzieci ludzi, którzy osiągnęli olbrzymie dochody. Takie dzieci - bez własnej zasługi, a przecież wolny rynek miał nagradzać pracowitość, a nie pochodzenie - startują z olbrzymimi zasobami. W tym nie ma nic złego w układzie o nieskończonych zasobach. Jeśli jednak zasoby na Ziemi są ograniczone, to należy to uwzględnić. Pełna wolność nie jest możliwa, bo ona odbywa się czyimś kosztem.

  To, że rak rozwija się lepiej i szybciej niż zdrowa tkanka, to nie znaczy, że powinniśmy na to pozwalać. Przychodzi lekarz i robi interwencjonizm: obcina guza i aplikuje chemię, żeby wyeliminować pasożyta. Ależ to nieuczciwe! - krzyknie liberalna grupa komórek rakowych - my uczciwie korzystamy z zasobów organizmu! Mamy tak samo dostęp do układu krwionośnego, tylko jesteśmy lepiej zorganizowane i bardziej pracowite!

  Inną analogią z życia organizmu jest rozrost na przykład tkanki tłuszczowej. Oczywiście, jeśli będziemy dostarczać za dużo pożywienia, tłuszcz się rozrośnie, ale to wcale nie dobrze. Każdy organ w ciele spełnia swoją rolę i może być tak, że u niektórych płuca mają kilka razy większą pojemność niż u przeciętnego człowieka, ale to musi być rozsądne i mieć uzasadnienie.Nie może być tak, że płuca osiągną pojemność 1000 litrów, bo akurat mają taką motywację.

  W ogóle te kwestie są tak proste i oczywiste, że aż nie chce mi się tego tłumaczyć. Jesteśmy rozumnymi istotami! Używajmy więc myślenia.
  Janusz Korwin Mikke i Piotr Ikonowicz- czy przeciwnicy?
 • @Marqus 23:05:58
  Najpierw mi powiedz, Katoliku: co to jest dobro, co to jest prawda, co to jest wolność. I powiedz mi jeszcze, skąd się bierze mądrość. Jeśli w tych kwestiach znajdziemy porozumienie, to możemy rozmawiać dalej.
  Janusz Korwin Mikke i Piotr Ikonowicz- czy przeciwnicy?

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej